[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Akkor ennyit arról, hogy az ukránok a földről lövöldözik a HARM-okat.

FbZX5_KXkAEGsOC
FbZWd2WXEAAlmBY
A fene, 1 perccel előztél.
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
825
7 553
93
Gondolom ezek után kicsit hűvösebre állítják a mélyen tisztelt, nagytudású EU-s vezetők a fűtött medencéjüket.

"Felszólítom az EU 27 tagállamát, hogy álljanak össze, hogy azonnal megállítsák ezt az árrobbanást." - Lenne rá egyszerű megoldás, csak ki kellene húzni az angolszász seggből a fejüket.

 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 720
13 987
113

És amúgy sikeres a használata?

‐‐-----
Ha a helyi atlantista felfogásban néznénk:
Akkor totális kudarc. Nincs meg a képesség a hatékony használatra. Hiányzó modern fegyverek miatt csak korlátozottan bevethető.
Nem tud az usa eleget gyártani.
Ezek olyan tények ,hogy egy videó volt csak fent róla és különben is: Csak mert, azt mondtam hogy nincs nekik elég. Beszéljünk tényként erről... :D
-------

De az ilyen wilsoni kinyilatkozásokhoz képest mi a realitás? Van eredménye a harmozasnak vagy ez is csak egy 3 világ ellen működő, szokásos, levitézlett csodafegyver.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 747
113
Érdekes: mikor a tank biatllont hozta vki ellenkező előjellel, az rendben levőnek lett minősítve :D

***
azért egy tankbiatlon meg egy diszkó között illene tudni mi a különbség !!
egyébként is a tankbiatlonon résztvevő harckocsik mennyiben lettek volna döntőek a jelenlegi konfliktusban ? illetve mennyire lenne morálnövelő ha a gazdag réteg kölykei is kint vannak a fronton nem csak a "pórnép" fiai ?

érzed a különbséget ?
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
És amúgy sikeres a használata?

‐‐-----
Ha a helyi atlantista felfogásban néznénk:
Akkor totális kudarc. Nincs meg a képesség a hatékony használatra. Hiányzó modern fegyverek miatt csak korlátozottan bevethető.
Nem tud az usa eleget gyártani.
Ezek olyan tények ,hogy egy videó volt csak fent róla és különben is: Csak mert, azt mondtam hogy nincs nekik elég. Beszéljünk tényként erről... :D
-------

De az ilyen wilsoni kinyilatkozásokhoz képest mi a realitás? Van eredménye a harmozasnak vagy ez is csak egy 3 világ ellen működő, szokásos, levitézlett csodafegyver.
Videók, képek vannak a HARM-ok által eltrafált légvédelmi eszközökről, ezen felül a HARM puszta jelenléte jelentős taktika váltásra kényszeríti az ellenség légvédelmét, hisz nem lehet mindig mindenkinek mindenhol sugároznia.
Innentől kezdve nem tudom, hogy mit csodafegyverezel itt.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
És amúgy sikeres a használata?

‐‐-----
Ha a helyi atlantista felfogásban néznénk:
Akkor totális kudarc. Nincs meg a képesség a hatékony használatra. Hiányzó modern fegyverek miatt csak korlátozottan bevethető.
Nem tud az usa eleget gyártani.
Ezek olyan tények ,hogy egy videó volt csak fent róla és különben is: Csak mert, azt mondtam hogy nincs nekik elég. Beszéljünk tényként erről... :D
-------

De az ilyen wilsoni kinyilatkozásokhoz képest mi a realitás? Van eredménye a harmozasnak vagy ez is csak egy 3 világ ellen működő, szokásos, levitézlett csodafegyver.
Volt pár Sz-300, amit ilyenekkel csapkodtak meg, ha jól tévedek. Inkább az a kérdés, hogy tanultak-e belőle az oroszok. Nyilván nem először látnak anti-radiation fegyvereket (mondjuk a hoholoktól igen), és eddig is volt rá kidolgozott doktrína.
Vajon kapcsolnak-e időben…
Molni videója alapvetően a konkrét F-117 lelövésről szól, de sokat meg lehet tudni belőle a counter-SEAD eljárásokról is.
És persze vegyük hozzá, hogy ez 30 éves történet, azóta a légvédelem oldalán valószínűleg több is történt már.
… és HARM oldalról is, csakhogy a MiGek valószínűleg “csak” rakétahordozók voltak ebben az esetben, és a célpontok koordinátáit még a földön programozták fel a rakétákba, a vadászok csak a megfelelő helyen, időben elengedték azokat.
Azt akarom ezzel mondani, hogy a MiGekkel klasszikus SEAD/DEAD bevetést (csali repülőkkel, stb) szerintem nem repülnek.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 720
13 987
113
Videók, képek vannak a HARM-ok által eltrafált légvédelmi eszközökről, ezen felül a HARM puszta jelenléte jelentős taktika váltásra kényszeríti az ellenség légvédelmét, hisz nem lehet mindig mindenkinek mindenhol sugároznia.
Innentől kezdve nem tudom, hogy mit csodafegyverezel itt.

Ne haragudj, de én még Kopitól sem igen láttam ilyet. Pedig ott még a hiroshimai bombát is beállítanák harmnak. A szomszéd tévéjét szétlőtt s400nak.
Hol vannak ezek?

Csodavárás a ti reszortotok. Később persze kikéritek magatoknak.


Ti logikátok alapján, meg ha nincs róla két percenként videó, akkor hiányban szenved az usa hogy csak korlátozott mennyiséggel vehet részt harm. Korlátozni kell a használatát a szűkös kapacitas miatt. És ez istenszerű kinyilatkoztatott tény.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 984
5 428
113
És amúgy sikeres a használata?

‐‐-----
Ha a helyi atlantista felfogásban néznénk:
Akkor totális kudarc. Nincs meg a képesség a hatékony használatra. Hiányzó modern fegyverek miatt csak korlátozottan bevethető.
Nem tud az usa eleget gyártani.
Ezek olyan tények ,hogy egy videó volt csak fent róla és különben is: Csak mert, azt mondtam hogy nincs nekik elég. Beszéljünk tényként erről... :D
-------

De az ilyen wilsoni kinyilatkozásokhoz képest mi a realitás? Van eredménye a harmozasnak vagy ez is csak egy 3 világ ellen működő, szokásos, levitézlett csodafegyver.
Ez amit lehet sose tudunk meg mert az Oroszok nem fognak "kiposztolni" HARM-al eltalált légvédelmi komplexumot.De hasonló fentartásokkal kell kezelni a napi 4-5 lelőtt Ukrán harci gépet amiről legtöbször nincs a roncsokról fényképes bizonyíték csak "bemondják"
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
azért egy tankbiatlon meg egy diszkó között illene tudni mi a különbség !!
egyébként is a tankbiatlonon résztvevő harckocsik mennyiben lettek volna döntőek a jelenlegi konfliktusban ? illetve mennyire lenne morálnövelő ha a gazdag réteg kölykei is kint vannak a fronton nem csak a "pórnép" fiai ?

érzed a különbséget ?
Hogy is volt ez az összeesküvés elmélet, hogy a "wilsoni tömb" (bocs Wilson) ukáz alapján zsinórban
lecsap vmire, mint tyúk a takonyra?
Te vagy a 4-5. aki replikázik? :D
Ok. Nem gondoltam át a postomat. Evvan. Engedjük el.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Ne haragudj, de én még Kopitól sem igen láttam ilyet. Pedig ott még a hiroshimai bombát is beállítanák harmnak. A szomszéd tévéjét szétlőtt s400nak.
Hol vannak ezek?

Csodavárás a ti reszortotok. Később persze kikéritek magatoknak.
Bekerült egy új fenyegetettség, amire oda kell figyelnie az orosz légvédelemnek.
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Gondolom ezek után kicsit hűvösebre állítják a mélyen tisztelt, nagytudású EU-s vezetők a fűtött medencéjüket.

"Felszólítom az EU 27 tagállamát, hogy álljanak össze, hogy azonnal megállítsák ezt az árrobbanást." - Lenne rá egyszerű megoldás, csak ki kellene húzni az angolszász seggből a fejüket.

Már maga a cikk címe is hazugság. Ugyanis ezen az úton amire rálöktek minket az atlantisták, nincs visszaút. Az EU el fogja veszíteni a piacait a globális színtéren, mert nem fogjuk tudni tartani a versenyt olyan gazdaságokkal, amik az ócsított orosz energián prosperálnak. Ha nem lesz pénz, visszaesik az R&D is, lezüllik az oktatás és a tudományos élet, és úgy ahogy van, lehúzhatjuk magunkat a klotyón örökre. Itt tehát nem a következő 5-10 télről van szó, hanem végérvényesen írjuk alá a halálos ítéletünket.

Két lehetőség van, vagy az európai polgárok húzzák karóba az áruló EU-s elitet, vagy az áruló EU-s elit húzza karóba az európai polgárokat.
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
825
7 553
93

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Megpróbáltam utánajárni, de sehol nem írták, hogy "páncélos hadtest" lenne az újonnan létrehozott. Szerintem gépesített gyalogság lesz, páncélos támogatással. Az ehhez szükséges harckocsizó létszám lényegesen kevesebb, és a fronton gyalogságra van a legnagyobb szükség. Viszont 15-20.000 fő az elég lehet a déli offenzíva (Nikolajev - Odessza) támogatásához.

Értem. Viszont gépesített gyalogságként is marad a kérdés számomra. Milyen emberanyagból rakták össze őket a nyár közepén, hogy 1,5 hónap múlva már bevethetők?
Ha más egységekből összeollózták, akkor hihető. Szept. 1-7-ig Szibériában 50 ezer katona fog hadgyakorlatozni. Nem lepődnék meg azon, ha utána elindulnának leváltani ugyan ennyi bajtársukat.

Túl kevésnek érzem az infót. Nem tudjuk, hogy a természetes rotáció során mennek-e Határvidék ellen vagy pluszban jönnek? Vagy hol vannak?

Jogosak voltak a kérdéseid. Viszont kicsit más!


Aposztolovje felé akarnak előre törni vagy csak el akartak foglalni egy falut? Egyiknek sem látnám értelmét, de majd hétvégén lehet okosabbak leszünk. Nagy a háború köde.
 
  • Tetszik
Reactions: grigorij3

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 720
13 987
113
Volt pár Sz-300, amit ilyenekkel csapkodtak meg, ha jól tévedek. Inkább az a kérdés, hogy tanultak-e belőle az oroszok. Nyilván nem először látnak anti-radiation fegyvereket (mondjuk a hoholoktól igen), és eddig is volt rá kidolgozott doktrína.
Vajon kapcsolnak-e időben…
Molni videója alapvetően a konkrét F-117 lelövésről szól, de sokat meg lehet tudni belőle a counter-SEAD eljárásokról is.
És persze vegyük hozzá, hogy ez 30 éves történet, azóta a légvédelem oldalán valószínűleg több is történt már.
… és HARM oldalról is, csakhogy a MiGek valószínűleg “csak” rakétahordozók voltak ebben az esetben, és a célpontok koordinátáit még a földön programozták fel a rakétákba, a vadászok csak a megfelelő helyen, időben elengedték azokat.
Azt akarom ezzel mondani, hogy a MiGekkel klasszikus SEAD/DEAD bevetést (csali repülőkkel, stb) szerintem nem repülnek.


Értem ám a harmot... Az atlantista következetesség érdekel elsősorban. Mert nem látom a folytonosságot ebben.
Némi szakadást véltem felfedezni a következetességben....

Ez amit lehet sose tudunk meg mert az Oroszok nem fognak "kiposztolni" HARM-al eltalált légvédelmi komplexumot.De hasonló fentartásokkal kell kezelni a napi 4-5 lelőtt Ukrán harci gépet amiről legtöbször nincs a roncsokról fényképes bizonyíték csak "bemondják"

Hú. En azt hittem ez olyan, mint az orosz legierő vagy mint a kab bombák használata.
Amiről ha nincs videó, akkor az orosz légierő csak ennyire képes, nem vagy csak korlátozottan repülnek bevetést, eredmény nélkül. Hiszen nincs videó.
Ahogy preciziós fegyvereik sincsenek, mert nincs róla midnen nap 20 videó.
Kab bombázást meg képtelenek csinálni, sosem csináltak, ennyire képesek, mert nincs róla videó.

Most akkor ne röhögtess már azzal, hogy a videó hiányára hivatkozol.
Ha nincs videó, az az atlantista propagandában a következetesség jegyében annyit mutat, hogy az usa képességei ilyen gyengék, nincs elég harm. Ami van szűkös kapacitás, azt is csak korlátozottan tudják bevetni. És különben se sokat ér.

Azza ne érveljetek már, hogy nincs videó. Ez a legkomolyabb érvetek a kabok nem használatára, hogy cska butabombázni tudnak, vagy hogy nem repülnek. És ezt olyan isteni kinyilatkoztatásként állitjátok, hogy még egymás közt talán el is hiszitek.
Pedig aszerint azt kell mondani, hogy a harm ennyit, azaz lóf@szt sem tud.