[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 999
16 227
113
Ajvé, oroszok egyszerűen elégetik a gázt ami az Északi Áramlatba menne.





Reddit: Civil War
03SdfuQ.png
Csak amit technológiailag szükséges. A kutakat nem lehet teljesen lefolytani, mert akkor csak ujrafúrással nyitod meg megint. Itt gondolom meg megy emiatt a F.O.S média propaganda
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 678
13 707
113
Csak amit technológiailag szükséges. A kutakat nem lehet teljesen lefolytani, mert akkor csak ujrafúrással nyitod meg megint. Itt gondolom meg megy emiatt a F.O.S média propaganda

Tudom nem ide tartoik, de miért nem lehet, csak újrafúrással? Sosem tudtam, de mindig érdekelt.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 703
16 978
113
Nem tűnik nekem túl hihetőnek, hogy pont most akarták volna elfoglalni, amikor ott a NAÜ
Azért nem kell nagy fantázia; jönnek az ellenőrök, ha volt is orosz fegyverraktár, katonaság azt hátra vonják. Jön az ukrán desszant, pár őrt lefegyvereznek és elbarikádozzák magukat. Odaér a konvoj és kisírt szemekkel előjönnek, h "itt kérem lőnek ránk". CNN-től 9gag-ig rövid videók, stb. Ne mondd már, h ez Tolkien magasságú mese. Vagy szerinted eltévedt pergetőhorgászok érkeztek? #153 391-es kérdésem áll amúgy.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 125
28 746
113
Nem a pilóták képességeiről volt szó, csupán a várható harci helyzetek kezelésében birtokolt rutinról. Ha most a magyar heliseket küldenék a frontra szerintem ők is kétszer meggondolnák a dolgot. Éles helyzetben komoly rétegelt csapatlégvédelem ellen még ők sem harcoltak, a sivatagi burnuszosok kézi légvédelme meg sem közelíti ezt... A repült órák száma is lényeges, akár az önvédelmi rutineljárások során... És ezzel még véletlenül sem szeretném a magyar kiképzők színvonalát degradálni, ők valószínűleg becsülettel elvégezték a feladatukat.
Miért nem amcsi pilótákat küldenek? Ja, mert dobozban mennének haza.

Modern gladiátorok. Biztos halál, de addig nagyon lelkesen tapsolunk.
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
577
5 267
93
Én írtam, hogy lehet, hogy van némely képesség, amit el kell sajátítaniuk, de akkor sem a nulláról építik fel ezeket az embereket.

Egyébként most kit sajnál? Az afgánt, a gépet, mindkettőt? : D
Bárki repülné azokat a gépeket azokra is lőnének, ahogy szerintem a háborúról is hallottak már. Mivel gondolom önként mennek, ezért saját felelősségük tudatában döntenek/döntöttek így. Ha van valamennyi eszük, akkor egy amerikai közvetítőn cégen keresztül teszik ezt meg.

Na-na, láttam én már karón varjút. : D
Persze, mint opció lehetséges, de korai még bármilyen ítéletet hozni szvsz. Bizonyosan várhatóak még videók és további információk.
Az erőmű és a város visszafoglalására tett kísérlet egyébként teljesen racionális lépés ukrán féltől. Ha most egy ilyet meg kellene építeni, mennyibe is kerülne? 30-35-40 milliárd dollár?

Ez is lehet.

Szerk.: Aki ebben a prop-háborúban megmondja egyből, hogy melyik infó hiteles, melyik nem, az "nem ember". : D
"Szerk.: Aki ebben a prop-háborúban megmondja egyből, hogy melyik infó hiteles, melyik nem, az "nem ember". : D"

Lehet páran már Nostrodamus jövendöléseit böngészik lelkesen. Csak sajnos tudtommal eredeti nincs, csak többszörösen lefordított átiratok. Biztosan ezért nem lehet előre látni belőle semmit, utólag meg mindent is.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
⚡A IAEA missziót az ukrán oldalon feltartóztatták. Nem engedték elmenni. Grossi személyesen tárgyal az ukrán hadsereggel
Az előzetes információk szerint a műsort 3 órával elhalasztják.
--
Hát ez kezd átmenni kabaréba.
Meg az is, amit itt pár nyugati felvilágosult leművel.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Szerk.: Aki ebben a prop-háborúban megmondja egyből, hogy melyik infó hiteles, melyik nem, az "nem ember". : D
Szóval, ha a hoholok kapnak a pofájukra az elbaszott offenzíva és erőmű elfoglalás kapcsán, akkor az prop-háború, ahol senki nem tudja eldönteni, hogy mi történik, sőt, nem is a hoholok voltak, hanem az oroszok false-flagelik szét az egészet.
Kezdünk átmenni komédiába.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 670
113
Nem azt írtam, hogy nem lehet, hanem hogy lassítja és bonyolítja a feladatot. Nekem is van a telefonomon de a térerőtől függően hosszú másodpercek néha egy perc is lehet, míg meglesz a pozícióm. Minimum háromszor kell rámérni és legjobb esetben is 30-40 m hiba (voltam már Kelet-Afrikában is vagy fél percig). Eléggé eszi az akksit a használata, Működő iránytűt még nem láttam applikációba így kézivel szoktam irányba állítani.
Én is tudok felvinni adatot más típusú koordinátákkal de akkor is csak be kell írni, lehet, hogy golyózáporban.
Nehezíti az együttműködést és hibázási lehetőség. Több tíz vagy száz méteres hiba akkor engedhető meg, ha messze vagy a céltól. Hidd el, ha a térképről levett koordinátákat közvetlen tudom felhasználni, az lényegesen gyorsabb lesz és az ukránoknál sincs digitalizálva a legtöbb alegység.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
Nem tudom milyen mértékű támadásban gondolkoznak az ukránok. Lehet csak tél előtt akarnak jobb pozíciót felvenni. És némi siker növelné is a moráljukat, ami főleg a "téli szünetben" számítana.
Lesz téli szünet? Az oroszok ,,hagyományosan" sikereik jelentős részét télen érték el. Áttörések, lerohanások, hadseregek felőrlése sokszor télen volt. Erről ugye mi is tudnánk mesélni...
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 670
113
GPS alapján is lehet tájolni. Látod, a repülők is azzal repülnek. Ráadásul az észak minden rendszerben pont északon van. Innen egy app a mobilodon a kordínáta átszámító. A tüzértiszt csak megkéri a feladót, hogy olvassa fel neki a legenda apró betűs részét. Mert hogy tuti, hogy mobilon meg a komunikésün.
Nem lehet. A GPS pozíciót ad meg. A tájolás irány meghatározást jelent nem pozíciót, amit a modern önjárók giroszkóppal tudnak meghatározni, tartani tájolás után. A földön kicsit más mint a levegőben, mert nem simán haladsz, hanem szintkülönbséggel, ami a térképen megtett utat nagyban eltéríthetné a valóstól.
Az észak mindehol észak, csak épp 3 féle van ? Mágneses, földrajzi, hálózati és véletlenül sem esnek egybe.
A mobilos appokról írtam feljebb. Csak nagybani mérésre használom, pontosan csak térképről lehet.
Az átváltás működik, de lassít és bonyolítja az amúgy sem egyszerű együttműködést.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Szóval, ha a hoholok kapnak a pofájukra az elbaszott offenzíva és erőmű elfoglalás kapcsán, akkor az prop-háború, ahol senki nem tudja eldönteni, hogy mi történik, sőt, nem is a hoholok voltak, hanem az oroszok false-flagelik szét az egészet.
Kezdünk átmenni komédiába.
Az egész háborúra értettem a mondanivalómat, amit továbbra is fenntartok. A jelenlegi helyzet kapcsán is. Sajnos vagy sem, de nekem majd' mindig kell pár nap, hogy kiforrjon egy-egy dolog kapcsán a véleményem, s még akkor is bőven benne van a pakliban, hogy kialakult véleményem téves, ugyanis két fél háborúja zajlik az információk terén is, független források, pedig vagy egyáltalán nincsenek, vagy pedig közvetett történésekből lehet következtetni a háború némelyik részletére.
Mivel én egyetlen dologban sem tettem valamifajta "kinyilatkoztatást" (offenzíva/erőmű/false-flag stb.), így lehet hogy rossz helyre címezte a hozzászólását, ha nem így történt, akkor ez tényleg komikus.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Nem lehet. A GPS pozíciót ad meg. A tájolás irány meghatározást jelent nem pozíciót, amit a modern önjárók giroszkóppal tudnak meghatározni, tartani tájolás után. A földön kicsit más mint a levegőben, mert nem simán haladsz, hanem szintkülönbséggel, ami a térképen megtett utat nagyban eltéríthetné a valóstól.
Az észak mindehol észak, csak épp 3 féle van ? Mágneses, földrajzi, hálózati és véletlenül sem esnek egybe.
A mobilos appokról írtam feljebb. Csak nagybani mérésre használom, pontosan csak térképről lehet.
Az átváltás működik, de lassít és bonyolítja az amúgy sem egyszerű együttműködést.
Hát, én tüzér nem vagyok, de a GPS mindig tudja a földrajzi északot, az biztos. 99% hogy a mágnesest is.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 820
48 420
113
Hát, én tüzér nem vagyok, de a GPS mindig tudja a földrajzi északot, az biztos. 99% hogy a mágnesest is.
"A" GPS pontosan micsoda a te esetedben? Csak mert a GPS műholdak alapján ugyan nem fogsz te semmilyen orientációt megállapítani. Ha épp haladsz, akkor a haladási vektorból ki tudsz sakkozni valamit, de álló helyzetben nem. Ha valamilyen GPS-vevőre gondolsz, valamilyen iránytű mindenképpen kell bele, hogy orientálódni tudj.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
"A" GPS pontosan micsoda a te esetedben? Csak mert a GPS műholdak alapján ugyan nem fogsz te semmilyen orientációt megállapítani. Ha épp haladsz, akkor a haladási vektorból ki tudsz sakkozni valamit, de álló helyzetben nem. Ha valamilyen GPS-vevőre gondolsz, valamilyen iránytű mindenképpen kell bele, hogy orientálódni tudj.
Hát ugye, én 150 órában tanultam mágnességtant, másik 150ben elektronikus navigációt, és fasztuggya mennyi térképtant. Nem tudom, te hogy vagy vele.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 849
86 829
113
⚡A IAEA missziót az ukrán oldalon feltartóztatták. Nem engedték elmenni. Grossi személyesen tárgyal az ukrán hadsereggel
Az előzetes információk szerint a műsort 3 órával elhalasztják.
--
Hát ez kezd átmenni kabaréba.
Meg az is, amit itt pár nyugati felvilágosult leművel.
Honnan is ismerős ez? Ja, maláj gép 2014 ...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 848
56 490
113
Azért nem kell nagy fantázia; jönnek az ellenőrök, ha volt is orosz fegyverraktár, katonaság azt hátra vonják. Jön az ukrán desszant, pár őrt lefegyvereznek és elbarikádozzák magukat. Odaér a konvoj és kisírt szemekkel előjönnek, h "itt kérem lőnek ránk". CNN-től 9gag-ig rövid videók, stb. Ne mondd már, h ez Tolkien magasságú mese. Vagy szerinted eltévedt pergetőhorgászok érkeztek? #153 391-es kérdésem áll amúgy.
"CNN-től 9gag-ig. Ez jó!
Azt hittem, ez csak nekem tűnt fel.. :)
Március òta nem nézek 9gag-ot. Tele van szemetelve ukri propagandával.