[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Most ez oroszok bátrak hogy eddig elmertek menni de mi lesz ha összeomlanak a nyugati szankciók miatt?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 073
18 821
113
Most ez oroszok bátrak hogy eddig elmertek menni de mi lesz ha összeomlanak a nyugati szankciók miatt?

Hetek óta tart ez a cirkusz, de a nyugati szankciók eddig csak szavakban érzékelhetőek.
Amúgy a gázcsapok elzáródnak az esetben, gondolom válaszképp.
nem hinném hogy bárki választ tudna adni arra a kérdésre hogy mi lesz ezután ?
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Most ez oroszok bátrak hogy eddig elmertek menni de mi lesz ha összeomlanak a nyugati szankciók miatt?

Már rólad én is többször szót ejtettem mi miatt nem szeretünk!

1, A világ már régen nem a nyugat és az azt jelentő szűk kevesebb mint 1 milliárd emberről szól
2, gáz és olaj már rége ázsiába is folyik.

Míg nyugaton ez csak politikai erőfitoktás.
Addig oroszoknál Ukrajna olyan mint nálunk a székelyek nagyon dúrván.
Ukrajnába Eu álltal támogatott nácik úralkodnak illegitim módon mivel vállasztás nem volt és egy darabig nem lesz.
Keleti régiókba élő emberek zsígerből ellenségeik a náciknak. Ők nem ukránok hanem oroszok.

Nagy oroszhonba az egyszerű ember ukrán nácikról hallanak és orosz gyülöletről. Ez előhozza az orosz társadalom naci ellenes énjét. Azzal a tudattal, hogy ők nagyhatalom.

Mikor a nácik szályát elkenték, keleti részek vissza tértek ahová többszáz évig tartoztak.
A gazdasági szankciókat mind az EU mind oroszok szívni fogják

de mint mond az orosz:
Fenébe szarabb lett, de megvédtük a hazát és testvéreiket. Nyugat meg ha nácikkal cimborál legyen átkozott. Éljen Putyin.

Magyarországon

Habzószájú: jól megmutattuk neki éljen a NATO éljen az EU. Megéri fagyoskodni és a fizetése vársáló ereje 15-20% csökkent.

Reálisan gondolkodó: Köszönöm úraim most azok miatt szívunk aki Kárpátaljánról elüldözik a magyarokat és felgyújták emlék műveinket, szétverik eleik sírjait.
Meg éri ezen jó tét lelkek miatt még sanyarúbban élni.
Borsodba meg nyírségbe meg majd rettegnek az emberek a portyázó ukrán nácik miatt.

Egy felől senkinek ne legyen kétsége. Még pedig ukrajna még nagyobb szakupac lesz. De már a mi szarkupacunk.


Ázsiába eközben
Egy japán olvassa az újságot friss hí holnaptól 10% csökken az benzin, áramé szintén.
-Japán is sorban áll az Eu-nak szánt de most átírányitott energia hordózókért és nyersanyagokért.
-Orosz piac ázsiáé.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Frei esti meséje Miamiból egy vicc.

Roni: Orosz összeomlás? Hol? A nem létező orosz hadsereg éppen felvonul és nem úgy tűnik, hogy behátrálásra készül. Ha valaki itt hátrálni fog, az a Nyugat, ellenkező esetben VH.
Igaza volt Szaniszlónak tegnap este, Moszkva megkezdte a saját Trianonjának felszámolását - nem csak szavakkal, hanem konkrét katonai erővel.
A Nyugat - saját belső bajai miatt - lépéskényszerbe hozta az oroszokat, akik - meglepve mindenkit - nagyon gyorsan és szervezetten léptek, ráadásul nem csak a szavak szintjén. Kész tervük volt erre a lehetőségre, voltaképpen Putyin 14 éve alatt Moszkva felkészült arra, amit most látunk.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Nekerdez: Én itt élek a Nyírségben és a borsodiakkal meg a székelyekkel együtt jobban tartunk hogy orosz csizmák tapossák le a veteményest, orosz kezek viszik el a befőttet, orosz állatok erőszakoskodnak asszonyokon, mert itt keleten mindahányszor jöttek az orosz testvéreid látogatóba ezek történtek. A városi panelból könnyű a nyírségiek f...val verni a csalánt. Egyet akarunk: legyen egy pufferzóna az acsarkodó orosz medve és a magyar tömb között és egy nyugatbarát Ukrajna a lehető legjobb megoldás.

Márc. 15. van na vajon kik taposták le Magyarország függetlenedési reményét? Szóval tapsolj nyugodtan a többi moszkovitával együtt.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Kedvencem, hogy azzal riogatnak, hogy Ukrajna után jön Belarusz és Kazahsztán orosz lakta részeinek leválasztása.
Ezzel csak az a baj, hogy mindkettő baráti állam, ráadásul Vámunió tag.
Itt akiknek parázni kell azok a Balti államok, ahol még állampolgárságot sem hajlandóak adni az orosz lakosságnak.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Nekerdez: Én itt élek a Nyírségben és a borsodiakkal meg a székelyekkel együtt jobban tartunk hogy orosz csizmák tapossák le a veteményest, orosz kezek viszik el a befőttet, orosz állatok erőszakoskodnak asszonyokon, mert itt keleten mindahányszor jöttek az orosz testvéreid látogatóba ezek történtek. A városi panelból könnyű a nyírségiek f...val verni a csalánt. Egyet akarunk: legyen egy pufferzóna az acsarkodó orosz medve és a magyar tömb között és egy nyugatbarát Ukrajna a lehető legjobb megoldás.

Márc. 15. van na vajon kik taposták le Magyarország függetlenedési reményét? Szóval tapsolj nyugodtan a többi moszkovitával együtt.

Képzel én is borsodi kötődésű vagyok egy olyan kisfaluból származok ahól a kisebbség lélek száma 50%. Így édes otthon minden keserét mai napig átérzem.
Nemzeti ünnephez érve. Azért Szent Szövetségről gondolom hallottál. Csári csapatok kelletlen mondon segíteniük kellett, nagy riválisuknak az osztrákoknak.

Aki a múltba él az nem a jövőt építi.
Szerinte hazámnak és népemnek nem az oroszok az ellenségeik.
Főleg mikor Közép-Ázsia testvérnépekkel szövetkezik de ez off téma.
Ha már töri mi azon állomok szekerét oljuk akiket védtük, de Pozsonyi csat előtt mi kiirtásunkra szövetkeztek. Akiktől a trianoni békét kaptuk.
Most ezek az államok kettős mércét alkazmaznak. Amit lehettett a koszovói albánnak. Az nem lehet az ukrajnai orosznak?
Még annyit koszovó szépség hibája,hogy az a területe szerbek ősi földje. Ami az ő örökségük. Én egy nép földjét se kivánom, de a népem örökségükről lemondani soha nem fogok.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Pamoz de ha már március 15.
Nem vagy egy kicsit képzavarba. Ukrán nácikat védenéd, közben szlovákok és románnokkal vagy( vagyunk szövetségbe)
Szlovákiába mai napig minden magyar háborús bűnös, Hazájuk ami ősi földünk. huszon x éves állam nulla történelemmel.
Románok
Székelyek elnyomása, 30 és negyvenes évek elején székelyek deportálása.
Azóta is erdély kiszipolyozzák, a székelyeket elnyomják

Iván legalább ki áll a testvéreiért. Ő is csak azt akarja ami 1950 évek előtt századokon át az ővé volt! Nem más nép földjét
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Senki nem hitt nekem amikor örültem a román F-16 beszerzésnek. Igazam lett, hamarosan szükségünk lesz a románokra ha nem akarunk orosz iga alatt nyögni mint annyiszor a történelem folyamán. A keleti barbárok megindultak.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 402
11 414
113
@ nekerdez
Légy oly kedves, tanulj már meg magyarul. Ha nem megy, akkor a helyesírás ellenőrzőt kapcsold be a böngészőben. Legyen már igényed erre.
...és kérlek, magyarázd el, hogy milyen "náci" fogad hűséget Izraelnek.
http://deres.tv/20140308/az-izraeliekkel-bratyizo-jobb-szektor-kikeri-maganak-neonaci-jelzot
http://deres.tv/20140305/az-ukran-soviniszta-es-izrael-barat-jobb-szektor-vezetoje-megszivta
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 402
11 414
113
Senki nem hitt nekem amikor örültem a román F-16 beszerzésnek. Igazam lett, hamarosan szükségünk lesz a románokra ha nem akarunk orosz iga alatt nyögni mint annyiszor a történelem folyamán. A keleti barbárok megindultak.

Mit bombáztak/lőttek szét?
Hány embert öltek meg?
Most olyan hatalmas szabadság van?
Ha teszem azt nem engedélyezné a főváros a buzivonulást, az EU egyből Magyarország nyakára lépne.
Mint ahogy Tarlós nem is akarta '10-ben, aztán mégis muszáj volt.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 905
113
panoz

Hagyd abba a butaságaidat....! Senki nem fogja elfoglalni Mo-t, hamis informáciokat terjesztesz.....
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
@ nekerdez
Légy oly kedves, tanulj már meg magyarul. Ha nem megy, akkor a helyesírás ellenőrzőt kapcsold be a böngészőben. Legyen már igényed erre.
...és kérlek, magyarázd el, hogy milyen "náci" fogad hűséget Izraelnek.
http://deres.tv/20140308/az-izraeliekkel-bratyizo-jobb-szektor-kikeri-maganak-neonaci-jelzot
http://deres.tv/20140305/az-ukran-soviniszta-es-izrael-barat-jobb-szektor-vezetoje-megszivta

Borisz rendben megteszem, és még egyszer elnézést mindenkitől.
NÁCI nem csak antiszemitát takar szerintem.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 073
18 821
113
Hazánk nincs veszélyben, legfeljebb akkor lenne, ha valami borzalmas véletlen folytán nálunk is az ukrajnaihoz hasonló szélsőséges erők kerülnének hatalomba. Erre most szerencsére, még demokratikus választásokon sincs esély.
Ami ezt a válságot illeti, szerintem a legreálisabb, ha senkinek nem szurkolunk. Ki kell várni a végét és reálpolitikát folytatni. Nagyon az elején van ez még, senki nem tudja a végkifejletet.
Inkább szorítkozzunk a tájékoztató jellegű információk megosztására és az esetlegesen ott várható fejlemények tárgyalására. Szurkolni, vagy arról értekezni hogy ebből nekünk mi lesz, vagy nem lesz, szerintem értelmetlen. Nem lesz különösebb előnyünk egyik fél esetleges győzelméből sem. Inkább hátrányunk majd, de ezt meg úgyis meglátjuk.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Borisz rendben megteszem, és még egyszer elnézést mindenkitől.
NÁCI nem csak antiszemitát takar szerintem.

Namost, konkrétan a jobbszektorosok hárdkór antiszemita nácik és uralmuk óta rendszeressé is váltak az antiszemita támadások Ukrajnában. Csakhogy mivel támogatást kapnak Izraeltől is különféle okoknál fogva, ezért igyekeznek hasznos eszköznek látszani az izraeliek számára. Legalábbis addig, amíg megszilárdítják a hatalmukat Ukrajna fölött.