[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

Kopi2000

Guest
Igazán ideje volna a sok off-topic hozzâszolâst és azoknak szerzöit letiltani. Egyszerüen szinte olvashatatlan a topik. Nagyitóval kell keresni a releváns hozzâszólâsokat. :mad:
Szerintem nevezd meg az off topik hozzászólásban tobzódók nickjeit azért, hogy hátha így észreveszik magukat. Néhány újabb infót azért felteszek...

Ukránok az izjumi irányban, gépesített csapatokkal...


Civil ruhában menekülni akaró orosz katonákat fogtak el, én simán főbe lövetném mindet, a hadviselés szabályai megsértése miatt...


Égő orosz technika az éjjel és egy szerencsés túlélő, aki fogságba esett...

 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: dragonman and Vogon

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 970
36 043
113
A Kijev által Balakliyában "elpusztított" Nemzeti Gárda katonáiról kiderült, hogy élnek és virulnak

Azok az információk, amelyek számos internetes forrásban megjelentek a Balakleyát védő orosz őrök állítólagos vereségéről és a város egy részének elfoglalásáról, Kijev újabb töltelékének bizonyultak, amelynek célja a pánik megteremtése volt. Valójában az ukrán fegyveres erők nem léptek be Balakleyába, és a várost védő két SOBR alakulat katonái élnek és virulnak. Ezek az információk az ebbe az irányba dolgozó katonai tudósítóktól származnak
 
K

Kopi2000

Guest
Így van, sokan nem veszik észre, hogy a lakosságszámuk már így is jelentősen bővült és bővülni fog a továbbiakban is. Amennyivel bővülnek, az ukránok pont annyival fogynak. Kurva egyszerű a matek, de sokan nem gondolják végig.

Az ukránok már a nőket is bedobják a frontra. Mi lesz ezekkel a nőkkel, ha elfogják őket? Ők már orosz gyerekeket fognak szülni Szibériában. A Nyugatra menekült ukrán nők pedig Franszóának meg Hansznak fognak gyereket szülni, vagy valamilyen közel-keleti vagy negroid migránsnak. Az biztos, hogy a lepratelep Ukrajnába többet nem mennek vissza. Ezért tartom meglehetősen buta népnek az ukránt. A semmiért halnak meg örömködve, egy olyan országért, aminek a vezető rétege a legaljasabb módon lehúzta és kifosztotta az átlagpolgárt egy olyan földön, aminek a 80% -a valójában sosem volt az övüké, úgy lett összetákolva-összelopkodva másoktól.

Az atlantisták, globalisták, vagy nevezzük őket akárhogy, valójában tőrőlmetszett gumigrincű imperialisták. Akik most az USA szekerét tolják, azok voltak a legnagyobb moszkoviták 40 éve. Elég megnézni a magyar poltikát és egyből tudni fogjátok, hogy kikre gondolok, nevesíteni nem fogok, hogy ne legyen vitaalap ebből a marginális kérdésből. Nekik mindegy kit kell kiszolgálni, azt a zacsit nylogatják, ami éppen közelebb van a szájukhoz.
Gyáva (és széthúzó népnek) nincs hazája!!! Az ukránok sokmindennek elmondhatók, de gyávának nem. Viszont hadilábon állok a magyarokkal, mivel egyszerűen egymás ellen eső, acsarkodó népség képe rajzolódik ki a több hónapnyi hozzászólásokból. ól lekommunstáztad te is az atlantistákat, közben egy követ fújsz az orosz imperialistákkal....

Harcok Herszonnál....



Megsemmisített orosz páncélos....



Orosz foglyok nagyobb csoportja....

 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 912
5 233
113
Szerintem nevezd meg az off topik hozzászólásban tobzódók nickjeit azért, hogy hátha így észreveszik magukat. Néhány újabb infót azért felteszek...

Ukránok az izjumi irányban, gépesített csapatokkal...


Civil ruhában menekülni akaró orosz katonákat fogtak el, én simán főbe lövetném mindet, a hadviselés szabályai megsértése miatt...


Égő orosz technika az éjjel és egy szerencsés túlélő, aki fogságba esett...

Csak azért fejbe lőni mert szerencsétlen civilben menekülve menti az életét?
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93

A németországi gazdasági válság az USA szándékos provokációjának eredménye. Az amerikaiak összeomlották a német gazdaságot, hogy megsemmisítsék a versenytársukat.​

Google fordítóval fordított cikk:​


Berlin, Németország (World Express). Az ukrajnai háború február 24-én kezdődött. Azóta az EU-országok által Oroszországgal szemben bevezetett szankciók elkezdtek negatív hatást gyakorolni az európai gazdaságokra. A szankciók bumerángja meglepetésként érte a szövetségi kormányt, a közlekedési lámpás koalíció legtöbb politikusát és az egyszerű szavazókat. Amint azonban nemrég kiderült, az oroszellenes szankciók ezen következményei csak a németek számára voltak váratlanok. Az USA minden következményt előre kalkulált, ráadásul tudatosan a német gazdaság gyengítésének útjára lépett.

A RAND Corporation már január 25-én – egy hónappal a háború kitörése előtt – elkészítette a „Németország megfékezése az Egyesült Államok és a világ számára” című titkos jelentést az amerikai titkosszolgálatok és az Egyesült Államok Demokrata Nemzeti Bizottsága számára. A jelentés célja nagyon egyszerű: az USA provokálja Oroszországot, hogy agresszornak nyilvánítsa, és Németországot öngyilkos szankciók bevezetésére kényszerítse az oroszokkal szemben.

Az Egyesült Államok politikájának célja Németország lehető leggyengítése a Rand jelentése szerint. Bár Németország továbbra is korlátozott szuverenitással rendelkező ország, az EU gazdasági fejlődésének üteme a német gazdaság állapotától függ. Németország fejlődése végül nemcsak politikai, hanem gazdasági versenytársává is teheti Európát az USA-nak – írják a Rand szakértői. Ennek nem szabad megtörténnie.

A német gazdaság sebezhető, mert az olcsó orosz energiához való korlátlan hozzáférésre támaszkodik. Ennek véget vethet az Oroszország ellen kiprovokált szankcióháború. Az orosz ellátás megszakadása rendszerszintű válságot idézhet elő, amely pusztító hatással lenne a német gazdaságra. A Rand-jelentés szerint ez a célja az Egyesült Államok provokációs politikájának.

Németország még sebezhetőbb, mert a Német Zöld Párt túlságosan ideologikus. A jelentés szerint az önök szóvivői felhagynak a gazdasági pragmatizmussal a dogmák javára. „A zöldek lesznek az a „háborús párt”, amely tönkreteheti a német gazdaságot.

A jelentés pontosan megjósolja az Oroszországot sújtó szankciók német gazdaságra gyakorolt hatását: csak 2022-ben 200-300 milliárd eurós veszteség.A szerzők pontosan előre jelezték, hogy az euró árfolyama a dollár árfolyama alá süllyed. Azt is jósolták, hogy a német GDP évi 3-4%-kal csökken a következő 5-6 évben. A legtöbb jóslat már beigazolódott. Németország olyan gazdasági válságban van, mint a német gazdaságot a második világháború után elszenvedett veszteségek.

Fel kell ismernünk, hogy Németország az Egyesült Államok provokációjának áldozata lett. Az ukrajnai háborút az amerikaiak az EU gazdasági motorjának lerombolására, az euró leértékelésére és a német ipar leállítására használták fel. Azok a szankciók, amelyekkel Németország háborúban áll Oroszországgal, csak az amerikaiak kedvéért volt szükséges.

Megjegyzés:​

A WELTEXPRESS felveszi a kapcsolatot a RAND Corporationnel, és folytatja a probléma megoldását.



Link eredeti cikkre :
Azért ehhez kellet egy végtelenül ostoba szavazói kör, akik ezeket a hazaárulókat hatalomra juttatták.

Helmuth Kohl már régen megmondta: ha ezek hatalomhoz jutnak, Németországnak vége. Így is lett.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 471
46 570
113

Arestovich: Sztálin egy időben 4 ukrán frontot hozott létre, 2,5 millió emberrel, Oroszország pedig 170 ezerrel érkezett Ukrajnához​



Egy hozzászólás:

"Az a tény, hogy ő az ördög, nem változtat az ártatlanságán. Kevesen vagyunk, és most elkezdenek széthúzni minket a front különböző pontjain, megakadályozva, hogy csapatainkat az offenzívára összpontosítsuk. A stratégia helyes, csak a vezérkar hozzáértő intézkedései törhetik meg, Geraszimov pedig a Távol-Keleten van...
Eh"

Egy másik:
"
Herszonban ugyanezzel a taktikával csábították az egységeket az offenzívába,
amíg Harkovban vannak, a civilek miatt nem lehet őket legyőzni, ha szinte mindegyik kijött, most zavarás nélkül lehet rajtuk dolgozni
szomorú
"
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 477
18 408
113
Gyáva (és széthúzó népnek) nincs hazája!!! Az ukránok sokmindennek elmondhatók, de gyávának nem. Viszont hadilábon állok a magyarokkal, mivel egyszerűen egymás ellen eső, acsarkodó népség képe rajzolódik ki a több hónapnyi hozzászólásokból. ól lekommunstáztad te is az atlantistákat, közben egy követ fújsz az orosz imperialistákkal....

Harcok Herszonnál....



Megsemmisített orosz páncélos....



Orosz foglyok nagyobb csoportja....


Nagyon sajnálom azokat a szerencsétlen tankosokat, akiknek az utolsó lövése van a videón.
 
K

Kopi2000

Guest
Csak azért fejbe lőni mert szerencsétlen civilben menekülve menti az életét?
Egy katona addig katona, amíg egyenruhában van. Ha az életét kívánja menteni, akkor azt tegye egyenruhában, adja meg magát, stb.... De civilbe öltözve visszavonulni..... Nekem már megkeményedett a szivem a ruszkikkal szemben, annyi gonosz tette láttam tőlük az elmúlt fél évben....

Ukrán zászlófelvonás, zsákmányolt orosz fegyverek...


 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 471
46 570
113

Az ukrán fegyveres erők fegyvereseinek áttörése a Herson régióban - az ellenség taktikai "szivárgást" hajtott végre, és tűzzsákba (MAP) került​


Az ukrán fegyveres erők fegyveresei által elkövetett helyi támadás a Herson régióban - n. Poszad-Pokrovszkij, az ukrán fegyveresek taktikai "kiszivárogtatásba" kezdtek. Maga a falu az orosz hadsereg irányítása alatt áll, az ellenség szétszórt és kis csoportjait felszámolják.

A „kiszivárgás” lényege, hogy a támadók kis csoportjai behatolnak az ellenség védelmének mélyére, ott megszilárdulnak, és az offenzíva megindulásával támadják a lőállásokat, a parancsnoki állásokat, vagy akár a védelem egész szektorait.

Az egyes harcosok vagy lövőpárok fokozatosan, percenkénti időközönként rövid dobásokkal közelíthetik meg az ellenséget, míg egy idő után egész egységek gyűlnek össze a támadásvonalban.

Ebben az esetben a fegyveresek tűzzsákba kerültek, de nem volt offenzíva.


Источник: https://rusvesna.su/news/1662673578

Ezt mondtam egy fentebbi hozzászólásomban? Változtattak az "ukránok, vagy inkább az őket irányító amerikai-NATO vezetők a harcászati technikán.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 477
24 149
113
Nem tudom, hogy a kárpátaljai magyarok hogyan beszélik a nyelvet, de ez a figura igencsak furcsán próbálkozik a magyarral.
Ezért tettem pont "" jelek közé a magyart, van 2 kárpátaljai ismerősöm, meg apámnak Győrőtt egy csomó kárpátaljai magyar, ruszin, ukrán munkatársa... egyik sem beszéli ennyire furcsán a nyelvet (na jó, azok akik épp tanulják igen, de azok akik nagyon régóta tudnak magyarul nem) . Számomra amúgy teljesen hihetetlen, hogy nem tudnak találni 1 magyart se, legalább annyira, hogy alámondja a szöveget (mert arcot nem látunk), vagy áthívják fegyőrt hogy színészkedjen nekik.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 706
113
Gyáva (és széthúzó népnek) nincs hazája!!! Az ukránok sokmindennek elmondhatók, de gyávának nem. Viszont hadilábon állok a magyarokkal, mivel egyszerűen egymás ellen eső, acsarkodó népség képe rajzolódik ki a több hónapnyi hozzászólásokból. ól lekommunstáztad te is az atlantistákat, közben egy követ fújsz az orosz imperialistákkal....

Harcok Herszonnál....



Megsemmisített orosz páncélos....



Orosz foglyok nagyobb csoportja....

A véleményeid semmit sem változnak, de ez nem baj, pusztán én nem értek veled egyet.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Az ukrán térképen feltüntették a szerintük érvényes helyzetet.


1, Én érdeklődve olvasom azokat, akik szerint ez egy zseniális orosz csapda, amivel túl mélyre beengedik az ukrán gyalogságot és elvágták őket a tüzérségüktől, majd apró falvakban bújnak az orosz kemény erők egész dandárjai, hogy a magát túlnyert ukrán hadsereget három oldalról megrohanja.
Szerintem ez hülyeség. Én úgy sejtem, hogy inkább átszakadt a gát és jelenleg örülni fognak, ha meg tudják fogni őket valahol. Tippre ezt körülbelül 15 km-re Kupjánszktól és Izjúmtól lesz. Vagyis a legfontosabb orosz utánpótlást szállító vasútvonal a 155-ösök buta lőszerének hatókörében lesz. Ami nem taktikai botlás, hanem stratégiai vereség lesz, ha sejtésem igaznak bizonyul. Ha nem tudnak tartani egy védő gyűrűt és közvetlen támadás, ostrom alá kerül ennek a két stratégiai kiemelt fontosságú városnak legalább az egyike, az nem stratégiai vereség, hanem katasztrófa lesz meglátásom szerint a muszka számára. (Nem zárom ki, de nem is tartom törvényszerűen bekövetkezőnek ezt a legrosszabb forgatókönyvet.)
2, Szerintem hétvégén sok minden tisztázódik. Főleg, hogy a támadás ilyen ütemét képtelenség fenntartani, amit egy-két nap alatt csináltak. Végre ez olyan dinamikus támadás Kijev részéről, amilyet az oroszok részéről láttunk az első hónapban. Abszolút lényegtelen, hogy a védelem leggyengébb pontját támadva érték-e el, senki nem kérte sem Határvidéket, sem a Föderációt, hogy a védelem legerősebb pontját támadja állandóan. Addig a villámtámadások természetéből adódóan kaotikus lesz a kép, hiszen ez egy villám támadás, kétségünk ne legyen felőle! Egy nap alatt 30-50 km-et nyomultak előre és most szerintem meg kell majd állniuk a logisztikát maguk után húzni és rendezni a soraikat. (Vagy egy újabb rohamra vagy az elért eredmények stabilizálására.)
3, Szerintem az oroszokat sem kell félteni. Az elmúlt hónapokban érezhető volt, hogy ők sem eszköztelenek. Biztos vagyok benne, hogy lesz erő, amit át tudnak csoportosítani. Bár nem hiszek a gyors ellentámadásban. Én azt mondom, az első napon, amikor egy 30 km széles, de csak pár km mély hídfőt hoztak létre, ott volt a lehetőség, hogy egy erős csapással a vízbe nyomják. 30+ km-et eddig sem rohantak előre, most sem tudom elképzelni, hogy ennyit sovány disznó vágtába visszanyomnak. (Lassú, több hónapi munkával talán.)
4, Liszicsanszk után én azt mondtam, hogy az oroszoknak el kell dönteniük, hogy Bahmut felé tovább pörgetik a támadásuk lendületét, vagy engednek a politikai nyomásnak, hogy Donyeck város terror bombázása miatt oda fókuszálják az új támadást és ezt egészítette volna ki Szlovjanszk-Kramatorszk körbe zárása, vagy hagyják a keleti hadszínteret és végig mennek a tengerparton Odesszáig és ezzel gazdasági KO-t adnak az ellenségnek, még sokkal drasztikusabbat, mint ami jelenleg van.
Szerintem Liszicsanszk óta nem döntötték el, hogy mit akarnak. Ha Donyeck és Kramaorszk mellett döntenek, akkor Bahmutnak semmi jelentősége, nem kellettek volna oda Wagner emberek apró falvakban támadni, de a tengerpartra meg nem lett volna erejük. És a többi. Mindegyiket az asztalon tartották, szétaprózták a támadó erőket és láthatóan a védelem meg erősen megsínylette.
5, Liman környékére még kíváncsi leszek. Ezt egyelőre csak itt hagyom, mert én sem tudom, mi fog ott történni. Még az is lehet, hogy semmi.
6, Szerintem döntő fontosságú hibás lépés volt, hogy Putyin nem hirdette meg az általános mozgósítást. 7 hónap telt el. Jön lassan a tél, és mire a kiolvad, jövő április-május körül már volt 12 hónapjuk is az ukrán sorozott katonák akár csak egy kiválogatott részét kiképezni úgy, hogy harcértékük is legyen. Ha azt csinálják, hogy bevetik őket most is az elfoglalt területek pacifikálásra, logisztikai útvonalak biztosítására, egyszerűbb feladatokra, akkor pedig meg komolyabban kell vennünk, hogy az ukrán mennyiségi fölény idővel minőségi faktorrá is válhat. (Nem lesznek rosszabbak, mint a szakadárok vagy főleg a most felállítandó új orosz alakulatok.
7, Még mindig érdekes, hogy ebben a háborúban még egyetlen nagy tekintélyű szakértő jóslata nem vált be. Elmondták, hogy 1 hét lesz a háború, nem jött be, Ukrajna nem omlott össze. Elmondták, hogy Oroszország mindjárt kivérzik, nem jött be, folyamatosan jött előre. Elmondták, hogy Herszon egy zsák, egy betüremkedés az ukrán védelembe. Nem jött be, vérbe fojtották eddig. Harkovot nem mondta senki nagy szájjal, mindenki meg volt az indulásnál is győződve arról, hogy az első falunál ez is elakad, nem jött be, ott éppen sikerült az ellentámadás.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 910
22 457
113
Hihetetlen örömkönnyek! A felszabadult Balaklia lakói találkoznak a fegyveres erőkkel.... (Szerintem ezek a filmek idegesíteni fogják az itteni oroszpártiakat. Ők márcsak ilyenek, mert nem illik bele a buborékukba.
Csak egy példa, ha a magyar katonai egységek településről településre vivnának harcot felvidéken -csak a példa kedvéért- pontosan meg tudnám mondani hol készülnének a magyar csapatokat örömmel fogadó ill. a szlovák csapatokat éljenző "videók", már előre. Nincs ebben semmi. Az én példámban is csak az volna szégyen ha a felvidéki -többségében magyar nemzetiségű- település a szlováknak "szurkolna"...
...orosz katonákat fogtak el, én simán főbe lövetném mindet
...egy csirke nyakát nem tudnád elvágni, nemhogy egy embert fejbe lőni. (persze fotelből ilyen parancsot kiadni az megy...)
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 652
113

Arestovich: Sztálin egy időben 4 ukrán frontot hozott létre, 2,5 millió emberrel, Oroszország pedig 170 ezerrel érkezett Ukrajnához​



Egy hozzászólás:

"Az a tény, hogy ő az ördög, nem változtat az ártatlanságán. Kevesen vagyunk, és most elkezdenek széthúzni minket a front különböző pontjain, megakadályozva, hogy csapatainkat az offenzívára összpontosítsuk. A stratégia helyes, csak a vezérkar hozzáértő intézkedései törhetik meg, Geraszimov pedig a Távol-Keleten van...
Eh"

Egy másik:
"
Herszonban ugyanezzel a taktikával csábították az egységeket az offenzívába,
amíg Harkovban vannak, a civilek miatt nem lehet őket legyőzni, ha szinte mindegyik kijött, most zavarás nélkül lehet rajtuk dolgozni
szomorú
"
Ezt a taktikai becsalogatást hagyjuk meg a hanyatló nyugat ópiumának elvtársnő! :D
Kinézték hol gyengébb a védelem és ott támadtak. Viszont komolyabb erők betiltása nélkül egy ilyen mély éket nem fognak tudni fenntartani és gyorsan bekerítésbe kerülhetnek. Kérdés hogy Mordor mit tud erre lépni, van e megfelelő rendelkezésre álló erő egy bekerítéshez.
Pár nap és letisztul.
 

TID

Well-Known Member
2022. március 2.
113
847
93
Az Egyesült Államok csütörtökön szankciókat vezetett be egy iráni társasággal szemben, amely drónokat szállított Oroszországba Ukrajnában való használatra.

 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 471
46 570
113

Lengyelország páncélozott járműveket szállít Kalinyingrád irányából az ukrán határra​


Lengyelország páncélozott járműveket szállít az ukrajnai határra, miközben számos lengyel erőforrásról számoltak be, hogy a lengyel hadsereg páncélozott járművei az ukrán határ felé haladnak. Mindez Rzeszow városának területén történt, amelyet az amerikaiak Ukrajna fegyverekkel való ellátásának logisztikai központjává alakítottak.
A rendelkezésre álló információk szerint a lengyel hadsereg parancsnoksága úgy döntött, hogy a páncélozott járművek egy részét Kalinyingrád irányából eltávolítják és az ukrán határra szállítják. Sőt, nemcsak könnyű páncélozott járművekről, például páncélozott személyszállító járművekről vagy páncélozott járművekről beszélünk, hanem harckocsikról és mérnöki technológiáról is. PT-91 Twardy harckocsikat, Rosomak páncélozott szállítójárműveket, RAK önjáró 120 mm-es aknavetőket és egyéb felszereléseket jelentenek.

A felszerelések egyik irányból a másikba történő átvitelének célját a lengyel védelmi minisztérium nem hozza nyilvánosságra, de számos ukrán internetes forrás arra utalt, hogy Varsó kezd felkészülni az ukrán területen zajló ellenségeskedésre. Lengyelországban Ukrajna nyugati régióiba terveznek csapatokat küldeni, kihasználva, hogy Oroszország most az ukrán hadsereg harkovi irányban megkezdett offenzívájának visszaverésével van elfoglalva. Érdemes megjegyezni, hogy ezt a forgatókönyvet nem szabad kizárni, bár kissé irreálisnak tűnik.
Eközben
mindössze három napja amerikai páncélozott járművekből álló nagy konvojt láttak a lengyel-ukrán határ közelében, köztük több mint száz különböző járművet, köztük Stryker páncélosokat, International MaxxPro páncélozott járműveket, katonai traktorokat. , speciális járművek és így tovább.

 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 471
46 570
113
Ezt a taktikai becsalogatást hagyjuk meg a hanyatló nyugat ópiumának elvtársnő! :D
Kinézték hol gyengébb a védelem és ott támadtak. Viszont komolyabb erők betiltása nélkül egy ilyen mély éket nem fognak tudni fenntartani és gyorsan bekerítésbe kerülhetnek. Kérdés hogy Mordor mit tud erre lépni, van e megfelelő rendelkezésre álló erő egy bekerítéshez.
Pár nap és letisztul.
Nem értem, miért engem kritizálsz. Én hírt, elemzést hozok, azok valóságtartalmának megítélésére én kevés vagyok. Vannak itt hozzáértő emberek, majd ők reagálnak rá.
A hangnem is rizikós, én nem vagyok elvtársnő! Se neked, se másnak. Illő tisztelettel, ha kérhetem!