[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 122
9 189
113
Az ukrán térképen feltüntették a szerintük érvényes helyzetet.


1, Én érdeklődve olvasom azokat, akik szerint ez egy zseniális orosz csapda, amivel túl mélyre beengedik az ukrán gyalogságot és elvágták őket a tüzérségüktől, majd apró falvakban bújnak az orosz kemény erők egész dandárjai, hogy a magát túlnyert ukrán hadsereget három oldalról megrohanja.
Szerintem ez hülyeség. Én úgy sejtem, hogy inkább átszakadt a gát és jelenleg örülni fognak, ha meg tudják fogni őket valahol. Tippre ezt körülbelül 15 km-re Kupjánszktól és Izjúmtól lesz. Vagyis a legfontosabb orosz utánpótlást szállító vasútvonal a 155-ösök buta lőszerének hatókörében lesz. Ami nem taktikai botlás, hanem stratégiai vereség lesz, ha sejtésem igaznak bizonyul. Ha nem tudnak tartani egy védő gyűrűt és közvetlen támadás, ostrom alá kerül ennek a két stratégiai kiemelt fontosságú városnak legalább az egyike, az nem stratégiai vereség, hanem katasztrófa lesz meglátásom szerint a muszka számára. (Nem zárom ki, de nem is tartom törvényszerűen bekövetkezőnek ezt a legrosszabb forgatókönyvet.)
2, Szerintem hétvégén sok minden tisztázódik. Főleg, hogy a támadás ilyen ütemét képtelenség fenntartani, amit egy-két nap alatt csináltak. Végre ez olyan dinamikus támadás Kijev részéről, amilyet az oroszok részéről láttunk az első hónapban. Abszolút lényegtelen, hogy a védelem leggyengébb pontját támadva érték-e el, senki nem kérte sem Határvidéket, sem a Föderációt, hogy a védelem legerősebb pontját támadja állandóan. Addig a villámtámadások természetéből adódóan kaotikus lesz a kép, hiszen ez egy villám támadás, kétségünk ne legyen felőle! Egy nap alatt 30-50 km-et nyomultak előre és most szerintem meg kell majd állniuk a logisztikát maguk után húzni és rendezni a soraikat. (Vagy egy újabb rohamra vagy az elért eredmények stabilizálására.)
3, Szerintem az oroszokat sem kell félteni. Az elmúlt hónapokban érezhető volt, hogy ők sem eszköztelenek. Biztos vagyok benne, hogy lesz erő, amit át tudnak csoportosítani. Bár nem hiszek a gyors ellentámadásban. Én azt mondom, az első napon, amikor egy 30 km széles, de csak pár km mély hídfőt hoztak létre, ott volt a lehetőség, hogy egy erős csapással a vízbe nyomják. 30+ km-et eddig sem rohantak előre, most sem tudom elképzelni, hogy ennyit sovány disznó vágtába visszanyomnak. (Lassú, több hónapi munkával talán.)
4, Liszicsanszk után én azt mondtam, hogy az oroszoknak el kell dönteniük, hogy Bahmut felé tovább pörgetik a támadásuk lendületét, vagy engednek a politikai nyomásnak, hogy Donyeck város terror bombázása miatt oda fókuszálják az új támadást és ezt egészítette volna ki Szlovjanszk-Kramatorszk körbe zárása, vagy hagyják a keleti hadszínteret és végig mennek a tengerparton Odesszáig és ezzel gazdasági KO-t adnak az ellenségnek, még sokkal drasztikusabbat, mint ami jelenleg van.
Szerintem Liszicsanszk óta nem döntötték el, hogy mit akarnak. Ha Donyeck és Kramaorszk mellett döntenek, akkor Bahmutnak semmi jelentősége, nem kellettek volna oda Wagner emberek apró falvakban támadni, de a tengerpartra meg nem lett volna erejük. És a többi. Mindegyiket az asztalon tartották, szétaprózták a támadó erőket és láthatóan a védelem meg erősen megsínylette.
5, Liman környékére még kíváncsi leszek. Ezt egyelőre csak itt hagyom, mert én sem tudom, mi fog ott történni. Még az is lehet, hogy semmi.
6, Szerintem döntő fontosságú hibás lépés volt, hogy Putyin nem hirdette meg az általános mozgósítást. 7 hónap telt el. Jön lassan a tél, és mire a kiolvad, jövő április-május körül már volt 12 hónapjuk is az ukrán sorozott katonák akár csak egy kiválogatott részét kiképezni úgy, hogy harcértékük is legyen. Ha azt csinálják, hogy bevetik őket most is az elfoglalt területek pacifikálásra, logisztikai útvonalak biztosítására, egyszerűbb feladatokra, akkor pedig meg komolyabban kell vennünk, hogy az ukrán mennyiségi fölény idővel minőségi faktorrá is válhat. (Nem lesznek rosszabbak, mint a szakadárok vagy főleg a most felállítandó új orosz alakulatok.
7, Még mindig érdekes, hogy ebben a háborúban még egyetlen nagy tekintélyű szakértő jóslata nem vált be. Elmondták, hogy 1 hét lesz a háború, nem jött be, Ukrajna nem omlott össze. Elmondták, hogy Oroszország mindjárt kivérzik, nem jött be, folyamatosan jött előre. Elmondták, hogy Herszon egy zsák, egy betüremkedés az ukrán védelembe. Nem jött be, vérbe fojtották eddig. Harkovot nem mondta senki nagy szájjal, mindenki meg volt az indulásnál is győződve arról, hogy az első falunál ez is elakad, nem jött be, ott éppen sikerült az ellentámadás.
A katonai siker /bukás egy dolog. DE minden mögött pénz áll. Jelenleg őrlángon van az orosz hadsereg. Gazdaságilag nagyon jól jártak a magas energiaárakkal. Szerintem addig nem lesz nagy mozgolódás ameddig ez a helyzet így áll. De persze csak találgatok.
 
K

Kopi2000

Guest
...egy csirke nyakát nem tudnád elvágni, nemhogy egy embert fejbe lőni. (persze fotelből ilyen parancsot kiadni az megy...)
Nem ismersz, nem tudhatod... Mivel ez az ukrán topik, csak annyit írok, hogy fogtam már úgy éles, csőre töltött fegyvert -sorkatona koromban-, hogyha meglátom visszajönni azt, aki kiszökött a laktanyából, akkor lelövöm, mert az állandó szivatásával tönkretette a barátomat, aki idegösszeroppanást kapott...
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
@Kopi2000 @mindenen kívül @meszike91 látom az ukrán "áttörés" hírére örömtől remegve korán ébredt a háromfejű süsüsárkány, egyem a paranoid skizofrén pofiját. Stanley is évek óta először félárbócon a hohol nyomulás hírére, igaz? :D Az utcán ünneplő "tömegek" valóban lehetnek zelenszkista alvó sejtek is, de Bucsa meg 2014-22 után az is elég ésszerű, hogy jobbnak látták ünnepelni, mielőtt "oroszbarátság" okán kapnak egy skulót. Esetleg ment elöl a megafonos dzsihád- akarom mondani banderamobil, és közölte hogy minden portára lőnek ahol nincs álló ováció. A lényeg, hogy meglegyenek a vágóképek a reggeli győzelmi hiradóhoz. Jól van egyébként semmi baj, elhiszem hogy vannak örömködők, elvégre ti is mennétek ha a román bevonulna a kiskörútra, ugye? Azért remélem már képben vagy a szolgálatoknál, mint anno Győrkös, mert te is először csak odaköpsz az orosz turistára, most már fejbe akarod lőni aki civil ruhában menekül (akkor meg már na sag' schon fejbelőnél minden civilt aki az ukrán elől menekül ), aki meg nem menekül de orosz, azt a fejbelövés előtt vagy után köpnéd le, mert sercinteni is nagyon tudsz ahogy mesélted?
A balkán háborúban is a magadfajta fotelpszichopatákból lett a sarki albán péket felkoncoló csőcselék. Gyógyszerre iszol és egész nap gyűlölködsz, szóval nem lesz ennek jó vége... Inkább egy kis Csajkovszkit, Rachmanyinovot ajánlok reggelre. És még egy jótanács, páleszt csak reggel, délben szunya, este meg legfeljebb egy sör+rivotril és akkor minket sem boldogítasz éjjel sokáig.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Nem nagyon értem, hogy egyesek miért erőltetik ennyire ezt az általános mozgósítást orosz részről..
Minek?
Semmi olyan bukás nem történt/történik, amiért mozgósítani kéne.
Most az, hogy az elmúlt pár napban a hoholok megindultak, meg visszafoglaltak ezt-azt, meg az ottani "gyenge" orosz helyőrséget vissza tudták ütni, az nem előnyös, de ezért még nem lesz mozgósítás..
Majd akkor lesz, ha olyan nagy probléma lesz, amit nem fognak tudni megoldani a jelenlegi létszámmal.
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Az Egyesült Államok csütörtökön szankciókat vezetett be egy iráni társasággal szemben, amely drónokat szállított Oroszországba Ukrajnában való használatra.

Különösnek tartom, hogy volt eddigi olyan iráni haditechnikai vállalat, ami még nem állt szankció alatt. Itt véletlenül nem a szankció szankciójának szankciójáról van szó?
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 329
12 989
113
Nem ismersz, nem tudhatod... Mivel ez az ukrán topik, csak annyit írok, hogy fogtam már úgy éles, csőre töltött fegyvert -sorkatona koromban-, hogyha meglátom visszajönni azt, aki kiszökött a laktanyából, akkor lelövöm, mert az állandó szivatásával tönkretette a barátomat, aki idegösszeroppanást kapott...
Mi az isten bajod van neked?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Harcászathoz értő kommentelők! Az ukránok taktikát váltottak? Nekem úgy tűnik, hogy nem egy tömbben támadnak, hanem kisebb egységek rohamozzák a nem jól védett településeket. Mozgékonyabbak lettek. Lehet, hogy tévedek, de hol ennél a településnél tűnnek fel, hol annál. Csak így tudom elképzelni, hogy egy-két nap alatt 50 km-t haladtak. Ahogy nézem Herszon megye térképét, rengeteg település van ott.
Ez az okoskodásod már olyan idegesítő ! Nézd már meg a térképeket gyakorlatilag több ékben támadtak amiből lett kettő ! Az Oroszok szépen húzzák be magukra egy keskeny sávban a hoholokat akik megrészegülve a vélt pillanatnyi sikertől észre se veszik milyen csapdába sétálnak ! Nincs légierejük , e nélkül ma csak földi csapatokkal nem lehet háborút nyerni . Az orosz pont azt csinálja csak a kor harcászatához illesztve mint amit kalandozó őseink csináltak anno ! A technikát még úgy ahogy tudják a kaptok pótolni a nyugati segélyekből de az ember anyag most ott ezekben a kirakat győzelmekben bőszen ég el amit már nem fognak tudni pótolni ! És ha ledaráltak nagyon sok kaprot akkor megtörik az egyébként is kicsi lendület és oda lesz a harci morál is ! Addig meg az oroszok köszönik szépen jól vannak szépen keresnek amíg Európa meg haldoklik és robog a szakadék felé ! Egy sratéga egy jó sakkmester sok sok lépéssel előrébb gondolkozik !
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
megerősítésre váró hír, elfogták a Harkov körüli orosz csapatok parancsnokát az Ukránok, továbbá itt az eddig visszafoglalt terület nagysága elérte az 1000 négyzetkilométert..... A HTKA.RU-nak üzenem, hogy mielőtt kiröhögnek vagy leszólnak, nézzenek rá az orosz katonai bloggerek posztjaira, mert Harkovnál tényleg gáz van....
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 708
8 803
113
@Kopi2000 @mindenen kívül @meszike91 látom az ukrán "áttörés" hírére örömtől remegve korán ébredt a háromfejű süsüsárkány, egyem a paranoid skizofrén pofiját. Stanley is évek óta először félárbócon a hohol nyomulás hírére, igaz? :D Az utcán ünneplő "tömegek" valóban lehetnek zelenszkista alvó sejtek is, de Bucsa meg 2014-22 után az is elég ésszerű, hogy jobbnak látták ünnepelni, mielőtt "oroszbarátság" okán kapnak egy skulót. Esetleg ment elöl a megafonos dzsihád- akarom mondani banderamobil, és közölte hogy minden portára lőnek ahol nincs álló ováció. A lényeg, hogy meglegyenek a vágóképek a reggeli győzelmi hiradóhoz. Jól van egyébként semmi baj, elhiszem hogy vannak örömködők, elvégre ti is mennétek ha a román bevonulna a kiskörútra, ugye? Azért remélem már képben vagy a szolgálatoknál, mint anno Győrkös, mert te is először csak odaköpsz az orosz turistára, most már fejbe akarod lőni aki civil ruhában menekül (akkor meg már na sag' schon fejbelőnél minden civilt aki az ukrán elől menekül ), aki meg nem menekül de orosz, azt a fejbelövés előtt vagy után köpnéd le, mert sercinteni is nagyon tudsz ahogy mesélted?
A balkán háborúban is a magadfajta fotelpszichopatákból lett a sarki albán péket felkoncoló csőcselék. Gyógyszerre iszol és egész nap gyűlölködsz, szóval nem lesz ennek jó vége... Inkább egy kis Csajkovszkit, Rachmanyinovot ajánlok reggelre. És még egy jótanács, páleszt csak reggel, délben szunya, este meg legfeljebb egy sör+rivotril és akkor minket sem boldogítasz éjjel sokáig.
Minden oké?

Amúgy nem rossz teljesítmény ez az ukránoktól ahhoz képest hogy Liszicsansz után össze kellett volna omlaniuk a moszkoviták szerint
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 031
23 610
113
Mi az isten bajod van neked?
semmi .. öt szivatták bent a seregben,ő kapott ideg összeroppanást és ő lett tönkretéve mentálisan,ezért lett pszichopata (most a képzeletbeli kis barátjára vetíti ki a személyes frusztrációit).. de ez az írásaiból világosan látszik .. ahogy az előttem szóló is írta,leköpköd számára ismeretlen embereket .. most meg kivégezne mindenkit aki pucol el a frontról, az életben meg valószínűsíthetően egy egypofonos senkiházi.
 
K

Kopi2000

Guest
@Kopi2000 @mindenen kívül @meszike91 látom az ukrán "áttörés" hírére örömtől remegve korán ébredt a háromfejű süsüsárkány, egyem a paranoid skizofrén pofiját. Stanley is évek óta először félárbócon a hohol nyomulás hírére, igaz? :D Az utcán ünneplő "tömegek" valóban lehetnek zelenszkista alvó sejtek is, de Bucsa meg 2014-22 után az is elég ésszerű, hogy jobbnak látták ünnepelni, mielőtt "oroszbarátság" okán kapnak egy skulót. Esetleg ment elöl a megafonos dzsihád- akarom mondani banderamobil, és közölte hogy minden portára lőnek ahol nincs álló ováció. A lényeg, hogy meglegyenek a vágóképek a reggeli győzelmi hiradóhoz. Jól van egyébként semmi baj, elhiszem hogy vannak örömködők, elvégre ti is mennétek ha a román bevonulna a kiskörútra, ugye? Azért remélem már képben vagy a szolgálatoknál, mint anno Győrkös, mert te is először csak odaköpsz az orosz turistára, most már fejbe akarod lőni aki civil ruhában menekül (akkor meg már na sag' schon fejbelőnél minden civilt aki az ukrán elől menekül ), aki meg nem menekül de orosz, azt a fejbelövés előtt vagy után köpnéd le, mert sercinteni is nagyon tudsz ahogy mesélted?
A balkán háborúban is a magadfajta fotelpszichopatákból lett a sarki albán péket felkoncoló csőcselék. Gyógyszerre iszol és egész nap gyűlölködsz, szóval nem lesz ennek jó vége... Inkább egy kis Csajkovszkit, Rachmanyinovot ajánlok reggelre. És még egy jótanács, páleszt csak reggel, délben szunya, este meg legfeljebb egy sör+rivotril és akkor minket sem boldogítasz éjjel sokáig.
Sajnos, nem tudom, hogy ki "Meszike", meg "mindenen kívül" a valóságban. Én biztos nem vagyok Ők, Ők meg nem én.... (Jut eszembe: Wilson már szart sem ér?) Majd priviben megbeszélek velük egy találkozót, ha már ennyire kötsz hozzájuk köttök... De addig is, küldök neked egy remek videót...


UI.: és igen, jó látni azt, hogy legyőzhető az agresszor...
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 915
5 235
113
Az SS is ezt csinálta, őket is lelövöldözték. Valóban: a katona egyenruhát hord, addig minősíthető katonának, civilben pedig diverzáns, vagy partizán, mindkettőre halál vár.
Azért nem hasonlítanék össze egy szerencsétlen Orosz kiskatonát aki ki tudja honnan került oda és esze ágában nincs harcolni és civilben menti az életét egy SS katonával.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonman and amper

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 915
5 235
113
Egy katona addig katona, amíg egyenruhában van. Ha az életét kívánja menteni, akkor azt tegye egyenruhában, adja meg magát, stb.... De civilbe öltözve visszavonulni..... Nekem már megkeményedett a szivem a ruszkikkal szemben, annyi gonosz tette láttam tőlük az elmúlt fél évben....

Ukrán zászlófelvonás, zsákmányolt orosz fegyverek...


Nem vagyok orosz pártj de ettől még szerencsétlenek ki tudja honnan kerültek oda.Mindenesetre könnyen lehet jobban járnak Ukrán fogságba mert valószinüleg ha megmenekülnek mehetnek Szibériába
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 329
12 989
113
semmi .. öt szivatták bent a seregben,ő kapott ideg összeroppanást és ő lett tönkretéve mentálisan,ezért lett pszichopata (most a képzeletbeli kis barátjára vetíti ki a személyes frusztrációit).. de ez az írásaiból világosan látszik .. ahogy az előttem szóló is írta,leköpköd számára ismeretlen embereket .. most meg kivégezne mindenkit aki pucol el a frontról, az életben meg valószínűsíthetően egy egypofonos senkiházi.
Én is erre gondoltam,milyen alávaló elmebetegnek kell lenni aki a dobizó katonatársát lelőné,hogy adhattak ilyen skrizofénnek fegyvert annak idején.
 
W

Wilson

Guest
Az ukrán hadsereg visszafoglalta Balakliját az orosz erőktől. Jelenleg több mint 10 ezer orosz katonát fenyeget a bekerítés

2022. szeptember 9., 00:40
Forrás: Meduza

Az Ukrán Fegyveres Erők (AFU), amelyek szeptember 5-én nagyszabású offenzívát indítottak, tavasz óta először szabadítottak fel egy viszonylag nagy várost, Balakliját a harkivi régió déli részén. De a város elvesztése messze nem a legrosszabb, ami az orosz hadsereggel ez alatt a három nap alatt történt. Az ukrán offenzíva az orosz fegyveres erők (RF fegyveres erők) általános súlyos válságához vezetett. A Kupjanszktól a Donyecki régióban található Szlavjanszk külterületéig terjedő területet megszálló csapatok teljes csoportjánál (ez több mint 10 ezer katona) fennáll annak a veszélye, hogy bekerítik. Az Orosz Föderáció fegyveres erőinek helyzetét súlyosbítja az ukrán egységek előrenyomulási sebessége: három nap alatt 20-50 kilométeres széles fronton haladtak át Csuguevtől Balaklijáig . Az offenzíva megállítására képes orosz tartalékok nem jelentek meg a csatatéren.

Mit lehet pontosan tudni a hadművelet lefolyásáról ?

Szeptember 5-én az ukrán csapatok áttörték a főként a donyecki „köztársaságokból” mozgósított és magából Oroszországból érkező tartalékosokból álló orosz védelmet. Ezt nagy erők tették meg, amelyek fegyverzetében a háború alatt először a Nyugatról és Kelet-Európából szállított páncélozott járművek uralták. Az áttörés egyszerre több fronton történt:

A támadók anélkül, hogy behatoltak volna Balaklijába, észak és dél felől megkerülték a várost.
A várostól délre eső összes orosz csapat az ott folyó Szeverszkij-Donyec folyó miatt Balaklija központjába vonult vissza, több települést elhagyva.

Északról az ukrán fegyveres erők gyorsan elfoglalták Verbovkát, Balaklija külvárosát, és látszólag szinte ellenállás nélkül berohantak a résbe - északabbra.
Másnap elérték az egész orosz csoportosulást összekötő utat Volokhov Yar falu területén (körülbelül 15 kilométerre Balaklijától és körülbelül 20 kilométerre a frontvonaltól szeptember 4-én). Útközben más környező falvakat is elfoglaltak.

Az áttörés másnap is folytatódott. Szeptember 7-én az ukrán csapatok elérték egy másik fontos útkereszteződést - Shevchenkovo-t (megjelent egy fénykép egy ukrán különleges erők katonájáról a falu bejáratánál). Elképzelhető (erre nincs bizonyíték), hogy az ukrán fegyveres erők egy másik csoportosulása is megközelítette Sevcsenkovót, amely Csuguev város felől indított offenzívát. Nem tudni, hogy magát a falut elfoglalták-e.

A Kupjanszkból (a mély orosz hátországból és a Harkivi terület ellenőrzésére igényt tartó kollaboránsok otthonából) Izyumba (a Donbasszba északról előrenyomuló és a Szlavjanszkhoz vezető utakon elakadt orosz csoport főhadiszállása) vezető utat valószínűleg elvágták Sevcsenkovénál. Ez azt jelenti, hogy az Izyum és a Szlovjanszk melletti erdőkben lévő orosz rtők ellátása rendkívül nehéz lesz.

Szeptember 8-án az orosz csapatok elhagyták Balakliját (vagy legalábbis központját). Az ukrán katonaság bevonult oda, és lefilmezte a zászló felvonását a helyi közigazgatás felett.
Az orosz csapatok a harctéren több tucat felszerelést hagytak el vagy veszítettek el sérülés miatt.


Videók és fotók az ukrán részről - Balaklija központját kivéve - szinte mindig egy nappal azután jelentek meg, hogy orosz "katonai tudósítók" értesültek az előrenyomuló csapatok előrenyomulásáról (valószínűleg az ukrán parancsnokság által bevezetett szigorú cenzúra miatt). Feltételezhető, hogy a még mélyebb APU áttörések legalább egy részének megerősítése hamarosan megjelenik, amelyet az orosz "katonai tudósítók" a csapatoknál lévő forrásaik szavaiból írnak le.
Ha hinni a "katonai tiszteknek", az ukrán fegyveres erők már sokkal mélyebbre törtek át, mint Balaklija

Az orosz "katonai tudósítók" több jelentése szerint az ukrán csapatok Sevcsenkovóból majdnem Kupjanszkig nyomultak előre, egy másik csoportjuk pedig kelet felé haladva elérte Szenkovo falu közelében az Oskol-tározó partját.

Igaz, ezekre a bejelentésekre nem érkezett vizuális megerősítés szeptember 8-án késő estig. De ha megerősítik, ez azt jelenti, hogy az RF fegyveres erők Izyum csoportját teljesen elvágják Kupjanszktól, amelyhez Oroszországból vasúton szállították az utánpótlást. A csoport összeköttetése a „szárazfölddel” csak az Oskol folyón átívelő pontonátkelőhelyeken és tovább az Oskol-tározó túloldalán, rossz utakon keresztül lesz lehetséges.

De ott is megjelenhetnek ukrán csapatok: már vannak olyan hírek (sőt az első videó bizonyítékok is), hogy ukrán katonák csoportjai többször is átkeltek a Sziverszkij Donecen (amelybe Oskol ömlik), sőt több falu felett is ellenőrzést gyakoroltak (nincs vizuális bizonyíték). ebből). Ezeket a településeket nyár elején elfoglalta az orosz hadsereg.

Mindez azt jelenti hadműveleti bekerítés fenyegeti az orosz csapatok nagy csoportját, amely több alakulatból áll, összlétszáma meghaladja a 10 ezer főt.. Nem világos, hogy az RF fegyveres erőknek vannak-e tartalékai egy ilyen forgatókönyv elkerülésére. Eddig gyenge volt az ellenállás az ukrán offenzívával szemben (ellentétben az Ukrán Fegyveres Erők hasonló offenzívájával augusztus végén Herszon ellen).

Akkor most miért "bukott el" az orosz hadsereg?​

Erre a kérdésre még nincs egységes válasz.

Valószínűleg, miután májusban és nyár elején sikertelenül próbálkozott északról Szlavjanszkba törni, az orosz parancsnokság elvesztette érdeklődését ez irányba. A csoportosulást (májusban - a legnagyobb az egész fronton) részben „lebontották”, a reguláris egységeket tartalékosok váltották fel.

A parancsnokság talán abban reménykedett, hogy sikerül megállítani az előretörő tüzérségi tüzet és légicsapásokat, ahogy az Herson közelében történt. De a Herszon régióban többek között még júliusban erősítést helyeztek át, köztük a légideszant erők egységeit, amelyek korábban Izyum közelében tevékenykedtek – ez segített megfékezni az ukrán fegyveres erők támadásait.

A Herson régióban tartózkodó ejtőernyősöknek azonban hamarosan segítségre is szükségük lehet. Ha az ukrán fegyveres erők mélyreható áttörései még nem is történtek, az orosz csapatok helyzete tovább romlik: több fontos települést elvesztettek, de a Dnyeperen keresztüli ellátásukkal különösen nehéz a helyzet.

Valószínűleg,az ukrán hadsereg továbbra is birtokolja a kezdeményezést a nagy orosz tartalékok megérkezéséig amelyeket a pletykák szerint az ország különböző részein készítenek elő.

 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 479
24 159
113
Ezt a nickedet csak az idióta vigyorgásra és a semmire sem jó kétszavas trollkodásokra hoztad létre, gratulálok a teljesítményedhez. Elég árulkodó, hogy egy árva kulturált hozzászólás nem született innen, bár nem vagy hülye, csak a tartalommal rendelkező szösszenetekre más accot használsz. Így viszont mi értelme ennek? 5000 hozzászólás építő jelleg nélkül...
Most gondolj bele van egy PPP nevű nickje amit csak "lájkolgatásokra" használnak....
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 652
113
Különösnek tartom, hogy volt eddigi olyan iráni haditechnikai vállalat, ami még nem állt szankció alatt. Itt véletlenül nem a szankció szankciójának szankciójáról van szó?
Amúgy látott már valaki iráni drónokat orosz kézben? Vagy ez is olyan mint Szaddám vegyifegyverei? Jó-jó elismerem utóbbi esetében az adóhivatal elő tudta keresni a számlákat a 80-as évekből, tán még a szállítólevelek is megvoltak :) Csak a vegyifegyverek nem…
Nem értem, miért engem kritizálsz. Én hírt, elemzést hozok, azok valóságtartalmának megítélésére én kevés vagyok. Vannak itt hozzáértő emberek, majd ők reagálnak rá.
A hangnem is rizikós, én nem vagyok elvtársnő! Se neked, se másnak. Illő tisztelettel, ha kérhetem!
Kedves Ursula! Savazni nem egy vicces idézettel szoktam a Tanú című filmből, nem volt ebben bántó szándék ;)
A hsz arról szólt, hogy nem kell minden hírt kritika nélkül átvenni.
* de aki ennyi iróniát sem bír el, annak nem is javallott a fórumozás :p
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Egy katona addig katona, amíg egyenruhában van. Ha az életét kívánja menteni, akkor azt tegye egyenruhában, adja meg magát, stb.... De civilbe öltözve visszavonulni..... Nekem már megkeményedett a szivem a ruszkikkal szemben, annyi gonosz tette láttam tőlük az elmúlt fél évben....

Egy háborúban általában minden "szépen és jól indul" betartják a hadviselés szabályait, mindenki jófiú, aztán halmozódnak a veszteségek, sérelmek, amik alkalmasint feltörnek, jönnek a túlkapások, vérengzések, eleinte alkalmanként, arcokat elfordítva, aztán mint a második világháborúban amikor leírják a hadiparancsban, hogy x napig nem ejtünk foglyot, mert az ellenség milyen szörnyű kegyetlenkedéseket csinált itt meg ott. A folyamatos kiterjedt háború hatására a hadviselő felekből ki-kivész az emberség.
És itt van a média multiplikátorhatása, hogy ma már a fotelből nézhetjük a HD videókat és élhetjük át ugyanazt a felháborodást, amit a frontszolgálatos katonák. Az érzelmi reakciók hasonlatosak, hova fog ez vezetni?
De ha úgy vesszük anno régen sem volt ez máshogy, anno előre harsogta a rikkancs meg a filmhíradó, hogy jönnek az oroszok és megerőszakolják anyáitokat, asszonyaitokat, testvéreiteket, gyermekeiteket, álljatok be a hadseregbe... és álltak be akkor is. Ma ez sokkal jobban működik.
Aztán majd ha vége lesz az egésznek, a felek tele lesznek egy halom vak, süket, félkarú féllábú hadirokkanttal, akiket az állam és a családjuk gondozhat, meg állhatnak kint a kereszteződésben a katonazubbonyukban. Éjszakánként meg üvöltözhetnek ahol alszanak mert újra és újra átélik majd a háborús borzalmakat. Ha a por elül, ez lesz az örökség, a lerongyolódott gazdaság és szétlőtt hadviselő területek mellett.
A többségük pár év múlva már úgy gondolja megváltás lett volna ha kapnak egy golyót ami végzett volna velük.