A globális GDP bevételük 2,7%-a a gáz export, az energiaszektoron belül 7%.A gázexportjuk töredékét tudja csak Kína irányába szállítani, a kitermelésük akár nyolcvan-kilencven százalékát is el kell majd égetniük öt-hat évig, ha minden rosszul alakul most.
Szintén nincs nagy relevanciája, nem számottevő az exportjukban.
A LNG szállítások növekedtek, Kína vezetéken veszi a gázt, LNG csinál belőle, és Európának szállít.
A Gazprom és leányvállalatai (offshore cégek pl. ciprus) kezében van a nemzetközi LNG kapacitásának közel 1/6-a. Ugyanez igaz az olajszállító kapacitásokra is. Ne feledjük az India olaj flottát melyben a Gazprom úgyszintén érdekelt.
Az európai LNG gázellátás 6-7% most Kínából jön.
A vezetékes gázszállítások 48% stabil Europa felé továbbra is, valamint a törökök, és kínaiak is veszik.
Az európaiak 9 szeres áron, a kínaiak a nemzetközi gázár 60-70%-ért.
India:
India reexportálja Amerikába az embargós orosz olajat - Világgazdaság
A Világgazdaság megbízható, naprakész, objektív információforrás, az üzleti élet befolyásos, mértékadó lapja.
www.vg.hu
Handelsblatt
www.handelsblatt.com
Soha nem látott mennyiségeket ad el mindenből az orosz. Az energiaszektor köszöni jól van.
Mezőgazdasági gépgyártástól, az űrhajózásig elég sok területen jeleskedtek. Nem kétséges, hogy a kínai chipgyártás majd kell nekik, és ez zajlik is javában. Azonban mindezek mellett a világgazdaság energiahordozóinak nem elhanyagolható mértékével bírnak.Sehol. Az iparuk nem képes semmi olyat termelni, ami leválást jelentene.
Titokban harmadik fél közbeiktatásával (India) az USA orosz olajat vesz a mai napig. Nagyon sok nélkülözhetetlen nyersanyag van még oroszországban, melyek nélkül a világgazdaság összeomlana. Pl. Chipgyártáshoz Xenon, argon, neon, repülőgépgyártáshoz nélkülözhetetlen titán, nem utolsó sorban nagyon jó kalóriaértékű szén.
A világ legnagyobb mezőgazdasága Oroszországban van. Jelenleg sokkal stabilabb a szankció ellenére Oo. Ami a nélkülözhetetlen polgári ellátást illeti teljesen önellátó államról beszélünk. Ezt a világon szinte egy marék állam mondhatja el magáról.
Ha bukik Oo az csak egy puccs ill. belső nyugodtabb hatalom átvétel eredménye lehet. De biztos lehetsz benne, hogy nem gazdasági tényezők miatt.
Oroszországot egyszerűen kivenni az világgazdaság energiaképletéből , és azt hazudni, nincs rá szükség, egyszerűen hazugság.
Legjobb esetben is csak annyi történik, hogy mindent is körbehajóznak a fél világon, majd új "zöld" címkével megveszi Európa és az USA.
No persze 9-szeres áron....
A legfoglalt USD egyenleg nagyon kérdéses. Oo ezt a pénzt (annak rubel megfelelőjét) szabadon kinyomtathatja, és beöntheti a gazdaságba, az infláció legcsekélyebb esélye nélkül. Ugyanis itt többnyire eladott gáz és olaj USD ellenértékekről beszélünk.Dehogy számolták. Százmilliárd dollárok ragadtak be Nyugaton. Letolt gatyával érte a pénzügyi szektorukat az egész, ha van olyan terület, aminek a szankciók odabasztak, akkor az az orosz pénzügyi szektor.
Megtermelt javak ellenértéke, ami zárolásra került. De ott messze nem tartunk, egyenlőre kivárnak, nincs rá szükség. Az egyenlegük -3% GDP csökkenés ha így zárják az évet. Az infláció Európában hasonló mint náluk. Voltak kezdeti riadalmak, de stabilizálódott a helyzet.
Soha nem is fognak, szimplán egy atomnagyhatalom, EU méretű szárazföldi haderővel. Lesz egy kis modernizáció, "oszt jóvan", az atomfegyverek védik őket.Semmilyen formában nem álltak készen most sem.
Nem fog. Elenyésző költségvetéssel bír ez a hadsereg. 60 milliárd USD az 1438 milliárdból. A háború nem kicsit költséges, de amíg veszik a 9-szeres áron a portékát ez sem számít nagyon, simán elviszik a hátukon.Most meg a hadsereg omlott össze és rántani fogja magával az országot is.
Csak az orosz nép dönthet Oo vezetés és politikai irány bukásáról, a nyugat nem.
Ipar lesz máshol, csak nem Ázsiában? Milyen praktikus, majd mehet vezetéken AZ EU-ról már letettek. Ez nem nekik lesz nagy veszteség, hanem az EU-nak.Az egész világgazdaság áll földbe hamarost Európa kiesésével, az oroszoknak nem lesz hova exportálniuk, mert azok nem fognak tudni mivel fizetni Euró és Dollárbevétel hijján, ha nem tudnak az EU-ba exportálni. És nem fognak tudni egy pillanatnyilag megingó EU-ba!
De ehhez meg kell élnünk a 2022 és 2023 telet, és amikor jövőre nulláról kell feltölteni az összes tározót, jön a meglepi. Reménykedjünk
hogy kitart januárig vagy februárig legalább.
Igaz, ugyenez igaz a Teljes EU hadseregre is. Csak hát van még pár ezer apróság a pincében az orosznak, ezért nem kellene a végsőkig ellenük harcolni. Van az a pont ahol, nekünk kellene, hogy több eszünk legyen. De a Ukri triumvirátus narratívája mentén, most mindörökké megmutatjuk Oroszországnak, hogy soha több ne merészelje...Minden szinten katasztrófa van. Az orosz állam teljes felkészületlenséggel, borzalmas belső állapotokkal, egy roncs hadsereggel vágott bele olyasmibe, amit -most már- nyilvánvalóan nem tud végigvinni. Oroszországnak csak minimális erőprojekciós képessége van a határain túlra, mégcsak potens középhatalomnak se lehet nevezni, ez csak egy regionális hatalom, ami rövid ideig képes egy kis határmenti kalandra, de aztán be kell fejeznie, mert erőforrásai nem tesznek többet lehetővé!
Ebben az esetben a mindörökké 2022-ben véget ér.