[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113

"A háborús övezet": az oroszoknak nem volt elég hőkamerájuk, hogy megállítsák az ukrán fegyveres erőket Harkov közelében​


2022. szeptember 18., 12:37 - Közhírszolgálat - OSN
Az amerikai gyalogosoknak le kell vonniuk a leckét az orosz hadsereg visszavonulásából a Herszon régióban – írja a War Zone portál.

A cikk szerzői szerint, ha az orosz hadseregnek kiváló minőségű szabotázselhárító berendezése lenne a kisebb csoportok megfelelő távolságból történő észlelésére, akkor a kétségtelenül amerikai katonai parancsnokság által tervezett harkovi offenzíva könnyen megelőzhető lett volna.

Csak nem ezt írtam le vagy egy hete ? Na nem a hőkamera hiányt hanem kislétszámú de gyors beszivárgó csoportok által keltett zavart amit az intenzív visszavonulással tudtak kivédeni .
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 696
9 617
113
Ime az orosz csodafegyver



Bár mi magyarok is inkább majd ellenük harcolnánk ! Javelinnel a kezembe könnyű dolgom lenne !

Roni, lehet,hogy a karod 50-es, de az ilyen hozzászólásaid azt mutatják,hogy az IQ-d sem lehet sokkal több. Ha annyira harcolni akarsz ellenük, akkor menj önkéntesnek az ukránokhoz. Kaját, lövedékálló mellényt, egyebeket vigyél, mert azt, ahogy olvasom korábbi önkéntesek beszámolóit, nem adnak. Haza ne nagyon gyere, mert börtön jár érte, ugyanúgy, mintha orosz oldalon harcolnál. Ha ez minden vágyad, hogy a hazádtól 1000km-re olyan idegeneket gyilkolj le Javelinnel, akik valószínűleg a létezésedről sem tudnak, akkor menj.
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
"Technológiára, felszerelésre, szakemberekre van szükségünk, amelyek egyszerűen nem léteznek". Szakértők az orosz hadsereg jövőbeni "lőszer éhségéről"


szeptember 7, 2022 07:00



Pavel Luzin orosz biztonsági szakértő nyílt adatok alapján azt jósolja, hogy Moszkva arzenáljában hiányozni fognak a lövedékek és rakéták. Először is, hiány van nagy kaliberű fegyverekből.

Az ukrajnai háború hat hónapja alatt mindenki hallott az orosz hadsereg tüzérségi bevetéséről. A Kreml szó szerint szőnyegbombázza az AFU állásait és a városok lakónegyedeit. Ez volt a helyzet Mariupolban, Lisicsanszkban és Szeverodonyeckben. Ugyanez történik most Mikolajivban és Harkivban.



Ilyen taktikával úgy tűnhet, hogy Oroszországnak szó szerint korlátlan mennyiségű lövedék és rakéta áll rendelkezésére. Moszkva valóban jelentős arzenált örökölt a Szovjetuniótól, és az elmúlt harminc év során számosat gyártott. De tekinthető-e ez a készlet határtalannak az Oroszország által Ukrajna ellen vívott háború összefüggésében? Pavel Luzin, biztonsági szakértő és orosz védelmi ipari elemző szerint nem. És még "lőszerbéhséget" is jósol a Kremlnek.

A katonai elemző a The Insider számára írt cikkében arra figyelmeztet, hogy Oroszországnak a jövőben rakétahiánnyal, romló lövegekkel és lövedékhiánnyal kell szembenéznie. Elsősorban a 122mm és 152mm kaliberű lőszerekről van szó. Ezek az orosz hadsereg fő kaliberű lövegei a 20. század óta: vontatott lövegek, mint a D-30 vagy az Msta-B, és önjáró lövegek, mint az Msta-S. Ez a löveg Oroszország legközelebbi versenytársa a nyugati 155 milliméteres kaliberű ágyúknak. De ez csak elméletben van így. A gyakorlatban a hatótávolság jóval alacsonyabb. Ez 30 kilométer a 40-50 vagy akár 70 kilométerrel szemben. Egy dologban alulmaradnak a külföldi lövegek az oroszokéval szemben, ez pedig a mennyiség. Az orosz hadsereg Ukrajnában naponta több tízezer lövedéket lő ki.

"Van mihez hasonlítani: a második és az első csecsen háborúban- naponta akár 30 ezer lövedéket is kilőtt az orosz hadsereg. Figyelembe véve, hogy a jelenlegi háború intenzitása magasabb, 40-60 ezer naponta. Nincs kétségem afelől, hogy ezek a napi tízezrek, az intenzitástól függően, teljesen valósak" - mondja Pavel Luzin nemzetközi kapcsolatok és biztonságpolitikai szakértő.

Ez több, mint amennyit Oroszország képes előállítani - mondja Pavel Luzin. Ezeket a tartalékokat pedig lehetetlen lesz feltölteni, többek között a szankciós nyomás miatt. Hasonló a helyzet a páncélozott járművek és a katonai repülőgépek esetében is. Az AFU szerint hat hónap alatt mintegy kétezer harckocsit, több mint négyezer harci páncélozott járművet és több mint négyszáz repülőgépet és helikoptert semmisítettek meg. Ugyanakkor érdemes megjegyezni, hogy az orosz védelmi minisztérium hivatalosan nem erősítette meg ezeket a veszteségeket. Moszkva egyáltalán nem számol be a megsemmisített felszereléseiről.

"Itt kétféle folyamat létezik: a fémmegmunkálás, amely speciális berendezéseket igényel, amelyek nem léteznek. A folyamat másik fele a lőpor és a rakéta üzemanyag előállítása. Ott minden importált berendezéseken történik. A modern lőpor előállításához, amely jobb lőtávolságot és jobb tárolást biztosít, jó berendezésekre van szükség. Néhány helyen pedig szükség van az összetevőkre" - folytatja Pavel Luzin.

Adatai szerint a háború előtt, a 2010-es években Oroszország évente 30-35 harci repülőgépet és 25-30 harci helikoptert gyártott. Ehhez jön még 130-200 különböző típusú gép, amelyeket modernizáltak. De mindezt vagy importált gépekkel, vagy külföldön gyártott alkatrészekkel végezték. Most ez vagy lehetetlen, vagy még nehezebb lesz, mondja Luzin: "Minden repülőgép-hajtómű egyszer csak eléri élettartama végét. Új motorokra van szükségünk. Az új motorok mind importált berendezésekkel készülnek, ott, a amerikai és, európai gépeken. És előbb-utóbb minden meg fog szűnni".

A szkeptikusok méltán jegyezhetik meg, hogy Oroszország nemcsak az új fegyverekkel, hanem a szovjet fegyverekkel is harcol. Mi van ezekkel a készletekkel? A leghosszabb ideje tárolt lőszerek több rakétavetőhöz való lövedékek. De korántsem volt az egész szovjet arzenál Oroszország birtokában az Ukrajnával vívott háború előestéjén. Először is, ezeket a rakétákat az 1990-es és 2000-es években már használták a két csecsenföldi hadjárat során. Aztán Oroszország Grúziában használta őket, de a Kreml még több rakétát használt a szíriai hadjárat és a nyolc évig tartó háború során a Donbasszban.

A tüzérség lövedékei azonban a tárolási feltételek szempontjából sokkal igényesebbek. Pavel Luzin megjegyzi, hogy Oroszország először húsz évvel ezelőtt, a második csecsen háború idején szembesült a 122 és 152 milliméteres kaliberű lövedékek hiányával. Ezek után levonták a következtetéseket, és az elmúlt évtizedben Moszkva képes volt megalapozni e lövedékek gyártását, de az arány még mindig nem volt elegendő, és három éven belül úgy döntöttek, hogy a Hatékony Hadsereg Program keretében egymillió hétszázezer régi rakétát és lőszert állítanak helyre. Ennek a munkának az ára és ideje nyílt forrásokban elérhető, és Pavel Luzin ezekből azt is kiderítette, hogy mennyibe kerül az új lőszerek előállítása, és arra a következtetésre jutott, hogy minden 570 ezer felújított lövedékre Oroszország akár egymillió és több új lőszert is készített.

Az elemző becslése szerint Oroszország az elmúlt tíz évben évente akár kétmillió különböző típusú lövedéket is képes volt előállítani. Luzin azonban pontosítja, hogy a rakéták aránya nyilvánvalóan alacsony volt. A Rostec állami vállalat jelentése szerint 2017-ben csak mintegy tizenegyezer darabot szállítottak le belőlük. Pavel Luzin becslése szerint a lőszerek teljes száma 17 millióra tehető.

Moszkva szó szerint a földdel teszi egyenlővé az ukrán városokat. Valerij Zaluzsnij, az AFU főparancsnoka napi 40-60 ezer lövedékre becsülte az orosz tüzérség fogyasztását, és a viszonylagos "nyugalom" napjaiban az orosz hadsereg naponta legalább 20 ezer lövedéket lőtt ki Ukrajnára. Kiderült, hogy hat hónap alatt Oroszország nem kevesebb, mint hétmillió lövedéket használt fel. Pavel Luzin korábbi számításai szerint Oroszországnak a szankciós korlátozások figyelembevétele nélkül akár öt évre is szüksége lenne ennyi új lőszer előállításához.

Luzin elismeri, hogy ha a tüzérségi ágyúzás jelenlegi üteme folytatódik, akkor az orosz hadsereg az év végére megkezdi a város bombázásának tesztelését. Ugyanakkor Jurij Butusov ukrán újságíró az orosz fegyveres erők 2. hadtestének egyik katonája, Andrej Morozov publikációjára hivatkozva azt írta, hogy Moszkva máris tüzérségi hiányt tapasztalt.


Pavel Luzin előrejelzése széles körben terjedt a közösségi médiában, különösen a volt és aktív katonák, valamint a katonai elemzők körében. Egyesek szerint túlságosan optimista az orosz hadseregben idén "kagylóéhségre" számítani. Volodimir Datsenko, az ukrán Forbes rovatvezetője például egyetért azzal, hogy ez lehetséges, de csak jövő nyáron és ősszel. Igor Gretzky, az Észt Külpolitikai Intézet kutatója szerint a legnagyobb deficit Oroszországra a nagy pontosságú fegyverek terén vár. Ezek aktív-reaktív lövedékek tüzérség, rakéták és drónok számára.

"Az év végére Oroszország gyakorlatilag kifogy a nagy pontosságú lövedékekből. Oroszországnak nem lesz lehetősége ilyen típusú lövedékek utánpótlására azzal az intenzitással, amellyel Ukrajna területén harcol. Azt is meg kell érteni, hogy az ilyen lövedékek többnyire nyugati gyártmányú elektronikát használnak, például mikroprocesszorokat és mikrokontrollereket. Ha drónokról beszélünk, akkor vannak rádiófrekvenciás teljesítményerősítők is. Mindezt korábban az Egyesült Államokban, Kínában, Svájcban, Hollandiában vásárolták. Jelenleg azonban Oroszországnak nincs meg a kapacitása arra, hogy ezeket a termékeket saját maga állítsa elő. Technológiára, felszerelésre és szakemberekre van szükségünk, amelyekkel egyszerűen nem rendelkezünk.

A szankciók lezárják a csúcstechnológiájú katonai és kettős felhasználású termékekhez és a berendezések karbantartására vonatkozó szerződésekhez való közvetlen hozzáférést. Ezenkívül másodlagos szankciókat is kiszabtak. Nagyon fontos, hogy ezek a szankciók nemcsak az Egyesült Államokat és az EU-t érintik, hanem olyan országokat is, mint Svájc, Tajvan, Japán, Dél-Korea és Kanada. Mindezek a szankciók csak fokozzák az orosz DIC technológiai éhségét.

Hogyan cselekedhet Oroszország ilyen körülmények között? Valószínűleg azt kell feltételeznünk, hogy az orosz ipari kémkedés intenzitása és mértéke a nyugati országokban, elsősorban az Egyesült Államokban növekedni fog. Úgy tűnik, hogy a Kreml így próbálja kompenzálni a hiányt, legalábbis bizonyos mértékig" - mondta Igor Gretzky, az Észt Külpolitikai Intézet kutatója.

És még egy vélemény. Konsztantyin Maszovec ukrán katonai szakértő, az Információs Ellenállás csoport koordinátora túlságosan optimistának tartja Pavel Luzin előrejelzését az orosz hadsereg közelgő lövedékhiányáról. "A cikk nem közvetlenül, hanem közvetve fogalmazza meg azt a gondolatot, hogy állítólag Oroszország nem lesz képes elvégezni az importált berendezések modernizálását, javítását és karbantartását, amelyeket lőszerek és tüzérségi csövek gyártására használnak. Nem hiszem, hogy ez az állítás teljesen igaz, mert Oroszország legalábbis ilyen lépéseket fog tenni, vagy minden lehetséges eszközzel, beleértve a szankciók megkerülését is, erre fog törekedni" - biztos Konsztantyin Maszovics.

Addig örüljetek b+ amíg az oroszoknak van mivel lőniük.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Roni, lehet,hogy a karod 50-es, de az ilyen hozzászólásaid azt mutatják,hogy az IQ-d sem lehet sokkal több. Ha annyira harcolni akarsz ellenük, akkor menj önkéntesnek az ukránokhoz. Kaját, lövedékálló mellényt, egyebeket vigyél, mert azt, ahogy olvasom korábbi önkéntesek beszámolóit, nem adnak. Haza ne nagyon gyere, mert börtön jár érte, ugyanúgy, mintha orosz oldalon harcolnál. Ha ez minden vágyad, hogy a hazádtól 1000km-re olyan idegeneket gyilkolj le Javelinnel, akik valószínűleg a létezésedről sem tudnak, akkor menj.
Nem azt írtam hogy akarok de ha kellesz akkor inkább ellenük mint a NATO ellen.
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Eurostat, KSH.


"De a Népszavának nyilatkozó szakértők elmondták, hogy az orosz gázbehozatal a KSH külkereskedelmi adatbázisában nyilvántartott havi pénzbeni ellenértékének, illetve mennyiségének hányadosa lényegében – de ívében mindenképp – kiadja a magyar nagykereskedő által az oroszoknak fizetett gázárat. Így kiderült, hogy januárban a központi magyar gáznagykereskedő szinte fillérre az irányadó holland tőzsde árát, ezer köbméterenként átlag 861 eurót fizethetett a gázért. A lehetséges becslési pontatlanságok ellenére ez alapján bizton állítható, hogy Putyin februárban valótlanságot állított."







Ezek is balliberális libsik, mert lebukott a hazugság? :eek:
Ez egyetlen egy hónap, nevezetesen február. A trió (Románia, Litvánia stb) aki ez időben olcsóbban kapta mindenkinél, hosszútávú szerződéseket kötött és még nem járt le, Magyarország a legmagasabb áron kényszerült vásárolni februárban. A nemzetközi ár csak irányadó ár! Annyiért kapsz amennyiért adnak! Ez az amit elfelejtettél.

Csak a helyes matek kedvéért, és hogy erről a témáról örökre leszállj, most bedöntöm az összes EU-s nyugati narratívodat.

1.) LNG hosszútávú szerződés jelenleg nincs. (Senki sem vállalja, nincs mennyiség)
2.) LNG spot vásárlásokat az EU a nemzetközi ár felett akár 15-30%-al drágábban, másokat kiütve a nyeregből vásárolhat.
3.) 70 millió EUR értékű LNG gáz szállítási költsége 120-200 millió EUR !!! (Vicces a LNG hajó nem ér annyit)
4.) Az úszó LNG terminálok költsége 10 éves távlatra, a gáz költségét további 20%-al emelik.
5.) További gázáremelés lesz garantáltan Novemberben a lakosság számára az EU-ban az LNG nemzetközi áron felüli vásárlások miatt, amit az EU erőltet csak hogy bizonyítsa a diverzifikáció abszurd megvalósíthatóságát.

Az LNG "késztermék" ára közel 240-320%-a az orosz gáznak. Ez késztény. Nem is tagadja a német politika!!!
A mantra: Kicsit többet fizetünk és kicsit fázunk kell Ukrajnáért. Na persze a lakosság ezt Szeptember óta már nem így látja.

A matek tovább, Németországban 36-45 Eurocent/KWh a gáz ára a lakosságnak.
Ennek ellenére a legnagyobb német gázkereskedő céget(Uniper), most kell megmenteni, a mentőcsomag kialakítás alatt van, ellenkező esetben még idén menthetetlenül tönkremegy. Az abszurd árakba még a "gasumlage" se tudja tudja megmenteni őket. Az üzemeltetés költségei nem kitermelhetőek a gázkereskedő cégek számára. Ezért már beharagozták az emeléseket.
Ellentétben az német árammal ahol a kereskedők gennyesre is kereshetik magukat jelenleg (gázból termelt áram ára a legmagasabb, ezáltal az az irányadó ár), Európában minden gázkereskedő cég bajban van, vagy jelentős tízmilliárd Euro-t veszít.

Első fecskék:
Uniper Németország
Wien Energie Ausztria

Légyszíves, fejezd be a sületlenségeket amiket itt a fórumon mantrálsz.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 498
18 560
113
Ez egyetlen egy hónap, nevezetesen február. A trió (Románia, Litvánia stb) aki ez időben olcsóbban kapta mindenkinél, hosszútávú szerződéseket kötött és még nem járt le, Magyarország a legmagasabb áron kényszerült vásárolni februárban. A nemzetközi ár csak irányadó ár! Annyiért kapsz amennyiért adnak! Ez az amit elfelejtettél.

Csak a helyes matek kedvéért, és hogy erről a témáról örökre leszállj, most bedöntöm az összes EU-s nyugati narratívodat.

1.) LNG hosszútávú szerződés jelenleg nincs. (Senki sem vállalja, nincs mennyiség)
2.) LNG spot vásárlásokat az EU a nemzetközi ár felett akár 15-30%-al drágábban, másokat kiütve a nyeregből vásárolhat.
3.) 70 millió EUR értékű LNG gáz szállítási költsége 120-200 millió EUR !!! (Vicces a LNG hajó nem ér annyit)
4.) Az úszó LNG terminálok költsége 10 éves távlatra, a gáz költségét további 20%-al emelik.
5.) További gázáremelés lesz garantáltan Novemberben a lakosság számára az EU-ban az LNG nemzetközi áron felüli vásárlások miatt, amit az EU erőltet csak hogy bizonyítsa a diverzifikáció abszurd megvalósíthatóságát.

Az LNG "késztermék" ára közel 240-320%-a az orosz gáznak. Ez késztény. Nem is tagadja a német politika!!!
A mantra: Kicsit többet fizetünk és kicsit fázunk kell Ukrajnáért. Na persze a lakosság ezt Szeptember óta már nem így látja.

A matek tovább, Németországban 36-45 Eurocent/KWh a gáz ára a lakosságnak.
Ennek ellenére a legnagyobb német gázkereskedő céget(Uniper), most kell megmenteni, a mentőcsomag kialakítás alatt van, ellenkező esetben még idén menthetetlenül tönkremegy. Az abszurd árakba még a "gasumlage" se tudja tudja megmenteni őket. Az üzemeltetés költségei nem kitermelhetőek a gázkereskedő cégek számára. Ezért már beharagozták az emeléseket.
Ellentétben az német árammal ahol a kereskedők gennyesre is kereshetik magukat jelenleg (gázból termelt áram ára a legmagasabb, ezáltal az az irányadó ár), Európában minden gázkereskedő cég bajban van, vagy jelentős tízmilliárd Euro-t veszít.

Első fecskék:
Uniper Németország
Wien Energie Ausztria

Légyszíves, fejezd be a sületlenségeket amiket itt a fórumon mantrálsz.

Rengeteg butaságot irkálsz. Tolod itt a ruszki propagandát, amikor bukta van, akkor még eltűnsz, ahogy szoktatok.
;)
A lényeg:
  • A gáz ár tőzsdei ár. Ez azt jelenti, hogy piaci turbulencia idején megnő a volatilitasa. Nagyok a kilengések egyensúlytalanság, vagy annak valószínűsége idején. Ha ránézel a chart -okra ezt látod. Ez szinte minden tőzsdén, különösen határidős üzletek esetén így van.
  • Az EU tavaly 155 Mrd m3 gázt importált a ruszkitól. Idén kb. 100 Mrd m3 -t tervez szállítani a Gaszprom.
  • A megugró árak önmagukban is fogyasztás csökkenést eredményeznek, a norvég, katari, USA, stb. szállítások a kieső ruszki gáz hiányának hatásait tovább csökkentik.
  • A tőzsdei ár előbb utóbb tükrözni fogja a piac valós helyzetét, a kínálat-kereslet egyensúlya megteremtődik. Annyival magasabb árakon, amennyit a fogyasztók hajlandóak megfizetni.

Tippelj, ha a ruszki panikkeltés hatása elmúlik, a fenti folyamatok milyen szinten stabilizálják a gáz árakat?

Szerinted hány % lesz a valódi hiány, ha a ruszki csak 10 %-al tudja csökkenteni (55 Mrd m3) az EU piac ellátását? Ennek a hiányzó 55-nek mekkora része tűnik el a keresleti oldalról a magas árak miatt? Mekkora részét pótolják az LNG vél?

Ugye érzed mekkora butaság a ruszki pánik propaganda?
Tudják ők is, hogy tél közepére lebuknak a hazugsággal.
De neked tolnod kell, hogy:
MIND MEGFAGYUNK !!!!

:D

Szóval fejezd be a ruszki pánik propit.
;)
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 351
14 126
113
Érdekes, hogy a tegnap esti Herszoni "terror-ellenes" operációban az oroszok egy kollégiumi épuletet rohamoztak, ahol az ember azt feltételezné, hogy a megszállók lesznek elszállásolva. o_O Ráadásul mindezidáig nem jelent meg semmiféle gyozelmi hír. :cool:


Vajon végul igaz lehet az az elmélet, hogy egyszeruen egymásnak eset két orosz frakció? :oops:

***

A tegnapi 180 oroszt kovetelo csapas után (Petrovsky gyár) ma újjab Herszoni bázist ért támadas:


És persze hagyományosan nem maradhat ki Chornobaivka:

 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Puff

Pici off:
Csak Oroszország nukleáris pajzsa tartja vissza az Egyesült Államokat a harmadik világháború kitörésétől.

Ezt Alekszandr Zsilin katonai szakértő jelentette ki a Sputniknak adott orosz nyelvű interjújában.

Miért terjesztenek pletykákat az amerikai kiadványok az amerikai nukleáris erők problémáiról? Ez munka az adófizetők pszichéjére, az amerikai hadiipari komplexum pénzért folytatott harca. Ha valóban ilyen probléma lenne, egyetlen magazin sem közölne ilyen anyagot.

Mit jelent Észak-Korea és a világ számára a KNDK atomhatalommá nyilvánítása? Phenjannak sikerült olyan fegyvereket szereznie, amelyek nem lesznek 100%-os biztonságúak, de százszor is elgondolkodtatják a Nyugatot, hogy érdemes-e Észak-Koreát piszkálni.

Mi tartja vissza a világot attól, hogy teljes háborúba csússzon? Ha nem lenne elrettentő tényező - az Orosz Föderáció nukleáris erői, a harmadik világháború hibrid típusú forró szakasza már Oroszország területén zajlana.

Nézze meg az interjú teljes változatát a platformokon:

VK: https://vk.com/video-211144754_456240019
Rutub: https://rutube.ru/video/4482148f09f7a6d2e631e55102c431ea
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Rengeteg butaságot irkálsz. Tolod itt a ruszki propagandát, amikor bukta van, akkor még eltűnsz, ahogy szoktatok.
Ismét, és remélem utoljára, német propaganda és nem orosz az amit idézek. Bundestag mond valamit? Egyetlen egyszer sem forult elő, hogy orosz propaganda oldalról hoztam volna statisztikákat. Bloomerg, német parlament, elismert nyugati elemzők és statisztikai oldalak információi alapján érvelek.

Te viszont az érvelésedet a Telex és társsaira alapozod, akik sajátos értelmezéssel ugyanazon oldalak statisztikáit használják fel érdemben mint én. Van egy apró különbség, én elolvasom végig, ők nem. Én megpróbálom értelmezni, ők a clickbait címeket idézik.
;)
A lényeg:
  • A gáz ár tőzsdei ár. Ez azt jelenti, hogy piaci turbulencia idején megnő a volatilitasa. Nagyok a kilengések egyensúlytalanság, vagy annak valószínűsége idején. Ha ránézel a chart -okra ezt látod. Ez szinte minden tőzsdén, különösen határidős üzletek esetén így van.
A lényeg, szó szerint nem tudod, hogy működik a világgazdaság.
  • Az EU tavaly 155 Mrd m3 gázt importált a ruszkitól. Idén kb. 100 Mrd m3 -t tervez szállítani a Gaszprom.
  • A megugró árak önmagukban is fogyasztás csökkenést eredményeznek, a norvég, katari, USA, stb. szállítások a kieső ruszki gáz hiányának hatásait tovább csökkentik.
Ez még érvelésnek is rossz, nélkülözi a gazdaságtan minden létező elemét. Te lakosság alapú fogyasztásanalízist kevered az iparral.
Az ipar csak akkor tud csökkenteni, ha nemes egyszerűséggel megszűnik! De a fejlett nyugat a termelést minden évben emeli, és nem csökkenti szeretné, ami automatikusan nagyobb energiaigényt céloz elő. Németország energiacélja (Habeck) +40% energiaigény növekedés kielégítése a következő 5 éven belül.

Nincs katari szállítás, még megállapodás sincs. USA szállít, csak éppen nem elegendőt, és 6 hónapos késedelemben vannak, az ígéretekhez képest. A norvég bár emelt a szállításán rövid ideig, most már inkább csökkenteni szeretné, tudod jön a tél.
A diverzifikációs tervek teljesen elbuktak, 2023-ban a tározók az oroszok nélkül nem kerülnek feltöltésre!
A jelenlegi töltési adatok teljesen nyilvánosak, ezek egyértelműen mutatják, nem lesz elég, se idén, se jövőre az orosz nélkül.
  • A tőzsdei ár előbb utóbb tükrözni fogja a piac valós helyzetét, a kínálat-kereslet egyensúlya megteremtődik. Annyival magasabb árakon, amennyit a fogyasztók hajlandóak megfizetni.
Igen tükrözni fogja. Azt, hogy a fogyasztók mit hajlandóak megfizetni, a lőtéri kutyust sem érdekli, a szükségletet ki kell elégíteni.
A szükségeltet egy papucsos országban lehet csökkenteni, de nem a haladó nyugaton.
Tippelj, ha a ruszki panikkeltés hatása elmúlik, a fenti folyamatok milyen szinten stabilizálják a gáz árakat?
Nem a ruszki szabja az árakat, hanem a kereslet. Az EU megtagadta az orosz energiahordozókat, és felesleges kereslet növekedést idézett elő a világ azon részein ahol az egyensúly eddig adott volt. Érts meg végre, nem lehet az orosz energiahordozókat
véglegesen kivenni az energiahordozó piacról, csak mert Te azt úgy gondolod.
Szerinted hány % lesz a valódi hiány, ha a ruszki csak 10 %-al tudja csökkenteni (55 Mrd m3) az EU piac ellátását? Ennek a hiányzó 55-nek mekkora része tűnik el a keresleti oldalról a magas árak miatt? Mekkora részét pótolják az LNG vél?
Nincs olyan, hogy "pótlás". Olyan van, hogy Kínától vesszük az orosz LNG gázt. Olyan van, hogy Indiától veszünk orosz olajból készített üzemanyagot. Olyan van, hogy STS-el átpakolják görög partoktól 8km-re az orosz olajat, és származáshamisítás révén ismét nálunk landol. A lényeg, ugyanazt kapod csak sokkal drágábban. Persze vannak akik kicsit okosabbak, és megnyitják a meglévő csapot :)
Ugye érzed mekkora butaság a ruszki pánik propaganda?
Nem, mert mint már említettem, és bár az orosz propaganda egy létező dolog, az én információm a Te gazdáidtól származnak.
Tudod aki a fizetésedet adják Neked minden hónapban.
Tudják ők is, hogy tél közepére lebuknak a hazugsággal.
Igen tudják az összes EU politikus látja már, hogy lebuknak tél közepére.
De neked tolnod kell, hogy:
MIND MEGFAGYUNK !!!!
Ami azt illeti, igen. Szeretem a meleget.

Azért most elsütök egy orosz poént:
1942-ben Sztálingrádba ment a német megfagyni, 80 évvel később kényelmesen az otthonában fagyoskodhat.
:D

Szóval fejezd be a ruszki pánik propit.
;)
Bárcsak ruszki volna....
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Gondolkodj kérlek!
Ez mese habbal.

Hogyan termelik ki a Lítiumot? Miért lenne ebben jó Ukrajna?


Hol nincsenek ritka földfémek? Mindehol vannak. A ritka földfémek kitermeléséné a környezeti (dolgozói) megterhelés a kiemelkedő.
Nem mindenki vállalja be, hogy az országa területén holdbéli tájak keletkezzenek.
Mondom, a Nagyoroszok az utóbbi 7-10napban halmozottan olyan cikkeket gyártanak, amik a saját "rajongóik" figyelmét hivatottak elterelni.
De ha tök hülye vagy valamihez, miért okoskodsz? Olvass már utána mielőtt bemondod a baromságaidat.
Pl: https://24.hu/fn/gazdasag/2022/03/11/ukrajna-neongyartas-chipgyartas/
És lehetne folytatni.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 242
113
Bár mi magyarok is inkább majd ellenük harcolnánk ! Javelinnel a kezembe könnyű dolgom lenne !

Mér akarsz te az oroszok ellen harcóni?

Az a tévképzete, hogy az Oroszok gyengék. :p
Azt hiszi, hogy vérszagot érez, ezért bátorrá vált... :cool:
A kezében tartott Javelinnel Istennek hiszi magát.
Roni... Roni...
Olyan ismerős ez !

panzer-faust-hitler-youth_333.jpg


 

TID

Well-Known Member
2022. március 2.
113
848
93
Volt egy Humwee-s videó ahol a csóka angolul üvöltözik a láthatóan azt nem értő személyzettel, hogy neki lőszer kell a browning-hoz mert kifogyott.
Chug-on el is csodálkoztak rajta, hogy ezek vezetik az ukrán haderőt, miközben annyit képtelenek megtanulni, hogy "patron" a lőszer.
Ezt volt az szerintem :

 

Lando

Well-Known Member
2011. június 29.
409
1 078
93
De ha tök hülye vagy valamihez, miért okoskodsz? Olvass már utána mielőtt bemondod a baromságaidat.
Pl: https://24.hu/fn/gazdasag/2022/03/11/ukrajna-neongyartas-chipgyartas/
És lehetne folytatni.
A cikked szerint: a Lítium "Proterozoic rare-earth granite pegmatites comprise the potential source of lithium in Ukraine. Ukraine’s confirmed reserves of lithium are the largest in Europe." gránit kőzetben található meg Ukrajnában.
Tényleg lézetik már kísérleti bánya a Briteknél gránitból... kísérleti, ebben az évben kezdték a kitermelést.
Nem innen van azonban a földön bányászott lítium.

(Igazi szép sárdobálós érveléssel kezdtél amúgy. Gondolom téged is agymosott a propaganda a Nagyorosz megszálás idejében.)

A ritka földfém bányászat pedig holdbéli tájakat teremt. Mindenhol van, de nem mindenki vállalja be, hogy az ott dolgozó polgárai rövid életűek.

Tévedtél. Ennyit tudsz.