[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 487
18 477
113
Szerinted.. álmodtad vagy pontosan tudod?
Milyen taktidővel jön le a sorról egy t90m és mennyi a kapacitás 3 műszakban?
Vagy mosógépchippek miatt nem megy?
Fingod nincs róla, de tényként közlöd.

Szokásos Wilsoni kinyilatkoztatás.. anélkül, hogy bármit is tudnál. Ezzel alapvetően semmi baj nincs, hogy ilyeneket írsz. Csak ne próbáld meg tényként beállítani. Kezd úgy a mondanivalódat, hogy: "szerintem" vagy mondjuk "úgy gondolom".

Álmodoztok megint. Augusztusban átadtak 4-et, szeptemberben is átadtak 4+ez. Be volt linkelve ide is. BREM -ekkel együtt.

Számold ki mennyi a "taktidő" a soron...
:D

Ez nem Toyota, hogy megnyomod a gömböt, aztán a robotok legyártják, csak győzd elkapkodni a sorrol leeső tankokat.

Hogy meginduljanak.

Haza.
:D
Ha eddig nem mentek harcolni önkéntesen, majd most mennek?
:)
Ezzel Putyin nyitott egy frontot a háta mögött a saját népe ellen.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Kr.u
Akár taktikai atommal.
Miért kellene?
csökkenti a nyugati technológiai fölényt.
Nincs nyugati technológiai fölény, ezt irtózatosan gyorsan el kéne felejteni. Nem egészséges ez a nagyképűség, és irtózatosan gyorsan hatalmas pofon lesz belőle, ha túl sokan elhiszik.
Vannak területek, ahol jelenleg az usa (és véletlenül sem a nyugat) fölényben van. De ennyi.
elvesztik a műholdjaikat
Valaki beírta, hogy az amiknak biztos be van készítve pár készlet gps műhold. A ruszkiknak biztos nincs pár tucat legenda? Na azt lődd le.
hogy addig nem engedjük csatlakozni az ukránokat, míg úgy nem tesznek, ahogy mi szükségesnek tartjuk.
Magyar kérdés vagon kérdés, mondta zelenyinszki, majd a nyugati politikusok tapsvihara mellett személyesen lőtte le azokat a magyarokat, akik nem akartak beszállni.
Szerintem gondold át mégegyszer és ne égesd magad butuska, de szívből jövő kívánalmakkal. Az oroszok nem Nato országra, és nem amcsira dobnák...mi közük akkor az amcsiknak ehhez??? Azt mondták nem állnak háborúban...he??? És akkor leatomoznák Moszvát, ha Putykóék beszórnának egyet a frontra??? Kérlek...ez a rajongás olyan kis aranyos a részedről.
Igen, de azzal mennének ők is a levesbe. Meg mi is sajnos.
amíg nincs rendben a kisebbségek helyzete.
EUs érték a kisebbségek elnyomása. Kérdezd meg erről a katalánokat, baszkokat, korzikaiakat, íreket stb.
Annó a Kínai-Szovjet határháború idején a kommunista Kína!védelmében is kilátásba helyezte atomfegyverel bevetését Nixon
Igazság szerint erről kb csak kínai forrásokat láttam. És nem is tartom valószínűnek, hogy igaz. Az atom fenyegetés ugyanis amit a ruszkik használtak kb arra volt, hogy hahó mao kapj az agyhelyedhez, és kezdj tárgyalni. Ez az egyik. A másik: egy ilyen ziccert tuti nem hagyott volna ki a szovjet propaganda, mivel egyszeri Joe nem valószínű, hogy likeolta volna a Shanghaiért New York bejelentést.
Nyernek az oroszok és.... ?
A kárpátaljai magyarságra (és ruszinságra) is érvényes lesz az OF alkotmánya, ami garantálja a kisebbségi nyelvhasználatot, és támogatja az anyanyelvi oktatást? Persze ott is vannak gondok, de alapvetően ez teljesül is. Szóval a Szent Korona népeinek fennmaradása szempontjából ez egy jobb megoldás.
Nyílván a legjobb az lenne, ha visszatérnének a Szent Korona uralma alá. De ennek kicsi a jelenlegi valószínűsége. Már csak azért is, mert jelenleg az Anyaország sincs az uralma alatt.
masodik Honvedo Háború!
Harmadik ha már itt tartunk. Az első a Honvédő háborút úgy tanultad, hogy krími háború. A második a Nagy Honvédő háború ismert.
Ha Putin kitekert logikája szerint folytatjuk, akkor ez akár legitimálhatná a nukleáris csapást is.
De szerencsére ez a Putin nevű ürge nincs döntési helytetben. Putyin meg tudja, hogy már a krími támadások is legitimizálták volna, ha be akarná vetni.
Decemberben is ott fognak járni ahol most! Hiába küld élő erőt ha a légierő nem tudja tisztítani a terepet előttük!
Mi ez a légierő fétis?
 

szaboj

Well-Known Member
2015. december 6.
408
1 073
93
Fél évet késett az orosz, mozgósítás. evvel a 300 000 emberrel kiszoríthatják az ukránokat donyeckből(DNR), és elvehetik az ukránok meg a nyugat kedvét a háború folytatásától.
Ha fél évvel korábban lett volna a mozgósítás, akkor ma a front talán már a dnyeper mentén húzódna.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 981
5 420
113
Lengyelország NINCS benne a NATO nuclear sharingben és nem is állomásoztatnak ott atomfegyvereket... Írtam már korábban, hogy akkor állj neki szakérteni, ha fejből fel is mondod a leckét hibátlanul. (OK, valójában azt írtam korábban, hogy ne csak az Aranysasból tájékozódj...)

Lengyelország NINCS benne a NATO nuclear sharingben és nem is állomásoztatnak ott atomfegyvereket... Írtam már korábban, hogy akkor állj neki szakérteni, ha fejből fel is mondod a leckét hibátlanul. (OK, valójában azt írtam korábban, hogy ne csak az Aranysasból tájékozódj...)
Akkor egyszerűbben fogalmazok.AGM 158 JAASM ha szándék van rá felszerelhető w80-as robbanófellyel és szinte az összes nyugati harcászati gép tudja hordozni
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 571
44 703
113

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Ez a lófasz kategória. Havonta több mint 40-50 tankot vesztenek.
Ne felejtsd el, hogy a rendelésállomány számai békeidősek.
Emellett azóta az összes civil termék gyártása leállt. Emiatt van bajba a 3-as metrónk is, mert nem lesz hozzá alkatrész. És akkor még nem vettük ehhez azt, hogy valószínűleg nem többműszakos a békeidős termelés.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Én rendesen vakarom a fejem, hogy az azovos "hősöket" miért adta vissza Oroszország hadifogoly csere keretében. Nem értem.. Sitten kéne megrohadniuk..

Az EU meg nagyon-nagyon sír Putyin bejelentése miatt

Továbbra is támogatják a hoholokat
 
Last edited by a moderator:

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 487
18 477
113
Ne felejtsd el, hogy a rendelésállomány számai békeidősek.
Emellett azóta az összes civil termék gyártása leállt. Emiatt van bajba a 3-as metrónk is, mert nem lesz hozzá alkatrész. És akkor még nem vettük ehhez azt, hogy valószínűleg nem többműszakos a békeidős termelés.

Putyin régóta tervezte ezt a háborút, tavaly augusztus óta az időpontját is tudta.
Tehát másfél éve volt, hogy felgyorsítsa a legfontosabb eszközök gyártását.
Szerintem meg is tette, ez hosszú folyamat. Most havi 4 T-90M-t mutogatnak szerelvényen.
A hőkamera, digitális kijelző, számítógép, egyéb mikro elektronika gyártás valószínűleg a szankciók miatt nem egyszerű. Az kell szervezni, hazai alkatrészek gyártását el kell kezdeni.
Ez mind idő, pénz, és tudás.
Egyikből sincs annyi, hogy rövid időn belül ezresével jöjjön a T-90M.
Az Armata meg sehol. Ebben az évben be kellene indulnia a széria gyártásának.
Hol is? Nyizsnij Tagilban?
Az milyen kapacitásokat fog le, vagy csökkent?
;)
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Ez a lófasz kategória. Havonta több mint 40-50 tankot vesztenek.
Az éves kapacitás jóval több. Kb havonta tudnak 50 harckocsit és egyéb páncélozott járművet gyártani normál tempóban. Ha meg átállnak haditermelésre, akkor még többet. A németek tudnak évente kb 50 Leopárdot gyártani. Pár éve is lenyomtak 650 db MBT/IFV-t egy évben.
 
W

Wilson

Guest
Ezek az adatokat leírtam az évek során. Tehát a 300 darabos megrendelés 2022. február 24-ig nem kis mennyiség. ;)
Igen ebben igazad van de én a kis mennyiség alatt azt értettem, hogy gerimaster évi 500-1000 darabos mennyiséget vízionált, az a ténylegesen legyártott darabszámoktól nagyon messze van, főleg úgy, hogy ezek jó része nem új gyártású T-90M volt hanem T-90M-re átépített T-90-s volt.