[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 731
30 247
113
Ki mire tippel, összeszedik magukat az oroszok, vagy a hoholnátó behatol Luganszkba is? Szerintem bemennek :(
Úgy járnak, mint a hullámtörőn a hullám. Ráfutnak, szétfröccsennek, majd visszahúzódnak. Csakhogy a front más részéről és Kijevből elvont csapataikat most tizedelik meg az oroszok. Fehéroroszországból simán rámehetnek Lvovra, Kijevre. A visszavonuló ukránok meg komoly veszteségeket fognak szenvedni.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 677
35 836
113
Napokon belül megérkezhet a német IRIS-T SL légvédelmi rendszer Ukrajnába.

"Lambrecht promised that the first air defense system, IRIS-T SLM, would be delivered to Ukraine in a few days."


Németország 6 IRIS-T SLM rendszert ad át Ukrajnának: négyet az év végéig, kettők 2023 elején.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 339
10 696
113
Úgy járnak, mint a hullámtörőn a hullám. Ráfutnak, szétfröccsennek, majd visszahúzódnak. Csakhogy a front más részéről és Kijevből elvont csapataikat most tizedelik meg az oroszok. Fehéroroszországból simán rámehetnek Lvovra, Kijevre. A visszavonuló ukránok meg komoly veszteségeket fognak szenvedni.
Meglehet.
 
  • Tetszik
Reactions: Xtreeem

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113
De, hogy...
Nézem a videókat és egyszerűen hihetetlen.
Pedig "szorították" őket az ukránok már hetek óta, sőt legalább nyolcszor """be is kerítették""".
Erre ők egyszerűen elsétáltak.
Ráadásul egy teljesen leszakadt hídon is átmentek, pedig állítólag Herszonban néhány kátyu már megállította őket...
Még lefejezős juliannek is bűzlik az egész:


bRf6tTj.jpg
Azért nem sikerült ez olyan szépen mindenkinek:
 
W

Wilson

Guest
Úgy járnak, mint a hullámtörőn a hullám. Ráfutnak, szétfröccsennek, majd visszahúzódnak. Csakhogy a front más részéről és Kijevből elvont csapataikat most tizedelik meg az oroszok. Fehéroroszországból simán rámehetnek Lvovra, Kijevre. A visszavonuló ukránok meg komoly veszteségeket fognak szenvedni.
A legutóbbi ukrán hullám úgy "szétfröccsent" az orosz hullámtörőn Harkovnál, hogy egyből 6000 km2 ukrán terület szabadult fel az orosz megszállástól és az orosz "hullámtörő" darabjait mindenfelé lehetett látni ...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 731
30 247
113
@Wilson várjuk meg a veszteséglistákat.
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
"Van, aki a mai média és információs hadviselés sz*rviharában tőletek, az általatok hozott hírekből próbál tájékozódni és az életét jelentősen befolyásoló döntéseket meghozni.”

Na ez teljességgel lehetlen, ha csak az "Oroszok az igazság oldalán" illetve az "Ukrainski Pravda" szintű agitprop csatornák rss feedjeként funkcionál a topic, és minden esetleges értelmezés, komment és vita törlésre kerül.
Javaslom zárjuk is be a topicot, az utolsó bejegyzésbe oda lehet linkelni, hogy russzofilek illetve russzofóbok melyik "hír” oldalra fáradjanak át. Vagy szimplán csak maradjon wilson és boki, hoznak ők elegendő hivatkozást. Gratulálok mindenesetre, hogy egyetlen embernek sikerült becsicskítania az összes oroszokkal és ukránokkal kapcsolatos topicot.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 845
13 057
113
"Van, aki a mai média és információs hadviselés sz*rviharában tőletek, az általatok hozott hírekből próbál tájékozódni és az életét jelentősen befolyásoló döntéseket meghozni.”

Na ez teljességgel lehetlen, ha csak az "Oroszok az igazság oldalán" illetve az "Ukrainski Pravda" szintű agitprop csatornák rss feedjeként funkcionál a topic, és minden esetleges értelmezés, komment és vita törlésre kerül.
Javaslom zárjuk is be a topicot, az utolsó bejegyzésbe oda lehet linkelni, hogy russzofilek illetve russzofóbok melyik "hír” oldalra fáradjanak át. Vagy szimplán csak maradjon wilson és boki, hoznak ők elegendő hivatkozást. Gratulálok mindenesetre, hogy egyetlen embernek sikerült becsicskítania az összes oroszokkal és ukránokkal kapcsolatos topicot.
ezt én most nem értem...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
ezt én most nem értem...
@Ember csak reflektált a moderálási zsinórmérték egyik pontjára. - mondjuk ha rendesen idézte volna akkor egyből egyértelmű lett volna. Egyébként ilyen az élet, tudni kell szelektálni és szűrni az információt, erről szól a felnőtté válás, hogy nem vagyunk már kisgyerekek, hogy bárkinek bármit bekajáljunk. Mindenesetre még mindig egyszerűbb ide benézni, mint végignyálazni 10-10 medveimádó meg kaporölelgető oldalt.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 080
9 048
113
Orosz oldalon szerintem 2 opció maradt. Az egyik a nemsoká beérkező csapatokkal megszilárdítani az elfoglalt/megtartott területeket- szerintem az ukránok is erre számítanak, ezért loholnak eszeveszett tempóban- vagy a másik a totális háború. Persze ennek is lehetnek fokozatai (nem azonnal atomoznak), de sokkal potensebbnek kell lenniük mint eddig. A béke szerintem most tárgytalan.
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
ezt én most nem értem...
Bocs a moderálási alapelvekből, fórumszabályzatból idéztem, mert sok hosszú hozzászólásomat törlik ha előfordul benne személyeskedés vagy nem a topic témájába vágó gondolat, esetleg erősebb megfogalmazás. Csak én élőben is szeretek szintetizálni, és összefüggő jelenségekre összefüggően reagálni, arra meg személyeskedek, ha egy személy verbális támadást intéz a józan ész és a kultúra ellen, ilyenkor nehéz udvariasnak lenni, pl amikor valaki szabatosan fogalmazva öli a párbeszédet ott nem azt kéne szankcionálni aki erős kifejezésekkel vagy személyeskedve reagál.
Ilyenkor van az hogy a facen is fenn van több komplett trollhadsereg, de ha csúnyán beszélsz téged tiltanak ki.