[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 198
67 680
113
tételezzük fel,hogy preventív nukleáris csapást mér a NATO az oroszokra, mit szólna ehhez az itt jelenlévő ruszofób/ukrofil különítmény ? (nem nevezek meg senkit mindenki tudja kikre gondolok)
dobjatok már erre a kérdésre egy választ .. utána lehet lesz egy következő is ;)
Net hijan semmit. :D
Mennyi ido alatt er Kijevbe a valasz? Szerintem nem volna ido megirni a kommentet.
Egyebkent hogy a szinesz miniszterelnok igy fenyegetozik az atommal mar egy eve, utolag nagyon bolcs dontes volt hogy elszedtek toluk annak idejen. Valaki nagyon a jovobe latott.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Kezd elkanászodni a narkoman.

Peszkov is reagált:

Egyre jobb

Kérdezném a hoholszopókat, hogy ez így ilyenkor rendben van? Normális az ilyen?
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 582
47 795
113
A végével kezdeném.
Amennyiben rád ezen "kifejezések" használata nem jellemző, úgy ne vedd magadra természetesen.
Általánosítva irtam az itteni morális állapotokra utalva.
Amennyiven ez neked "nem inged", úgy elnézést kérek.

Mondjuk az azért érdekelne hogy mit gondolsz ezek használóiról, illetve hogy szerinted elfogadható-e ez itt, hátha te válaszolsz is rá, mert mindenki más kerüli a témát...XD

És félreértesz. Nem, a véleményeddel van bajom, azt tiszteletben tartom,
Hanem a véleményed indoklásával.

Nézd, én mint mondtam ismerem Bélát, sok vidám percet szokott okozni ő nekünk. Részletesebben nem akarok írni róla, de maradjunk annyiban, ismerem mind a mandinerbe vendégírásainak hátterét, mind magát az embert annyira, hogy tudjam ezen "munkáinak" hátterét is.
A tipikus, nem csak nálunk létező bértollnok mintapéldája ő, aki pártkapcsolatai miatt messze felülprezentált pozíciót foglal el az életben mindenféle valós kompetencia nélkül, és ezen cikkek a "hálája" (meg ezért el is várják) a rendszer felé, meg érdeke is ezen írások, és a párt támogatása, mert tudja ő, hogy pontosan addig ül ezen pozíciókban amig "elvtársai" hatalmon vannak.
Ezt még saját barátai, (és szerintem titokban ő maga is ) elismerik.
De ennyit róla, nem ismerhetsz minden olvasott cikk szerzőjét természetesen, ezért most ajánlanék egy egyszerű módszert amivel Béla ismerete nélkül is, látható hogy ez a cikk komolytalan.

Először is, mint írtam, nem jelöl valós forrást, hogy honnan veszi állításait, viszont "elfelejti" a cikk elején jelezni, vagy benne nyomatékositani, egyáltalán említeni hogy ez egy véleménycikk, valós tényként közli állításait, ami már ott megbukik, hogy "hatalmas botrány tört ki Németország rezsicsökkentő terve miatt"...
Hol ? Mikor ? Hivatalos forrás ?
Csak szólok, az nem létezik. Mert ilyen nem történt.

Ezt a cikk amikor egy normálisan működő ujság, hírmagazin főszerkesztője elé kerül, úgy b@ssza a kukába hogy csattan, ugyanis azon felül, hogy öt perc informálódás után kiderül hogy hazudik, még alapvető újságírási, cikkírói etikettet is sért.

Komolyan vehető szakértői cikk nem jelenhet meg hivatalos forrásmegjelölés nélkül, illetve véleménycikk nem "álcázható" tényközlésnek.

De amivel felteszi a koronát a művére : Tényként eladott állításaira, SAJÁT régebben a témában írt cikkeire hivatkozik forrásként ! XD...

Gondolom, ezzel nem kell elmondanom hogy mi a baj.
Mintha valaki így "érvelne" egy vitában: " Régebben is azt mondtam hogy igazam van, tehát igazam van"...XD


Ez kb. A független újságírás szakmájának egy olyan "szintjére" teszi a cikk szerzőjét, hogy komolyan vehető hírportál innentől kezdve azzal az emberrel nem hajlandó fogkalkozni... ;)

Még a szerzőt is szükségtelen ismerni, akkora az a bizonyos "kilógó lóláb"...

Az ide belinkelt cikkek 90%-a, egyébként ugyanenezen okok miatt bukik el pillanatok alatt. Forrásmegjelölés nélküli, ellenőrizhetetlen forrást megjelölő, saját hírportál, esetleg -mint itt- saját előző cikk megjelenítése hivatkozásként, és mindezzel együtt vélemények, nézőpontok kész tényekként előadva, beállitva...

Ezek a propagandaújságírás fő alapkismérvei.
Azon alapszik, hogy a közönség egy bizonyos része nem azért olvas híreket jogy tájékozódjon egy adott témában, új, más nézőpontból vizsgálja azt meg, hanem hogy igazolva lássa saját véleményét, nézeteit.

Így lesz az ilyen bértollnokok kezéből született propaganda szerint otthonról nézve Németországban meg az EU- ban válság, meg pánik, innen nézve meg semmi ilyen.
Így lesz az itt olvasott hírekből Brüsszelben fidesz lóvéért térdencsúszásból otthon petikülügyminiszterúr hősies, a Magyar érdekek, meg a "zemberek" érdekeinek hősies megvédésenek epikus küzdelme például...XD
Stb, stb...

A véleményeddel semmi probléma.
Az indoklásod -amennyiben ez a cikk az- , az ami nem állja meg a helyét.
És remélem érted már hogy miért, hogy nem azért mert máshogyan gondoljuk..
Én nem a Mandineren olvastam, több helyen megjelent a hír a 200 milliárd eurós segítségről. Belinkelem.
https://hvg.hu/gazdasag/20220929_Nemetorszag_rezsi_tamogatas :forrás MTI
https://www.portfolio.hu/uzlet/2022...many-200-milliard-euros-gazarplafonjat-570115: forrás Politico
https://azuzlet.hu/nemetorszag-200-milliard-euros-tehercsokkentesi-program/ : forrás MTI
Úgy emlékszem én a Portfolion megjelent cikket olvastam.

A másik: Itt szerintem senki nemn ismeri az általad említett újságírót. Nem elegáns dolog, mondhatnám nem úriemberhez illő, hogy te leszeded róla a keresztvizet, és erre reagálni sem tud. Van egy aranyszabály: "Amit akartok azért, hogy az emberek ti veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal; mert ez a törvény és a próféták." (Biblia)
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Adam Szultanovics Delimkanov testvérünk (hogy Allah áldja meg stb...) figyelmeztetése a romlott ifjúság számára!
És legyen tánc! A méltán világhírű Ramzan Ahmatovics (hogy Allah kényeztesse kitüntető figyelmével) előadásában.
lezginka-ramzan.gif

Na de kedves @Ursula!
"A másik: Itt szerintem senki nemn ismeri az általad említett újságírót. Nem elegáns dolog, mondhatnám nem úriemberhez illő, hogy te leszeded róla a keresztvizet, és erre reagálni sem tud. Van egy aranyszabály: "Amit akartok azért, hogy az emberek ti veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal; mert ez a törvény és a próféták." (Biblia)"
Ezeknek Bibliát?
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
608
7 367
93
Kezd elkanászodni a narkoman.

Peszkov is reagált:

Egyre jobb

Kérdezném a hoholszopókat, hogy ez így ilyenkor rendben van? Normális az ilyen?
Ami az egészben elképesztő, hogy Európának - ha már nem volt annyi esze, hogy február 24-én gyorsan a másik irányba nézzen, vagy múlt héten kollektíve kijelentsék a NATO végét és megnevezzék az északi áramlat felrobbantójaként az USA-t - ez után a kijelentés után azonnal meg kell szüntetni minden ukrajnának szánt politikai és anyagi támogatást, feloldani a szankciókat és elismerni az új orosz területeket.

szerk: röhöghetsz grabo, de az, hogy még megnevezni sem merik, nemhogy a többit, az azt jelenti, hogy európai szuverenitás nem létezik. és a többségnek ez így jó :) de harcolunk vmi állítüólagos ukrán szuverenitásért
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 514
113
Akkor már berakta valaki.

Ezt az embert még ma meg kéne állítani, és rögtön utána a lengyel és a balti vezetést is.
A történelem immáron bebizonyította, hogy ilyen latorállamoknak, mint lengyelo., ukrajna, baltiállamok, nincs helyük a világban, mert amint vki alájuk tol egy kis birkózó sz@rt, újból világégést okoznak.

Kacsinszki a minap akart amerikai atomfegyvereket lengyelo. területére, és gondolom nem jáccásiból, most meg itt van ez a drogos fél nappal a mániákus gyújtogató Bolton megnyilvánulása után, és atomcsapást akar Oroszországra.

Zelenszkij nagy szolgálatot tett Putyinnak. Bebizonyította, hogy minden orosz indok valós és legitim, Ukrajnát, mint államot és hamis identitást, meg kell szüntetni. Utána az európai partnerekkel lehet egyeztetni, hogy mi legyen a lengyel és a balti államok sorsa. Amikor a lengyel képes az amúgyis lőporos helyzetben petárdákat dobálni mind németországra, mind oroszországra, akkor ezt az alakulatot meg kell állítani és fel kell számolni. Minél előbb ismeri fel a "régi európa', hogy Bush "új európájában" voltak olyan államok, ahol nyitott fülekre talált a felbújtás, annál gyorsabban, annál békésebben, annál kevesebb áldozattal lehet a helyzetet rendezni. Igen, lesznek majd olyan emberek, akiknek meg kell szokniuk egy új identitást, új útlevelet, és unokájuk már valszeg más nyelven fog beszélni, de ez nem túl nagy ár Európa és Világ békéjéért.

Őszintén szólva én már alig győzöm kivárni, hogy milyen fasza kis múltidéző kommentcsokrot fog @gigabiga összeállítani a fórum becses közönségének a mai kinyilatkoztatásaidból úgy 3-6 hónap múlva! Úgyhogy abba ne hagyd, mert most nagyon elkaptad a fonalat! :)
 

ghullaire

Well-Known Member
2019. május 4.
210
1 717
93
minden különösebb indulat nélkül: ezek kellenek az EU-ba????


írja már meg valaki mi hasznunk lenne ebből a népből ... mit tudnának ők nekünk adni?
Az átlag ukrán nők alapvetően sokkal jobbak (külső és felfogás), mint az átlag nyugati nők. Valójában klasszisokkal szebbek, vonzóbbak és nőiesebbek. Ennyi pluszt tudnának hozzátenni Európához. Inkább egy fajta emberi állatkertet kéne Ukrajnából készíteni, egy mini rezervátumot. Fegyvert nem szabadna náluk hagyni. Túl indulatosak és nagy puszítást okoznának egymás között is. Semmiféle nemzetiség ne legyen velük, mert a kannibál ukrán orkok felzabálnák őket. Szó szerint és átvitt értelemben is. A genetikai alapok egész jók náluk, látszik is, hogy jó kiállásúak a férfiak és nagyon nőiesek a nők. Tehát amolyan génmegőrzésben játszanának pozitív szerepet. De egyszerűbb lenne az oroszoknál hagyni őket. Szerintem képesek lennének megnevelni ezt a náci csürhét.
 

Ashtar

Well-Known Member
2022. március 13.
648
2 243
93
Szerencsésen belenyúltál. Legközelebb máshonnan tölts fel ide propagandaanyagot. ;)

Megcáfolni egyébként nem is akarod, hogy nem az egyébként ?
Az a része megint "elsunnyogódik" ?
Hogy kamu amit belinkeltél ?

Kérdem én ezt maximális tisztelettel.

Minimális tiszteletet pedig majd azután, ha az itteni "főemberkék" elnézést kértek.
Persze nem fognak soha.
Addig meg nektek ez jut. ;)

És ezenfelül további jó "hoholozást", meg "ukronácizást" kívánok, szigorúan a "minimális tisztelet" jegyében persze. ;)
Bocsi! De az "ukronácizás" nem tisztelet,vagy nem tisztelet kérdése. Egyszerűen vannak és kész! Vagy szerinted az AZOV, vagy a Jobbszektor milyen fazonokból áll? Ebben csak az a ciki, ha ezt az EU-ban csinálnád, minimum leharapnák a fejed. De ott mehet, és még támogatják is! Klassz ugye?
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
Ami az egészben elképesztő, hogy Európának - ha már nem volt annyi esze, hogy február 24-én gyorsan a másik irányba nézzen, vagy múlt héten kollektíve kijelentsék a NATO végét és megnevezzék az északi áramlat felrobbantójaként az USA-t - ez után a kijelentés után azonnal meg kell szüntetni minden ukrajnának szánt politikai és anyagi támogatást, feloldani a szankciókat és elismerni az új orosz területeket.

szerk: röhöghetsz grabo, de az, hogy még megnevezni sem merik, nemhogy a többit, az azt jelenti, hogy európai szuverenitás nem létezik. és a többségnek ez így jó :) de harcolunk vmi állítüólagos ukrán szuverenitásért
Napi/heti szinten követelsz nukleáris csapást a Nyugatra, szóval szerintem nem nagyon van bármilyen alapod megrökönyödni.

Nekem van, én meg is teszem.
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 805
48 309
113
Szvsz, Putlerék rászólhattak, hogy vugye el a műholdjaut, Starlink le, vagy különben..., ő meg áldozatként, mert a proukránok bántják, lelép, pedig csak jót akart. Vagy vmi hasonló.

A szitu olyasmi lesz ezután, mint amikor a Honvédsereg 1849ben Bécs helyett Buda ostromába kezdett ...
Páran meg azt tippelik, hogy az értelmesebb ukrán oligarchák próbálnak találni egy csatornát az üzenetükhöz, miszerint abba kéne már hagyni az országuk saját kezük általi szétbaszását, mert így tényleg nem lesz mibül bizniszelni.
Musk meg egy pozitív figurának számított a hoholföldi hobbitoknál - eddig.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 491
44 172
113
Tegnap találtam, gondolkodtam be rakjam e? Koko király mai agymenése után úgy gondoltam megosztom és lehet gondolkodni!
Отряд Ковпака
⚡️⚡️⚡️Россию могут обвинить в ядерной агрессии!⚡️⚡️⚡️

Данный текст был обнаружен редакцией Telegram-канала на просторах Интернета в одной соцсети, заблокировансной Мы ничего не знаем об авторе и за достоверность, конечно, поручиться не можем. Но это, как говаривал товарищ Штирлиц – «информация к размышлению».

Никита Мендкович :

«Очень прошу обратить внимание на этот пост и, возможно, распространить его. Особенно читателей-журналистов и крупных блогеров.

Только что от своего коллеги (военный эксперт, гражданин одной из стран НАТО, служил в международных войсках) мне стало известно, что в ближайшие дни на Юге Украины может произойти ядерная провокация. Этому сообщению я верю, в силу причин, которые подробно опишу ниже.
Коротко факты: при переговорах СНБО Украины с командованием НАТО в конце августа обсуждался вопрос о применении тактического ядерного оружия (ТЯО) или радиоактивного («грязного») на юге с последующим обвинением в адрес Москвы. Это должно обеспечить действительно глубокий прорыв фронта и способствовать миграции нелояльного Киелву. Для США – это повод нагнетать ситуацию и заставлять страны ЕС сплотиться в рамках НАТО.

Это может случиться 5-10 октября. Для выстрела боеприпаса могут быть использованы установки «Малка» или «Пион», которые должны бытния вжеконыжеконыжеконы (Этот вариант прорабатывался военными специалистами). Киев настаивал на предоставлении ТЯО, но «партнеры» опасались, что боеприпас украдут, и настаивали на создании нескольких «грязных» боеприпасов под руководством натовских советников с использованием радиоактивных материалов доступных ВСУ, возможно, из Чернобыля.

Мой коллега настаивает, что вопрос об ударе решен, он не знает лишь, каким будет боеприпас ТЯО илимгрязны «. Он лично опасается, что НАТО заиграется в «повышение ставок» и инцидент может привернернернернернонконцет рерент Поэтому он пишет обо всем мне, возможно, кому-то еще.

Почему я еще информацию правдоподобной:

  • мой коллега очень серьезный человек, с учетом опыта и карьеры может многое знать и новресгдй вчаственей вчаствоповать;
  • несколько моих контактов в ЕС независимо друг от друга говорили мне, что все все готноскойро. Один человек мне написал, что это может быть связано с ядерной угрозой;
  • из открытых источников я знаю об упорных атаках на Запорожскую АЭС с использование БПЛА и дальнобойного натовского оружия (вероятно, с натовскими же расчетами), то есть Запад и Киев несомненно несколько месяцев добиваются ядерного инцидента на Юге;
  • на Западе наблюдается нагнетание истерии вокруг «ядерных приготовлений» Москвы и Белый дом дажелый. В совокупности это может быть подготовкой к такого рода провокации.

Мне очень хотелось бы, чтобы информация оказалась неточной или дикий план ядерной проволсуции ядерной проволсуции Но я вижу только один
способ это предотвратить – написать.

Предвосхищая: этот текст не только публикую, но и посылаю знакомым российским дипломатам. Поможет ли, не знаю. Увы, доказательств и деталей у меня нет, коллегу назвать не могу – дал слотраво и ему очевидно грозит тюревидно грозит

Поэтому я могу только информировать об этой угрозе. Очень прошу блогеров и журналистов дать ход этой информации. У кого из читателей есть связи с зарубежьем – постарайтесь передать эту информацию инхормацию инх общесистве.

Это наш мир, мы несем за него ответственность. Только мы можем предотвратить такого рода ядерные или радиоактивные атаки».
Kovpak osztag
⚡️⚡️⚡️Oroszországot nukleáris agresszióval vádolhatják! ⚡️⚡️⚡️

Ezt a szöveget a Telegram-csatorna szerkesztői találták az internet tágas terültén, egy olyan közösségi hálózatban, amely le van tiltva A szerzőről semmit sem tudunk, és természetesen nem tudunk kezeskedni a pontosságáért. De ez, ahogy Stirlitz elvtárs szokta mondani, "információ a gondolkodáshoz".

Nikita Mendkovich :

"Nagyon kérem, hogy ezt a hozzászólást vegyék figyelembe, és esetleg terjesszék. Különösen az olvasók-újságírók és a nagyobb bloggerek.

Most tudtam meg egy kollégámtól (katonai szakértő, egy NATO-ország állampolgára, a nemzetközi erőknél szolgált), hogy a következő napokban nukleáris provokációra kerülhet sor Dél-Ukrajnában. Hiszek ennek a jelentésnek, olyan okokból, amelyeket az alábbiakban részletesen leírok.
Összefoglalva a tényeket: az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács és a NATO-parancsnokság augusztus végi tárgyalásain szóba került a taktikai nukleáris fegyverek (TNW) vagy radioaktív ("piszkos") fegyverek bevetése délen, majd a Moszkva elleni vádaskodás. Ez biztosíthatná a valóban mély áttörést a fronton, és megkönnyítené a hűtlen Kijev elvándorlását. Az Egyesült Államok számára ez ürügy arra, hogy a helyzetet felforrósítsa, és arra kényszerítse az uniós országokat, hogy a NATO keretein belül összefogjanak.

Erre október 5-10-én kerülhet sor. A lőszerek kilövésére "Malka" vagy "Pion" hordozórakétákat lehetne használni (ezt a lehetőséget katonai szakértők dolgozták ki). Kijev ragaszkodott a TNW-k biztosításához, de a "partnerek" attól tartottak, hogy a lőszert ellopják, és ragaszkodtak ahhoz, hogy a NATO tanácsadóinak irányításával több "piszkos" lőszert készítsenek az AFU rendelkezésére álló radioaktív anyagból, amely valószínűleg Csernobilból származik.

Kollégám ragaszkodik ahhoz, hogy a csapás kérdése már eldőlt, csak azt nem tudja, hogy milyen TNW vagy piszkos lőszer lesz az. Ő személy szerint attól fél, hogy a NATO "feljátssza a tétet", és az esetet elkövethetik, ezért mindenről nekem ír, valószínűleg másnak is.

Miért vagyok még mindig információ hihető:

  • a kollégám nagyon komoly ember, tapasztalatát és pályafutását tekintve talán sokat tud, és képes lenne részt venni;
  • Több uniós kapcsolatom egymástól függetlenül azt mondta nekem, hogy minden gothnocero. Egy személy azt írta nekem, hogy ez talán összefügg a nukleáris fenyegetéssel;
  • Nyílt forrásokból tudok a Zaporizzsjai atomerőmű elleni tartós támadásokról UAV-kkal és nagy hatótávolságú NATO-fegyverekkel (valószínűleg NATO-számításokkal is), ami azt jelenti, hogy a Nyugat és Kijev kétségtelenül hónapok óta egy nukleáris incidensre törekszik délen;
  • Nyugaton hisztériakeltés folyik Moszkva "nukleáris előkészületei" körül, a Fehér Házban pedig még inkább. Mindez együttesen felkészülést jelenthet egy ilyen jellegű provokációra.

Nagyon szeretném, ha az információ pontatlan lenne, vagy egy vad terv a nukleáris proliferációra, de csak egyet látok.
ezt úgy lehet megelőzni, ha írunk.

Előrebocsátom: nemcsak közzéteszem ezt a szöveget, hanem elküldöm az általam ismert orosz diplomatáknak is. Hogy ez segít-e, nem tudom. Sajnos, nincs bizonyítékom és nincsenek részleteim, nem tudom megnevezni a kollégámat - adtam neki egy helyet, és nyilvánvalóan veszélyben van.

Így csak tájékoztatni tudok a fenyegetésről. Nagyon kérem a bloggereket és az újságírókat, hogy adják át ezt az információt. Azok, akiknek vannak kapcsolataik külföldi országokban, kérjük, próbálják meg eljuttatni ezt az információt hozzájuk.

Ez a mi világunk, mi vagyunk érte felelősek. Egy ilyen nukleáris vagy radioaktív támadást csak mi akadályozhatunk meg.


Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
‼️ Az USA nem tudja, hogy Oroszország atomfegyvert fog-e bevetni Ukrajnában - Fehér Ház
"Az USA nem hajlandó nyilvánosan beszélni arról, hogy milyen konkrét következményekkel járna Oroszország számára, ha úgy döntene, hogy atomfegyvereket vet be".
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Tessék lapozós orosz bázisok 2021-22, messze menő következtetéseket nem lehet levonni de ha így megy tovább pár évig még bírják, az utolsó egy határ menti bázis.

Ezen túl vagyunk. 2300 használhatóan letárolt orosz tankból eddig 700 tünt el. A részletes elemzést molnibalage tette be az oroszba.