[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 845
14 677
113

Műholdfelvételek jelentek meg a megrongálódott krími hídról....​


2022. október 8., szombat, 23:50


20a019a-krym-mist-maxar-miller.jpg



KRYMSKY BRIDGE OKTÓBER 8., MAXAR FOTÓ A TWITTERBŐL: CHRISTOPHER MILLER

Műholdfelvételeket tettek közzé, amelyeken a Krimszkij-hídon a szombati robbanás utáni kár látható.

Forrás : A PlanetScope képeket a Planet tette közzé a Twitteren, az újságíró pedig Christopher Miller a Twitteren





"Ez a 2022. október 7-én és 8-án készült PlanetScope képpár a Kercsi-szoroson átívelő megsérült hidat mutatja egy hatalmas robbanás után."

Részletek : A második képen a híd súlyos sérülései láthatók.

Később Christopher Miller újságíró további fotókat tweetelt a Maxarból a megrongálódott krími hídról.


Krími híd október 8., Maxar kép Christopher Miller Twitteréről

https://www.pravda.com.ua/rus/news/2022/10/8/7370943/

Hmm a helye szerint egy "amatőr" szinten kivitelezett akcióról lehet szó: Sokkal nagyobb kárt okozott na leszakadt híd - a hajózási útvonal felett. Lehet hogy ott ráadásul pont sérülékenyebb lett volna? Valamint a helyreállítása is sokkal nehezebb..
Ráadásul ez már Krim határain kívül?
Nem értem, akkor ez egy szinbolikus akció? Fenyegetőzés?
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 509
10 097
113
Hmm a helye szerint egy "amatőr" szinten kivitelezett akcióról lehet szó: Sokkal nagyobb kárt okozott na leszakadt híd - a hajózási útvonal felett. Lehet hogy ott ráadásul pont sérülékenyebb lett volna? Valamint a helyreállítása is sokkal nehezebb..
Ráadásul ez már Krim határain kívül?
Nem értem, akkor ez egy szinbolikus akció? Fenyegetőzés?
Hupsz, mintha a vasúti hídnak is hiányozna az egyik pályája...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Nagy tévedés. A kis u, a nagyfokú megvetés jele ugyanis.
Jaaa érteeem.
Akkor a sok suttyó, aki nem képes központozni, helyes szórendet alkalmazni, stb - azok is csak önkifejeznek :eek:
Azért vannak a nyelvtani szabályok, hogy betartsuk és nyilván okkal. Ebből ne csinálj már politikát.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Jaja, igazad van, sokat számít az 5000 USD, amikor kapsz 9,5 évet egy üveg cannabis olajért! Egy pont a hugrabugnak.
Nem toloncolnak ki egy szál kolbászért, elkobozzák, és max. megbüntiznek egy kicsit, pár száz dollárra, meg elmondják, hogy legközelebb előre jelezd a vámosnak, ha ilyen van a poggyászodban, mert akkor nincs bünti, csak elveszik, ha nem lehet bevinni. De ez a világon mindenhol így van, Új-zélandon a lefagyasztott túrórudit kidobatták.
"de ha külföldiként külföldről csempészed be, kb ugyanez a büntetés néz ki, meg 5000$ pluszban."
Amatőr szintúgy, de általában kihagyom a gondolkozásomból az összeesküvés-elméleteket. Számomra a károkozás megfelel egy rohadt nagy bomba hatásának. Nem kell más okot keresnem.
Hát nekem akadnak némi ismereteim és személyes tapasztalataim a robbanóanyagokkal való "munka" és a katonai gondolkodás kapcsán ;) Nincs ebben semmi összeesküvéselmélet, szimplán logika. Egy ilyen támadást egyszer kijátszol és normál körülmények között még egy lehetőséged nem lesz, mert ugye egyszer volt Budán kutyavásár... (bár elnézve a szerencsétlenkedést a ruszkiktól, ebben nem vagyok 100% biztos ) Szóval biztosra mész.
"Számomra a károkozás megfelel egy rohadt nagy bomba hatásának." Ez attól függ nálad mi a rohadt nagy... :p
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 509
10 097
113
Hát nekem akadnak némi ismereteim és személyes tapasztalataim a robbanóanyagokkal való "munka" és a katonai gondolkodás kapcsán ;) Nincs ebben semmi összeesküvéselmélet, szimplán logika. Egy ilyen támadást egyszer kijátszol és normál körülmények között még egy lehetőséged nem lesz, mert ugye egyszer volt Budán kutyavásár... (bár elnézve a szerencsétlenkedést a ruszkiktól, ebben nem vagyok 100% biztos ) Szóval biztosra mész.
Az én gondolkodásom meg az, hogy sokkal egyszerűbb becsempészni egy teherkocsi robbanóanyagot az ellenség "szívébe", mint nekiállni aláaknázni egy hidat, amit fontossága meg a háború miatt vélhetően valamennyire őriznek is...
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 334
12 994
113
Nem baj, van másik, mint a zenebohócnál. Direkt írtam ezt, érzed az áthallást??? Egyébként gondolj csak a II. VH-ra... Szerinted mennyi volt közülük a valós elvétel, illetve az események reprodukciója. Mégis a németeket győzték le a végén...

Területvédelem, a visszaoglalt területek megtisztítása...






Eredeti címmel (nem ér kitiltásom miatta): Megtisztítjuk az ukrán földet az orosz rasszisták által hagyott veszélyes utálattól (aknáktól, fel nem robbant lőszerektől)….








A fegyvereket és a menedékeket, ahol Wagneresek gyülekeztek, eltalálták, béke poraikra, lehetőleg az össze orosz zsoldoséra is, minél előbb……. (Mert az itteni „oroszpárti” oldal szerint a wágneres, az jó zsoldos. Ha más sem, akkor Ők sem…)



Kopi ezek a videók amiket megosztol számomra hiteltelenek,és szerintem sok másnak is.Láttunk már elég megrendezett ukrán videót,hogy elérjék a nézhetetlen szintet.De te szórakozz rajta jókat,az a te dolgod.A héten az orosz BMP-2,és legénysége megadja magát vitte a kapor oscart.
 
W

Wilson

Guest
Hmm a helye szerint egy "amatőr" szinten kivitelezett akcióról lehet szó: Sokkal nagyobb kárt okozott na leszakadt híd - a hajózási útvonal felett. Lehet hogy ott ráadásul pont sérülékenyebb lett volna? Valamint a helyreállítása is sokkal nehezebb..
Ráadásul ez már Krim határain kívül?
Nem értem, akkor ez egy szinbolikus akció? Fenyegetőzés?
Károkat okozott a hídban de az igaz, hogy nem rombolta le és így továbbra is igénybe tudják az orosz haderő utánpótlásának a biztosítására a hidat, szerintem sokkal nagyobb a szimbolikus hatása ennek a robbantásnak, többek között azért mert az orosz kormányzat azt hangoztatta, hogy 20 féle módon védik a hidat ellenséges támadás ellen és ennek következtében a krimi híd ellen lehetetlen sikeres támadást indítani...

Amúgy egy érdekes adalék az orosz sajtóban arról kezdtek cikkezni, hogy a krimi híd biztonsági személyzete akár napi 1 millió rubelt is kereshet kenőpénzek elfogadásából. ugye elvileg nekik az lenne a feladatuk,hogy a krími hídra felhajtó gépjárműveket tüzetesen és alaposan átnézzék és ellenőrizzék, de a gyakorlatbam kenőpénz fejében gyakran félrenéznek....
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Az én gondolkodásom meg az, hogy sokkal egyszerűbb becsempészni egy teherkocsi robbanóanyagot az ellenség "szívébe", mint nekiállni aláaknázni egy hidat, amit fontossága meg a háború miatt vélhetően valamennyire őriznek is...
Hát... ha egy ilyen híd van egy meglehetősen nagy félszigetre, ahol azért vannak fontos dolgok, noch dazu háborúban állok vkivel,
akkor tuti átröntgeneznék minden személyautónál nagyobb járművet. Szerintem.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 528
12 925
113
Hát... ha egy ilyen híd van egy meglehetősen nagy félszigetre, ahol azért vannak fontos dolgok, noch dazu háborúban állok vkivel,
akkor tuti átröntgeneznék minden személyautónál nagyobb járművet. Szerintem.

Szerintem aki ilyen beléptető rendszereket, ellenőrzést ismer az tuti, hogy a kibúvokat is tudja.
Aztán röntgenen mit látna, a zsák ammónium nitrátot, ami még a pecsételt szállítólevélen is rajta van, pecséttel, aláírással?
Ezeken max fülessel lehet megbukni.
Előkészítve bármi átjuthat kb. Főleg ha még be is szerveztek pár embert.

Hajóról tudni valamit?
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 422
46 195
113

Felrobbant teherautónak a krími hídon kellett volna lennie Putyin születésnapján​


A krími hídon állítólag felrobbant teherautónak október 7-én kellett volna elhaladnia a szerkezet mellett, azon a napon, amikor Vlagyimir Putyin orosz elnök 70 éves lett.

A Baza Telegram csatorna szerint Mahir Jusubov sofőr a TEK-34 cég megbízásából szállította a fóliát raklapokra rakva Armavirból Szimferopolba. A rakomány okmányaiban 21 tonnás tömeg szerepelt.


A férfinak október 7-én kellett volna a Kercsi-szoros felett lennie, de néhány kilométerrel arrébb megállt aludni – ezt telefonon mondta el rokonainak, majd kikapcsolta a készüléket.

A krími hídon történt robbanásról szóló üzenetet október 8-án reggel kapták meg.

 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Hmm a helye szerint egy "amatőr" szinten kivitelezett akcióról lehet szó: Sokkal nagyobb kárt okozott na leszakadt híd - a hajózási útvonal felett. Lehet hogy ott ráadásul pont sérülékenyebb lett volna? Valamint a helyreállítása is sokkal nehezebb..
Ráadásul ez már Krim határain kívül?
Nem értem, akkor ez egy szinbolikus akció? Fenyegetőzés?
Miért lenne amatőr?
Valószínűleg pont azért nem a hajózási útvonal feletti szakaszon történt, mert ott a közúti pálya is magasan megy, nem tudták volna aláaknázni, míg ezen a helyszínen ez egy DRG-nek (esetleg némi SAS vagy SEAL segítséggel) megoldható volt.
5261ccd8f4bd200bf3a8de7692d6b65b

Ha megnézed a képet, pont egy olyan helyen történt a robbantás, ahol ugyan már emelkedik, de még relatíve alacsony a közúti pálya. Katonai szempontból inkább a vasúti pálya használhatatlanná tétele lett volna kiemelt prioritás, de azt valószínűleg nem lehetett direktben támadni.
Hát... ha egy ilyen híd van egy meglehetősen nagy félszigetre, ahol azért vannak fontos dolgok, noch dazu háborúban állok vkivel,
akkor tuti átröntgeneznék minden személyautónál nagyobb járművet. Szerintem.
Ha védeni akarod, akkor mindent át kell vizsgálni (és nem csak röntgenezni :p)
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 559
13 680
113
Ezt a magyarként hogy lehet UA-t támogatni, meg nem unjátok?

Az AFU-t támogatókat mi tartja vissza az önkénteskedéstől ?

Miért van, hogy vannak Amerikai, Brit, Brazil, Portugál, Cseh, Lengyel, Balti, Skandináv, és sokféle önkéntes, harcos, de Magyar az nincs, csak az asztal mellől / számítógépen megy az Ukrajna melletti kampányolás ?
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 926
8 276
113
Miért lenne amatőr?
Valószínűleg pont azért nem a hajózási útvonal feletti szakaszon történt, mert ott a közúti pálya is magasan megy, nem tudták volna aláaknázni, míg ezen a helyszínen ez egy DRG-nek (esetleg némi SAS vagy SEAL segítséggel) megoldható volt.
5261ccd8f4bd200bf3a8de7692d6b65b

Ha megnézed a képet, pont egy olyan helyen történt a robbantás, ahol ugyan már emelkedik, de még relatíve alacsony a közúti pálya. Katonai szempontból inkább a vasúti pálya használhatatlanná tétele lett volna kiemelt prioritás, de azt valószínűleg nem lehetett direktben támadni.

Ha védeni akarod, akkor mindent át kell vizsgálni (és nem csak röntgenezni :p)
Abból a szempontból mindegy, hogy az egyetlen hídat nem is értem, hogyan nem lehetett megvédeni az oroszoknak.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: zeal and gafzhu