[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Kimaradt az állítólag. Majd keresek még forrást, eddig ez megbízható volt
Már az ukrán média is lehozta, az újabb 6 db Caesar-l együtt...



Emmanuel Macron francia elnök közölte, hogy Ukrajna a következő hetekben újabb tétel francia katonai segélyt kap.


Mint az " Európai Igazság " beszámol, Macron ezt a France 2 tévécsatornának adott szerdai interjúban mondta .


Elmondása szerint Franciaország hat további Caesar tarack szállításán dolgozik , amelyeket Dániába szállítanak, valamint légvédelmi rakétákat, "hogy megvédjék Ukrajnát a rakétacsapásoktól és drónoktól".


Macron azt mondta, hogy az új katonai segély "az elkövetkező hetekben" érkezik meg, de nem részletezte, hogy pontosan hány rakétát szállítanak át.

A Sky News forrása szerint Franciaország rövid hatótávolságú Crotale légelhárító rakétákat ad át Ukrajnának, amelyeket rakéták és repülőgépek elfogására használnak alacsony magasságban.

A francia elnök emellett elmondta, hogy Párizs hírszerzési adatokat szolgáltat Kijevnek, de cáfolta, hogy Ukrajna Oroszország területe elleni támadásáról lenne szó.

"A célok világosak – számukra (Ukrajna) visszatérni az 1991-es határokhoz. A kérdés az, hogy ezeket a katonai célokat csak katonai eszközökkel érik-e el. Egy bizonyos ponton Ukrajna és Oroszország érdeke lesz, hogy térjen vissza a tárgyalóasztalhoz” – véli.

Amint arról a médiában beszámoltak, Ukrajna és Franciaország is véglegesíti a szerződést 20 Bastion páncélozott jármű szállítására
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 311
10 245
113
És mivel lövik le őket, na mivel? segítek nem a vadászpuskás kitüntetett nyuggerrel
Légvédelmi rendszerekkel. Amihez fel kell kapcsolni őket. Volt egy képkocka belinkelve egy repülő H-58-ról.
Azt meg nem tudhatjuk, hogy hány ukrán/nyugati radar lett kiszedve amíg ők az iráni lassú drónokra vadásztak.
Légierőnk lelövi a berregő masinákat majd hős pilótáink katapultálnak
3ztemJK.jpg
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
800 T-62-es terveznek rendszerbe állítani az oroszok a következő 3 évben. Egyre "profibb" és "modernebb" lesz az orosz hadsereg! :D

Ez már tényleg szomorú !!! tényleg le kell ennyire süllyedni ? Hol vannak a nagy robotizált t-72-sek ? 11 évig nyomták a propagandát !
Vagy ezekből mennyi van a fronton ? Putyint előbb fogják kibaxni az ablakon mint hogy ő harcba küldje őket t-62sel

https://www.youtube.com/watch?v=QdpC4zmriPs
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
946
11 071
93
A T-62-re: még mindig nem esik le hogy csak az USA engedheti meg hogy többet, modernebbet tároljon le/tartson rendszerben? Nekem fura, mert én magyar állampolgárként, magyarként, rohadtul örülnék ha csak annyi lenne nekünk, mint ami az oroszoknak van. Ezzel így vannak az oroszoknál nagyobb GDP-vel rendelkezők papírkutya-Eu országok is. Most aki ezen röhög az vagy amerikai vagy még az oviban szaladgál amerika-kapitánynak képzelve magát.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
A T-62-re: még mindig nem esik le hogy csak az USA engedheti meg hogy többet, modernebbet tároljon le/tartson rendszerben? Nekem fura, mert én magyar állampolgárként, magyarként, rohadtul örülnék ha csak annyi lenne nekünk, mint ami az oroszoknak van. Ezzel így vannak az oroszoknál nagyobb GDP-vel rendelkezők papírkutya-Eu országok is. Most aki ezen röhög az vagy amerikai vagy még az oviban szaladgál amerika-kapitánynak képzelve magát.
Ezzel amúgy részben egyet kell értsek.
Tulajdonképpen az oroszok csak a saját maguk által terjesztett/propagált imázzsal szemben szerepelnek le. Lényegében elhitették a világgal, hogy sokkal többre képesek, mint a valóságban.
Azonban az USA-n kívül nem hiszem, hogy lenne más NATO ország ami jobban szerepelt volna hasonló helyzetben...
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Ő se a legélesebb propagandista volt a fiókban


Tezstvíreim... a Szent Himars... elbukott.

More than 100 missiles were fired at the Belgorod region by the Ukrainian Armed Forces today.
But none of them reached their target—all of them were shot down by the air defence systems.

According to our information, there has not been such an intensity of arrivals for about half a year - usually three to five missiles were recorded a day in the direction of Belgorod.



+napi oryx: fogalmunk sincs mi ez, fogalmunk sincs hol készült, de 110% orosz
fhvp9HK.png



Beszéltem Jakubbal, itt a teljes sztori:
Előszr Oryx azt hitte, hogy orosz veszteség (Iveco LMV Rys vagy GAZ Tigr-M), de pár perccel később kibontakozott egy diskurzus a tweet alatt, amiben megállapították, hogy valójában ez egy ukrán veszteség.
Szóval hozzá is lett adva ukrán veszteségként: HMMWV #5 - https://i.postimg.cc/xdzyh4m5/54.png

Btw, ha valaki talál valami rendellenességet a listában mindig javítják, ma és tegnap is volt ilyen, hogy töröltek/módosítottak valamit.
Szóval tényleg, ha nem az a hozzáállásotok, hogy instant elvetitek és mocskoljátok őket, nagyon szívesen továbbítok bármi észrevételt.

Még egy megjegyzés. A fent látható veszteség nem ma lett hozzáadva és egy-két órán belül rájöttek, hogy ukrán és nem orosz. Szóval az a tény, hogy valaki egy nap után egy kontextusból kiragadott képet készített az esetről, véleményem szerint rosszhiszeműségre utal. Az meg egy másik kérdés, hogy miért hónapokkal később dobja be valaki. De hát ilyen az internet...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 808
56 347
113
800 T-62-es terveznek rendszerbe állítani az oroszok a következő 3 évben. Egyre "profibb" és "modernebb" lesz az orosz hadsereg! :D

Forrás: mil.in.ua/news. :) :)
Ukrán barátaid csak tudják, mit tervez az a gonosz orosz!
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 808
56 347
113
Ezzel amúgy részben egyet kell értsek.
Tulajdonképpen az oroszok csak a saját maguk által terjesztett/propagált imázzsal szemben szerepelnek le. Lényegében elhitették a világgal, hogy sokkal többre képesek, mint a valóságban.
Azonban az USA-n kívül nem hiszem, hogy lenne más NATO ország ami jobban szerepelt volna hasonló helyzetben...
7 hónapig az egész nato nem birna egy 1000 km-es fronton harcolni. Addigra már csak kövekkel tudnának dobálni, mert kifogynának minden hadianyagból. A hájteh cuccokból 2 hét után nem lenne már egy mutatódarab sem. :)
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Elszorul az ember szíve, mikor rengeteg empátiát lát itt az ember, ahol sokszor még az ukrán drukkerek is aggódnak, hogy Oroszország nem lesz képes logisztikával bírni a 300ezerrel megnövekedett hadseregének ellátását.


Mindenki megnyugodhat. Lesz üzemanyag és nem fognak megfagyni. Ezt a románok állítják. Krupjanksznál a vasút elvágása, a folyón és a Kercsi-szoroson átívelő hidak támadása valószínűsíthetően nyomot fognak hagyni az utánpótlásban.
Az eltelt 8 hónapból az első hónap északi hadszínterét leszámítva eddig csak ukrán részről hallottunk lőszerhiányt, ukrán finomítók meglődözését, szóval nem tudom.

(Hunboxing csatornán Zsoltitól... hát mondjuk a kajájukban is szerintem az orosz kicsit ehetőbbnek tűnik. Egyik sem nevezne egy vetélkedőre a családi ízekkel, de hát na!)
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 755
9 099
113
A kijevi lakosok egy konzervet meg kenyeret kívánnak a kezükbe, meg fűtést és villanyt. Biztonságot akarnak, amit az áruló kormányuk elvett tőlük. Dehogy kívánkoznak a frontra, nem ott fogják ezt megbosszulni.
Oroszország vette el. Elvégre ők indítottak háborút. Most is meg 8 éve is. Tudják ezt az ukránok is, meg ismerik az orosz uralmat is. Ezért harcolnak ilyen kitartóan.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Lmikor régi bölcsesség, hogy egy háború mindig jobb mint...
A vagyongyüjtés szabályai szerint a háború jó az üzletnek.
Ha hosszabb távon elveszti az Európai energiapiacot Oroszország annak hosszabb távon lehet hatása.
Lesz is. Tönkremet ipar, hiánygazdaság, elszegényedés.
Ja várj, te most nem Európára gondoltál?
 
K

kamm

Guest
Igazából erre azt tudnám mondani, hogy önmagad megírtad a választ a fenti állításodra:
Igazabol vastagon, jo magasrol le sem nezve teszek ra, mit irkalnak vissza egyes mocsari trollok.
Lehet, hogy én vagyok eltévedve, de ez nem a HTKA Biztonságpolitikai fóruma? Ahogy végignéztem a fórumokat, vannak haditechnikai jellegűek is, na, oda én nem megyek. Fogalmam sincs a haditechnikáról, dehogy szólok bele! Egy bizonyos szintjét, általában a végső konkluziókat megértem. Elolvastam molnibalage (Talán jól emlékszem a nevére!) tanulmányát a Moszkva cirkáló esetéről, abból felfogtam az összefoglaló megállapításokat. Ennyi.
Onerzetes mocsari troll. Ritka peldany, de van ilyen, ugy latszik...

Abban tévedsz, hogy nem művelődni járunk ide, szerintem, a többségünk megérteni szeretné, miért állt elő ez a helyzet, mi lehet most az az állapot, amely közelít a valósághoz, és kitapinthatók-e olyan pontok, amelyek legalább részlegesen felvillantják a jövőt. Azt hiszem, mindannyian a kiutat keressük, hogy maradjon meg ilyen csodálatosnak ebben az Univerzumban a Föld, s rajta az élet. És természetesen meg tudjunk maradni magyarnak, ha már 1000 éven keresztül sikerült itt nemzetként léteznünk erényeinkkel és hibáinkkal együtt.
Ugyan dehogy, szimplan ketbites trollok, ne farasszuk egymast - de igazabol mindegy, mert ez irrelevans, engem abszolut hidegen hagy, miert fetrengenek itt egyesek a mocsarban.
Ennek viszont semmi koze ahhoz, hogy ez a szerinted "tobbseg" (qrvara nem az) rendszeresen nagy reszben avagy teljesen hamis alllitasokat, gyakran konkret, egyertelmu hazugsagokat terjeszt haditechnikarol, egy haditechnikai oldalon - mert az en szamonkero kritikus kommentem ezeknek szolt, errol a hataltalanosos viselkedesrol szolt.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles