[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
604
7 315
93
Már az 1991-es Öbölháborúban is precíziós légicsapások mentek, és maguk az Irakiak is elismerték, hogy civil áldozataik és infrastrukturális káraik viszonylag kicsik voltak, 3,664 civil halottjuk volt, nem néptelendtek el komplett országrészek, mint Ukrajnában.
Tévedés. A ledobott bombák 91%-a irányítatlan butabomba volt.


Ez a hülye melyik valóságban él? :D

https://twitter.com/Sprinter99880/status/1582419864396140546?cxt=HHwWhMDU7fGe8fUrAAAA
Spanyoloknál már kezdik érteni mire megy ki a játék - az oroszok az egész világ szabadságáért küzdenek.

https://twitter.com/Sprinter99880/status/1582450915344543744?cxt=HHwWgMDTuaWu__UrAAAA
az ukránok megint hadifogoly-tábort lőttek, aztán majd ráfogják az oroszokra.

És a legfontosabb hír mára:

https://twitter.com/Sprinter99880/status/1582425277463871488?cxt=HHwWgICqrfzZ8_UrAAAA
Az USA nem kapott meghívást egy szaúdi befektetői konferenciára.
Amikor már egy Szaúd-arábia is látványosan dobja le magáról az amerikai gyeplőt, mi hülye európaiak még mindig utolsó alja csatlós módjára tartunk hatalomban olyan elitet, amelyik csontig nyal az amerikaiaknak



@Robur Csak tegnap 530 orosz halt meg.
Counter Strike-ban vagy Call of Dutyban?
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Dosztavalon baskir önkéntes zászlóalj tagjai 2022. szeptemberében
IMG-20221016-184045-735.jpg

A Roszgvargyija által zsákmányolt és használatba vett ukrán harckocsi
IMG-20221018-040917-557.jpg

VDV BMD-2 harcjárműve
IMG-20221018-210337-999.jpg

IMG-20221017-080210-450.jpg
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
⚠️ - Az elmúlt 10 percben az ukrán média arról számolt be, hogy Zaporizzsja, Dnyipropetrovszk, Harkiv, Poltava, Kirovohrad, Herszon, Odessza, Mikolajiv/Nikolajev és Donyeck megyékben légiriadót rendeltek el, mivel az orosz támadások fokozódnak.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 279
84 336
113
Ez is durva!


Meg ez is:
 
W

Wilson

Guest
Murz mai bejegyzése

Erre még én sem számítottam.

Mivel a közvéleményt súlyosan megrázza, ahogyan a mozgósítás Oroszországban zajlik, szeretném megkérdezni, hogy a szélsőséges gyermeki naivitáson kívül mi késztette ezt a közvéleményt arra, hogy azt higgye, hogy minden valahogy másképp fog történni?

Rendben, a pokolba a borús jóslataimmal, senki sem vette komolyan, bár végül is pontosan úgy alakult, ahogy négy és fél évvel ezelőtt megírtam.

Mi az, nem érkeztek jelzések egy olyan helyzetben, amikor Szíriában a hadseregünk minden támadási akciót kiszervezett "magánembereknek"?

Az orosz államapparátusnak a koronavírusra adott válaszának minősége elgondolkodtató volt-e?

Az LNR-ben és a DNR-ben az orosz hadsereg által vezetett "mozgósítást" nem úgy fogták fel, mint egy olyan esemény előzményét, amely az Orosz Föderációban teljesen hasonló eredményekkel jár?

Nem?

Mit is mondhatnék... Gyerekek... Nos, mivel ők gyerekek. Rózsaszínű szemüveggel. Imho, mire az oroszországi mozgósítást bejelentették (szörnyen későn), már világos volt, hogy az a legidiótább formákban fog zajlani, többek között a következőkben.

a. a mozgósítási csapatok összegyűjtése buzgó katonai parancsnokok által, akik a feladatot úgy értelmezik, hogy "minél több húst kell bevonni a hadseregbe, aztán majd kivágják az alkalmatlanokat", és egyéb olyan dolgok, mint "a több nem kevesebb.

b. A mozgósított emberek beküldése a hadsereg mechanizmusának gyomrába, a kiképzőközpontok által ténylegesen "feldolgozható" mennyiségekhez képest monstre mennyiségben. Ennek következtében - a mozgósítottak spontán táborai a katonai egységek közelében lévő mezőkön és a gyakorlótereken, valamint vonatozás szerte Oroszországban.

c. A mozgósított emberek normális utánpótlásának hiánya, képzésük undorító megszervezése.

d. A megfelelő kiképzés, harckészültség stb. nélkül a frontra küldött mozgósítók.

e. A csapatok felkészületlensége a mozgósított emberek fogadására, "árva mobilok" kialakulása.

És persze a "mobik" teljesen ostoba veszteségei, amelyek a nagy szép oszlopok mozgásának szakaszában kezdődnek az Orosz Föderáció frontvonalbeli területein keresztül.

És általában jó lenne olyan pózban állni, hogy "Ó, milyen okos vagyok! Mindent előre láttam!", De ebben az esetben ez nem fenyeget.. A minap megerősítést kaptam egy, a mozgósítás szervezeti kérdéseivel kapcsolatos hírről, amely miatt megváltoztattam a véleményemet az oroszországi "tábornokok összeesküvésének" létezésével kapcsolatban. A hírek szinte száz százalékosan bizonyítják, hogy katonai vezetésünkben valaki szisztematikusan előkészíti az államcsínyt.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 503
113
Na; megérte végigolvasni eddig a mai termést. SenkiFia linkelte:
Surovikin is megerősített nagy számokat:
34000 légierős bevetés és 7000 légvédelmi rakéta indítás
Ezek szerintem rohadt nagy számok.
Hát az erősen relatív, hogy mi a rohadt sok. A Sivatagi Viharban 43 nap alatt nyomtak le 110,000 bevetést.

Tehát 5.5-ször kevesebb idő alatt 3.2-szer több bevetést, egy kb. ugyanekkora lakosságú, de 2/3-ad ekkora területű Irak ellen, 31 éve. Ez barátok közt is egy legalább 17-szeres intenzitás. Na ez a rohadt nagy szám.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 500
13 463
113
Ami itt megy hónapok óta oroszfan részről

Az emberek többsége nem Oroszfan, hanem csak szimplán az Ukrán politika ellen van. És szabad kérdeznem, te milyen pártállású vagy ?

az wishfull thinking.

Az Amerikai / Brit / stb Nyugati vezérkar is Wishful thinkinget gyárt, hogy Ukrán összeomlásra számítottak 72 órán alatt ? És helyette más lett ? És a másik oldal is nem tolja túl a vágyvezérelt álmodozást ?

ld az elmúlt hetet és az iráni drónokat. Tömegével küldik civil (nem infra!) célpontok ellen. Mivel lesz jobb hadi szempontból ha a egy Kijevi játszótér mellett közvetlen találnak be?

A robotrepülős és harcászati rakétás és teljesen új dróncsapásos sorozat az pont infra ellen lett küldve, ha terrorbombázást akartak volna, akkor nem 19 halott van, hanem 200 - 700 - 1,500. Az ilyen hangulatkeltő kommentelés mire jó ?

Tévedés. A ledobott bombák 91%-a irányítatlan butabomba volt.

A 60-as évek közepére már egész használható fedélzeti számítógépek voltak, azokkal már nem jelentett problémát a nagy magasságú pontos bombázás, még butabomba teherrel sem. Nyilván nem olyan pontos, mint a precíziós cucc, de bőven elegendően pontos.

Bagdad belvárosában és a reptereken meg Paveway-ek hullottak. És más helyre is jutott.


 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 107
1 991
113
Kb. ennyi volt. Kifulladt a nagy offenzíva. Kérdés, hogy meddig tudják tartani magukat, ha az orosz megindul. És még közben északról is benyomul Ukrajnába. Hogy tudja megosztani az erejét két erős szakaszra? Attól tartok, hogy a NATO egyes országai ekkor fognak belépni. Pl. Lo. és a balti államok. E nélkül az ukránoknak heteik sem lesznek. Igaz a belépéssel sem lesznek hetek, mert az a III. vh. ami nagyon gyorsan véget fog érni, úgy, hogy senki nem köszöni meg.
Kezdődik már megint.
Ha az orosz megindul............
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 917
16 863
113
Így gyakorlatozik a rettegett Wagner-csoport.

2022. október 18. 20:18

A brutális felvételen állítólag az látható, amint egykori elítélteket készítenek fel az ukrán fronton zajló harcokra.

A legnagyobb videómegosztó portálra nemrég felkerült egy felvétel, amely a leírás szerint a rettegett Wagner-csoport egyik kiképzőtáborában készült.

A kísérőszövegben a csatorna tulajdonosa elmondja, hogy a videóban olyan férfiak láthatók, akik korábban orosz börtönökben raboskodtak, de a magánhadsereg toborzásakor csatlakoztak az ukrán fronton harcoló erőkhöz.

A videó feltöltője szerint

„a volt elítéltek képzése pontosan olyan, amilyenre számítani lehet – brutális”.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 462
46 502
113
A kommentekben sokan nagyon megriadtak a Surovikinnel készített interjú után.

Igen, ez így történik, amikor hirtelen először beszélnek veled nyíltan és felnőtt módon, és előtte fél évig egyszerűen ecsetelték az ügyeletes szót, hogy „a különleges hadművelet a tervek szerint folytatódik”.



Catles
"Ez nem tűnik túl valószínűnek rövid távon; 100-150K fős csoportosulás Herszonban (gondolom nem konkrétan a városban, mert oda elég korlátos az eljutás) nem tudom miből jönne össze január előtt (utána sem igazán ha nincs plusz mozgósítás).

Amúgy van bármilyen kicsit is objektív hír innen? (Olvasom hogy az ukik véres fejjel vonulnak vissza, de közben megint az oroszok ürítenek ki falvakat. De nem nagyon látom hogy ez mennyire gond. Valaki?)"

Több helyen olvastam, igaz, mind orosz forrás volt. A 100-150 ezer fős csoportosulást szerintem az ukrán haderőre vonatkozik. Egyik helyen azt olvastam, hogy az ukránok ötszörös, a másik helyen háromszoros túlerőben vannak. Ezek becsült adatok, de az is lehet, hogy dezinformáció része.
Egyébként nem értem, hogy az elárasztás miért lenne jó. Akkor az ukrán haderő sem tudna mozogni. Bár megnéztem a térképet, túl sokat nem láttam abból, hol helyezkednek el a fegyveres csoportok. Nyilván, nem fogják közszemlére tenni. Lehet, hogy a Dnyeper keleti partján beszorítanák az orosz haderőt, de hogyan tudna mozogni az ukrán haderő.
Számomra nem kerek ez a történet, de majd kiderül.
Valami készül, mert a nyugati hadvezetés sürgősen összeröffent. De nincsenek illúzióim, a legfontosabb információkat egyik fél sem köti az orrunkra.

Magánjellgű észrevétel: Nekem elrontották a napjaimat, heteimet, hónapjaimat, és ha folytatódik, az éveimet! Éjszakánként nem alszom jól, ugyan mikor riadok fel egy atomcsapás rémére. Átéltem a csernobili katasztrófa utóhatásai, ma sem tudom, mennyire terhelte meg az emberek szervezetét az utóhatása. Láttam dokumentumfilmeket néhány visszatért emberről. Mintha károsodásnak nyoma sem lenne a szervezetükben.

A japán dokumentumfilmek nem voltak ilyen megnyugtatóak. Életem egyik legjobb filmje ma is a Szerelmem, Hirosima
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Főleg @nyugger fórumtársat kérdezném, hogy mennyire tudunk részleteket Bahmut környéki történésekről? Említetted a legutóbbi interjúban is, de nem fejtettétek ki túl részletesen.


Ezen a környéken, Klisivkánál és Andrivkánál az utóbbi időben szinte minden nap az ukránok bejelentik a fényes győzelmüket a támadó Wagner csapatok ellen. Szerintem sokkal fontosabb ez a két pici falu, mint amennyire látszik.
Ha ezeket megszereznék a ruszkik, akkor gyakorlatilag elvágnák Kurdjumivkát Chasziv Jarral összekötő utat. Ami térkép alapján talán az utolsó ellátási útvonal a kis város és Zaicev felé (ha utóbbit nem foglalták már el, ahogy több orosz térkép ábrázolja).

Gyakorlatilag két faluval a teljes Bahmuttól délre lévő részt meg tudnák szerezni. Másfelől három irányba támadhatnának innen.

1, Értelem szerűen Bahmut a folyó nyugati partján lévő épületeit délről. (GoogleMap alapján van jó néhány betonba öntött nagy épület ott, ami jól védhető lenne, így bármennyire is központi szereplő az úthálózatban, elég kemény dió.)

2, Chasziv Jár felé se maradna egy falu sem, tehát eddig nem kellett különösen nagy erőkkel védeniük az ukránoknak, de ezután valahonnan át kéne vinni erőket, mert nem eshet el üresen egy Bahmuttól nyugatra lévő város.

3, Kurdjúmivkától nyugatra lévő pár falut is meg kéne erősíteniük, mert Konstanivka még messze van... de kb 3 másik falunyira. Az meg északról kerítené be az ukrán New Yorkot egy fontos útvonal elvesztésével.

Szóval én azt látom, hogy amíg most csak Kurdjúmivka és Bahmut között kell megosztani a védelmet, ugyan ez a védelem ha sikerül ezen a két falun keresztül mögé kerülniük Kurdjumivkának, akkor rögtön három irányra szélesedne. És a Wagnernek csak azt kell eldöntenie, hogy melyik irány mellett kötelezi el magát.

De nem tudom, hogy ez csak fotel tábornok képzelgése a térképet nézve vagy van-e tendenciózusság abban, amit látok, hogy inkább Bahmut körbe kerítését készítik elő, és nem sok hír jelenik meg a város nyugati részébe való betörésről? Ahogy Kurdjumivkáról is kevésszer jelentik be az ukránok, hogy visszavertek volna ott muszka támadást, bármennyire is ott van az orruk előtt.
 
W

Wilson

Guest
Főleg @nyugger fórumtársat kérdezném, hogy mennyire tudunk részleteket Bahmut környéki történésekről? Említetted a legutóbbi interjúban is, de nem fejtettétek ki túl részletesen.


Ezen a környéken, Klisivkánál és Andrivkánál az utóbbi időben szinte minden nap az ukránok bejelentik a fényes győzelmüket a támadó Wagner csapatok ellen. Szerintem sokkal fontosabb ez a két pici falu, mint amennyire látszik.
Ha ezeket megszereznék a ruszkik, akkor gyakorlatilag elvágnák Kurdjumivkát Chasziv Jarral összekötő utat. Ami térkép alapján talán az utolsó ellátási útvonal a kis város és Zaicev felé (ha utóbbit nem foglalták már el, ahogy több orosz térkép ábrázolja).

Gyakorlatilag két faluval a teljes Bahmuttól délre lévő részt meg tudnák szerezni. Másfelől három irányba támadhatnának innen.

1, Értelem szerűen Bahmut a folyó nyugati partján lévő épületeit délről. (GoogleMap alapján van jó néhány betonba öntött nagy épület ott, ami jól védhető lenne, így bármennyire is központi szereplő az úthálózatban, elég kemény dió.)

2, Chasziv Jár felé se maradna egy falu sem, tehát eddig nem kellett különösen nagy erőkkel védeniük az ukránoknak, de ezután valahonnan át kéne vinni erőket, mert nem eshet el üresen egy Bahmuttól nyugatra lévő város.

3, Kurdjúmivkától nyugatra lévő pár falut is meg kéne erősíteniük, mert Konstanivka még messze van... de kb 3 másik falunyira. Az meg északról kerítené be az ukrán New Yorkot egy fontos útvonal elvesztésével.

Szóval én azt látom, hogy amíg most csak Kurdjúmivka és Bahmut között kell megosztani a védelmet, ugyan ez a védelem ha sikerül ezen a két falun keresztül mögé kerülniük Kurdjumivkának, akkor rögtön három irányra szélesedne. És a Wagnernek csak azt kell eldöntenie, hogy melyik irány mellett kötelezi el magát.

De nem tudom, hogy ez csak fotel tábornok képzelgése a térképet nézve vagy van-e tendenciózusság abban, amit látok, hogy inkább Bahmut körbe kerítését készítik elő, és nem sok hír jelenik meg a város nyugati részébe való betörésről? Ahogy Kurdjumivkáról is kevésszer jelentik be az ukránok, hogy visszavertek volna ott muszka támadást, bármennyire is ott van az orruk előtt.
Izyum elvesztése és a teljes harkovi orosz front összeomlása után Bahmutnak már nincs stratégiai jelentősége....

Kard blog....

Az elmúlt hét kevés változást hozott az orosz-ukrán front pozíciójában, mégsem
tekinthető eseménytelennek ez az időszak. Az oroszok, amellett, hogy földrajzilag kiterjedt
terrorbombázásokat hajtottak végre, minimális területnyereséget is elkönyvelhettek.
Mindenki arra kíváncsi, hogy a látszólagos csend időszakát hogy használja ki a két fél,
milyen terveket szőnek és milyen csapatokra, eszközökre építenek.
A kercsi híd elleni akciónak két következménye volt. Az egyik egyelőre kevésbé látványos
és talán már véget is ért: a hídon haladó vasútvonal sérülése miatt mind a Krím polgári
lakosságának, mind az orosz front Melitopoltól nyugatra eső, gyakorlatilag teljes herszoni
szakaszának ellátásában zavarok keletkeztek. Egyelőre kevéssé látványos ez, mert a
fronton nem történt itt nagyobb offenzíva a héten, de nem lennénk meglepve, ha a
következő időszakban az ukránok bepróbálkoznának itt valamivel. A helyzet a Dnyipro
folyó nyugati partján stratégiailag két hónapja változatlan: a megerősített orosz helyőrség
ellátását a folyón épült hidak támadásával nehezíti az ukrán fél. Az oroszok ugyan a hónap
elején a hídfő északi részén feladtak egy jelentősebb területrészt, de ügyeltek arra, hogy
az átkelők előterében ne szoruljanak veszélyesen vissza. A hídfőt mindazonáltal tartják,
ami az ellátási nehézségek miatt nekik nehezebb, az ukránoknak könnyebb: még azt sem
tartjuk kizártnak, hogy az ukránok ezért nem is forszírozzák jobban az itteni előnyomulást,
mert ez nekik sokkal előnyösebb anyagcsata így. Ha kínálkozna lehetőség nagyobb orosz
csapatrészek bekerítésére, azzal feltehetően élnének, de itt az orosz védelem mélységben
is kiépült és erre eddig jól vigyáztak.

A híd elleni támadás viszont kiterjedt orosz támadásokat indukált az ukrán polgári
célpontok ellen. A támadásokat jellemzően rakétákkal és iráni drónokkal hajtották és
hajtják végre. Amellett, hogy lakó- és irodaépületeket, kyivi városi forgalmat is ért
támadás, tendenciájában az oroszok mégis inkább az ukrán kritikus infrastruktúrát, az
elektromos rendszert vették célba. Az ukrán lakosság fegyelmezett takarékosságával
eddig sikerrel kerülték el a komoly áramkimaradásokat, ugyanakkor az ország
felfüggesztette európai áramszállításait, aminek Magyarországra is van hatása. Az orosz
támadások nemcsak a front közvetlen környékét vagy a mostanában is időnként támadott
Kyivet, Zaporizsját, Odesszát, Dnyiprót érték, hanem Nyugat-Ukrajna hónapok óta lövést
nem látott városait is, Kyivet pedig a háború első hónapja óta nem látott intenzitású
csapások érték. Rakéta-darabszámban ugyanakkor ez nem volt nagyon sok: százas
nagyságrendű kilövés történt, a légvédelem is egyre jobb hatékonysággal kapja el ezeket,
és az orosz raktárkészlet is feltehetően érdemben leapadt, a technológiai szankciók miatt
újak építésére nem, maximum új iráni drónok vásárlására gondolhatnak. Ukrajna
ugyanakkor a nyugati támogatások keretében a közeljövőben igen fejlett légvédelmi
rendszerekhez juthat, így ez az orosz támadási lehetőség maximum az év végéig marad
nyitva, egyre csökkenő mértékben. Száz százalékos légvédelem persze nincs, és az orosz
rakéták, különösen az Iszkanderek elég jól teljesítenek, de épp ez utóbbiból apadt le
leginkább a készlet.

A front helyzete egyetlen kivétellel nem változott. Az oroszok a szakadár köztársaságok
nyugati határán, Bahmut, Szoledar és Krasznahora térségében már augusztus óta nagyon
lassú, de folyamatos előrenyomulásban vannak. Ez a csigaoffenzíva mostanra Krasznahora
és Bahmut közt már 5 kilométeren belül került a fronttal párhuzamos, ukrán kézen levő
utakhoz, amelyet a fölényben levő orosz hagyományos tüzérség már amúgy is belőtt. Az
esetleges orosz áttörés azonban, az északabbra, Izjum és Liman térségében korábban
történt ukrán előrenyomulás miatt már nem lenne stratégiai jellegű, még az ukrán részről
északi irányban felmentett Sziverszk körülzárására sem vállalkozhatnának az oroszok,
nemhogy a mostanra a front hadműveleti mélységébe került Kramatorszk és Szlovjanszk,
az orosz offenzíva eredeti célpontjai elleni támadásra. Egy mégoly korlátozott jelentőségű
siker is úgy kellhet az orosz vezetésnek, mint egy falat kenyér, ezért is erőltetik ezt az
irányt.

A front utóbbi napokban észlelt mozdulatlansága mögött azonban mindkét részről
erőgyűjtés körvonalazódik. Az orosz csapatok egyre nagyobb számban kapnak
mozgósított utánpótlást, miközben mintegy tízezer fős, Angliában kiképzett ukrán
kontingens érkezik haza és kerül beosztás és felfegyverzés után bevethető állapotba.
Lehet tippelni, melyik fél megy többre ezekkel az erősítésekkel, de a következő hét
várhatóan száraz időjárása kedvezni fog annak, hogy ezt minél előbb megtudjuk.


 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 503
113
Csak a pontosság kedvéért anno Irakot is előzőleg a NATO 8 évig készítette a háborúra és utána folyamatosan nyomta fegyverrel amíg mindent ki nem söpörtek raktárból?
Csak a pontosság kedvéért, Irak a 80-as években, pár évvel a Sivatagi Vihar előtt a következő fegyvereket vásárolta a NATO-tag Franciaországtól:

  • 121 Mirage F1EQ/BQ vadászbombázó
  • 16 Super Frelon nehéz szállítóhelikopter
  • 22 Puma közepes szállító helikopter
  • 100 Gazelle könnyű támadó helikopter
  • 40 Alouette könnyű szállító helikopter
  • 127 Roland rövid hatótávolságú légvédelmi rakéta indító
  • 85 AMX 30 AuF1 önjáró löveg

Majd ne felejts el szólni, ha az ukránok legalább ennyi, hasonló kaliberű nyugati vadászbombázót, helikoptert és légvédelmi rendszert kapnak/vesznek.
 

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
Hát ezt nem Abdullah, a tengervizet kedvelő tevepásztor csinálta, az biztos.

"Kedden az Expressen című svéd napilap videófelvételeket tett közzé a megrongálódott vezeték svédországi szakaszáról, és azt közölte, hogy a vezetékből legalább 50 méter hiányzik. "



Jól látom, hogy a cső szakadt szélei kifelé hajlanak (0:45-nél)? Ezek szerint a csőben történt a robbanás, persze az nem derül ki belőle, hogy a csőgörényt melyik irányból küldték be a csőbe.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 962
36 008
113

Megszólalt az orosz parancsnok: módszeresen ledaráljuk az ellenséget​

 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 796
113
Így gyakorlatozik a rettegett Wagner-csoport.

2022. október 18. 20:18

A brutális felvételen állítólag az látható, amint egykori elítélteket készítenek fel az ukrán fronton zajló harcokra.

A legnagyobb videómegosztó portálra nemrég felkerült egy felvétel, amely a leírás szerint a rettegett Wagner-csoport egyik kiképzőtáborában készült.

A kísérőszövegben a csatorna tulajdonosa elmondja, hogy a videóban olyan férfiak láthatók, akik korábban orosz börtönökben raboskodtak, de a magánhadsereg toborzásakor csatlakoztak az ukrán fronton harcoló erőkhöz.

A videó feltöltője szerint

„a volt elítéltek képzése pontosan olyan, amilyenre számítani lehet – brutális”.
Mi ebben a brutális? Ezek életben maradnak a harctéren. A tündi-bündi kiképzésen részt vettek meg meghalnak.
Aki itt össze sz***ja magát a lövésektől, az a fronton nem fogja. Ja és harctéri önmentést tanulnak.
Brutális a kiképzés. Nevezzük annak. De ezek szerint a WAGNER-eseket kiképezik, és a megjelent fotók/videok alapján fel is szerelik normálisan.

A nagyon HONVÉD sír-rí itthon mert 3 napot sátorba kell (fűtött!!) aludnia novemberben. Első a Haza! Fél négykor haza.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 021
66 484
113
Szaud Arabia a BRICS-be menne.
Erdekes lesz mert a jenkik zokon veszik majd.


Kijevben folyamatos a drón invázió.

Szurovikin interjú, aki erti majd szemezgethetne belole.

Hoppacska, a villany miatt a vasut is dragul.

Meg mindig repulnek a raketak es a dronok.

Komoly lista...
Mar elindult a folyamat, a végén nem marad itt mas csak egy halom munkanelkuli.