[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Izyum elvesztése és a teljes harkovi orosz front összeomlása után Bahmutnak már nincs stratégiai jelentősége....

Kard blog....

Azért ez elég bátor kijelentés. Az általad hivatkozott írás inkább propaganda, mint sem valóság.

1, Mitől vesztette volna jelentőségét Bahmut? Csak mert olyan szépen hangzik ezt mondani? Csak szólok, hogy Donyeck-megye közepén fekszik és környezetének legjelentősebb közlekedési csomópontja. Azzal, hogy ezt az oblasztyot elismerték a Föderáció részeként, a saját részükről hivatalosan is a háború befejezésének egyik feltételévé tették. Ebből a szempontból fontosabb, mint Izjúm, ami Harkov-megyében van és méretben, a közlekedési hálózatban körülbelül azonos súlyt foglalnak el. Ja, ha épp készülnek elvenni az oroszok, akkor hagyjuk, akkor már nem is olyan jelentős? A vasutak nyomvonalai, sem az aszfaltcsíkok nem vándoroltak arrébb az utóbbi hetekben.
Limannal összehasonlítva meg mintha Százhalombattát akarnád összehasonlítani Biharkeresztessel.

2, Ha megnézed tőle északabbra lévő eseményeket, Kremenaljától Limanig a front mindig épp aszerint mozgott, hogy melyik fél mennyi erőt küldött oda. Amire hivatkozik, hogy az utóbbi idők ukrán sikerei következtében kikerült Kramatorsz-Szlovjánszk a frontvonal közvetlen közeléből, az az eredmény néhány dandárral elsöpörhető. Nincs semmi szilárdan védhető védelmi vonal, amire azt mondom, hogy emiatt a mozgósítás beérkezése után egy hónappal nem ugyan úgy Liman közeli ártéri erdőkbe fognak a harcok áttevődni.
Nem negligálva az ukránok által elért eredményeket. Csak rámutatva, hogy mennyire vágyvezérelt írás, elemzés. Izjúm és Krupjanszk elvesztése épp olyan stratégiai értékkel bír az egyik oldal javára, mint Szeverodonyeck a másik oldalon... vagy ha sikerül Bahmutot behúznia a zenészeknek, akkor az is. Csak politikailag nézve Izjúm és Krupjanszk nélkül még lezárható a háború orosz részről, a két szaki köztársaság függetlenségének elismerése (vagyis fél héttel az offenzíva megindítása előtt) óta a Liszicsnszk és ez a város nélkül soha nem volt a nyílt háború befejezhető.

De a többi pontban is nem tudom, hogy ez előtt az írás előtt mit szedett, de szívesen veszek belőle, ha megkínál...

3, Elmondja, hogy már megint ki akarnak fogyni az oroszok a rakétákból és most már legalább az iráni drónokból is kifogytak. Pár száz darabot vetettek be belőle eddig és amikor Putyin Iránban járt 2000 fölötti darabszámban vásárolt. Hova tűnt nekik hirtelen pár ezer darab? Nem fura ez, hogy 250-et ha elindítanak, akkor az ukránok lelőnek belőle 2500-at? (És nem orosz propagandát állítok a nyugati propagandával szemben. Az oroszok tagadták, csak a nyugat állította azt, hogy több ezer darabot vásárolt a ruszki és csak ők állították azt, hogy pár száz elindítása után kifogytak. Ilyen a muszka sajtóban nem hangzott el, én legalábbis nem olvastam.)

4, A nyugati csoda légvédelmi fegyverek beérkezése amúgy is feleslegessé tesznek mindent, ami az égen repül. Megint ez a vágyvezérelt gondolkodás. Még nem láttunk olyat, hogy egy darab iráni UAV-ot lelőttek volna IRIS-T-vel, bár sok mindent nem néztem meg, ami ebben a topicba felkerült, szóval lehet volt olyan. Egyelőre annyit láttam, hogy Kijev kellős közepén az amerikaiak csoda rakétája a Stinger az nem tudta elkapni. Több kárt okozott az indítása, mint amennyit használt. Én nem látom azt egyelőre, hogy a csoda nyugati légvédelmi cuccok bezárták volna az eget ezek előtt.

Ezek a lérakok nem a filléres drónok lelövésére kellenek, hogy bekerüljenek a csomagba. De ezt talán majd máskor!

Nem akarom tovább húzni és több karaktert fecsérelni az általad hivatkozott írásnak a szétszedésére, mint amennyit az ukrán oldali propaganda a megírására szánt. De abszolút nem győzött meg arról, amit nagy rössel ki is emeltél előre belőle. Sokkal jobb írást összerittyentek pár perc alatt a Bahmut környéki orosz sikerek ócsárlására, hiszen küzdöttek sokáig, de a város bekerítésétől még nagyon messze vannak mindig. A tőle délre lévő területek -általam leírt- közeljövőben megvalósuló megszerzése még nem jelenti az elvesztését, hiszen Szlovjanszk felé az M-3-as vonal még mindig élni fog. És ahhoz át kéne rágniuk magukat a Wágner embereinek Szoledáron és Kraszna Gorán.
Ha ezzel érveltél volna, és azt mondod, hogy az elkövetkező egy hónapban sem várható, hogy az oroszok megszerzik a várost, azzal még egyet is tudtam volna érteni. Az, hogy azt mondod, hogy Bahmut önmagában nem jelentős, azt nehezen tudom értelmezni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 918
113
Ha igazi es van benn lőszer az a baj.
Ha nem igazi mert jatekpuska az a baj.
Ha nem ruszki az is baj.
Ha ruszki lenne az is baj lenne mert az csak regi xar lehet, es rozsdas.
Anyam segits...
Bezzeg Kijevben 20000 arra járó lütyőt meg a wc-s nenit felfegyverezni az nem baj, mert az hazafias cselekedet. Meg a felfegyverkezett gyerek uton állok szerte az orszagban...

 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 500
31 863
113
Azért ez elég bátor kijelentés. Az általad hivatkozott írás inkább propaganda, mint sem valóság.

1, Mitől vesztette volna jelentőségét Bahmut? Csak mert olyan szépen hangzik ezt mondani? Csak szólok, hogy Donyeck-megye közepén fekszik és környezetének legjelentősebb közlekedési csomópontja. Azzal, hogy ezt az oblasztyot elismerték a Föderáció részeként, a saját részükről hivatalosan is a háború befejezésének egyik feltételévé tették. Ebből a szempontból fontosabb, mint Izjúm, ami Harkov-megyében van és méretben, a közlekedési hálózatban körülbelül azonos súlyt foglalnak el. Ja, ha épp készülnek elvenni az oroszok, akkor hagyjuk, akkor már nem is olyan jelentős? A vasutak nyomvonalai, sem az aszfaltcsíkok nem vándoroltak arrébb az utóbbi hetekben.
Limannal összehasonlítva meg mintha Százhalombattát akarnád összehasonlítani Biharkeresztessel.

2, Ha megnézed tőle északabbra lévő eseményeket, Kremenaljától Limanig a front mindig épp aszerint mozgott, hogy melyik fél mennyi erőt küldött oda. Amire hivatkozik, hogy az utóbbi idők ukrán sikerei következtében kikerült Kramatorsz-Szlovjánszk a frontvonal közvetlen közeléből, az az eredmény néhány dandárral elsöpörhető. Nincs semmi szilárdan védhető védelmi vonal, amire azt mondom, hogy emiatt a mozgósítás beérkezése után egy hónappal nem ugyan úgy Liman közeli ártéri erdőkbe fognak a harcok áttevődni.
Nem negligálva az ukránok által elért eredményeket. Csak rámutatva, hogy mennyire vágyvezérelt írás, elemzés. Izjúm és Krupjanszk elvesztése épp olyan stratégiai értékkel bír az egyik oldal javára, mint Szeverodonyeck a másik oldalon... vagy ha sikerül Bahmutot behúznia a zenészeknek, akkor az is. Csak politikailag nézve Izjúm és Krupjanszk nélkül még lezárható a háború orosz részről, a két szaki köztársaság függetlenségének elismerése (vagyis fél héttel az offenzíva megindítása előtt) óta a Liszicsnszk és ez a város nélkül soha nem volt a nyílt háború befejezhető.

De a többi pontban is nem tudom, hogy ez előtt az írás előtt mit szedett, de szívesen veszek belőle, ha megkínál...

3, Elmondja, hogy már megint ki akarnak fogyni az oroszok a rakétákból és most már legalább az iráni drónokból is kifogytak. Pár száz darabot vetettek be belőle eddig és amikor Putyin Iránban járt 2000 fölötti darabszámban vásárolt. Hova tűnt nekik hirtelen pár ezer darab? Nem fura ez, hogy 250-et ha elindítanak, akkor az ukránok lelőnek belőle 2500-at? (És nem orosz propagandát állítok a nyugati propagandával szemben. Az oroszok tagadták, csak a nyugat állította azt, hogy több ezer darabot vásárolt a ruszki és csak ők állították azt, hogy pár száz elindítása után kifogytak. Ilyen a muszka sajtóban nem hangzott el, én legalábbis nem olvastam.)

4, A nyugati csoda légvédelmi fegyverek beérkezése amúgy is feleslegessé tesznek mindent, ami az égen repül. Megint ez a vágyvezérelt gondolkodás. Még nem láttunk olyat, hogy egy darab iráni UAV-ot lelőttek volna IRIS-T-vel, bár sok mindent nem néztem meg, ami ebben a topicba felkerült, szóval lehet volt olyan. Egyelőre annyit láttam, hogy Kijev kellős közepén az amerikaiak csoda rakétája a Stinger az nem tudta elkapni. Több kárt okozott az indítása, mint amennyit használt. Én nem látom azt egyelőre, hogy a csoda nyugati légvédelmi cuccok bezárták volna az eget ezek előtt.

Ezek a lérakok nem a filléres drónok lelövésére kellenek, hogy bekerüljenek a csomagba. De ezt talán majd máskor!

Nem akarom tovább húzni és több karaktert fecsérelni az általad hivatkozott írásnak a szétszedésére, mint amennyit az ukrán oldali propaganda a megírására szánt. De abszolút nem győzött meg arról, amit nagy rössel ki is emeltél előre belőle. Sokkal jobb írást összerittyentek pár perc alatt a Bahmut környéki orosz sikerek ócsárlására, hiszen küzdöttek sokáig, de a város bekerítésétől még nagyon messze vannak mindig. A tőle délre lévő területek -általam leírt- közeljövőben megvalósuló megszerzése még nem jelenti az elvesztését, hiszen Szlovjanszk felé az M-3-as vonal még mindig élni fog. És ahhoz át kéne rágniuk magukat a Wágner embereinek Szoledáron és Kraszna Gorán.
Ha ezzel érveltél volna, és azt mondod, hogy az elkövetkező egy hónapban sem várható, hogy az oroszok megszerzik a várost, azzal még egyet is tudtam volna érteni. Az, hogy azt mondod, hogy Bahmut önmagában nem jelentős, azt nehezen tudom értelmezni.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 759
9 113
113
W

Wilson

Guest
De a többi pontban is nem tudom, hogy ez előtt az írás előtt mit szedett, de szívesen veszek belőle, ha megkínál...

3, Elmondja, hogy már megint ki akarnak fogyni az oroszok a rakétákból és most már legalább az iráni drónokból is kifogytak. Pár száz darabot vetettek be belőle eddig és amikor Putyin Iránban járt 2000 fölötti darabszámban vásárolt. Hova tűnt nekik hirtelen pár ezer darab? Nem fura ez, hogy 250-et ha elindítanak, akkor az ukránok lelőnek belőle 2500-at? (És nem orosz propagandát állítok a nyugati propagandával szemben. Az oroszok tagadták, csak a nyugat állította azt, hogy több ezer darabot vásárolt a ruszki és csak ők állították azt, hogy pár száz elindítása után kifogytak. Ilyen a muszka sajtóban nem hangzott el, én legalábbis nem olvastam.)

4, A nyugati csoda légvédelmi fegyverek beérkezése amúgy is feleslegessé tesznek mindent, ami az égen repül. Megint ez a vágyvezérelt gondolkodás. Még nem láttunk olyat, hogy egy darab iráni UAV-ot lelőttek volna IRIS-T-vel, bár sok mindent nem néztem meg, ami ebben a topicba felkerült, szóval lehet volt olyan. Egyelőre annyit láttam, hogy Kijev kellős közepén az amerikaiak csoda rakétája a Stinger az nem tudta elkapni. Több kárt okozott az indítása, mint amennyit használt. Én nem látom azt egyelőre, hogy a csoda nyugati légvédelmi cuccok bezárták volna az eget ezek előtt.
Először is nem véletlen,hogy az irániakhoz fordultak az öngyilkos drónok beszerzése miatt holott eddig váltig azt hangoztatták,hogy rendelkezésükre áll a megfelelő mennyiségú fegyverzet, a legújabb hírek szerint az irakiakkal megállapodtak ballisztikus rakéták szállításáról , mi szükség lenne az oroszoknak erre ha lenne elég Iszkanderük?Elárulom neked semmi, ez egyértelmű bizonyíték a cikkben lévő állítás igazolására...
Arról nem is beszélve , hogy nem lehet tudni, hogy azt a 2700 drónt milyen ütemezéssel kapják meg az oroszok és azt sem lehet tudni, hogy mennyi iráni drónt indítottak el eddig az oroszok....
Ezek a lérakok nem a filléres drónok lelövésére kellenek, hogy bekerüljenek a csomagba. De ezt talán majd máskor!

Nem akarom tovább húzni és több karaktert fecsérelni az általad hivatkozott írásnak a szétszedésére, mint amennyit az ukrán oldali propaganda a megírására szánt. De abszolút nem győzött meg arról, amit nagy rössel ki is emeltél előre belőle. Sokkal jobb írást összerittyentek pár perc alatt a Bahmut környéki orosz sikerek ócsárlására, hiszen küzdöttek sokáig, de a város bekerítésétől még nagyon messze vannak mindig. A tőle délre lévő területek -általam leírt- közeljövőben megvalósuló megszerzése még nem jelenti az elvesztését, hiszen Szlovjanszk felé az M-3-as vonal még mindig élni fog. És ahhoz át kéne rágniuk magukat a Wágner embereinek Szoledáron és Kraszna Gorán.
Ha ezzel érveltél volna, és azt mondod, hogy az elkövetkező egy hónapban sem várható, hogy az oroszok megszerzik a várost, azzal még egyet is tudtam volna érteni. Az, hogy azt mondod, hogy Bahmut önmagában nem jelentős, azt nehezen tudom értelmezni.
1, Mitől vesztette volna jelentőségét Bahmut? Csak mert olyan szépen hangzik ezt mondani? Csak szólok, hogy Donyeck-megye közepén fekszik és környezetének legjelentősebb közlekedési csomópontja. Azzal, hogy ezt az oblasztyot elismerték a Föderáció részeként, a saját részükről hivatalosan is a háború befejezésének egyik feltételévé tették. Ebből a szempontból fontosabb, mint Izjúm, ami Harkov-megyében van és méretben, a közlekedési hálózatban körülbelül azonos súlyt foglalnak el. Ja, ha épp készülnek elvenni az oroszok, akkor hagyjuk, akkor már nem is olyan jelentős? A vasutak nyomvonalai, sem az aszfaltcsíkok nem vándoroltak arrébb az utóbbi hetekben.
Limannal összehasonlítva meg mintha Százhalombattát akarnád összehasonlítani Biharkeresztessel.
2, Ha megnézed tőle északabbra lévő eseményeket, Kremenaljától Limanig a front mindig épp aszerint mozgott, hogy melyik fél mennyi erőt küldött oda. Amire hivatkozik, hogy az utóbbi idők ukrán sikerei következtében kikerült Kramatorsz-Szlovjánszk a frontvonal közvetlen közeléből, az az eredmény néhány dandárral elsöpörhető. Nincs semmi szilárdan védhető védelmi vonal, amire azt mondom, hogy emiatt a mozgósítás beérkezése után egy hónappal nem ugyan úgy Liman közeli ártéri erdőkbe fognak a harcok áttevődni.
Nem negligálva az ukránok által elért eredményeket. Csak rámutatva, hogy mennyire vágyvezérelt írás, elemzés. Izjúm és Krupjanszk elvesztése épp olyan stratégiai értékkel bír az egyik oldal javára, mint Szeverodonyeck a másik oldalon... vagy ha sikerül Bahmutot behúznia a zenészeknek, akkor az is. Csak politikailag nézve Izjúm és Krupjanszk nélkül még lezárható a háború orosz részről, a két szaki köztársaság függetlenségének elismerése (vagyis fél héttel az offenzíva megindítása előtt) óta a Liszicsnszk és ez a város nélkül soha nem volt a nyílt háború befejezhető.

De a többi pontban is nem tudom, hogy ez előtt az írás előtt mit szedett, de szívesen veszek belőle, ha megkínál...
Na akkor ott van a cikkben , Bahmut stratégiai jelentősége abban a tekintetben volt jelentős, hogy az oroszok által történő elfoglalása után az orosz haderő (Izyumból) észak és dél irányból (harapófogó)nagyon hatékony támadást vezethetett volna az ukrán védelmi vonal ellen , ugyanis így nem kell szemből megrohamozni azokat hanem két oldalról illetve hátulról is lehet támadni a cikk írója erre utalt Bahmuttal kapcsolatbam. Azzal,hogy esetleg elfoglalja Bahmutot már nem fogja kritikus helyzetbe hozni az ukrán védelmet.....

A beérkező nyugati lérakokat nem az iráni drónok hanem az orosz cirkáló rakéták vonatkozásában említik a cikkben...
 
K

Kopi2000

Guest
Olvasd a topikot , hogy valamilyen ismeret(tudás)is ragadjon rád. Nem dísznek kell feljárni ide, hanem tanulni is!
Ukránok lövik a civileket orosz területen. Brjanszk, Blegorod, Kurszk régiókban.

Boki, a híreiddel csak annyi a baj, hogy annyi dezinfót tettél már ide, hogy már akkor sem hisznek neked, ha véletlenül igazat szólsz...

Dróntámadások, non-stop, orosz fedezék és hk. ellen...


 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 168
10 657
113
Na kijött az ukáz.

Fel kell készülni a magyar vasútnak is, hogy ukrajnából minden csepp gabonát ki kell majd "menekíteni" Germániába az elkövetkező napokban, max hetekben.
Az ott lakók meg majd megfőzik a küszöböt gondolom.

Most fogadjak nagy tétre, hogy majd u. vandelejjebb telesirja a mediát, hogy putyin vót...?
 

Mivec

Well-Known Member
2022. március 2.
337
3 749
93
Na kijött az ukáz.

Fel kell készülni a magyar vasútnak is, hogy ukrajnából minden csepp gabonát ki kell majd "menekíteni" Germániába az elkövetkező napokban, max hetekben.
Az ott lakók meg majd megfőzik a küszöböt gondolom.
Erről valami hivatalosat tudsz linkelni?
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 500
31 863
113
@Vogon, annyira jelentéktelen ez a Bakhmut/Artemovszk régió, hogy a legütőképesebb rohamzenészeket küldték oda... Hawaii beach... ;)
A Pentagon rendel:
Charm France...
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
❌☢️ - TASZSZ: Ukrán csapatok legalább 30 hajón próbáltak partra szállni Energodarban, hogy elfoglalják a zaporozsjei atomerőművet, az ukrán hadjáratot visszaverték - közölte Rogov kormányzó.
Napuff, ez sem jön össze, pedig himarsoztak előtte arrafelé xD

A hersoni hatóságok a következő 6 napon belül akár 60 ezer ember evakuálását tervezik a város jobb partjáról - Vladimir Saldo
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 203
36 943
113
20221011.jpg

A kapor haderő új radarrendszert kapott, ami fel tudja deríteni a harci drónokat!
Hozzáteszem, nemhogy felderítette de meg is semmisítette!!!!!
Öngyilkos radar az új csodafegyver!
 
T

Törölt tag 133

Guest
Mi a terv a hoholoknál? Az elemúlt napokban amerre indultak, szét lettek szedve mint a vizes zsepi. Megvárják míg megérkeznek a mozgósítottak? Ha most nem tudnak haladni, akkor kb ennyi volt.

Az ukrajnai orosz erők új parancsnoka kedden elismerte, hogy csapatai széleskörű nyomás alatt állnak a fronton. A tábornok nehéz döntésekről is beszélt, miközben az oroszok által kinevezett kormányzó a megszállt Herszon tartományban részleges evakuálást jelentett be - írta meg a Reuters.

 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
‼️ Az ukrán fegyveres erők megpróbálnak előrenyomulni Herszon irányába Az AFU két zászlóalját észlelték, amint Novaja Kamjanka - Beriszlav irányába haladnak.
Kezdődik?

Kis náciskodás:
‼️☠️ Egy elfogott AFU alezredes leírta a náci atrocitásokat.

Elmondása szerint az Azov zászlóalj ukrán harcosai autósokat gyilkoltak, csak azért, hogy autókhoz jussanak /RIAN/.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 556
44 580
113
Az ukrán fegyveresek HIMARS MLRS-sel támadták meg a svéd konzul kahovkai rezidenciáját, az épület második emelete egy közvetlen találat következtében teljesen megsemmisült. Svédország egyike azon országoknak, amelyek fegyvereket szállítanak Ukrajnának