[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
<blockquote rel="papichulo"><blockquote rel="boki">Ha nem csináltak volna puccsot és nem kerulnek agyatlanok hatalomra, akkor ma is Ukrajna része lenne a Krím. Ok-okozat tényezo kozbe szóllt.

Magyarul puccsot csak ugy szabad csinalni, ha az oroszok beleegyeznek, ertem... a Budapest Agreement meg csak egy papirfecni, vilagos :)</blockquote>

Ahelyett, hogy az oroszokba kotekednél inkább tekintsd át az USA által okozott pusztítást az utolso 10 évben. Irak, Líbia, Afganisztán, Szíria......stb.

Nagyon nem tudod elfogadni, hogy mások nem osztják oroszgyulolo "politikádat". ..... :)</blockquote>

Hol allitottam, hogy az USA sokkal jobb? Szerintem az elmult 10 evben az o kulpolitikajukat is nagyreszt az inkonzisztencia es a retardaltsag jellemezte. Ez nem ugy van, hogy ha valakinek nem szimpatikus az orosz (kul)politika az egybol imadja a masik oldal minden megmozdulasat... ;)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
Összesítve a talált adatokat. A következő eredmények jönnek ki:
Ukránoknak van 590 tankjuk, 1400 APC-IFV-jük, 940 tüzérségi egységük és 660 rakétavető (grad stb) talán ehhez tartoznak a Tochkák is.

Szakik: 90 tank, 370 APC-IFV, 166 tüzérségi egység és 66 rakétavető (grad stb)

Nekem ez eléggé reálisnak látszik nézve a sok látott felvételt, kérdés a hogyan tovább. A különbség technikában még mindig túlságosan nagy.

Kérdés a bekerített egységektől mi szerezhető meg, ha már 150-200 eszköz a szakik oldalán már nagy különbséget tudna jelenteni.
Lehet ekkora technikai hátrányban offenzívákat indítani? Van-e bármi esély bevenni Mariupolt? A mostani tűzszünet meddig tart ki? Mert szerintem az ukránok mindenképpen támadni fognak, de ez is kérdés, hogy fognak-e?

Az ukrán védelmi miniszter ma megerosítette, (amit mindenki tudott) hogy a tuzszunetet az ukrán csapatok megerosítésére használják. Feltoltotték az egyes zászloaljakat, újak érkeztek, új nehézfegyverek érkeztek a csapatokhoz....stb.
Mariopol ostromához kevés haditechnikai eszkozzel és emberrel rendelkeznek. Az ukránok a napokban komoly erosítést kuldtek a városba.
A támadásnak akkor lenne értelme, ha tobb iránybol -a tengerrol is - egy masszív támadást intéznének az ukránok ellen, de ehhez nincsenek meg se a feltételek ,se az eszkozok.
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
ha kapnak valóban nyugati fegyvereket és komoly számú zsoldosokat az akár átbillentheti a helyzetet.

Vicces, hogy aki az egyik oldalon "zsoldos", az a masik oldalon "onkentes" :)

Mindazonaltal szerintem nem fognak megjelenni nagyobb szamban kulfoldi fegyveresek az UAF oldalan.
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
849
4 714
93
boki

<i>A támadásnak akkor lenne értelme, ha tobb iránybol -a tengerrol is - egy masszív támadást intéznének az ukránok ellen, de ehhez nincsenek meg se a feltételek ,se az eszkozok.
</i>
a hírek szerint már meg is kezdték a visszarendeződést, és új pozíciókat vesznek fel (az ostrom már kizárt)
és ez is érdekes lehet:

https://twitter.com/MilitaryMaps/status/509654476555554817
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Hol allitottam, hogy az USA sokkal jobb? Szerintem az elmult 10 evben az o kulpolitikajukat is nagyreszt az inkonzisztencia es a retardaltsag jellemezte."

És ha te is tudod hogy nem jobb az USA akkor miért irkálod a hülyeséget?
Jó játszunk a gondolttal?meg azzal hogy az orszok agresszívak és ne leygenek azok.

Holnaptól magukra maradnak a szakadárok holnapután megszünik szíria fegyerszállítása így jó? Így már Putyin jó csávó, nem hitler.
A szent nyugat lenyeli mindkettőt mikor megveti a jneki a lábukat a 2 országba utánna Következnek a belarusszok, tüntetés cia emberi tömegbelőnek stb mint ukrajnába, Lukasonko meneküölőre fogja .
Belarusszia megszerezve.
Majd uygan ez vár az oroszokra is, és mikor meghuzzák a ravaszt az oroszok katonák a tüntetőkre akkor meg azért fogod itt a nyálad verni és akkor is agresszor lesz mert a saját népét lövi blablabla.

Aztán nehogy azaz gyere hogy "Hol allitottam, hogy az USA sokkal jobb?" Mert ha az oroszok a te kényed kedved szerint mennének akkor a fenti leírt történet következne .
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
<blockquote rel="GrGLy">Te elfogadhatod, én nem :) Én inkább hiszek azoknak, akik járatosak a T-72-es változataiban.

Azok is B3-nak neztek es meg a kep publikaloi is. Ellenben rajtad kivul ki allitja, hogy ez nem az?

A Sosna-U miatt ez az MBT amugy is csak az oroszoktol johetett. Vagy te ezzel az allitassal is vitatkozol?</blockquote>

Javaslom olvass vissza a topikban, elég élénk eszmecsere folyt egy B3-asnak mondott tank valódi típusáról.

Egyébként tudtad, hogy a Sosna-U eredetileg fehérorosz és egyáltalán nem új? Emellett a fehéroroszok valamilyen szinten szimpatizálnak az ukránokkal (jelenlegi helyzettől függetlenül is), ezért az sem valószínűtlen, hogy végeztek modernizálást az ukrán T-72-eseken.

De nyilvánvalóan ez is (fehér)oroszmosdatás.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Mindazonaltal szerintem nem fognak megjelenni nagyobb szamban kulfoldi fegyveresek az UAF oldalan.

Emberanyagban szerintem nincs hiány az ukránoknál sem, legfeljebb a motivációjukat nehéz megoldani. Amire nagy szükségük lehet, az az elegendő minőségű személyes felszerelés, illetve járművek.
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
"Hol allitottam, hogy az USA sokkal jobb? Szerintem az elmult 10 evben az o kulpolitikajukat is nagyreszt az inkonzisztencia es a retardaltsag jellemezte."

És ha te is tudod hogy nem jobb az USA akkor miért irkálod a hülyeséget?
Jó játszunk a gondolttal?meg azzal hogy az orszok agresszívak és ne leygenek azok.

Holnaptól magukra maradnak a szakadárok holnapután megszünik szíria fegyerszállítása így jó? Így már Putyin jó csávó, nem hitler.
A szent nyugat lenyeli mindkettőt mikor megveti a jneki a lábukat a 2 országba utánna Következnek a belarusszok, tüntetés cia emberi tömegbelőnek stb mint ukrajnába, Lukasonko meneküölőre fogja .
Belarusszia megszerezve.
Majd uygan ez vár az oroszokra is, és mikor meghuzzák a ravaszt az oroszok katonák a tüntetőkre akkor meg azért fogod itt a nyálad verni és akkor is agresszor lesz mert a saját népét lövi blablabla.

Aztán nehogy azaz gyere hogy "Hol allitottam, hogy az USA sokkal jobb?" Mert ha az oroszok a te kényed kedved szerint mennének akkor a fenti leírt történet következne .

Nagyon szivesen valaszolnek, de nem teszem, mivel akkor megint en lennek a bunbak, hogy miert ment off-topic a thread.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
<blockquote rel="Roni">"Hol allitottam, hogy az USA sokkal jobb? Szerintem az elmult 10 evben az o kulpolitikajukat is nagyreszt az inkonzisztencia es a retardaltsag jellemezte."

És ha te is tudod hogy nem jobb az USA akkor miért irkálod a hülyeséget?
Jó játszunk a gondolttal?meg azzal hogy az orszok agresszívak és ne leygenek azok.

Holnaptól magukra maradnak a szakadárok holnapután megszünik szíria fegyerszállítása így jó? Így már Putyin jó csávó, nem hitler.
A szent nyugat lenyeli mindkettőt mikor megveti a jneki a lábukat a 2 országba utánna Következnek a belarusszok, tüntetés cia emberi tömegbelőnek stb mint ukrajnába, Lukasonko meneküölőre fogja .
Belarusszia megszerezve.
Majd uygan ez vár az oroszokra is, és mikor meghuzzák a ravaszt az oroszok katonák a tüntetőkre akkor meg azért fogod itt a nyálad verni és akkor is agresszor lesz mert a saját népét lövi blablabla.

Aztán nehogy azaz gyere hogy "Hol allitottam, hogy az USA sokkal jobb?" Mert ha az oroszok a te kényed kedved szerint mennének akkor a fenti leírt történet következne .

Nagyon szivesen valaszolnek, de nem teszem, mivel akkor megint en lennek a bunbak, hogy miert ment off-topic a thread.</blockquote>

Itt szeretném felhívni a figyelmet a PM-funkcióra.
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
<blockquote rel="papichulo"><blockquote rel="GrGLy">Te elfogadhatod, én nem :) Én inkább hiszek azoknak, akik járatosak a T-72-es változataiban.

Azok is B3-nak neztek es meg a kep publikaloi is. Ellenben rajtad kivul ki allitja, hogy ez nem az?

A Sosna-U miatt ez az MBT amugy is csak az oroszoktol johetett. Vagy te ezzel az allitassal is vitatkozol?</blockquote>

Javaslom olvass vissza a topikban, elég élénk eszmecsere folyt egy B3-asnak mondott tank valódi típusáról.

Egyébként tudtad, hogy a Sosna-U eredetileg fehérorosz és egyáltalán nem új? Emellett a fehéroroszok valamilyen szinten szimpatizálnak az ukránokkal (jelenlegi helyzettől függetlenül is), ezért az sem valószínűtlen, hogy végeztek modernizálást az ukrán T-72-eseken.

De nyilvánvalóan ez is (fehér)oroszmosdatás.

</blockquote>

A Sosna-U-t sohasem gyartottak Oroszorszagon kivul, tehat a feheroroszok sem adhattak az ukranoknak.

Az orosz T-72-esekrol meg egyre tobb a bizonyitek. Egy ujabb pelda:http://www.bbc.com/news/world-europe-28961080
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
A SOSNA-U fehérorosz fejlesztés és minszki "Peleng" gyárban készítik.

Nem... GrGLy linkjerol:

"TPV "Sosna-U" — the development of Belarusian constructors enterprise "Peleng" (Minsk). But due to various agreements <b>sight manufactures in Russia Volgograd enterprise "VOMZ."</b>" - http://survincity.com/2013/02/multi-channel-thermal-imaging-sighting-device/
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Nagyon szivesen valaszolnek, "

Háát azt megnézném!:DDD

A végén úgy is az lenne hogy: "te melyik országba élnél szívesebben?"
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
Élve temetik el a szakik az újoncokat- ez is a kiképzés része , a stressz , pánik, félelem lekuzdésére....
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HOTwxgTonvk
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@papichulo nem értem miért kell végsőkig támadni az oroszokat.
Itt azért elég szép oldalszámon szám szerint 563. oldalon követük végig az Ukrán helyzetet és nagyon úgy tűnik hogy ez nyugattól büdös, persze az oroszok se ma született bárányok , de ez egy HÁBORÚ nem egy cserkész találkozó.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 268
113
"Jelentősen visszaesett a Lengyelországba irányuló orosz földgázszállítások mennyisége ezen a héten - értesítette a lengyel állami gázvállalat a Reuterst.

A PGNiG közlése szerint a szerződött mennyiségnek ezen a héten eddig csak közel az ötöde érkezett meg Oroszországból. Hétfőn kb. 20, míg kedden 24%-os volt az elmaradás."

http://www.portfolio.hu/vallalatok/energia/kevesebb_orosz_gazt_kapnak_a_lengyelek_nem_tudjak_miert.203509.html