Gyors tisztázás, nem félnek, közel 300 elektronikai márkával vannak jelen az orosz piacon.
Most kaptak egy USA szankciót a nyakukba, és megvonták tőlük a 14nm alatti technológiákat. Ez annyit tesz mindent szállítanak ami csak szükséges, ahogyan eddig is. A kínainak több tech. licensze van jelenleg mint az USA-nak, jelenleg messze a legnagyobb technológia licenszhatalom. Ezen tényeket folyamatosan elferdítik a médiák, és még mindig USA hegemóniát próbálnak vizionálni a tech szektorban.
Az egyetlen előnye az USA.nak a 14nm alatti gyártástechnológiai licenszek, szívesen belemennék ebbe is, de nagyon hosszúra lenne.
Röviden: Ez a technológia közel több száz védjegy/licensz-ből áll, melyekből a kínaiak is birtokolnak párat. Akár ők is szankciózhatnának ha szeretnék.(lehet erre is sor kerül)
A háztartási gépekben található chipek egyike sem felel meg sem rakétavezérléshez, sem harckocsi elektronikának.
Ez egy buta hoax.
Egyébként a "modern" harckocsikban található chipek, ma szemmel nézve kőkorszaki elavult technológiák, valahol 300nm-5 μm környékén, ezeket mindig is az orosz gyártotta a katonai eszközeihez. Súlyosan alulbecsülöd az orosz elektronikát, ezzel szemben felülbecsülöd egy harcászati eszköz elektronikájához szükséges technológiai színvonalat.
Valahogy mindenki elfelejti, hogy az elmúl 15-20 évben csak akkor jutottál ki az űrbe, ha orosz technológiát vásároltál (hajtómű és komponensek), vagy eleve orosz vitt fel az űrbe. Musk bácsi is ezen technológiákat használta egészen 2021-ig!
Emlékeztetőül, az F35-ös fedélzeti elektronika, és harcászati elektronika powerpc 2x2 ill. 3x2 dbCPU és GPU-ból áll, 2005-es fejlesztés, 2007-es gyártástechnológia. (90nm) (ez a powerpc szörnyeteg egyébként 400 wattot vesz fel
)
Most álltak/állnak át az új elektronikára első fecskék várhatóan 2023/2025 környékén. Ezek már 2011-2012 szintű CPU és GPU technológiát használnak majd. (várhatóan 20-32nm)
A T14-est leszámítva, T72Bx- T80x - T90M-ig az elektronika szinte megfelel 1970-1985-2001 közötti gyártástechnológiának. Az orosznak 3 ilyen üzeme van, mai napig üzemelnek és gyártanak. Ezen üzemek akár 70nm-es chipeket is képesek gyártani, amire alapvetően a fentiekben felsoroltak miatt egyáltalán nincs szükség.