[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Mintha ezt a videót pár nappal ezelött láttam volna, de akkor a szakik gyakorlatozâsa volt a cime. Sajnos nem talâlom.
Tévedek?
Arra emlekszem, hogy a kommentelö valami olyasfélét irt, hogy a 3 harckocsi balettozik.
Erre gondolsz?
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 637
48 365
113
Te a rabszolgaság, a fogság mellett érvelsz. Mert hogy az legalább biztonságos. De gyáva népnek nincs hazája. Az ukránok nem mondtak le a szabadságról:
EU szinten meg Ukrajna támogatása nem olyan sok zsé. A hitel azért kell, mert az EU olcsón tud hitelt felvenni - mert megbízható - és így kevésbé terheli meg a tagállamok büdzséjét.
Te lettél átverve azzal, hogy a szankciók miatt drága a kaja a boltban... Van egyébként egy globális jelenség, hogy a középosztály mindenhol csúszik le. Bármilyen válságtól függetlenül. Ez egy másik téma. Bár ahhoz tartozik, hogy Magyarországon a társadalom gyorsabban csúszik le, mint amit a külső tényezők magyaráznak. És ott lettél átverve, hogy elhitették veled, hogy ez nem így van.

Az ilyen szólásmondásnak az ellenkezője is megfogalmazódott: Rossz béke jobb, mint egy jó háború. Egyébként pont egy finn mondta azt, hogy az egykori finn-orosz háború lezárásával nem csak veszítettek, hanem távlatokban nyertek is. A szolgaságot, fogságot nem értem az érvelésedben. Ki beszél itt erről? A legtöbben azt mondják, hogy egy win-win béke lenne a legjobb. Az 1. világháború lezárása ennek az elvnek a megsértése miatt hozta el a 2. világháborút. Gyáva népnek is van hazája. Lásd a csehek 2. világháborús szereplését.

Honnan tudod, hogy Ukrajna támogatása nem olyan sok pénzbe kerül. Egy ilyen legatyásodó EU-nak, ha józanul gondolkodik, minden sok. És honnan tudod mennyi ideig tart a háború. És, ha évekig tart? A hitelfelvétel szüksége jól jelzi a pénzügyi helyzetet.

Azt látom, hogy a közgazdaságtanhoz elemi szinten sem értesz. Amihez nem ért valaki, azon a téren ne kezdje osztogatni az észt!
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 466
7 297
113
516f8642d1204c5e96a3ebb30ac04e2f.jpg
érdekes hogy ennek a nagy lelkesedésnek az elővezetésére nem találtak senkit khersonban, a khersoni lakos szerepét egy kijevi gárdistának kellett eljátszania
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 772
9 183
113
Nem tudom feltünt e, hogy nem zsidóztam. Attól meg nem félek hogy ide jönnek az oroszok. A hozzászólásodnak a cikkhez kb annyi volt mint szokott lenni mondanivaló szempontjából.... pont semmi....
A zsindex az mi? Nem olyan mint a Judapest? Vagy miért zsindex?

A hozzászólásommal arra világítottam rá hogy itt hülyének néztetek mindenkit aki szerint az oroszok feladhatják Herszont és mégis megtették
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
614
7 445
93

Morawiecki: „A lengyel hadseregnek olyan hatalmasnak kell lennie, hogy saját erejének köszönhetően ne kelljen harcolnia”


Európa katonai óriásává válhat Lengyelország​

Ahogy arról korábban a Mandiner is beszámolt, Lengyelország Európa katonai óriásává válhat. A katonai beszerzéseik között többek között ezerkétszáz harckocsi, 680 önjáró löveg, F-35-ösök és Apache-ok tucatjai szerepelnek.

Én szóltam! Ha nem állítják meg ezt a bandát időben, nagy tragédia lesz belőle később.

És tessék ehhez a hírhez hozzágondolni az Intermariumról szőtt álmokat, a Németországtól követelt 7000!!! milliárd eurót, az oroszoktól követelt ki tudja mennyit, a maguknak követelt litván és a (fehér és ukrán)orosz területeket.

Olyan ez, mint egy szafarin egy csapat idomított csimpánznak piát, majd AK-t adni. Mi baj lehet belőle?
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 015
14 833
113
A zsindex az mi? Nem olyan mint a Judapest? Vagy miért zsindex?

A hozzászólásommal arra világítottam rá hogy itt hülyének néztetek mindenkit aki szerint az oroszok feladhatják Herszont és mégis megtették
Nem tudom mi az a Judapest :( Sosem hallottam ilyenről. A hírportálnak meg nem az a neve??? Én mindig így olvastam a fórumokon. Fogalmam sincs hogy miért írják néha úgy.... :( Ha az amire gondolsz, akkor nagyon mélyen elítélem az antiszemitizmust. Én erre nem is gondoltam volna soha :( A 2. részére pedig én csak azt tudom válaszolni, hogy én soha nem néztelek hülyének... hogy is tehetnénk ilyet. Pláne mindenkit. Mélyen elítélek mindenkit aki hülyének nézett Téged. Igazán nem szép dolog.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 727
14 551
113
Csak arra akartam rávilágítani hogy a rossz életfeltételekkel egy könnyen nem lehet megtörni egy népet.

Akkor mégis mire való a robotrepülő, legyen BGM-109-es Tomahawk vagy 3M-54 Kalibr, milyen célpontok ellen ?

Ezektől eltekintve a katonának nemigen van téli ruhája, az ellátmány fogytán, akadozik, éhez, úgy hogyan lehet védekezni, vagy akár kiadni a a parancsot, hogy így Mariupolba vagy a Krímbe ?

hosszabb távon pedig az összes ilyen megtörési próbálkozás visszaüt. Az ukránokban ma is elevenen é la holodomor.

Sztálin mindenkit írtott, még az Oroszt is. És az Ukrán nép történetisége is kérdéses dolog, maguk a Szovjetek kreálták őket. Külön posztot érdemel.

Az itteni oroszfanok mondják hogy a nyugati támogatás nélkül már nem is lenne Ukrajna. Azért ebben nem hiszek nekik, de a támogatás akkor is jelentős. Ott van pl a Himars ami elég jól szerepelt eddig.

Az Oroszok a saját indíttatású bénázásaikat szeretik fogni a Nyugati fegyverekre. Nyugaton meg megint propaganda, önfényezés.

A HIMARS az kiemelt prioritású célpontok, mint az Antonovszkij-híd és hasonlók ellen való, az irányítható, korrigált lövedéikevel, nem pedig a lövészárokban kuporgó katona ellen.

HIMARS az június 23 óta van, mégis valamilyen tüzérség szétszórta a Kijev ellen felvonulókat. Szovjet korszakos D-20-asok, BM-21 Grad, Akacija, Gvozgyika, Mszta.

vesztenek, de egyelőre nem úgy állnak.

Az Oroszok vegyesen, hadszíntéren és politikailag követtek el hibákat, amik területi veszteségeket okoztak, de a robotrepülőzés, meg a szegényes Nyugati fegyverszállítás nem is az Ukránok sikerét vetíti előre.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 066
16 269
113
Orosz légifölény: négyesével szelik az eget az ukrán Minyók.

Mi 8-asok vérszegény UB blokkokkal úgy, hogy a videó végén annyira alacsonyan (egyébként nagyon jól és/vagy vakmerően) úgyrepül hogy a forgószárny majdnem felszántja a földet?

Szerinted ez miért van, hogy így repülnek? És miért az ezeréves minyók és nem rendes harci helikopterek?

Megjegyzem, amikor orosz szuhojról meg kamovról eresztették meg az UB blokkot mindig meg a fanyalgás hogy de hát butabomba, ubéblokk, ennyit tudnak.. ;)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 742
113
Erre gondolsz?
Igen.Köszönöm. Nem balettoznak, hanem keringöznek, de a tánc az tánc! :)
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Megsemmisült ukrán páncélos hadoszlop a herszoni fronton , köztük T-72M1 harckocsik és BMP-k
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Még egy T-72M1
IMG-20221119-062339-310.jpg

Ukrán katona sírja, háttérben egy kilőtt hohol BRDM
IMG-20221119-063137-543.jpg


Megsemmisült ukrán M-113
M-777 tarackot semmisít meg egy Lancet kamikaze drón a Dnyeper jobb partján