[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
877
4 964
93
<i>A NATO szerintem nem Leopard tankokat fog küldeni az ukránoknak, hanem rádiókat, GPS eszközöket, éjjellátókat, stb, ami jó kezekben többet javít a csapatok harcértéken, mint pár olyan tank, amihez senki nem ért, nincs hozzá pótalkatrész, és egy más műszaki/stratégiai filozófia részei.</i>

különösen azért érdekes ez, mert a korábbi ukrán támadásoknál is a legtöbb problémát az okozta, hogy nem volt támogatói háttér a csapatok mögött. eszüket vesztve rohanták le a szakadárokat, aztán rádöbbentek, hogy az utánpótlást, javító csapatokat nem olyan egyszerű odavinni ... műszaki támogatás nélkül meg elég nehéz ma már háborúzni!
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Humanitárius segítségnyújtás gyermekek Krasznodonban
http://www.youtube.com/watch?v=EBA5pi6AuQI

Zsákmányolt technika javítása
http://www.youtube.com/watch?v=0FF546VsIEY

Marinovka
http://www.youtube.com/watch?v=Bx5PuyA3eWA

Luganszk térsége
http://www.youtube.com/watch?v=e607Tj70tfo
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 890
113
Az ukrán "5. Kanál " TV csatornának este nyilatkozott Valerij Geletej ukrán védelmi miniszter melyben kijelentette, hogy megkezdodott egyes Nato államoktól a fegyverek szállítása Ukrajnának !!!
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
<blockquote rel="vadani"><blockquote rel="boki"><blockquote rel="vadani">Szerintem totál hekkelt a kép:
https://twitter.com/Truth_Seeker_11/status/510894957000159233/photo/1

Vagy komoly, hogy van su-24-esük? Boki vagy Dima többet tudhat erről.

Photoshoppos Szu-24. De ha valódi lenne, akkor a köv kérdés az lenne, milyen betonpályás repülőtér van stabilan az ellenőrzésük alatt, ahonnan üzemeltetni akarják? Áll ez az állítólagos Szu-25 és az L-29 gépeikre is. Jak-52-nek mindegy, de azzal szerintem inkább ne induljanak bevetésre, pár partizán többet tud ártani pár RPG-vel, és jobb eséllyel jönnek haza.
Ha nincs beton, akkor is igen jól előkészített, hosszú és sima füvespálya kell a sugárhajtásúak felszállásához, ha valamit beszív a turbina, akkor nagy gebasz van.
Van a felkelőknek repterük? Mondjuk a szanaszétlőtt luganszkin kívül?
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 698
5 558
113
Német tankok, saját lábon mentek volna Ukrajnába? A képen A5-ös van, azokat nem rég kapták a lengyelek, szerintem ők mentek át gyakorlatra, csak még nem festették le a jelzést. Elég nagy baki. Nem hiszem, hogy a németek nyomnák technikával az ukránokat. A kurdoknak is alig akartak adni, és végül oda is csak lőszer, terepjáró ment.
 

vendeg

Member
2014. augusztus 26.
64
0
6
Német tankok, saját lábon mentek volna Ukrajnába? A képen A5-ös van, azokat nem rég kapták a lengyelek, szerintem ők mentek át gyakorlatra, csak még nem festették le a jelzést. Elég nagy baki. Nem hiszem, hogy a németek nyomnák technikával az ukránokat. A kurdoknak is alig akartak adni, és végül oda is csak lőszer, terepjáró ment.

Én nem hiszem, hogy van olyan hadsereg amelyik nem festi át azonnal az azonosító jeleket. A németek azért nem adtak technikát a kurdoknak mert igen jelentős török kisebbségük van ami nem nézné jó szemmel a kurdok felfegyverzését. Amúgy ez a kurd kérdés is érdekes mert amíg a kurdokat felfegyverzik,olajat vesznek tőlük és támogatják a független kurd állam kialakulását addig ukrajnában meg a többségi ukrán államot támogatják a kisebbségük ellen vívott népírtó háborúban. Engem ez a kettős mérce basz fel anyilag!
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 698
5 558
113
<blockquote rel="ms07">Német tankok, saját lábon mentek volna Ukrajnába? A képen A5-ös van, azokat nem rég kapták a lengyelek, szerintem ők mentek át gyakorlatra, csak még nem festették le a jelzést. Elég nagy baki. Nem hiszem, hogy a németek nyomnák technikával az ukránokat. A kurdoknak is alig akartak adni, és végül oda is csak lőszer, terepjáró ment.

Én nem hiszem, hogy van olyan hadsereg amelyik nem festi át azonnal az azonosító jeleket. A németek azért nem adtak technikát a kurdoknak mert igen jelentős török kisebbségük van ami nem nézné jó szemmel a kurdok felfegyverzését. Amúgy ez a kurd kérdés is érdekes mert amíg a kurdokat felfegyverzik,olajat vesznek tőlük és támogatják a független kurd állam kialakulását addig ukrajnában meg a többségi ukrán államot támogatják a kisebbségük ellen vívott népírtó háborúban. Engem ez a kettős mérce basz fel anyilag!


</blockquote>

A kurdokat nem azért támogatják, hogy függetlenek legyenek, ott az IS, az iraki kormányal bizalmatlan a nyugat, de valaki kell az IS ellen
 

vendeg

Member
2014. augusztus 26.
64
0
6
Van rá 5 rugóm, hogy a vége egy független kurdisztán lesz. Az iraki kormány meg az akit a nyugat odatesz. MOst is az, az IS meg a nyugat kreálmánya, a szaúdiak pénzelik és "valakik"megveszik az általuk kitermelt olajat, "valakik" meg fegyvereket adnak el nekik. Az egész egy kitalált probléma ami mentséget ad az amcsiknak lebombázni Szíriát és leváltani Asadot. Ha az amerikaiak a saját dolgukkal foglalkoznának akkor most Líbiában Ghadafi, Irakban Hussein és Szíriában Assad tartaná fent a rendet és amerika csődbemenne.
 

dragonman

Well-Known Member
2013. április 3.
541
2 519
93
Van rá 5 rugóm, hogy a vége egy független kurdisztán lesz. Az iraki kormány meg az akit a nyugat odatesz. MOst is az, az IS meg a nyugat kreálmánya, a szaúdiak pénzelik és "valakik"megveszik az általuk kitermelt olajat, "valakik" meg fegyvereket adnak el nekik. Az egész egy kitalált probléma ami mentséget ad az amcsiknak lebombázni Szíriát és leváltani Asadot. Ha az amerikaiak a saját dolgukkal foglalkoznának akkor most Líbiában Ghadafi, Irakban Hussein és Szíriában Assad tartaná fent a rendet és amerika csődbemenne.

És ha Jelcint bácsi nem juttatta volna oda Oroszországot ahová juttatta anno, talán még aktívan be is tudnának segíteni nekik benne.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 322
68 546
113
Az alábbi videó még júliusi, de kérném egy szakértő véleményét, mert 7:23-7:36 áthúz két helikopter a Donyecki reptér felett, ami rohadtul Mi-28-asnak tűnik, de semmikép nem Mi-24-es. Az ukránoknak gondolom nincs Mi-28-asuk, szóval akkor az oroszok már akkor átrepültek oda segíteni? Valaki szakértse meg rajtam kívül is!
http://www.youtube.com/watch?v=ZAeFeTRcaUU
youtube.com/watch?v=ZAeFeTRcaUU
Mi-28 de szerintem össze van vágva a videó. 8 percnél már valami videójáték megy.
 

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
Miért probléma, hogy a NATO országok is fegyvert szállítanak az Ukránoknak?
Félre ne értsetek, én is orosz párti vagyok ebben a konfliktusban(amúgy nem utálom őket), de az oroszok már régóta nyomják technikával, fegyverrel, infóval a szakikat, az bezzeg nem volt gond. Ez is kettős mérce nem?
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 231
15 942
113
Miért probléma, hogy a NATO országok is fegyvert szállítanak az Ukránoknak?
Félre ne értsetek, én is orosz párti vagyok ebben a konfliktusban(amúgy nem utálom őket), de az oroszok már régóta nyomják technikával, fegyverrel, infóval a szakikat, az bezzeg nem volt gond. Ez is kettős mérce nem?

Mondjuk mert Oroszország ki lett kiáltva a világ főgonoszának és szankciókkal lett sújtva ezért?



Már a jövő héten a magyar parlamenthez akar fordulni Kárpátalja autonómiájának ügyében egy ottani szervezet. Az Izvesztyijában megjelent interjú szerint a román képviselőket is rá akarják venni, hogy ismerjék el az 1991-es népszavazás eredményét.
Autonóm köztársaságként akarja elismertetni Ukrajna Kárpáton túli területét a Ruszin-magyar Kongresszus. Ez derül ki abból az interjúból, amit az oroszországi Izvesztyija közölt szeptember 13-ai számában. Pjotr Gecko, a ruszin nemzeti mozgalom vezetője, az úgynevezett Kárpátaljai Rusz Köztársaság névleges miniszterelnöke bejelentette: már a jövő héten azzal a kéréssel fordulnak a magyar parlamenthez, hogy ismerje el Kárpátalját, mint autonóm köztársaságot. Ennek alapját egy 1991-es népszavazás adja, amelynek keretében az itt élők 70 százaléka támogatta a kezdeményezést.
http://bekialtas.blog.hu/2014/09/13/karpatalja_bekavarhatnak_kijevnek


Kíváncsi vagyok, hogy a nagy szabadságharcos kormányunk milyen ürüggyel rázza le őket.


Én nem hiszem, hogy van olyan hadsereg amelyik nem festi át azonnal az azonosító jeleket. A németek azért nem adtak technikát a kurdoknak mert igen jelentős török kisebbségük van ami nem nézné jó szemmel a kurdok felfegyverzését. Amúgy ez a kurd kérdés is érdekes mert amíg a kurdokat felfegyverzik,olajat vesznek tőlük és támogatják a független kurd állam kialakulását addig ukrajnában meg a többségi ukrán államot támogatják a kisebbségük ellen vívott népírtó háborúban. <b>Engem ez a kettős mérce basz fel anyilag!
</b>


Üdv a Klubban!


<blockquote rel="tarzaan">Hmm. Ez így a videón elég egyszerűnek tűnik.

Valahogy így képzeltem ezeket a katlanokat és a bekerítésüket, figyelembe véve a szeparatista erők méretét. Nagyjából ezt takarhatják az alábbi fogalmak ezen a hadszíntéren:

átkarolás (kormányerők): zászlóalj méretű alakulatok a nagyobb városokat próbálják meg bekeríteni, de ahhoz túl kicsik, hogy összefüggő arcvonalat alkossanak az előretöréssel párhuzamosan, így meglehetősen gyorsan elvesztik a kapcsolatot a visszamaradó egységekkel.

átkarolás (szeparatisták): ilyenkor jó érzékkel néhány tucat fős tankelhárító és esetleg egy-egy harcjárművel is felszerelt szeparatista egységek kerülnek két nagyobb kormányalakulat közé és a kormányerőknek nincs elég emberük ezen terület megtisztítására.

bekerítés: az utak konvojok indítására ezért nem elég biztonságosak, így egyes egységek ellátás nélkül maradnak és védelemre állnak át, ahol a helyzetüket a felélt készleteik lassan súlyosbítják.

katlan: a reménytelenné vált helyzetben lévő egységek lassan felőrlődnek, amelynek a legsúlyosabb része a járműveik mozgásképtelenné válása lehet, azt hiszem leginkább az üzemanyaghiány és nem a felkelő tevékenység miatt, ami egyre inkább megakadályozza őket a kitörésben.

kitörés: úgy tűnik ilyen is van, ez az lehet, amikor a maradék lőszerükkel mégis megindulnak a legkevésbé kockázatosnak vélt irányba erdőn-mezőn át, hogy utolsó csepp üzemanyagukkal talán elérjék a saját vonalaikat.</blockquote>

Hát igen...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 322
68 546
113
10304348_639789259469011_3223399142457134473_n.jpg
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 231
15 942
113
Mariupol: Unarmed Citizens Take On and Seize Ukrainian Fascist Junta Tanks

https://www.youtube.com/watch?v=FQPR4xPv0Ik