[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1711

Guest
azért remélem majd a hazai katonai vezetés/ meg a haditechnika iránt érdeklődő közönség is érdeklődve fogja figyelni a Leopard tankok szereplését,mert ezt a nótát már egyszer eljátszották Szíriában Al-Bab-nál .. és T-72-esekhez hasonlóan emeltek kalapot (dobálták lefelé a tornyot) ezek is :D

tettem itt egy kijelentést,hogy túlhypeolt szarok ezek a Leopardok..na most kiderül jól gondoltam-e ..

Fair play lenne ha true, a több ezer tank os vegtelen penzű usa küldjön előbb , mintsem masnak a csalanjával peniszezzen

Egyik se akarja bevállalni, Szíriát és Jement még el lehetett tusolni, hogy régebbi/export verzió és muszlim személyzet, de Ukrajna már túl nagy blama lenne, főleg az orosz tankok ellen dollármilliókért tolt propaganda tükrében.
hn6IS4f.jpg

WMTL9oW.jpg



Mondjuk a lengyel T-72-esek se voltak főnyeremények (úgy idézem ahogy leírták, max megyek boki után):
Captured hohol tanker said they were shipped only with HEAT-FS shells and no APFSDS at all
They don't even bother to provide spare parts so even replacing a fucking road wheel would be impossible without sending them back for repairs


Állítólag a brit Challenger felajánlás mögött is egy több milliárd fontos korrupció leplezése van, mivel a felajánlott tankok nagy része már csak papíron van meg (szétlopták/rohadt), így leírhatóak "harctéri veszteségként", miközben a valóságban csak pár darabot küldenek.


A hírhedté vált Wagner rajtaütés utóélete:


Uralwagonzavod-nál is karácsonyoztak (Január 6-7 arrafelé).
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 389
55 143
113
Állítólag a brit Challenger felajánlás mögött is egy több milliárd fontos korrupció leplezése van, mivel a felajánlott tankok nagy része már csak papíron van meg (szétlopták/rohadt), így leírhatóak "harctéri veszteségként", miközben a valóságban csak pár darabot küldenek.

Az angolok akkor járnának a legjobban ha az összeset oda adnák az ukránoknak. Azt hagynák a rajmetál féle felújítást a francba.
Kapnának ők is M1-et cserébe az USA-tól, (ahogyan a lengyelek) azt jól van az úgy.
És akkor a németek se mondhatnák, hogy senki sem ad. :rolleyes:
(Nem mintha ez lenne a németeknél a valós ok. Pontosan tudják, hogy mit érnek a vasaik valójában XD)
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 398
113
Tudtommal te katona voltál vagy mi.
Hol volt a szipogós fejtegetésed valamikor március-április környékén, amikor heteken belül hoztak nyilvánosságra az ukránok olyan videókat, mint a lábonlövős, vagy épp a klasszikus szurony-a-szembe?

Olvasd vissza az akkori, oda vonatkozó véleményem!
A kommentem nem az én vagy a te érzéseiről szól, hanem a közvélemény emócionális befolyásoltságáról. (Sokak)

Annyira bírom a sok fotelharcost akinek megvan a "véleménye"! Mit gondoltok, hogy halnak meg a fronton? Békében! Ez nem társasjáték! Az orosz még így is túl teljesítette azt ami elvárható! Egy szar kocsmai verekedésnél is plafonig nő a feszko meg az adrenalin! Nem egy élet halál harcban!!! Attól még, hogy valaki katona, nem azt jelenti, hogy pszichopata számitógépként fog viselkedni, plusz fut a fejében a hadijog. Szerintem meg igen is lenne értelme ezeknek a videók ak! A baj az, hogy nem azok nézik akik a szavazataikkal megválasztják a világ urait! Kötelezővé tenném minden emberek minden nap, hogy esténként nézze egy órát! Aztán utána ítélkezzen! Vagy inkább utána se!!

Te se ítélkezz! SEMMIT nem tudsz rólam, nem érted a kommentet.
Nyilván mindenki hibázott, nem is akartam minősíteni az esetet. Az orosz győzött, viszont a felvétel alapján elítélnék. Szándékosan nem azt csináltam, mint a fordított esetben itt sokan, az ukránok által kivégzett foglyok esetében. Ott is ment a vélemény, ki mit lát.
A háború kegyetlen.
A kommunikációs rész lett volna a lényeg, de mindegy...
Te biztos egy hős vagy. ;)

Gyanitom neked nem tul sokat volt fegyver a kezedben, illetve fogalmad sincs milyen, amikor a veled szemben levo embernel fegyver van. Olyan helyzetnek pedig a kozelebe sem kerultel amikor az eleted veszelyben volt es dontened kellett.

Ne erts felre, nem b*szakodni akarok. Csak te es meg paran olyan dologrol irkaltok es olyat iteltek meg, amirol egyaltalan nincs fogalmatok -termeszetesen ez igy oke! A legminimalisabb elkepzelesed sincs milyen amikor fegyver van nalad, veszelyben az eleted, tuzelned kell es rad is lonek. Nagyon durva stressz es felfokozott pszichikai es fizikai allapot amiben masodperceid vannak. Ezt nem tudod elkepzelni addig amig nem tortenik meg. Es ezert nem kellene itelkezni egy video alapjan.

Te értettél félre. Nagyképű vagy minősítgetsz, úgy, hogy fingod sincs ki vagyok, mit csináltam korábban.
Nem kell a híró duma, nincsenek hírók.
Te sem vagy az, ostobaság, ha arra célzol, hogy minden oké ezzel a felvétellel.
Persze, hogy stressz, félelem, pánik befolyásolja a döntéseket, nem a nemzetközi hadijog. Mindenki tudja. Csak ezt felvették. Aztán meg valaki leközölte.
Biztos, hogy fordított eset is előfordult, ezért nem a szimpátia alapján kell megítélni.


Nem szoktalak olvasni, de most az egyik válasz miatt kíváncsiságból megnéztem mit írtál. Hát, orbitális szentimentális baromság, az biztos.
Szerintem soha még csak közelében sem voltál olyan helyzetnek, mint egy tűzharc, és gyakorlatilag fogalmad sincs az ottani adrenalin-bombáról.
Azt írod: "az oroszt nem menti semmi..." Tudod ez egy offenzíva folyamatos tűzharccal és nem egy dáma-játék, ahol hatszor meggondolhatod, hogy mit lépj. Ha az orosz egy szót sem szól csak lelövi a két hoholt, akkor sem szólhatnál semmit. Ugyanez a két hohol lehet, hogy percekkel azelőtt oroszokat ölt, ahogy mondani szokták: ilyen ez a popszakma. Ha picit figyelmesebben nézed a filmet áthatod, hogy amíg a lövészgödör mellett áll az orosz és megpróbálja megadásra bírni a két hülyét, addig őrá is folymatosan lőnek hátulról. Te ilyen helyzetben ott ácsorognál és várnád, hogy a megadási ajánlatot esetleg előtte megtárgyalják és jóváhagyassák a parancsnokságon a hoholok? Megkapták a lehetőséget, ilyenkor a fegyver felé nyúlni is szuicid megoldás. Olyant meg még soha nem halottam, hogy a fogyjul ejtő eltekintett volna a fegyver átadásától, mert az a másik fél tulajdona... :D
(Egyébként ha a korábban eldobott gránát betalált volna a gödörbe, már a megadási felszólítás sem hangzott volna el, így kaptak egy esélyt de nem éltek vele. Ennyi.) Szóval kár ezen moralizálni...

Mások is leírták, az orosz elég sok hibát elkövetett, gyakorlatilag mákja volt, hogy nem lőttek le kozelről.

Ezért nem értem, milyen alapon godolod, hogy akinek más a véleménye az nem volt harcban, nem lőttek rá. Tévedsz!
De te is biztos valami híró vagy. Meg okos is.

Az ugyanis a szakma velejárója, hogy rövid idő alatt kell dönteni úgy, hogy maradj életben és a bíróság se ítéljen el.
Ezért is ostoba aki ilyen felvételt:
  • készített
  • leközölt.

Ez neked nem jött le, csak az, hogy elmondhasd, te geroly vagy, a másik meg nem.

Én nem biztos, hogy elítélem a ruszkit, de nem is tartom profi katonának. Nincs mire büszkének lennie, majdnem meghalt, a saját hülyesége miatt. Stressz ide, előzmények oda.
Viszont ha már így megúszta, legalább a felvételt nem kellett volna publikálnia.
Ennek semmi köze a harci tapasztalatokhoz, katonai képzettséghez.

Engem meg te ne minősítgess, mert én viszont olvaslak.
;)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 935
48 694
113
Olvasd vissza a véleményem!
A kommentem nem az én vagy a te érzéseiről szól, hanem a közvélemény emócionális befolyásoltságáról.
Emócionális befolyásoltság, meg arra tekintettel lenni... bíróság... ezek már rég le lettek húzva a budin.
A háború elejétől fogva ment ukrán oldalon az orosz hadifoglyok megnyomorítása, kínzása, és ennek videós dokumentálása. Ezeket pedig nem az oroszok hozták nyilvánosságra, hanem ukránok.
Nem tudom, az vajon jó kommunikáció volt?

Én elolvastam pár kommentet orosz oldalakon a mostani videóról, a többség hevesen bólogat, hogy az orosz katona még így is túlteljesítette az elvárható emberiességet.
Amit egyébként hasonlóan látok én is, bár nem voltam katona, szóval csak civilként alkotok véleményt: az orosz nyilvánvalóan foglyul akarta ejteni a túlélőket (amiben egyáltalán nem lehetett biztos, hogy lesznek, lévén rájuk dobott egy gránátot korábban).
Felszólította őket, hogy adják meg magukat. Láthatóan a két ukránnak fogalma sem volt, hogy mi a csöcs történik, de az orosz nyomatékosításképp még megpróbálta elkobozni a fegyverét az öregebbnek. Aki meg elkezdett ellenkezni.

Ilyen helyzetben, ráadásul miközben lőnek rád kb mindenhonnan, mit kéne csinálni? Leülni egy kávé mellett megbeszélni velük, hogy "ej hát, Tarasz, te most hadifogoly leszel, légyszíves ne ellenkezz".

Azt, hogy ki és miért hozta ezt nyilvánosságra, valószínűleg soha nem tudjuk meg. De a közvélemény (már aki számít) szerintem nem ítéli el az orosz katonát emiatt.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 855
65 609
113
Azert az a 14 harckocsis zaszloalj... :D
Na hadd lassuk vegre mennyit er a Leopard ha haboruba megy.

Kozben az UVZ atallt folyamatos termelesre. Az vajon hany harckocsi evente?:rolleyes:


Csalajev is bekerult a feltamasztottak taboraba.

Birom ezeket a Fulop szigetekieket...

 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 416
4 477
113
Orosz Forpost UAV lelkiismereti okbol ugy dontott hogy inkabb Belgorod elektromos halozatat teszi tonkre.

Az ukranok meg mindig uraljak Soledar egyik felet.

Raknek en be tobb hirt is de a twitter link korlat miatt nem tudok. Brutalis felvetelek vannak arrol ahogy neheztechnika nelkul hajtak az oroszokat nekik az ukranoknak. Hullanak az eliteltek mint a legyek. Nincs semmi erteke az emberi eletnek az oroszoknal.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 947
21 695
113
Te értettél félre. Nagyképű vagy minősítgetsz, úgy, hogy fingod sincs ki vagyok, mit csináltam korábban.
Nem kell a híró duma, nincsenek hírók.
Te sem vagy az, ostobaság, ha arra célzol, hogy minden oké ezzel a felvétellel.
Persze, hogy stressz, félelem, pánik befolyásolja a döntéseket, nem a nemzetközi hadijog. Mindenki tudja. Csak ezt felvették. Aztán meg valaki leközölte.
Biztos, hogy fordított eset is előfordult, ezért nem a szimpátia alapján kell megítélni.

Nem tudom, hogy az en altalam irtak mitol nagykepuek. Sehol nem minositettelek -minek? megteszed sajat magad- es hiro dumat sem nyomtam. Ha egymas utan elolvasod kettonk hozzaszolasat kiderulne, hogy sajat magadat, a stilusodat es az indultbol torteno frocsogesedet jellemezted tulajdonkeppen.

Igazad van, fingom sincs ki vagy es mit csinaltal. De abban biztos vagyok, hogy meg csak tavolrol sincs fogalmad ezzel a videoval kapcsolatban amirol irsz. Ha nem igy lenne akkor nem ebben a stilusban tolnad, sokkal tobb tisztelet es alazat lenne benned. Keves emberrol gondolom, hogy rajuk fert volna hasonlo elmeny vagy behatas… na te vagy az egyik.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 684
8 668
113
W

Wilson

Guest

Német alkancellár: Berlinnek lehetővé kell tennie más országok számára, hogy Leopárdot szállítsanak Ukrajnának....​


2023. január 12., csütörtök, 14:58



ced514a-germany.jpg

Robert Habeck, képernyőkép

Robert Habek német gazdasági miniszter és alkancellár amellett foglalt állást, hogy Németország tiltakozása ellenére ne zavarják meg a lengyel Leopard harckocsik Ukrajnába történő szállítását.

Ezt csütörtökön Berlinben mondta - jelentette az Európai Pravda a Die Welt című lapra hivatkozva.

"Különbség van aközött, hogy valaki döntést hoz magával kapcsolatban, vagy hogy másokat megakadályoz egy döntés meghozatalában" - mondta.

"És ennek megfelelően Németországnak nem szabad az útjába állnia, amikor más országok úgy döntenek, hogy támogatják Ukrajnát, függetlenül attól, hogy Németország hogyan dönt" - tette hozzá.

Lengyelország szerdán bejelentette, hogy kész átadni egy Leopard harckocsikból álló századot Ukrajnának a partnerekkel kötött koalíció keretében.

Mivel a Leopard német gyártmányú harckocsi, a további exporthoz a német szövetségi kormány engedélye szükséges.

A hivatalosan Kijev külön ragaszkodik ahhoz, hogy Németország szállítsa a Leopard 2-t.


Emlékeztetőül, az Egyesült Királyság kormánya is megerősítette, hogy tankokat kíván Ukrajnának szállítani.

A német kormány szóvivője szerdán azt mondta, hogy London tervei, miszerint brit gyártmányú Challenger 2 harckocsikat szállítana Ukrajnának, nem változtatták meg a német kormány álláspontját, amely eddig elutasította azokat a felhívásokat, hogy Berlin német Leopard 2 harckocsikat adjon át Kijevnek.

Két német tisztviselő névtelenséget kérve elmondta, hogy Olaf Scholz kancellár álláspontja nagyban függ Joe Biden amerikai elnöktől, akivel a kancellár már akkor is szorosan egyeztetett, amikor a múlt héten bejelentette német és amerikai gyalogsági harcjárművek közös szállítását Ukrajnának.


 
  • Tetszik
Reactions: endre and fip7

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 398
8 610
113
Ez a kretén úgy beszél, mintha a Wagneresek csak bűnözőkből állnának ...

Nem, Demkó épp arról beszélt, hogy a börtönből sorozottakat küldik előre, utána a rendes Wagner-egységeket. Meg akutális piszkos tizenkettőről beszélt, tehát hogy azok egy kis, ideiglenes része a Wagnernek.

Ukrajna mintegy 25 000 embert veszített a Soledarért – az LPR volt oroszországi megbízottjáért folytatott harcban
Rodion Mirosnyik szerint ezek az áldozatok pótolhatatlanok, és "nyomot hagynak az ukrán fegyveres erők további harci képességén".

Soknak tűnik az a 25ezer.

Komolyan az indexes újságírókat is úgy rúgnám picsán... 14 hk az nekik egy zászlóalj?!? Legalább ne lennének kurva lusták és néznének utána mielőtt egy szakkifejezést használnak. Igénytelen suttyók.

NER média...

A Portfolio-féle Twitter bejegyzéseken alapuló elemzésként eladott hangulatkeltéssel együtt elmehetnek a picsába. És ezt nem azért mondom, mert esetleg konkurenciának tartom őket (nem, mert másik pályán mozgunk) vagy azért mert nem egy a véleményünk, hanem mert ez kurvára nem újságírás. Ez klikbéjt médiaprostitúció, csak az Onlyfans csöcsök helyett a reputációt meg Kijev s̶z̶e̶l̶l̶e̶n̶t̶é̶s̶é̶t̶ szellemét pakolják az ablakba a magát a lépcsőn összeszaró Putyinnal együtt. Haditechnikai analfabéta balfaszok gyülekezete, akikben annyi önérzet nincs, hogy legalább minimálisan utánanézzenek annak, amit írnak. Lásd AK-12M1, amire úgy bekringéltem, hogy egy 15 ezres szerelmes levelet írtam. De még ennyinsem kéne csak tényleg legalább a véleménytől független tényeknek utánanézni. Ennyire kurvára nehéz lenne ez vagy én vagyok maradi?

Elnézést a kifakadásért, meg ha nem ide való, akkor mehet másik topikba/törlésbe, de 11 hónap után kurvára elegem van ebből, amit a hazai mainstream média csinál Ukrajna kapcsán. Oldaltól függetlenül melyik fél csinálja, de ez nem újságírás. És nem kell ehhez oroszbarátnak vagy bárminek lenni, mert a sokat emlegetett WSJ, NYT, Bloomberg, Politico és társai is tudnak normális cikkeket írni ukrán témában (amit érdekes módon az oroszok rendszeresen szemléznek), ami viszont úgy tűnik itthon sokaknak megugorhatatlannak számít

Mondjuk te is orosz szemszögből írsz, az se ad reálisabb képet az egészről.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 815
113
Azert az a 14 harckocsis zaszloalj... :D
Na hadd lassuk vegre mennyit er a Leopard ha haboruba megy.
Semmi különösebbet nem fog hozzátenni a háborúhoz, pláne ha a 2A4 verziót adják nekik oda. A Leo 2 kiváló harckocsi, de ahhoz, hogy érdemben változtatni tudjanak a háború állásán ahhoz azért több kellene mint egy század. Amúgy meg ha meg is kapják a személyzetet ki is kell képezni hozzá, ami kb 3 hónap, szóval ha most meg is kapják, áprilisnál előbb nemigen fognak megjelenni a fronton.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 158
113
Az ukrán fegyveres erők büszkélkedhetnek a vegyi fegyverek használatával a Soledarban.
Ebbe a videóban quadcoptereket szerelnek össze úgy, hogy "lövedékdobozokat" rögzítenek rájuk, amelyeket "hidegen kell tartani".
Bónusz – Ígéret, hogy mindent az orosz fejekre dobunk.
A klipben bemutatták, hogyan akasztanak fel ismeretlen anyagot tartalmazó konténereket drónokra. Feltehetően ez a hidrogén-cianid, amely halálosan mérgező.

Mivel (biztos véletlenül) törölték, megint berakom :
:D:D:D


FmR0IooXwAAWL_D
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
5 971
41 350
113

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 832
113
Az ukranok meg mindig uraljak Soledar egyik felet.

Raknek en be tobb hirt is de a twitter link korlat miatt nem tudok. Brutalis felvetelek vannak arrol ahogy neheztechnika nelkul hajtak az oroszokat nekik az ukranoknak. Hullanak az eliteltek mint a legyek. Nincs semmi erteke az emberi eletnek az oroszoknal.
Mindkét videóból elég jól kiderül, hogy a srácok épp menekülnek a városból. Jól teszik, kár lenne feleslegesen meghalniuk! A második videón már kijutottak. Nem csoda, hogy jobb a kedvük.
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 046
5 501
113

Érdekes, hogy itt megint csak Donyeck és Luhanszk van kiemelve a másik két oroszországhoz csatolt megye nincs, pedig már jogilag az is orosz föld, tehát nem engedhetnek belőle...​

Az oroszok kibővítik az Ukrajna elleni hadműveletet, kinevezték az új vezérkari főnököt

Az Ukrajna elleni „különleges hadművelet” feladatainak bővülése miatt nevezték ki Valerij Geraszimov vezérkari főnököt az egyesített hadseregcsoport parancsnokává – közölte Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő csütörtökön újságíróknak.

A védelmi minisztérium Geraszimov kinevezését az előttünk álló feladatok nagyságrendjének bővülésével magyarázta. Ehhez nincs mit hozzátennem
– mondta a Kreml szóvivője.

Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter szerdán nevezte ki Geraszimov hadseregtábornokot az egyesített haderőcsoport parancsnokává. Helyetteseinek Szergej Szurovikin hadseregtábornokot, a légi- és űrerők főparancsnokot, Oleg Szaljukov hadseregtábornokot, a szárazföldi erők főparancsnokát és Alekszej Kim vezérezredest, az orosz fegyveres erők vezérkari főnökének helyettesét tette meg. A moszkvai katonai tárca indoklása szerint a „különleges hadművelet” parancsnoki szintjének megemelése azzal is összefügg, hogy szorosabb együttműködést kell létrehozni a haderőnemek között, valamint javítani kell a háttértámogatás minden típusának minőségét és a haderőcsoportok irányításának hatékonyságát is.

Peszkov leszögezte, hogy a hadművelet minden korábban kitűzött célja, köztük a Donyecki Népköztársaság és a Luhanszki Népköztársaság „felszabadítása” a 2014-es határok között továbbra is érvényben marad. Méltatta az orosz fegyveres erők Szoledarnál tanúsított hősiességét, de megjegyezte, hogy az offenzívában a fő munka még hátravan.

Közölte, hogy Moszkva kész lenne megvizsgálni annak a két brit állampolgárnak az ügyét, akinek Szoledar környékén nyoma veszett, de ilyen felkérés London részéról nem érkezett. Az orosz külügyminisztérium egyébként csütörtökön további 36 brit állampolgárnak tiltotta meg az oroszországi beutazást az ukrajnai háborúval kapcsolatban tanúsított, Moszkva által oroszellenesnek minősített magatartása miatt. Az érintettek között vannak miniszterek, biztonsági szervek képviselői és újságírók.

Peszkov kijelentette, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök elvileg támogatja a sorkötelezettségi korhatár emelésének ötletét, a témával kapcsolatos részletek ismertetését ugyanakkor a védelmi minisztérium hatáskörébe utalta.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 376
8 984
113
Orosz Forpost UAV lelkiismereti okbol ugy dontott hogy inkabb Belgorod elektromos halozatat teszi tonkre.

Az ukranok meg mindig uraljak Soledar egyik felet.

Raknek en be tobb hirt is de a twitter link korlat miatt nem tudok. Brutalis felvetelek vannak arrol ahogy neheztechnika nelkul hajtak az oroszokat nekik az ukranoknak. Hullanak az eliteltek mint a legyek. Nincs semmi erteke az emberi eletnek az oroszoknal.
Ne csüggedj. Ezekkel a csodálatos, képszerű leírásokkal teljesen ki tudod váltani azokat a homályos videókat. Ezekből posztolj sokat. Még, még, még...
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Orosz Forpost UAV lelkiismereti okbol ugy dontott hogy inkabb Belgorod elektromos halozatat teszi tonkre.

Az ukranok meg mindig uraljak Soledar egyik felet.

Raknek en be tobb hirt is de a twitter link korlat miatt nem tudok. Brutalis felvetelek vannak arrol ahogy neheztechnika nelkul hajtak az oroszokat nekik az ukranoknak. Hullanak az eliteltek mint a legyek. Nincs semmi erteke az emberi eletnek az oroszoknal.
Ez rossz hir neked, mert az ukránok négyszer-ötször annyi embert vesztenek, mint az oroszok

IMG-20230112-073215-428.jpg

Halmokban állnak az elesett ukrán katonák
IMG-20230111-083616-633.jpg

ukrán katonai temető
IMG-20230111-181609-542.jpg

IMG-20230111-181614-366.jpg

Két megsemmisült BTR-3
IMG-20230111-181308-685.jpg

zsákmányolt YPR-765