[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dragonman

Well-Known Member
2013. április 3.
541
2 518
93
<blockquote rel="dragonman">A luhanszki repteret nem használják a felkelők? Attól, hogy a terminált szétlőtték, a kifutópálya még használható. Ellátmányt és lőszert kisgépekkel is lehet hozni. Például egy An-2-esbe belefér pár dolog és gyorsabb is lenne, mint közúton szállítani. Én biztos kihasználnám ezt a lehetőséget a helyükben.

Az An-2 nem egy ideális teherszállítógép, oldalt van egy ajtaja, ami kb egy ejtőernyős méretűen széles, de pl hátsó teherrámpája nincs. Lehet, létezik nagyobb oldalajtóval is, de szerintem a zöldhatáron teherautóval többet és egyszerűbben hoznak át.
Plusz az An-2 lassú, önvédelmi rendszerei nincsenek, ha magasan repül, az ukrán légvédelem kapja le, ha alacsonyan, akkor meg gyakorlatilag bárki egy Kalasnyikovval, pláne ha lőszerrel van megpakolva, mint javaslod.</blockquote>

Capslock kezdjük ott, hogy az An-2-est csak példaként írtam, mivel arrafelé még elég sok üzemképes darab lehet civil kézen. De ebből a szempontból mindegy milyen gép a lényeg hogy tudjon szállítani. Akár egy "Cesna" vagy civil An-26-os vagy helikopter is lehet. Gyógyszert és egyebeket bármelyik tudna szállítani gyorsabban, mint egy teherautó, pláne, ha naponta több gép többször is fordul.

A kalasnyikovos lelövést meg most komolyan gondolod? Az orosz határ ott van szinte egy köpésnyire repülővel és teljesen a szakik irányítása alatt áll az a terület. Alacsonyan szállva senki nem lőné le a gépet. A reptér kifutópályájáról pedig még mindig nincs infó milyen állapotban van, de helikopternek pl. nem is kell. Szóval én továbbra is elképzelhetőnek tartom az alacsony magasságon, légi úton történő ellátmány szállítását. <b>Ha akarnák meg tudnák csinálni.</b>

Nem rég írtam valaki, hogy alakul a szakiknak valami légi erejük. Valami 5 db Yak-52 típusú (nem biztos csak én erre emlékszem) gépet emlegettek. Ez igaz vagy csak pletyka? Mert, ha igaz akkor ezeket üzemeltethetnék a reptérről.
 

mcsaba

Active Member
2014. augusztus 23.
159
111
43
<blockquote rel="Capslock"><blockquote rel="dragonman">A luhanszki repteret nem használják a felkelők? Attól, hogy a terminált szétlőtték, a kifutópálya még használható. Ellátmányt és lőszert kisgépekkel is lehet hozni. Például egy An-2-esbe belefér pár dolog és gyorsabb is lenne, mint közúton szállítani. Én biztos kihasználnám ezt a lehetőséget a helyükben.

Az An-2 nem egy ideális teherszállítógép, oldalt van egy ajtaja, ami kb egy ejtőernyős méretűen széles, de pl hátsó teherrámpája nincs. Lehet, létezik nagyobb oldalajtóval is, de szerintem a zöldhatáron teherautóval többet és egyszerűbben hoznak át.
Plusz az An-2 lassú, önvédelmi rendszerei nincsenek, ha magasan repül, az ukrán légvédelem kapja le, ha alacsonyan, akkor meg gyakorlatilag bárki egy Kalasnyikovval, pláne ha lőszerrel van megpakolva, mint javaslod.</blockquote>

Capslock kezdjük ott, hogy az An-2-est csak példaként írtam, mivel arrafelé még elég sok üzemképes darab lehet civil kézen. De ebből a szempontból mindegy milyen gép a lényeg hogy tudjon szállítani. Akár egy "Cesna" vagy civil An-26-os vagy helikopter is lehet. Gyógyszert és egyebeket bármelyik tudna szállítani gyorsabban, mint egy teherautó, pláne, ha naponta több gép többször is fordul.

A kalasnyikovos lelövést meg most komolyan gondolod? Az orosz határ ott van szinte egy köpésnyire repülővel és teljesen a szakik irányítása alatt áll az a terület. Alacsonyan szállva senki nem lőné le a gépet. A reptér kifutópályájáról pedig még mindig nincs infó milyen állapotban van, de helikopternek pl. nem is kell. Szóval én továbbra is elképzelhetőnek tartom az alacsony magasságon, légi úton történő ellátmány szállítását. <b>Ha akarnák meg tudnák csinálni.</b>

Nem rég írtam valaki, hogy alakul a szakiknak valami légi erejük. Valami 5 db Yak-52 típusú (nem biztos csak én erre emlékszem) gépet emlegettek. Ez igaz vagy csak pletyka? Mert, ha igaz akkor ezeket üzemeltethetnék a reptérről.</blockquote>

Luhanszk az orosz határtól 50 km, ilyen távon mi értelme van a légi szállításnak?

A Yak-52-t milyen harci feladatra lehetne értelmesen felhasználni? Az ukránok is rendelkeznek lévédelemmel és a vadászgépeik is megvannak.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Dragonman, ha a példa An-2-nél maradunk, akkor sem kell betonkifutó, hisz idehaza, és valószínűleg ott is füves kifutóról használták a mezőgazdaságban, sőt, ilyen mostoha körülményekre lettek kitalálva.

Egyébként én sem érzem túl hatékonynak, vagy túl szükségesnek a repülőgépes szállítást -már az üzemeltetés költsége és az esetleges kockázatok miatt sem, mert jelenleg praktikusabb a közúton szállítani. Az idő nem sürgeti őket ennyire. Szerintem jelenleg inkább az a fontos a szakiknak, hogy 1; nincsenek Luganszk alatt az ukránok, 2; az ukrán erők sem tudják a repteret használni, 3; presztízs.
 

mcsaba

Active Member
2014. augusztus 23.
159
111
43
Fegyvermentes vávot hoznak létre az ukránok és a szakik 15+15 km szélességben.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20140920-fegyvermentesitett-ovezet-lesz-kelet-ukrajnaban.html

Egy tűzszünetnek vagy bármilyen megállapodásnak alapfeltétele a két fél között egy bizalmi szint megléte. Anélkül csak egymásra mutogatás lesz, hogy ha majd először a másik fél 15km-t visszavonul, akkor majd mi is. A bizalmi szint jelenleg ott van, hogy mi viszünk x fő hadifoglyot, és elhisszük, hogy a másik fél is hozni fog majd annyit, aztán ha mégsem, akkor majd legfeljebb nem lesz csere.
 

dragonman

Well-Known Member
2013. április 3.
541
2 518
93
<b>mcsaba:</b> Mint írtam az előző hozzászólásomban zárójelben, hogy nem vagyok biztos benne, csak ez a típus rémlett. De ez az egész lehet csak pletyka ezért is <b>érdeklődtem</b> az ügy felől.
<b>
phaidros:</b> Az egésztől függetlenül szerintem beszerezhetnének pár civil Mi-8 vagy bármilyen Oroszországból beszerehető civil helit. Miért? Például sebesült szállítás, lőszer, csapatok frontra szállítása. Egy videón még korábban például mutattak egy szaki javító műhelyt, ahol páncélosokat javítottak és volt ott egy jó állapotú Mi-2-es.

"ukrán légvédelem"

Alacsony repülésnél a légvédelem nem játszik, a légvédelmi tüzérség is csak az ukrán területek fölött tudna érvényesülni. Azzal csak akkor tudnák leszedni, ha pont az ukrán csapatok fölött repkednének, de sebesült/lőszer/csapat szállítást általában nem az ellenség feje felett vagy közvetlen közelében végzik, hanem biztosított terület felett.

Ha meg a pilóták lennének olyan hülyék, hogy berepülnek az ukránok fölé, hát meg is érdemelnék, hogy lelőjék őket.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Nemsokára elveszítik fél Ukrajnát - Porosenko bejelentése
Megdöbbenve távoztak az ukrán parlament képviselői a mai zárt ajtós gyűlésről. A tanácskozásról kirekesztették az újságírókat, de a megbeszélés végén azért pár képviselőből sikerült egy-egy szót vagy mondatot kihúzni. A tárgyaláson a háború valós veszteségeiről számoltak be a képviselőknek. Történt mindez annak kapcsán, hogy Porosenko bejelentette, nemcsak autonómia terve van a donbasszi régióval, hanem azonnal és teljes büntetlenséget ígért minden milicistának, ha leteszik a fegyvert. A bejelentést meg kellett indokolni. Az indok pedig elég volt ahhoz, hogy a tárgyalásról ledöbbent arcú képviselők távozzanak.

Porosenko ugyanis először a harcok kezdete óta kötelezte a hadsereget, hogy valamennyi képviselőnek számoljon be a valós adatokról. Az adatokról Viktor Muzenko, a hadsereg főparancsnoka számolt be. A beszámoló szerint az ukrán hadsereg elvesztette eszközállománya 58 százalékát. A halottak és sebesültek számát nem közölték a kifelé tartó képviselők, de amikor erre rákérdeztek, csak megdöbbent arccal annyit mondtak, hogy rettenetes veszteségek vannak. A jelenleg fogságban lévő katonák száma nagyjából kétezer.

Felmérhetetlen a hadsereg számára, hogy az eltűnt személyek közül mennyi a dezertőr, a fogságba esett de nem nyilvántartott, és aki úgy esett el, hogy nyoma sem maradt. Az egyik újságíró, aki konkrét adatokat kapott, annyit írt meg, hogy a valós adatokat nem teszi közzé, mert nem akarja demoralizálni az amúgy is sokat szenvedő társadalmat.

Porosenko arra kérte a képviselőket, hogy minden erejükkel segítsék a béke megteremtésében, kerül amibe kerül, mert ha nem teszik, rövidesen elvesztik fél Ukrajnát.

Mennyire hihető forrás a HÍDFŐNET?
 

mcsaba

Active Member
2014. augusztus 23.
159
111
43
<b>dragonman: </b> Régebben is Yak-52 gépekről szóltak a hírek, arra "légierőt" alapozni nem lehet. Volt még egy Szu-25-ről is szó, ami sérült, de javítható állapotban volt elvileg, de azóta nem volt róla megbízható információ. Amúgy 1 db géppel elég lutri bevetésre menni, a Szu-25 elég gyorsan fogyott az ukránoknál is.
 

szerda

Member
2014. augusztus 23.
172
0
16
Ecso: Nem nagyon.

Ilyen újságíró pl., szerintem nincsen.

-----

Azt olvastam a Ruszvesznában, hogy: "Míg az EBESZ és egyéb jogvédők megfigyelni készülődnek, addig a harcok már rég áthelyződtek Zaporozsje megyébe."
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 929
113
Mennyire hihető forrás a HÍDFŐNET?
hoztak már le előre / egyedüliként valós infót, de a stílusuk mögött meg kell kapni a lényeget.

Porosenko bejelentette, nemcsak autonómia terve van a donbasszi régióval, hanem azonnal és teljes büntetlenséget ígért minden milicistának, ha leteszik a fegyvert.
a mai tűzszünet után, hogy tüzérséggel szétlőtték azt a robbanószer-gyárat, nem fognak nekik semmit elvinni. Februárban mióta Janukoviccsal kiegyeztek, azóta semmmit nem tartottak be az ukránok.
Ha meg kitör a béke, autonómiájuk lesz, büntetlenségük, esetleg el is szakadnak, akkor nem mindegy, hogy leteszik-e a fegyvert? Sajat országukon belül ha nekik az felel meg, akkor az egész ország felfegyverkezve járhat.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 122
82 879
113
Hallottátok az idiota agyatlan ukrán védelmi miniszter ,Valerij Geletej legújabb nyilatkozatát?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 929
113
Én már nehezen tudok lépést tartani a hülyébbnél hülyébb nyilatkozatokkal. Volt itt minden oldalról elég baromság. Sokszor azon is csodálkozom, hogy felnőtt ember ilyeneket mond, aztán csak fogom a fejem, hogy ezek egy országot irányítanak.
Amúgy most mit mondott Valerij Geletej?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 122
82 879
113
Azzal vádolta az onvédelmi eroket(oroszokat), hogy két taktikai nukleáris toltetet lottek ki a luganszki reptérre 2Sz4"Tulipan"-bol.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Hallottátok az idiota agyatlan ukrán védelmi miniszter ,Valerij Geletej legújabb nyilatkozatát?

http://www.interfax.ru/world/397811

Geletej szerint az Oroszok taktikai nukleáris fegyvert vetettek be a Luganszki repülőtéren.
Gondolom olyan apróságok mint a sugárzás észlelése/nem észlelése nem zavarják a jóembert.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 122
82 879
113
Épp az benne az ellentmondás, se épulet nem lenne, se ukránok nem maradtak volna, akik elhagyják a repteret..... :))
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 122
82 879
113
A világon az elso tuzérségi nukleáris toltetu lovedék teszt (USA)
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YNfqO5oHGaA