[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Még utoljára válaszolok : Ha szerinted orosz propagandista vagyok amiért azt mondtam és mondom most is, hogy a konfliktus lezárása az oroszok akaratán múlik, akkor az vagyok. Korábban is volt pár olyan momentum, amikor megvolt rá a lehetőség és most is megvan, hogy olyan helyzetet teremtsenek amiben kényszerlépésekre tudják késztetni a junta haderejét és ahogy telik az idő, ilyenből egyre több lesz. Ugyanis miközben Ukrajna infrastruktúrája romokban áll, addig az orosz hátorzág gyakorlatilag sértetlen, mindeközben felpörgették a hadiipart ÉS új kapacitásokat is kiépítettek. Ezen felül berántottak minimum 300 ezer embert, akiket kiképeztek. És annak fényében, hogy eddig max 150-200ezres létszámmal játszadoztak én egyáltalán nem mondanám azt hogy leszerepeltek volna. Főleg annak tudatában hogy banderisztánban már szó szerint lasszóval fogják az embereket a sokadik merítés legaljánál tartva. Az pedig, hogy milyen erőket tudnak kimenteni rotálással, nagyon szép magyarázat, de attól még a létszám csökken és ezzel egyre szűkülnek a lehetőségeik. A realitás az, hogy a hoholok már rég elvesztették ezt a háborút, csak még nem fogták fel. Ami felháborító számomra, hogy ezt az egészet MI fizetjük meg, miközben se az EU-hoz, se a NATO-hoz semmi köze nincs banderisztánnak. Az egész cécó arra megy ki, hogy velünk és az oroszokkal kibabráljanak. És Ti ehhez tapsoltok, az nem is zavar hogy egy fél hadosztálynyi csontváz hullott már ki a szekrényekből, nem zavar hogy több EU-s vezető ismerte be, hogy az általuk aláírt szerződések annyit sem érnek mint a papírlap amire leírták? És jöhettek a budapesti memorandummal, de nem hiszem, hogy az felhatalmazta volna ukrajnát arra, hogy az őshonos kisebbségeit a sárba tiporja. Vagy szerintetek hasonló alapon a Benes dekrétumok is teljesen jogosak voltak? Pont Mi Magyarok átérezhetnénk az oroszok helyzetét és igen, hasonló helyzetben kutya kötelességünk lenne megvédeni őket vagy legalább megpróbálni. Szeretitek elmismásolni, hogy ez a balhé nem tavaly kezdődött és a szent hoholok nem is olyan ártatlanok.
Két megjegyzés ezzel a hozzászólásoddal kapcsolatban az első az, hogy nem azt mondtam, hogy orosz propagandista vagy hanem azt, hogy:
"az orosz propagandát fogyasztod", a kettő nem ugyanaz.

A második megjegyzésem pedig az , hogy tudsz te személyeskedés és minősítgetés nélkül is érvelni az álláspontod mellett, és így már teljesen más a leányzó fekvése, a kérdés az, hogy ha így is tudod publikálni az álláspontodat akkor mi szükség van arra, hogy személyeskedj és minősítgesd a másikat? Attól nem fogják jobban elfogadni a mondanivalódat...

Visszatérve a hozzászólásodra az tény, hogy Oroszország nagyobb élőerő tartalékkal rendelkezik mint Ukrajna, de azért az ezzel kapcsolatos probléma jóval összetettebb az orosz kormányzat és mindenekelőtt Putyin számára minthogy még berántson 1 millió embert az orosz hadseregbe, nem véletlenül nem tette meg eddig ( és szerintem nem is fogja). Az ukránokat lasszóval fogják kijelentéseddel kapcsolatban pedig az a helyzet, hogy a szóbeszéd és az orosz propival szemben a közelmúltban az ukrán főparancsnok kijelentette, hogy nem terveznek újabb mozgósítást, és nem katonára hanem fegyverekre van szüksége.

Az orosz hadiipar felpörgetésével kapcsolatban az az álláspontom, hogy az orosz propagandában nagyon jól mutatnak ezek a kijelentések, de én hiszem ha látom , ugyanis az elmúlt 20 év az orosz hadiiparral kapcsolatban nagyrészt csak a kormányzati pénzek lenyúlásáról szólt , és ez egyrészt nem fog megváltozni egy elnöki rendelet hatására másrészt ha hiányoznak az alapok az orosz hadiipar felpörgetéséhez akkor azt nem lehet egyik pillanatról a másikra megteremteni.

Ami pedig azt a kijelentésedet illeti, hogy semmi köze a NATO-k és az EU-nak az ukrik és az oroszok háborújához és szerinted felháborító, hogy a költségek egy részét "mi fizetjük" azzal kapcsolatban ne nálam reklamálj hanem a magyar kormányzat és az EU illetékeseinél, ugyanis bármily hihetetlen de nem én döntöttem, úgy ,hogy az EU és Magyarország katonailag és pénzügyileg támogatja az ukrikat az oroszok elleni harcban.

Ami pedig az én álláspontomat illeti azt már közzétettem a fórumon, magyarként (többek között a közös magyar-orosz történelmet alapul véve) az ukrikkal szimpatizálok akiket teljesen feleslegesen lerohant tavaly február 24-én az orosz haderő.

És azóta az is kiderült, hogy ez az orosz haderő sokkal gyengébb mint amit próbáltak elhitetni a világgal, és ennek köszönhetően illetve annak köszönhetően , hogy az ukrik fegyvert fogtak az orosz haderő ellen és az európai államok az USA vezetésével katonai és pénzügyi támogatást adnak az ukriknak, az is biztos, hogy köztünk és Oroszország között lesz egy nyugati orientáltságú az oroszokkal szemben nagyon erősen nacionalista Ukrajna és ha valaki a szívén viseli az ukrajnai magyar kisebbség sorsát jobb ha megbarátkozik a fentebb vázolt helyzettel, mivel a mindenkori magyar kormánynak ebből a helyzetből kell kihozni a legtöbbet a kárpátaljai magyarok tekintetében.

Ami pedig Ukrajnát illeti abban mindenki biztos lehet, hogy újjáfogják építeni , hogy ez mennyi időbe fog kerülni az a jövő zenéje, és az is biztos, hogy azok az országok amelyek a legnagyobb terhet viselik az ukrik finanszírozásában kifogják a maguk részét szakítani ebben az újjáépítésben, ebben nincs semmi rendkívüli ugyanez volt a múltban és ez ugyanígy fog működni a jövőben is.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
A második világháború dején Franciaországból Oroszországba és illetve az ellenkező iránya 3,5-4 nap alatt el tudtak juttatni szerelvényeken hadosztályokat. Mi ebben a meglepő rá 60 évvel.
Ami mégmókásabb, hogy ugyanezt megtették már az elsőben is, amikor az olasz frontról dobtak át egész hadsereget a keleti frontra ennyi idő alatt
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 648
8 447
113
Honnan veszed hogy az átlag orosz nyomorog?
Minden mérőszámban Európa alján kullognak, pedig mindenük megvan ahhoz hogy jólétet tudjanak biztosítani. Viszont nem tudnak túllépni a nyersanyag exporton és az oligarchák hizlalásán.
Uhhh....ezt még nyugaton sem így látják! :D
Zacskóban élsz vagy mi a franc van hogy ennyire tájékozatlan vagy? (Svéd zászlóegetés törökben pl...)
Ki nem látja így? Miért kéne hogy más véleménye az én véleményemet befolyásolja?
Hány átlagoroszt ismersz te szerencsétlen? A kedélyes hülyeséget még el tudtam viselni, de a fröcsögésed már sok, így mész ignore-ra te is kedves Szalai Ádám. Szia!

Amúgy érdekes, hogy az itt jelenlévő ukránpártiak az utóbbi napokban teljesen kivetkőztek magukból. Eddig 1 év alatt 3 ember került nálam ignore-ra, most 2 nap alatt +2.

MÁS: Ukránoknál ilyen jó a morál, úgy kell nácikkal agyonveretni és elraboltatni az golyófogókat

És akkor az okos francia hozzászól, hogy többszázezer van akítv kiképzésben, és ugyanennyi vár mobilizálásra. Igen, ez az ember is csak úgy várta, hogy a nácik elrabolják.
Érdekes hogy egyből kiveri nálatok a biztosítékot ha a ti stílusotokban kezdek írni.
Várd ki a végét. Mert azaz lesz, hogy Oroszország (vagy az orosz-kinai-iráni hármas) pár év múlva nagyobb veszélyt jelenthet Európára ill. az USA-ra mint az elmúlt 40 évben bármikor. Ráadásul teljesen szükségtelenül, mert Putyinék a 2000-es években még nyugatosodni akartak (Liszabontól Vlagyivosztokig), de ez nem felelt meg az angolszászoknak...

Minden akciót ellenakció követ, Oroszország alkalmazkodni fog a szankciókhoz, mert alkalmazkodnia kell, és minden kiindulásifeltétel adott. Nyersanyag dögivel, és szürkeállomány is lenne.
Ebből a hármasból Kína az egyetlen igazán nagy játékos. Oroszország gazdaságilag gyenge és úgy néz ki hogy katonailag se akkora játékos mint ahogy azt korábban gondoltam. Oroszország sosem akart nyugatosodni.

Összességében a nyugat sokkal erősebb mint mint ez az orosz-kínai-iráni trió. Igazából ha megnézed a földrajzot a hármasból mindegyik be van zárva. Egyiknek sincs megbízható kijárata a nemzetközi vizekre. Bármelyiket könnyen meg tudná bénítani az amerikai haditengerészet egy valódi konfliktusban mint ahogy az a tengelyhatalmakkal is történt az első vh-ban. E mellett ott van a nyugat gazdasági fölénye is amit legfeljebb Kína veszélyeztethetne, de a kínai gazdaság is ezer szálon kötődik a nyugathoz.

Szerintem a kínaiak azt a következtetést fogják levonni az orosz-ukrán háborúból hogy nem érdemes nyílt konfliktusba kerülni a nyugattal, mert a legjobb esetben is sokkal többet veszítenek mint amit nyerhetnek.
Neked ki osztott lapot? Apukád nem mondta még hogy ne szólj bele a nagyok dolgába?? Konkrétan úgy kell az ukrán katonának valókat elrabolni az utcáról hogy legyen aki harvoljon annyira szerete meghallni a nemes eszmékért, nekik annyira szar volt hogy bátran meghallnak most és vérüket adják csak hogy az orosz lakta teruletekr visszafoglaljak.
Kinek hiszed magad?

Minden mozgósítás úgy néz ki hogy rengeteg ember nem akar menni. Ugyanez volt Oroszországban is. Vágyvezérelt álmodozás az amit művelsz.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Két megjegyzés ezzel a hozzászólásoddal kapcsolatban az első az, hogy nem azt mondtam, hogy orosz propagandista vagy hanem azt, hogy:
"az orosz propagandát fogyasztod", a kettő nem ugyanaz.

A második megjegyzésem pedig az , hogy tudsz te személyeskedés és minősítgetés nélkül is érvelni az álláspontod mellett, és így már teljesen más a leányzó fekvése, a kérdés az, hogy ha így is tudod publikálni az álláspontodat akkor mi szükség van arra, hogy személyeskedj és minősítgesd a másikat? Attól nem fogják jobban elfogadni a mondanivalódat...

Visszatérve a hozzászólásodra az tény, hogy Oroszország nagyobb élőerő tartalékkal rendelkezik mint Ukrajna, de azért az ezzel kapcsolatos probléma jóval összetettebb az orosz kormányzat és mindenekelőtt Putyin számára minthogy még berántson 1 millió embert az orosz hadseregbe, nem véletlenül nem tette meg eddig ( és szerintem nem is fogja). Az ukránokat lasszóval fogják kijelentéseddel kapcsolatban pedig az a helyzet, hogy a szóbeszéd és az orosz propival szemben a közelmúltban az ukrán főparancsnok kijelentette, hogy nem terveznek újabb mozgósítást, és nem katonára hanem fegyverekre van szüksége.

Az orosz hadiipar felpörgetésével kapcsolatban az az álláspontom, hogy az orosz propagandában nagyon jól mutatnak ezek a kijelentések, de én hiszem ha látom , ugyanis az elmúlt 20 év az orosz hadiiparral kapcsolatban nagyrészt csak a kormányzati pénzek lenyúlásáról szólt , és ez egyrészt nem fog megváltozni egy elnöki rendelet hatására másrészt ha hiányoznak az alapok az orosz hadiipar felpörgetéséhez akkor azt nem lehet egyik pillanatról a másikra megteremteni.

Ami pedig azt a kijelentésedet illeti, hogy semmi köze a NATO-k és az EU-nak az ukrik és az oroszok háborújához és szerinted felháborító, hogy a költségek egy részét "mi fizetjük" azzal kapcsolatban ne nálam reklamálj hanem a magyar kormányzat és az EU illetékeseinél, ugyanis bármily hihetetlen de nem én döntöttem, úgy ,hogy az EU és Magyarország katonailag és pénzügyileg támogatja az ukrikat az oroszok elleni harcban.

Ami pedig az én álláspontomat illeti azt már közzétettem a fórumon, magyarként (többek között a közös magyar-orosz történelmet alapul véve) az ukrikkal szimpatizálok akiket teljesen feleslegesen lerohant tavaly február 24-én az orosz haderő.

És azóta az is kiderült, hogy ez az orosz haderő sokkal gyengébb mint amit próbáltak elhitetni a világgal, és ennek köszönhetően illetve annak köszönhetően , hogy az ukrik fegyvert fogtak az orosz haderő ellen és az európai államok az USA vezetésével katonai és pénzügyi támogatást adnak az ukriknak, az is biztos, hogy köztünk és Oroszország között lesz egy nyugati orientáltságú az oroszokkal szemben nagyon erősen nacionalista Ukrajna és ha valaki a szívén viseli az ukrajnai magyar kisebbség sorsát jobb ha megbarátkozik a fentebb vázolt helyzettel, mivel a mindenkori magyar kormánynak ebből a helyzetből kell kihozni a legtöbbet a kárpátaljai magyarok tekintetében.

Ami pedig Ukrajnát illeti abban mindenki biztos lehet, hogy újjáfogják építeni , hogy ez mennyi időbe fog kerülni az a jövő zenéje, és az is biztos, hogy azok az országok amelyek a legnagyobb terhet viselik az ukrik finanszírozásában kifogják a maguk részét szakítani ebben az újjáépítésben, ebben nincs semmi rendkívüli ugyanez volt a múltban és ez ugyanígy fog működni a jövőben is.
Nagyon jól megy ez a játék neked. Mondanak valamit, te pedig szépen összerakva megválaszolod. Sőt meg is cáfolod. Semmi arrogancia, felesleges ingerültség. Profi!
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Felesleges volt erre a nem rövid irományra az időd pazarolni, inkább folytattad volna az árokásást.

Magyar érdek a te szádból nagyon tájidegennek hat.

Igaz sok minden igaz írásodban, de a legfontosabb nem.

Oroszoknak végső esetben nem kell elfoglalni hohollandet csak aláíratni egy papírt amit ők mondtanak tollba. (Pont ahogy USA csinálta 45-ben japánnal)

Igaz oroszok blöffölnek meg balekoskodnak.

A magyar érdekkel kapcsolatban kicsinyes személyeskedés helyett írhattál volna valami értelmeset is.

Az ukránok egy éve ellenállnak, a kezdeti orosz térnyerést követően kiverték Kijev alól, majd Harkov mellől is a támadókat.
Aztán Kerszon és a Dnyeper balpartját is visszavették.
Az oroszok ehhez képest minimális sikert értek el, bődületes áldozatokkal, több hónapos műveletekben, tényleg hatalmas tüzérségi fölénnyel.
Az ukránok is hatalmas veszteségek árán akadályozták persze az oroszt.

SZERINTED az ukrán feladja hazáját, ha elveszik Bahmut? Kramatorszk?
Donbasz?
Dehogy adja fel!
A nyugat pedig folyamatosan kivérezteti az oroszt az ukrán áldozatokkal.
Szomorú és tragédia ez a háború, de két ellenségünk irtja egymást, ezért fontos a magyar érdek helyes felismerése.
;)
Tök mindegy kinek a szájából tudod ezt meg.
:)
A történelemben azok nyernek, akik kettővel elorrébb gondolkodnak, mint a többi.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Wagner hatalmasat húzott ezen a konfliktuson, 10 éve orosz zsoldos még futottak még kategória volt, onnan kilőttek a csúcsra, ők nem csak kecskebaszók ellen teljesítenek. Ráadásul a nyugati oldal brutálisan leégette magát a mozartos bohóckodással.

Itt pl. éjszakai rajtaütés eredménye


Bedrogozott ukrán katona (hülye zenék alávágásáról leszokhatnának):


Ami mégmókásabb, hogy ugyanezt megtették már az elsőben is, amikor az olasz frontról dobtak át egész hadsereget a keleti frontra ennyi idő alatt

Ami még ennél is mókásabb, hogy a Monarchia nem számolt az oroszok hadüzenetével és 2 hétbe került megfordítani a katonákat szállító vonatokat Szerbia felől Galíciába, amin közben háborítatlanul átmasíroztak...
Németek ekkor döbbentek rá, hogy mibe is keveredtek...



Új mod Hearts of Iron 4-hez:
sViiTDk.png
 

Kurcsipistabácsi

Active Member
2022. március 23.
10
185
28
Minden mérőszámban Európa alján kullognak, pedig mindenük megvan ahhoz hogy jólétet tudjanak biztosítani. Viszont nem tudnak túllépni a nyersanyag exporton és az oligarchák hizlalásán.

Ki nem látja így? Miért kéne hogy más véleménye az én véleményemet befolyásolja?

Érdekes hogy egyből kiveri nálatok a biztosítékot ha a ti stílusotokban kezdek írni.

Ebből a hármasból Kína az egyetlen igazán nagy játékos. Oroszország gazdaságilag gyenge és úgy néz ki hogy katonailag se akkora játékos mint ahogy azt korábban gondoltam. Oroszország sosem akart nyugatosodni.

Összességében a nyugat sokkal erősebb mint mint ez az orosz-kínai-iráni trió. Igazából ha megnézed a földrajzot a hármasból mindegyik be van zárva. Egyiknek sincs megbízható kijárata a nemzetközi vizekre. Bármelyiket könnyen meg tudná bénítani az amerikai haditengerészet egy valódi konfliktusban mint ahogy az a tengelyhatalmakkal is történt az első vh-ban. E mellett ott van a nyugat gazdasági fölénye is amit legfeljebb Kína veszélyeztethetne, de a kínai gazdaság is ezer szálon kötődik a nyugathoz.

Szerintem a kínaiak azt a következtetést fogják levonni az orosz-ukrán háborúból hogy nem érdemes nyílt konfliktusba kerülni a nyugattal, mert a legjobb esetben is sokkal többet veszítenek mint amit nyerhetnek.

Kinek hiszed magad?

Minden mozgósítás úgy néz ki hogy rengeteg ember nem akar menni. Ugyanez volt Oroszországban is. Vágyvezérelt álmodozás az amit művelsz.
"Oroszország sosem akart nyugatosodni"Hmmmm.Szibériában több Freightliner van ,mint Kamaz vazze!
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 433
4 785
113
Jól sejtem, hogy most jön a “jobban élnek mint a hanyatló nyugaton“ duma?
Az oligarchák esetleg…
Az átlag orosz nem nyomorog. Azon a szinten él ami neki megfelelő. A mi szintükön az már nyomor. A magyar állam által fizetett nem diplomás közalkalmazott bizony magyar szinten lassan eléri a nyomorog kategóriát.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 291
44 890
113
Sürgős
Ezekben a percekben ádáz csata folyik Paraskoveevka településéért. A falu központjában arról számolnak be, hogy az ötemeletes épület teljesen leégett, a tűz intenzitása és a harcosaink előrenyomulása komoly a front ezen szektorában.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 559
80 903
113
És mennyien okoskodtak itt,hogy ész nélkül egyedül rambozott társak nélkül az orosz katona.Ki csinálná ezt jobban?
Erről a Szökésből Kellerman kivégzése jut eszembe. Amit a népek okoskodtak, hogy shotgun volt, meg kellett halnia, blabla. Erre visszarakták a sorozatba. :D

A két ukránosnál is volt minden:
-taktikai okoskodás
-béna ruszki
-nem hős, gyilkos
-ráadásul hülye is
-egyedül ment
stb. :D

UPD: Majdnem kihagytam az ukrán egyenuhában jöttek az oroszok autista baromságot! :D

Erre társak, amikor előrement állva és az árokban is minimum négyen biztosították két oldalról, stb.
(Egyébként ezt is megvágták. Ez hosszabb. Amikor visszamentek lőszerért a két (három) ukránhoz, az kimaradt ebből is.

Egyéb.



Ez utóbbit nem értem. Lengyelország háborúban áll Oroszországgal? A lakosságnak szóltak?

Hol lesz ez a politikus a következő választások után! El fogják érni, hogy az orosz ne álljon meg a határnál ... :(

Más.
Nagyon nagy lehet a baj ukrán oldalon. Minden FOSt mozgósítottak.
Kb. ma délután óta az oroszok az igazság oldalán telegram csatorna már nem kereshető googleben. A yahoo egyelőre még hagyta. Ezt a kettőt néztem, de hasonlít a séma 2022. februárjához.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 315
113
az m109 eseknek meg még a híre is eltünt...
de már sem a himars sem a többi csodafegyver nem kerül napi 6x címlapba a mindent elpusztításával.
és hólvannak már az UAV-k mint csatadöntő fegyver hordozó platformok amik mindent is lebomáznak rakétáznak.
vagy a csoda Nlawok amik megfordítják a háború menetét és értelmettlenné teszik a hk-k jövőjét.
de még az M4 is csodafegyvernek vólt eladva az első napokban...
össze számolni nem tudom hány csodafegyvere vólt már az ukránoknak
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 424
12 049
113
az m109 eseknek meg még a híre is eltünt...
de már sem a himars sem a többi csodafegyver nem kerül napi 6x címlapba a mindent elpusztításával.
és hólvannak már az UAV-k mint csatadöntő fegyver hordozó platformok amik mindent is lebomáznak rakétáznak.
vagy a csoda Nlawok amik megfordítják a háború menetét és értelmettlenné teszik a hk-k jövőjét.
de még az M4 is csodafegyvernek vólt eladva az első napokban...
össze számolni nem tudom hány csodafegyvere vólt már az ukránoknak

A náci németországban mondjuk még mindig jobbak voltak. Ott legalább valami technikailag új, modern, innovatív fegyverekre sütötték rá a Wunderwaffe szót.
Addig portfoliónál elég egy fél évszázados lehervadt Bradley is elég hozzá. Vagy éppen ami van.

De ha már vegytiszta propaganda és portfolió... Az információs háború zajlik továbbra is az ukrajnai műveletek kapcsán:
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 367
8 844
113
Közben az oroszok is a második vh óta nem látott veszteségeket szenvedtek és semmilyen céljukat nem érték el. A NATO tovább terjeszkedik és Ukrajna folyamatosan kapja a fegyvereket. Közben meg az orosz gazdaság sose látott mértékben elszigetelődött és ez hosszú,d e akár közép távon is a harci képességeiket erősen korlátozni fogja.
Nem megmondták mindenkinek, hogy védekezik, védekezik, védekezik...
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Ha választani kéne az átlag orosznak akkor inkább nyomorogna tovább Oroszországban mint hogy Ukrajnában végezze egy jelöletlen tömegsírban azért mert putyin kénytelen beismerni hogy elbaszta. Max a börtöntöltelékek azok akiknek nincs veszteni valójuk Oroszországban, nem véletlenül vetik be őket tömegével.
Már korábban betettem az Oroszország topikba, de a te kedvedért most ide is, hogy lásd a "nyomorgást":




 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 960
5 887
113
A magyar érdekkel kapcsolatban kicsinyes személyeskedés helyett írhattál volna valami értelmeset is.
értelmeset? Kinek értelmes? és az számítana?

Az ukránok egy éve ellenállnak,
Nem ők àllnak hanem a nyugat. Fegyver pénz nélkül már túl lennénk az egésszen.

a kezdeti orosz térnyerést követően kiverték Kijev alól, majd Harkov mellől is a támadókat.
Aztán Kerszon és a Dnyeper balpartját is visszavették.
Látom ismered a történelmet.
Sajnos a magyart nem, de hát megértem hisz ukrajnában voltál nebuló.
SZERINTED az ukrán feladja hazáját,
a magyaroknak is fel kellett, akkor hol voltál te és a magadfajták a nyugat demomrata urai?
számomra és azoknak akik te oroszpártiaknak hívsz ez a felháborító, a kétszinűség.
Magyaroknak is fel kellett
sőt még a japánoknak is miután nukleárus tűzben égett el 2 városuk
A történelemben azok nyernek, akik kettővel elorrébb gondolkodnak, mint a többi.
Várj kitalálom ki mondta ezt.
Id. Szabó Géza az alsópitymangpusztai “Koccintó” nevű kocsma osztolopos tagja
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
5 777
40 037
113
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
“Miért dicsőség meghalni a hazáért? Én élni szeretnék érte!" – fakadt ki az egyik, frontot megjárt magyar katona.