[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

oliver88

Well-Known Member
2020. április 3.
220
763
93
'Jobb az orosz fegyver, mint az amerikai? Van ilyen Ukrajnában, és egyre fontosabb



Az Orlan-10 drónokon sokat szoktak gúnyolódni nem túl jó minőségű kamerájuk, primitív felépítésük, na meg amiatt, mert az ukránok által földre kényszerített példányokon néha – igazi kelet-európai módon – ragasztószalaggal elvégzett javítások látszódtak.
Mindezzel együtt azonban nagyon megkeserítik az ukránok életét, mert jóval nagyobb körzetben képesek felderítést végezni, mint a mindkét oldal által nagy számban alkalmazott civil drónok. Nem véletlen, hogy az ukrán légvédelem nem sajnálja a korlátozott számban rendelkezésre álló légvédelmi rakétáit a primitívnek tűnő Orlanok lelövésére.

Ennél is érdekesebbek azonban a kamikaze drónok (amiket igazából keringő lőszernek vagy valami hasonlónak kellene hívni az angol loitering munition alapján, mert képesek egy ideig a célterület felett járőrözni, amíg nem bukkan fel egy megfelelő célpont, amelyre aztán rá lehet vezetni őket). A háború elején az orosz – a Kalasnyikov konszernhez tartozó – ZALA vállalat által gyártott KUB-LA nem sok vizet zavart, az utóbbi hónapokban viszont az abból továbbfejlesztett Lancet-3 és a megnövelt – 3 helyett 5 kilós – robbanófejjel ellátott Lancet-3M kifejezetten látványos eredményeket ért el ukrán radarokkal, légvédelmi eszközökkel, vontatott és önjáró tüzérségi lövegekkel szemben. (Harckocsik ellen kevésbé hatékony, mert még a megnövelt robbanófej sem feltétlenül elég a páncélzatukkal szemben.)

Érdekes módon eddig a fák közé kifeszített vagy direkt erre a célra készített, fa- vagy fémrudakkal megerősített álcahálók váltak be a leginkább, a teljesen véletlenszerű körülmények között szerzett tapasztalatokból ugyanis kiderült, hogy ezeken gyakran fennakadnak a Lancetek, nem robbannak fel, esetleg még szét is törnek. Az általuk jelentett fenyegetettséget jelzi, hogy az ukrán tüzérek gyakran inkább maradnak hosszabb ideig egy-egy ilyen előkészített állásban, mert nagyobb fenyegetésnek tűnnek a Lancetek, mint hogy a felfedezett tüzelőállásukban orosz tüzérségi tűz éri őket. "

G7.hu


"Minden eddiginél hevesebb tüzérségi tűz jelzi, hogy megindulhatott az oroszok újabb előrenyomulása Ukrajnában. “A helyzet elég rossz. Az a mennyiségű tüzérségi tűz és páncélos jármű, amit a napokban látunk, szerintem jelzi, hogy elkezdődött az újabb offenzíva.” – mondta az ABC News-nak Troy Offenbecker, aki korábban az amerikai hadsereg tengerészgyalogságánál szolgált, csatlakozott ahhoz a nemzetközi légióhoz, mely az ukránok segítségére sietett az invázió kezdetén.

Offenbecker egysége Bahmut környékén harcol az oroszokkal, szerinte elképesztően kaotikus a helyzet, ezt egyébként jól jelzi, hogy Bahmutot most húsdarálónak is hívják, bár az orosz híradásokkal ellentétben a város még nem került a kezükre."

"A frontra kerülő katona várható élettartama nagyjából négy óra lehet."
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 390
45 896
113

Prokhvatilov egy katonai raktár felrobbantását sürgette Dnyeszteren túl​

...
Szakértők szerint az arzenál felrobbantása megegyezik az Egyesült Államok által 1945-ben Hirosimára és Nagaszakira dobott atombombákkal.

Most hallgatom a Háború Ukrajnában című adást. Éppen azt magyarázza a szakértő, hogy a zöld politika Európában nem csökkenti a széndioxid-kibocsátást, hiszen az áttelepült cégek majd máshol "termelik" mellékesen a széndioxidot. Ám Európa versenyképessége jelentősen csökken. Tehát sem a zöld politika nem valósul meg globálisan, ráadásul Európa rosszul jár. Kik vezetik Európát?

Rodionov elmondta, hogy Ukrajna mozgósítási tartaléka még nem merült ki​

Dmitrij Rodionov politikai szakértő elmondta, hogy az ukrán csapatok aktívan alkalmazzák a "húsdaráló" taktikát. Így a fegyveresek igyekeznek kimeríteni az RF fegyveres erők alakulatait, amelyekben gyengén képzett mozgósított állomány van, hogy a jövőben komoly ellentámadást szervezzenek.
Ez az információ a "Military Affairs" ügynökség kiadványából származik.
„Nehéz megjósolni az ellentámadás irányát. Az egyik változat szerint Zaporozsje, a másik szerint a Szvatovo-Kremennaja régió lesz. Mindenesetre komolyan kell venni” – mondta a politológus.
Emellett Rodionov azon véleményének adott hangot, hogy a kijevi rezsim a legjobb hadsereget képezi ki egy további offenzívára. Ezeket a nacionalistákat jelenleg a Nyugat gyakorlótereinek börtönében képezik ki. Emellett bízott abban, hogy Kijev még nem használta fel az állam mobilizációs tartalékát.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
.
.
Szep szavak, de semmi több. Remelem, a nyilatkozat mögött azert a több is van, es a kinai kulgyi partföember EU majd orosz körutja valami egyeztetes kezdete volt, mert igy csak ez a "beketerv" eleg vekony.
.
Amugy erdekes ez a kinai nyilatkozat, plane ha nem Ukrajna, hanem Tajvan es Kina lenne a sok szep es nemes gondolat targya, a hideghaborus mentalitas feladasaval es a többi.

Alapvetően a kínai érdek hogy ne legyen további eszkaláció és végeredményben a legleglegfontosabb a kereskedjünk békében.

Sok érdekes nincs a nyilatkozatban. Kína és Taiwan mindig egy állam volt Kínának. Soha nem ismerte el mint független állam. Oroszo viszont elismerte Ukrajnát független államnak.
 

dragonman

Well-Known Member
2013. április 3.
535
2 473
93

Prigozhin közzétett egy gratuláló üzenetet Artyomovszkból (VIDEO)​

Jevgenyij Prigozsin, a Wagner PMC alapítójának sajtószolgálata közzétette Artemovszkból érkezett gratulációját.
„Gratulálhat minden srácnak, aki harcol, aki a fronton, a kórházban van, a katonaságnak, aki a hazánkért harcol, az önkénteseknek, azoknak, akik keményen dolgoznak a gyárban” – mondta Prigozhin a Hazavédőnek. Nap.
Két hét harc után a lakónegyed szélén a támadó erőknek sikerült megvetniük a lábukat az utolsó ötemeletes épületben. A PMC alapítója szerint "már eléggé hátra van a központtól".
Источник: https://rusvesna.su/news/1677157248

A G7-országok 2023-ban 39 milliárd dollár pénzügyi segélyt terveznek juttatni Ukrajnának. Ez áll a G7-ek pénzügyminisztériumainak és központi bankjainak vezetőinek bangalore-i találkozóját követően elfogadott közös dokumentumban.
Az OP forrásunk szerint Zelenszkij megkapta a kínai béketerv tervezetét, és nem volt hajlandó támogatni azokat, az elnök a javasolt fegyverszünetet Ukrajna vereségének tartja. Az elnöki hivatal sürgeti Zaluzsnijt, hogy készítsen elő tavaszi ellentámadást, csak Ukrajna teljes felszabadítását, nem lesz kompromisszum Oroszországgal.
Lukasenka mai nagyinterjúja a kínai médiával, ami szinte mindent megmagyaráz. A fő dolog:
"Kína globális országgá vált, saját globális politikájával. Tudom, hogy ma vagy holnap Hszi Csin-ping nyilatkozatot vagy beszédet fog mondani az ukrajnai konfliktusról. Kérjük, vegye figyelembe, hogy ez egy szokatlan lépés a kínai politika részéről. A kínaiak mindig óvatosak.Nem mennek oda, ahova nem kellene.Ha megértik,hogy ez nem hozza meg a kívánt eredményt,akkor sem tesznek lépéseket ebbe az irányba...És ha ez az üzenetet, nem hallják meg azok, akiknek szól, annak is súlyos következményei lesznek.Ezért csak előre tekintve azt tanácsolom azoknak, akikhez Hszi Csin-ping szavai szólnak, hogy vegyék komolyan és tegyenek bizonyos lépéseket. Komoly hang lesz a béke érdekében ebben a régióban."
Valószínűleg az utolsó szkeptikus számára is világossá válik, hogy mik ezek a következmények. A Kínai Népköztársaság nyílt segítségének kezdete Oroszországnak.
Na még a végén csak lesz félmillió kínai önkéntes! :hadonaszos::D
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 680
14 699
113

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 877
13 404
113

Aztán lehet, hogy az indexnél megint félreèrtettek valamit, mint a lopakodó helikopternél.

A lopakobó UH-60 ason én is röhögtem a zsindex cikkében :D Hogy engedheti meg magának egy "újságíró", hogy ilyen hülyeséget írjon :D
Aztán eszembe jutott Mogadishu, ahol annyi lopakodtak, (székely szójárás szerint: oroszkodtak) hogy belopakodtak a csúcs halálos 24. századi helcsik a szaros RPG-7 elé :D-na jó Gordonékat sajnáltam, a film pedig egyik kedvenc, de akkor még Atlantisz-ista voltam (?)-(vagy inkább nem volt eszem) :) Tudom is a két Deltás nevét még: Gordon, meg a Ramsey... asszem....
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 030
113
.
.
Azt nem értem, hogy ez a teljesen megbolondult, alpári módon szitkozódó Medvegyev hogyan tűnt éveken át normálisnak?
.
Vagy pont direkt azért csinálja ezt most valami ráosztott terv részeként, hogy a "nyugat" azt gondolja, vigyázzunk a viszonylag mérsékeltebben viselkedő Putyinra, mert ha ő nem lesz, és jön helyette a bolond, na akkor lesz nagy baj.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 516
14 996
113
Látszatra off, de mégsem.... Ma beszéltem német ismerőseimmel. Teljes meglepetésemre KÖVETIK és OLVASSÁK a HTKA.HU-t, mert az egyike a nagyon kevés olyan portáloknak, ahol MINDEN vélemény megjelenik és a szakmaiság is - szerintük - kiemelkedő az átlagból...
Tehát: GRATULA! :)
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 686
8 681
113
.
.
Azt nem értem, hogy ez a teljesen megbolondult, alpári módon szitkozódó Medvegyev hogyan tűnt éveken át normálisnak?
.
Vagy pont direkt azért csinálja ezt most valami ráosztott terv részeként, hogy a "nyugat" azt gondolja, vigyázzunk a viszonylag mérsékeltebben viselkedő Putyinra, mert ha ő nem lesz, és jön helyette a bolond, na akkor lesz nagy baj.
Valószínűleg az utóbbi. Az oroszok jól megtervezik a kommunikációjukat. Hiba azt feltételezni hogy komolyan is gondolják amit mondanak, ez csak a kommunikációs hadviselés része.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Látszatra off, de mégsem.... Ma beszéltem német ismerőseimmel. Teljes meglepetésemre KÖVETIK és OLVASSÁK a HTKA.HU-t, mert az egyike a nagyon kevés olyan portáloknak, ahol MINDEN vélemény megjelenik és a szakmaiság is - szerintük - kiemelkedő az átlagból...
Tehát: GRATULA! :)

Eközben redditen:
Er7Q0jb.jpg




Peking megkapta a válaszát amire számított.
NATO and EU react negatively to Chinese peace roadmap for Ukraine

NATO Secretary General Jens Stoltenberg effectively brushed off the proposals, stating that Beijing lacks “credibility” to float such a settlement plan altogether.
“China doesn’t have much credibility because they have not been able to condemn the illegal invasion of Ukraine,” Stoltenberg told reporters, while mentioning the close ties between China and Russia.
European Commission President Ursula von der Leyen offered a similar reaction, stating that the roadmap was, in effect, a vague set of principles rather than a concrete plan of action. She also accused China of already siding with Russia, despite Beijing maintaining a neutral position in the hostilities.
“You have to see them against a specific backdrop, and that is the backdrop that China has already taken sides by signing, for example, an unlimited friendship right before the illegal invasion. So we will look at the principles, of course, but we will look at them against the backdrop that China has taken sides,” she stated.


Soldiers of PMC "Wagner" have liberated Dubovo-Vasilyevka, located northwest of Artemovsk. The cleansing of the village of Yagodnoye also continues.


Ezek a tartálykocsik nagyon szeretnek felborulni odaát...
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 390
45 896
113
Szerintem meglehetősen józan elemzés. De inkább egy alatta írt hozzászólásra hívnám fel a figyelmet:

"2012.-ben már kész tervek voltak a jelenlegi helyzet előidézésére. Én részt vettem egy megbeszélésen Wrocláwban 2012.-ben. Ugyan nem ezért mentünk és a nemzetközi megbeszélésnek nem volt témája, de az azt követő kötetlen ebédnél ez már főbb pontjaiban elhangzott. Akkor én ezt , ismerve a keleti régiót, annyira hihetetlennek tartottam, hogy csak hitetlenkedtem és mosolyogtam rajta. Mivel részt vettem mindkét Majdanon (2004., 2014.), amikor a Gladio szitává lőtte a teret , döbbentem rá, hogy baj lesz. Aztán engem is "elaltatott a Minszk I-II., és ennek Trump elnöksége is oka volt. Amikor gátlástalanul elcsalták az amerikai választásokat akkortól már figyeltem, hogy mikor és melyik oldalról kezdődik a háború. Nem gondoltam arra, hogy ekkora lesz és azt gondoltam az egész a Dombaszban marad. Ezt az egészet az amerikai politikát követők, már 2016.-ra vártuk, de Trump adott nekünk ajándékba még 4 békeévet. !"