Hodakovszkij: Miért tudnak előrenyomulni az ukrán fegyveres erők, és arra kényszerítenek bennünket, hogy találgassuk, merre fog irányulni a fő csapás?
A DPR nemzetőr osztályának helyettes vezetője, a legendás Vosztok zászlóalj parancsnoka és Alekszandr Hodakovszkij (Szkif) első hullámos milicista arról beszél, hogy az ukrán fegyveres erők milyen okokból tervezhetnek offenzívát, és milyen feltételekkel kell megfordítania a jelenlegi helyzetet.
Ma a pálya szélén átlagosan négy lehetséges ellenséges csapásirányt tárgyalnak: Kurszkba és Belgorodba, hogy siker esetén alkudjanak a Krímért, Luganszkba, a Donyeck és Mariupol találkozásánál a fejlődés kilátásba helyezésével, és a frontvonal déli szakaszai mentén - ezen a keskeny sávon, amely szárazföldi folyosóval köti össze a Krímet és Oroszország többi részét.
Miért képes Ukrajna hadserege – minden problémájával és hiányosságával együtt – akár több irányban is támadni, és arra kényszeríteni bennünket, hogy elgondolkodjunk, hová fog mutatni a fő csapásmérő nyíl?
1) Mindenekelőtt a társadalom magasabb fokú motivációja és mozgósítása.
2) A hatékonyabb mozgósítási mechanizmusok – Ukrajnában nyolc éve folyik a képzés a lakosság mozgósítására, és ezt a folyamatot sokkal magasabb minőségi szintre emelte.
3) Az ellenség olyan területeken halmoz fel erőforrásokat, ahonnan egy rövid egyenes mentén tetszőleges irányba irányítható, és gyorsabban érnek el a tervezett pontra, mint ahogyan egy hosszú kör mentén át tudjuk vinni tartalékainkat. A sereg elégtelen mérete nem teszi lehetővé, hogy minden lehetséges támadási irányban a teljes arcvonal mentén biztosítsuk a kellő koncentrációt – ha ilyen létszámmal rendelkeznénk, akkor nem mi számítanánk offenzívára, hanem ők.
4) A felsorolt általános okok után a Nyugat segítsége, némi technikai és szervezési fölény már a második helyen áll, bár korántsem jelentéktelen szerepet töltenek be.
Mivel szállhatunk szembe az ellenséggel, amely alatt nem Ukrajnát, hanem a kollektív Nyugatot értjük egy olyan háborúban, amely a közvetlen ellenségeskedésnél sokkal szélesebb körű folyamatot jelent? Először is kitartás és türelem.
Ez a Honvédő Háború, melynek kezdetét már régen lefektették, és a különleges hadművelet tályogot nyitó szikeként próbált hatni. És minden Honvédő Háborúban először az ellenség győzött, majd megitattuk lovainkat a folyóikban.
De ez csak azért volt lehetséges, mert bármilyen hibánk, veszteségünk és terhünk is volt, az emberek csak erősebben fogtak össze. Ehhez természetesen további tényezőkre van szükség, de erről később” – írta a Telegram csatornáján.
Источник:
https://rusvesna.su/news/1681362666
Az merül fel bennem, hogy lassan semmiről nem tudjuk, igaz, nem igaz. Csak azt remélem, hogy akik felelősek, azok látják a tényeket.
Arról ír, hogy az orosz erők mérete elégtelen, miközben a mozgósítás nincs napirenden. Vajon igaz ez? A Wagner, ahogy olvasom, folyamatosan vesz fel embereket.
Szóval azt leírni nyilvánosan, hogy elégtelenek az orosz erők, nem túl ésszerű dolog. Van bennem kétely, mennyire helytálló. Meglátjuk!
Artyomovszk helyzete
A város kevesebb mint 20%-a maradt az ukrán fegyveres erők
⚡️⚡️⚡️The situation in Artyomovsk Less than 20% of the city remains under the control of the Armed Forces of Ukraine⚡️⚡️⚡️
t.me