[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Egy Belarusszia elleni támadás…?
Elég meglepő húzás lenne egy államcsínnyel párosítva…. Esetleg lengyel segédlettel.
Én vmi ilyet csinálnék… 19-re lapot!

Az oroszoknál 20 van a kézben….
Kitartana a belarusz haderő Lukasenka mellett, mint az ukrán Zele mellett…?
Nagyjából ez az egy kérdés…..

Foteltábornokként ezt tenném…!
foteltábornok b+...
Marha nagy okosság lenne a Bátyuskát molesztálni polák segítséggel, miközben épp most kapnak vagy már kaptak is nukleáris hordozóeszközöket ÉS CSTO tagok is.
A polákok valszeg azonnal kapnának pár taktikai atomot a miheztartás végett, ugyanis erre nem vonatkozik az 5. cikkely és ha lennének olyan hülyék, hogy házhoz mennek a pofonért, gyanítom hogy szívesen statuálnának rajtuk példát, amit meg is érdemelnének a nagy pofájukért.
Amúgy komolyan gondolod, hogy ez meglepő lenne? Szerintem már rég van rá forgatókönyv, ahogy a nyugat banderisztáni lengyel bevonulásra is.
Már bocs, de ha lehet én inkább kihagynám ezt a forgatókönyvet, mert ez szinte biztosan nukleáris eszkalációhoz vezetne.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 887
56 718
113
Nekem eszembe nem jutott egy erőszakos folyami átkelés.
Egy "nagyobb méretű erőszakos folyami átkelés" - t én sem tudok elképzelni.
Mig az oroszoknál nem gond a taktikai manöverezés addig az ukrànoknàl, úgy tünik, csak előretőrés létezhet. Ez egy gyenge pont, ami végzetes lehet a támadás sikerével kapcsolatban.
Ettől függetlenűl ennek a konfliktusnak Ukrajna (és az EU) a nagy vesztese. Ezek ketten ebből már nem tudnak jól kijönni. Ezt már többen részletezték.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Kramatorszknál elpukkant egy lőszerszállító vonat


WTF


FhTNTJu.jpg



There is information about a massive missile attack on the Dnepropetrovsk region
Explosions and a huge fire in Pavlograd
In the sky "Shaheds", strategic bombers took off from distant bases
There are also reports that missiles are flying at the Pavlograd-1 and Pavlograd-2 railway stations, where trains with APU equipment and people were located


F6Fw1mE.jpg
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Nekem eszembe nem jutott egy erőszakos folyami átkelés.
Szárazföldön szép menet lenne.
Végre valamiben egyetértünk.Arra most ne térjünk ki,hogy ott vannak a Dnyeper azon partján,amelyikre egyesek szerint át kellene kelniük.
Az egyesek közül ennek az egynek, csak ezért jutott eszébe:
FtSYyd5XgAUaPI8

Szerk.: Megj.: Az atomerőmű kb. Nikopol-al szemben található.

Bár abból a szempontból legjobb tudomásom szerint pontatlan, hogy a luhanszki védvonal először jobbra fordult el még az ősszel (s nem balra követte a határt megfelelő távolságtartással), pont a korábban általam említett megkerülés okán, de ez ezen a térképen sincs feltüntetve. Több aktuális térkép is található. Ez egyébként április 9.-ei.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 630
48 290
113
Hatalmas rakétatámadásról van információ a Dnyipropetrovszki régió ellen
Feltehetően X-101-es cirkálórakéták repülnek aktívan a Pavlograd-1 és Pavlograd-2 pályaudvarokon, ahol APU berendezésekkel és emberekkel szerelt vonatok helyezkedtek el A beérkező adatok
szerint körülbelül nyolc érkezés a raktárakba és a raktárterületre, valamint a vonatokban és a vasúti sínekben keletkezett károkról is érkezik információ.
Pavlograd a Dnyipropetrovszk régióban található város, két csomóponttal, amelyek szükségesek ahhoz, hogy az ukrán fegyveres erők tartalékokat szállítsanak át Kramatorszk, Szlavjanszk és Artemovsk (Bakhmut)
Követjük a helyzet alakulását⚡️⚡️

A Readovka forrása szerint az Orosz Fegyveres Erők Pavlograd vasúti csomópontjában mért éjszakai csapása után a szemtanúk tömeges légvédelmi rakéták felrobbantásáról számoltak be az S-300-as komplexum számára. Információink szerint az S-300P két hadosztálya (legfeljebb 16 telepítés) megsemmisült. Ezenkívül eltalálták a tartalék lőszerrel ellátott ellátó járműveket⚡️⚡️⚡️
Az ukrán média az OK Yug szóvivőjére hivatkozva azt állítja, hogy az orosz fegyveres erők 11 hajót és 2 tengeralattjáró hordozórakétát vontak ki a Fekete-tengerre.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 520
113
Bármilyen táposabb nyugati vadászbombázó átadása az ukránoknak magával hozza egy újabb (és jó vastag) pénzcsap megnyitását is. Az nem ilyen egyszeri ügy lesz, ott hónapokon keresztül kell biztosítani mindent ezekhez a gépekhez.
Szerintem a szokásos hiányosságokon (képzetlen/kevés pilóta- és kezelőszemélyzet-állomány) kívül ez az egyik fő ok, amiért nem adtak még vadászbombázókat.
Egy harmadik félnek (ukrajna) kell kiszervezni a komplett üzemeltetését ezeknek a gépeknek, amelynek soha semmi köze nem volt ilyenekhez; úgy felkészíteni őket, hogy teljesen önállóan legyenek képesek ezeknek legalább az alapszintű karbantartására.
A hozzávaló infrastruktúra, a tréningek, stb, ez az eddig átadott vasaknál (páncélosok, stb) jóval költségesebb ügy lesz.

Na ezt lenyomni bármelyik finanszírozó torkán, ahhoz kell valamilyen offenzíva az ukránok oldalán. És igazából mindegy is, hogy sikeres lesz-e vagy sem - ha marad még valami államszerűség ukrajnából a végére, akkor eladható lesz a nyugati népeknek, hogy most akkor a vadászbombázók kellenek.
Elnézést, ha valaki linkelte már, de ez egy jó összefoglaló arról, mennyibe is kerülnének a vadászbombázók ukrajna szponzorainak:

egy releváns részlet:
“Per single sortie, a jet in the class of F-16 can deliver a maximum of around 2,000kg of ordnance on its target (sure, some can carry more, but then are ‘flying bricks’, no combat aircraft). A single jet in that class can fly some three, perhaps four sorties a day. If it doesn’t get shot down by enemy air defences, or develops a technical problem. That’s a maximum of 6,000kg, perhaps 8,000kg of ordnance per day, with a total price tag (operational cost + ordnance) of at least 300,000. For one day of operations.
For comparison: depending on the type, a howitzer calibre 155m has an average rate of fire of 2-5 shells per minute. An average 155mm shell weights some 40kg. That means: to deliver 8,000kg of ordnance upon the enemy, a single howitzer needs some 180 shells. Lets be conservative and say, it’s firing at a rate of 2 shells per minute. That means: it’s going to take just 90 minutes to deliver the same volume or ordnance upon the enemy, with the same or at least similar precision yet far lower cost, and less danger for its crew, as an F-16 can do – though at a far higher cost, and higher danger for its crew, and only in 24 hours.”
 
W

Wilson

Guest
Erdekes, hogy nagyjabol mindenki ugy latja ez az ellentamadas maximum arra lesz jo, hogy jobb poziciobol targyaljanak az ukranok.
Ennek az az oka, hogy Putyin számára a több mint egy éve tartó háború nem teszi lehetővé, hogy feladja az Ukrajnában folytatott offenzívát, tehát amíg a körülmények nem fogják erre kényszeríteni folytatni fogja az offenzívát, és az ukrik szerintem komoly légierő híján nem képesek jelenleg olyan offenzívát indítani amellyel vereséget mérnének az orosz haderőre Ukrajnában. De persze semmit sem lehet teljes bizonyossággal kijelenteni.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 288
55 534
113
Hatalmas rakétatámadásról van információ a Dnyipropetrovszki régió ellen
Feltehetően X-101-es cirkálórakéták repülnek aktívan a Pavlograd-1 és Pavlograd-2 pályaudvarokon, ahol APU berendezésekkel és emberekkel szerelt vonatok helyezkedtek el A beérkező adatok
szerint körülbelül nyolc érkezés a raktárakba és a raktárterületre, valamint a vonatokban és a vasúti sínekben keletkezett károkról is érkezik információ.
Pavlograd a Dnyipropetrovszk régióban található város, két csomóponttal, amelyek szükségesek ahhoz, hogy az ukrán fegyveres erők tartalékokat szállítsanak át Kramatorszk, Szlavjanszk és Artemovsk (Bakhmut)
Követjük a helyzet alakulását⚡️⚡️

A Readovka forrása szerint az Orosz Fegyveres Erők Pavlograd vasúti csomópontjában mért éjszakai csapása után a szemtanúk tömeges légvédelmi rakéták felrobbantásáról számoltak be az S-300-as komplexum számára. Információink szerint az S-300P két hadosztálya (legfeljebb 16 telepítés) megsemmisült. Ezenkívül eltalálták a tartalék lőszerrel ellátott ellátó járműveket⚡️⚡️⚡️
Az ukrán média az OK Yug szóvivőjére hivatkozva azt állítja, hogy az orosz fegyveres erők 11 hajót és 2 tengeralattjáró hordozórakétát vontak ki a Fekete-tengerre.



Akkor ennyi volt az Ukrán ellentámadás?
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 465
7 290
113
Ennek az az oka, hogy Putyin számára a több mint egy éve tartó háború nem teszi lehetővé, hogy feladja az Ukrajnában folytatott offenzívát, tehát amíg a körülmények nem fogják erre kényszeríteni folytatni fogja az offenzívát, és az ukrik szerintem komoly légierő híján nem képesek jelenleg olyan offenzívát indítani amellyel vereséget mérnének az orosz haderőre Ukrajnában. De persze semmit sem lehet teljes bizonyossággal kijelenteni.
azt mondod hogy ha az ukrik megkapják az f-16-okat abramsokat drónokat halálcsillagokat és toronyórákat lánccal, akkor ha azokkal kiverték a ruszkikat ukrajnából az utolsó négyzetkilométerig, megnyerték a háborút?
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
680
2 083
93

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
522
2 411
93
Én bajban vagyok srácok ,nem igazán értem,hogy mitől várjuk a brutális ukri támadást ennyire ,lemaradtam valamiről és van 500leo meg még 500abrams ,meg legalább 100f 16 ?ennyire nem figyeltem oda ,pedig követem a fórumot,de biztos elsöprő lesz és egy hét múlva már a kreml falát fogják bontani a hős családapák.