Ismét rám jött az agymenés... Hallgatva a híreket....
Mi van akkor, ha az Unió vezetése szeretne valami módon kijjebb lépni a háborúból.... Van bűnbak, van esemény.... Az egyébként is nemszeretem LENGYELEK az okai az Északi Áramlat felrobbantásának! Az Uniót félrevezették! Majd a LENGYELEK kifizetik az újjáépítést! Lám, milyen böcsületesek vagyunk, hogy ezt MOST, az ukrán ellentámadás kudarca láttán kijelentjük. Ez gesztus Oroszország felé a háttérben.
Lehet, hogy a történelem ismétli önmagát? A németek és az oroszok LENGYELORSZÁGOT teszik meg fő felelőssé a Molotov-Ribbentrop....pardon Scholz-Putyin paktumban...
Tudom, tudom, fantazmagória...... és ha mégsem....?
Most viccen kívül kérdem.
Szerinted van az EU-ban egy független kormány, aki nem az USA akarata szerint játszik?
Én utoljára akkor vettem be ezt (de csak nagy nehezen), amikor a francia, német meg mit tudom én ki összehozta a Minsz2 megállapodást. Azt mondtam, na ez igen, az USA-t kizárva csak európai kormányok megállapodtak, ez már valami. Lassan kezdünk függetlenedni. Aztán kiderült, hogy az egész egy nagy kamu volt, USA engedéllyel és biztatásra kötötték meg a hamis alkut, amit - mint később kiderült Merkel nyilatkozatából is - nem is akartak betartani, csak az ukránok megerősödésének akartak időt szerezni.
Na ennyi önállósága van az EU vezetésnek. Azóta még rosszabb a helyzet.
Fent áll annak a veszélye, hogyha ilyen durván eszkalálja az usa ezen a színtéren a helyzetet, akkor ennek árnyékában, a világon több ország is megkezdi a saját buliját (az usa sem tud egyszerre akármennyi országot bevédeni, támogatni). Bár ebbe jobb nem is belegondolni.
Ezért nem is akarja eszkalálni. Ha a világ többsége mellé állt volna, akkor már megtette volna. Na de így erős Iránnal, Kínával meg É-Koreával a háta mögött, több mint kockázatos. Egyedül nem tud száz fele harcolni, a többi "szövetséges" pedig semmire sem jó.
Mert tegyük fel, hogy eszkalál Európában, közben kitör a balhé közel- és távol-keleten. Na akkor mi van? Ha innen csapatokat von el, akkor a ruszki megeszi Európát reggelire (ha nem is az egészet, de keletEU-t igen), ha nem von el, akkor oda a másik két front. Melyik úját harapja meg?
Nem véletlen, hogy ovatos.
Nem ez volt az eredeti a terv.
Kína a főellenség. De Kínát amíg az orosz ott van, nem lehet sem embargózni, sem blokád alá helyezni. Ha tengeren sikeresen is zárná, szárazföldön Kína nyitott lenne. Namármost, hogy ez megváltozzon, ahhoz az kell, hogy Oo.-ot előbb legyőzni, pacifikálni kellene. Persze nekimenni nyíltan, egyenlő az USA pusztulásával is, így azt sütötték ki a demek boszorkánykonyhájában, hogy jól megszankciózzák Oo.-ot, addig amíg az a belső feszültségek okán összeomlik politikailag, majd bemennek békefenntartani, felvonulnak a Kínai határra, lezárják - bónuszként pedig megkapják Oo. kincseit, amivel még vagy 100 évet elzakatol az atlantista világ. De hát nem jött össze a mesterterv. A medve nem akar megdögleni, és úgy néz ki, hogy ez a háború még vagy 3 évet menni fog. Ennyi ideje pedig az idomított nyugat EU-s politikai bagázsnak nincs. Addigra a választók elkergetik őket.
Törököt fogott az USA és nem ereszti. Nagyon ki kellene találnia valamit, mert telik az idő. A kínálkozó lehetőségek, pedig kétesélyesek. Ha a demens jövőre nyer, akkor - sajnos - nagyon durván eszkalálni fogja a háborút (akarom mondani a mögötte álló orosz/ukrán gyűlölő csapat).
Jól összeszedett elemzés, de azért egy kicsit eltúlzott egy pontjában, nevezetesen az eszkaláció/NATO belépése kapcsán.
Az USA sok mindent akar, de a dolgok nem mindig alakulnak úgy ahogy szeretné. Hogy mást ne mondjak, szankciók. De erről majd később, a maga helyén.
A fentieket kiegészítve még annyit akartam íri, hogy az ukrán háború eredetileg kieszelt terve (mert, hogy ez ki volt gondolva az atlantsiták részéről, az nem vitás) nem így nézet ki.
Első körben az ukránt 10 év alatt (2015-től) fel akarták építeni katonailag egy olyan szintre, hogy a felkészületlen oroszt leverje.
Persze azzal is számoltak, mint lehetőség, hogy az orosz esetleg megneszeli a tervet és előbb fog támadni. Erre volt a válasz az, hogy a 2021-ig tartó időszakban, főleg gerilla harcra képezték ki az ukránokat (a nehéz és egyéb technikára valamennyi egység esetében, 2022-től került volna sor. Igaz, hogy egy kisebb részét az ukrán katonáknak, a szakadár területek bevételére, vagyis frontharcra is kiképezték. A gerilla képzésnek a lényege az lett volna, hogy a bevonuló és megszálló orosz sereget felemésszék.
Hát nem jött be sem a 2026-7-es nagy támadás előkészítése, sem a gerillaharc alkalmazhatósága.
Utóbbit az orosz azzal zárta rövidre, hogy kivonult a hirtelen megszállt területekről és egy állóháborúba kényszerítette a nem erre képzett ukránokat, és melyet azzal a pár szeparatista területek elfoglalására felkészített dandárral nem abszolváltak jól, előbbit pedig úgy oldották meg, hogy a 2027-es háborút előre hozták. Igaz nem voltak felkészülve, de a másik fél is letolt gatyával áll és csak ötletelni tud.
A 2022 tavaszi orosz támadást egy kényszer szülte. Nevezetesen az hogy az ukránok neki akartak menni a szeparatista területeknek. Ha ez nincs az orosz - még úgy is, hogy tudott az ukránok durva felkészítésének tervéről - kivárt volna 2025 magasságáig a támadással. Addig is ő is készül, amennyire lehet. Azonban közbejött az ukránok támadási terve.
Na ezt a támadást nem várta meg és lépett.
Az USA ezt valószínű, hogy tudta, de megakadályozni nem volt lehetősége (már 2021-től rikoltozott, hogy támadni fog az orosz és a hirtelen Afganisztáni kivonulás sem véletlenül történt - ezzel akarta elkerülni, hogy orosz biztatásra hátba támadják ott). Úgy hiányzott neki, mint kb. az orosznak.
Szóval megindult a különleges művelet Ukrajna ellen, és ezzel az orosz kivette a kezdeményezés lehetőségét az ukrán (azaz a nyugat) kezéből. Kellett volna azoknak még vagy 5-6 év. De nem adatott meg a nyugatnak.
Putyin azt vette el és állította saját oldalára, amiből nagyon kevés van a nyugatnak. Azaz az időt!
Most kényszerpályán mozog az egész nyugati katonai tervezés. Rohamléptekkel képezik ki az ukránokat, illetve gyűjtik az összevissza katonai technikát. De ez olyan is, amint látjuk. Majd semmi eredménye.
De vissza az eredeti nyugati tervre. Ha nem köpött volna bele Putyin a tavaszi támadással a levesükbe, akkor az ukránok egy frontális támadással visszavették volna Donbaszt és Luhanszkot (persze, ha az orosz nem szállt volna bele akkor sem). A Krímet nagy valószínűséggel nem piszkálták volna, színleg lemondtak volna róla (majd később, úgy is nekik ígérte a nyugat). Felajánlták volna az orosznak, hogy legyen béke, tartsa meg a Krímet. Amilyen balfax sokszor a medve, elfogadta volna (lásd: Minsz2). Ukrajnát felvették volna a NATO-ba, aztán ment volna technika telepítése és a kiképzés ezerrel. Ezt követően, kb. az évtized vége előtt, valami mondvacsinált okkal (medve átlőtt Ukrajnába), nekikergették volna az ukránokat a medvének. Aztán vagy nyernek vagy nem. Rossz esetben "csak" pusztul a szláv fehér ember, jó esetben lenyomták volna az oroszt. Ha atomot vetettek volna be az ukránok ellen, hát így jártak. Ez benne van az USA kalkulációjába. Azaz a csak Európára kiterjedő atomos háború.
És még valami. Erre a 5-6 évre még a NATO-nak is szüksége lett volna. Addig lerendezték volna a szervezeten belüli ellenállókat (Töo, Mo.), meg még valami használható mennyiségű emberanyagot is összekapartak volna a fazék aljáról, hogy legyen egy tömeg-hadseregnek nevezett valamijük.
Ha bónuszként Oo. nem veti be az atomot, akkor nyert ügyük lett volna. Kezdhették volna a Sárkány kifektetését célzó terveik megvalósítását.