[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Még mindig nem értem az ukránokat hogy lehet ilyen barom módon támadni. Még mindig azt mondom hogy 2 dandárral transznyisztriát támadnám a 10. hadtesttel brijanszkot és próbálnám áttörni magamat a balti államokig. Az elsővel behúztam moldáviát a második ütéssel a NATO-t. Egy kiépített védelemnek nekimenni baromság és népírtással felel meg. Aki ilyet csinál az nem nyerni akar hanem csak elhúzni a dolgot és minél tovább lopni a nyugatiak pénzét.
Erre is csak egy klasszikust tudok idézni, és nem trollkodásból. Úgy látszik, hogy a technológiai haladás miatt (néztük korábban, hogy mennyi közelharc, sárban való előrevánszorgás, lövészárokharc és tüzérségi ill. rakétatüzérségi harc bontakozott ki) lassan visszasülyedtünk az l. vhb. szintjére. Az emberi élet az nem számít.

Az angolszászok egy régi "jól bevált" taktikát vettek elő megint:

 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Pistorius, német védelmi miniszter szerint nem tudnak minden elvesztett Leo 2-est pótolni Kievnek. De 100 db Leo 1-est rendbehoznak és őszre leszállitják. Irja Die Welt.

"A tizenkét apostol a következő három: Péter és Pál." (Idézet Robert Cohn Casteltől)
Felmerül a kérdés bennem, hogy leszállítják az ígért 100 Leo1-est őszre és megemelik a darabszámot újabb 100-zal, szintén őszre, vagy ez marha jól hangzik, és csak elővették az íróasztalból a következő szállítmányt és beígérték megint? Nekem úgy tűnik, hogy ismét egy szállítmányt ötször jelentenek be változatlan menetrenddel és változatlan darabszámmal.

Szegény szellemi képességű baerbock: "ne hívják a leopárdokat németnek, azok ukri leopárdok"

Kiszöktek a kijevi állatkertből? Vagy mitől lettek ukránok? A német katonák segge alól szedték ki, ezt használták eddig a BW-ben.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 095
2 911
113
Levezették már páran és szerintem is plauzibilis: Krím szárazföldi összeköttetését kell megpróbálniuk elvágni, no nem a vélt stratégiai előny miatt, hanem mert ezzel tudnák megmutatni, hogy az a $100+ mrd (mely számot ízlelgessünk egy kicsit), amit beléjük öntöttek, nem a semmiért cserélt gazdát.
Minden más irány csak pótcselekvés, ezzel viszont valóban olyan mérvű lépéskényszerbe tudnák vinni az oroszokat, amely miatt akár a nullánál nagyobb eséllyel fogják átgondolni az ukránok számára kedvező irányban a hadjáratukat.
Utolsó esély.

Szokásos kérdéseimet újra feltenném (nem neked :) ):
  • hol van Zaluzsnij?
  • hol van Budanov?
  • az ukránok győzelme pontosan mit fog jelenteni, mekkora lesz új-ukrajna?
  • amennyiben új-ukrajna a most oroszok által annektált területeket (+Krímet) is magában foglalja, mi történik a helyi orosz lakossággal?
  • ki, miből fogja újra életképessé varázsolni az ukrán gazdaságot?
  • ki, hogyan, mennyi idő alatt fogja az ukrán demográfiai krízist megoldani?

Ezekre nem kaptam választ az ukrándrukkerektől, pedig még unignore-ra is tettem egy részüket :(

1-2. szerintem ezen az orosz titkosszolgálat is erősen dolgozik. (Gondolom nem teszik fel az internetre a napirendjüket)
3. Hát pont ez fog eldőlni a konfliktusban!
4. Kb a délszláv háborúban idegen uralom alá került kissebbségek sorsát érdemes tanulmányozni (a fórumon gyakran elhangzik az erősebb kutya elv).
5. A kelethez tartozó részt kelet, a nyugathoz tartozó részt a nyugat, a szuverén részt saját maguk ?
6. Lásd 5.pont, de ezt elsősorban maguk tudják megoldani.

+ orosz/ukran "szurkolás" mennyire befolyásolja a fentieket?
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 202
36 937
113
Akhmat (csecsenek) a Belgorodi körzetben

Egy orosz tank 1385 méter távolságból megsemmisített egy amerikai BMP M2A2 Bradley ODS-SA-t, jelentette a RIA Novosztyi⚡️⚡️⚡️

Az ellentámadás gyorsan halad a nyugati high-tech eszközökkel⚡️

KA 52 vadászik

A 11. brigád egész UKROS szakasza megadta magát Avdeevsky irányába. A parancsnok úgy döntött, hogy megmenti katonái életét, mivel már sok sebesültek voltak, és mindannyian elmentek az orosz csapatokhoz a BMP-ben, miután korábban kapcsolatba léptek.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Bocsáss meg, de ebből a kommentből azt szűröm le, hogy nem igazán ismered Ukrajnát, az oroszokat, és a történelmi tényeket sem igazán..

Nem tudom hogy információidat honnan vetted és a hozzá kapcsolt megállapításokat is, mert ehhez foghatóval még a F.O.S médiában sem találkoztam mondjuk az elmúlt 45 évben, míg időnként Ukrajnában utaztam.
Csak egy gyors keressés így ebéd szünetben.

Putyin szerint kárpátalja ősi orosz föld és a harcok a történelmi határok visszaállításáért folyik

Putyin az új világrend kialakulásáról beszél amir hiába való próbálni megállítani.

Ebből meg annyi van hogy itt hagyom a google linket had lásd milyen az amikor az alkoholizmus és a megalománia beteges egyveleget alkot: Medvegyev fenyegetőzik.

ésatöbbi ésatöbbi
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 237
67 894
113
Oroszorszagnak modernebb Leopardja van mint nekunk?

Prigozsin, Moszkva, Stier.

Hersh, a vilag lakossaganak tobb mint fele Oroszorszagot tamogatja a valosagban.

WSJ, a britek utan a jenkik is urantartalmu loszerrel latjak el az ukranokat. Egyre melyebbre merul az az egesz.


Csecsenek megerkeztek vegre Belgorod regioba. Szerintem ez egy nekik valo terep lesz ott.

Szoledar mellett is elfogyott par ukran/Nato harcjarmu.


Bredlit lőtt szét egy orosz tank 1300 m-rol.
 
W

Wilson

Guest
Nem szoktam kritizálni nagyon senkit itt, de ez azért erős volt na. Hogy tőlem tudd meg elsőként: tegnap én is ott voltam, de Zsaluznijt nem láttam.
Zsaluznij gondolom mint hologram volt jelen, foto, esetleg video nem keszult rola... ahogy Budanovval egymast vallat atkarolva allnak.

Ez megint a bemondasra elhiszem kategoria, de bocs en NEM hiszem el bemondasra ezt a dolgot.

Ha meg megis el es ezt az ellentamadast o tervezte es vezeti, akkor szelutest kaphatott... akkor Ukrajna szamara jobb is lenne, ha halott lenne.
Ezt tegnap Zelenszkij közölte, tudom szerintetek biztos kamuzik, de az igazság az, hogy ezen a fórumon az orosz fundamentalisták szemében még egy fotó vagy videó sem bizonyít semmit amit korábban pont egy Zsaluzsnijról készült felvétel kapcsán született kommentek bizonyítanak..


Más...

Az Ukrán Fegyveres Erők Berdjanszki, Bahmuti és Torecki irányban sikeresen folytatják az offenzív hadműveletet – jelentette az Ukrán Fegyveres Erők vezérkara.

Forrás : Andrej Kovaljov, az Ukrán Fegyveres Erők vezérkarának képviselője a Katonai Médiaközpont élő adásában , Anna Maljar védelmi miniszterhelyettes a Telegramon

Kovaljov e: "A támadó hadművelet során az Ukrán Védelmi Erők támadó csoportjának csapatai az elmúlt nap folyamán 500 méterről 1 kilométerre haladtak előre Berdyanszk irányába."

Részletek : Hozzátette, hogy az ellenőrzés alá vont terület legfeljebb 3 négyzetkilométer.

Anna Maljar védelmi miniszter-helyettes azt is elmondta, hogy az elmúlt nap folyamán az ukrán csapatok Bahmut irányban 250 méterrel haladtak előre a Berhovszkij-tározó közelében , és 200 méterrel Toreck irányában.

Malyar: " A harcok a következő területeken folytatódnak: Malaya Tokmachka, Novodanilovka, Makarovka közelében, Orekhov irányban; Maryinka; Yagodnoye Bahmutskyban; Veseloe Limanskyban."


Képernyőkép a deepstatemap.live webhelyről

Részletek : A miniszterhelyettes megjegyezte, hogy az ellenség mindent megtesz annak érdekében, hogy megtartsa az általa elfoglalt pozíciókat – aktívan alkalmazza a légierejét valamint heves tüzérségi támadásokat hajt végre.

Az ukrán csapatok az offenzíva során szilárd aknamezőkkel találkoznak, amelyek a páncéltörő árkokhoz kapcsolódnak. Ezenkívül a megszállók megpróbálják megállítani a védők előrenyomulását egységeik páncélozott járművek elleni folyamatos ellentámadásaival, valamint ATGM-k és kamikaze drónok tömeges használatával.






Az ukrán katonák felvételeket mutattak be a felszabadult donyecki Makarovkáról...​


2023. június 13., kedd, 11:02



Az ukrán katonák felvételeket mutattak be a felszabadult donyecki Makarovkáról

képernyőkép


A Mihail Osztrogradszkij ellentengernagyról elnevezett 35. Önálló tengerészgyalogos dandár harcosai felvételeket mutattak be a felszabadított Makarovkáról a donyecki régióban.

Forrás: Mihail Ostrogradszkij ellentengernagy , 35. külön tengerészgyalogos dandár

„Felszabadult Makarovka település a donyecki régióban.


Részletek: A védők arról számolnak be, hogy az ellenséges katonai személyzet egy része elesett, néhány fogságba esett, néhány pedig elmenekült.








https://www.pravda.com.ua/rus/news/2023/06/13/7406620/


Strelkov Igor Ivanovics #KRP

június 13., 12:15


Heves harcok folynak Staromayorskoye falu környékén Volnovakha irányában. Részletek még nincsenek.
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 096
93
Ezt tegnap Zelenszkij közölte, tudom szerintetek biztos kamuzik, de az igazság az, hogy ezen a fórumon az orosz fundamentalisták szemében még egy fotó vagy videó sem bizonyít semmit amit korábban pont egy Zsaluzsnijról készült felvétel kapcsán született kommentek bizonyítanak..


Más...

Az Ukrán Fegyveres Erők Berdjanszki, Bahmuti és Torecki irányban sikeresen folytatják az offenzív hadműveletet – jelentette az Ukrán Fegyveres Erők vezérkara.

Forrás : Andrej Kovaljov, az Ukrán Fegyveres Erők vezérkarának képviselője a Katonai Médiaközpont élő adásában , Anna Maljar védelmi miniszterhelyettes a Telegramon

Kovaljov e: "A támadó hadművelet során az Ukrán Védelmi Erők támadó csoportjának csapatai az elmúlt nap folyamán 500 méterről 1 kilométerre haladtak előre Berdyanszk irányába."

Részletek : Hozzátette, hogy az ellenőrzés alá vont terület legfeljebb 3 négyzetkilométer.

Anna Maljar védelmi miniszter-helyettes azt is elmondta, hogy az elmúlt nap folyamán az ukrán csapatok Bahmut irányban 250 méterrel haladtak előre a Berhovszkij-tározó közelében , és 200 méterrel Toreck irányában.

Malyar: " A harcok a következő területeken folytatódnak: Malaya Tokmachka, Novodanilovka, Makarovka közelében, Orekhov irányban; Maryinka; Yagodnoye Bahmutskyban; Veseloe Limanskyban."


Képernyőkép a deepstatemap.live webhelyről

Részletek : A miniszterhelyettes megjegyezte, hogy az ellenség mindent megtesz annak érdekében, hogy megtartsa az általa elfoglalt pozíciókat – aktívan alkalmazza a légierejét valamint heves tüzérségi támadásokat hajt végre.

Az ukrán csapatok az offenzíva során szilárd aknamezőkkel találkoznak, amelyek a páncéltörő árkokhoz kapcsolódnak. Ezenkívül a megszállók megpróbálják megállítani a védők előrenyomulását egységeik páncélozott járművek elleni folyamatos ellentámadásaival, valamint ATGM-k és kamikaze drónok tömeges használatával.






Az ukrán katonák felvételeket mutattak be a felszabadult donyecki Makarovkáról...​


2023. június 13., kedd, 11:02



Az ukrán katonák felvételeket mutattak be a felszabadult donyecki Makarovkáról

képernyőkép


A Mihail Osztrogradszkij ellentengernagyról elnevezett 35. Önálló tengerészgyalogos dandár harcosai felvételeket mutattak be a felszabadított Makarovkáról a donyecki régióban.

Forrás: Mihail Ostrogradszkij ellentengernagy , 35. külön tengerészgyalogos dandár

„Felszabadult Makarovka település a donyecki régióban.


Részletek: A védők arról számolnak be, hogy az ellenséges katonai személyzet egy része elesett, néhány fogságba esett, néhány pedig elmenekült.








https://www.pravda.com.ua/rus/news/2023/06/13/7406620/


Strelkov Igor Ivanovics #KRP

június 13., 12:15


Heves harcok folynak Staromayorskoye falu környékén Volnovakha irányában. Részletek még nincsenek.
Elég lett volna valami olyasmit írnod, hogy valóban kétséges a hír valóságtartalma, mert csak egy közlésen alapul. És nem, nem vagyok orosz fundamentalista - sem -, csak én igyekszem használni az eszem.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 979
11 926
113
Ezt tegnap Zelenszkij közölte, tudom szerintetek biztos kamuzik, de az igazság az, hogy ezen a fórumon az orosz fundamentalisták szemében még egy fotó vagy videó sem bizonyít semmit amit korábban pont egy Zsaluzsnijról készült felvétel kapcsán született kommentek bizonyítanak..
Hat erre csak egy lajkot tudok adni sajnos. Neked nem tunt fel, hogy az addig lepten nyomon feltuno, nyilatkozo, ertekezleteken reszt vevo Zsalu egyiket sem csinalja, nincs nyoma sehol, csak a drogos kepzelgeseiben? De gondolom az a haditerv, hogy jol elrejtik es titokban tervezi a hadmozdulatokat, az ukrik megtiltottak a fenykepezeset, ugy mint a legicsapasoket...

na mindegy, keremkapcsoljaki....
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 670
113
Aki szeretné megérteni az orosz védelmi vonalak felépítésének alapjait, az alkalmazott harcászatát, annak ajánlom figyelmébe Enzsöl Gyula Páncélelhárítás c. művét, mely innen letölthető: - sok egyéb szabályzat mellett.
A politikai és atom alkalmazásbeli témáját figyelmen kívül hagyva nagyon jól ismerteti az álló védelmi harc sajátosságait. Így érthetővé válik ez a fajta adok-kapok és talán nem vonnak le egyesek téves következtetéseket. A IV. fejezettől (116 old.) érdekes.
Mi még tanultuk ezt a harcfajtát.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 733
28 419
113
Pistorius, német védelmi miniszter szerint nem tudnak minden elvesztett Leo 2-est pótolni Kievnek. De 100 db Leo 1-est rendbehoznak és őszre leszállitják. Irja Die Welt.
"A tizenkét apostol a következő három: Péter és Pál." (Idézet Robert Cohn Casteltől)
Felmerül a kérdés bennem, hogy leszállítják az ígért 100 Leo1-est őszre és megemelik a darabszámot újabb 100-zal, szintén őszre, vagy ez marha jól hangzik, és csak elővették az íróasztalból a következő szállítmányt és beígérték megint? Nekem úgy tűnik, hogy ismét egy szállítmányt ötször jelentenek be változatlan menetrenddel és változatlan darabszámmal.
Pontosan, korábban még júniusi szállítási határidővel érkeztek volna a Leo 1-ek, de ha csak ősszel sikerül őket behozni akkor halottnak a szentelt víz az egész. Valszeg akkor még pár hétig esetleg nagyobb ukrán aktivitást láthatunk, de amint a veszteségek összértéke egy bizonyos szintet elér inkább tovább napolják az ellentámadást. És persze mutogatnak majd a nyugatra hogy reeeeeee nem adtatok elég eszközt reeee
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 985
12 782
113


Ezt a videot en is linkeltem a forumra. Par honapja ez meg orosz propagandanak lett volna titulalva ma meg mar a mainstream hirekben van. :D