[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szerda

Member
2014. augusztus 23.
172
0
16
A szerbek eladták magukat: „Úgy gondolom, hogy Szerbiának sokkal jobb megállapodása van a Déli Áramlatról, mint néhány más európai országnak, … de vannak bizonyos kötelezettségeink” - magyarázta. „Semmi értelme annak, hogy a gázvezeték Szerbiában kezdődjön, és ott is érjen véget” – nyomatékosította, arra utalva, hogy hiába épül meg a Déli Áramlat szerbiai szakasza, ha az Európai Unió országaiban nem folytatódhat az építkezés.
http://oroszhirek.hu/index.php/politika/3950-belgrad-szerbia-az-europai-integracio-mellett-kotelezte-el-magat

Ezt a dezinformációs kavalkádot. Az eredeti homlokegyenest mást mond:

"But a Dutch-based spokesman for the South Stream consortium told this website that work on the offshore part of the project - from Anapa on Russia’s Black Sea coast to Varna in Bulgaria - is going ahead anyway.

“We are confident that South Stream will be implemented and aim for the first offshore pipeline to be in operation by the end of 2015”.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 935
65 929
113
Az a térkép egyre inkább xarul néz ki szaki szempontból. Északon a Luganszki területen egyre hátrébb tolják a szakikat,ott települések is mentek el. Nyugaton meg Donyeck alatt ha nem vigyáznak a szakik fognak épp egy katlanba besétálni.
Új vezető/tanácsadó van az ukránoknál?
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 393
23 255
113
<blockquote rel="Mackensen">Nem értem miért volt olyan fontos a reptér. Én inkább azt a hídfőállást (beékelődést) számoltam volna fel.

A reptér is egy hídfőállás, ráadásul Donyeckhez nagyon közel. Ha tényleg van utánpótlási vonal (alagút), akkor igen veszélyes lehet. Kissé ellentmondásosnak érzem a röhögcsélős, csípőből tüzelős videókat és az óriási veszteségekről szóló híreket. Nagyobb veszteségek után azért esik a morál és sokkal óvatosabbak lesznek az életben maradtak.
</blockquote>

Valószínűleg pont ezért is röhögcsélnek a videón, a pszichológiai hadviselés egyik formája, ha látja a világ és főleg az ellenség, hogy a legnagyobb veszteségek után sem törnek meg sőt elszántabbak mint valaha. Egyébként ezek az elvakult harcosok nem félnek, hitük szerint ha harcban halnak meg egyből bejutnak a mennyekbe, akkor meg mitől tartanának? Az ilyen videók meg általában a harcok szünetében készülnek, viszonylagosan normálisabb beállítások mellett, direkt propaganda céllal.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 393
23 255
113
Elszabott egy ország, ezekre lehet szavazni!
http://www.karpataljalap.net/2014/10/09/magyarok-koreben-petro-porosenko-blokkja-vezet
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 393
23 255
113
Erről meg már régen volt szó. Lehet hogy meg sem esett szét a maláj gép azonnal?
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_10_09/278411775/
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 935
65 929
113

mcsaba

Active Member
2014. augusztus 23.
159
111
43
Mackensen, a reptér stratégiailag tényleg nem tűnik fontosnak, mert elég közel van az amúgyis kialakult frontvonalhoz. Akkor lehet jelentősége, ha Luhanszkhoz hasonlóan el akarják tolni a város határaitól meszebbre az ukrán erőket. Úgy tűnik, valami miatt mindenképpen meg akarják szerezni azt a repteret, így kell lennie valamilyen alapos katonai oknak is.

A minszki tárgyalások hol tartanak? Vagy egy hónapja megy a "tűzszünet", de fogolycserén kívül más konkrét egyezményről nem hallottam. Mi van a különleges státusszal? Valaki már elfogadta, vagy elvetette már? Vannak alternatívák?

Az oroszok nem tettek semilyen válaszlépést a legutóbbi ellenük hozott szankciókra, mint az előző esetben. Ez mit jelent? Nem akarnak/tudnak gazdasági háborút folytatni, és kivonulnak a "Novorosszia projekt"-ből? Közben megegyeztek a németekkel, vagy az EU-val? Mintha a Nato is hirtelen puhább hangnemre váltott volna.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 051
113
"346 polgári személy vesztette életét a valcmanista latortüzérség terrorbombázásai miatt!"

Ezt megakadályozhatnák az oroszok ha egyszerűen kilőnék a lokátorokat a tüzérséget meg szét bombáznák.
Ebbe sem civil sem orosz katona nem halna.

Persze ez nem olyan mint a szír konfliktus ahol mind a két fél bele ad mindent.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 869
81 478
113
Natalia egy mai gyulésen (új imidzs)
5cbfdd4dfda9efa82acfed60a68ed03772424ce0.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 869
81 478
113
A reptér stratégiailag fontos mivel onnan lovik Donyeck városát nehéztuzérséggel, mely kovetkeztében már tobbszáz civil halt meg és tobb mint ezer megsebesult.

Van egy ukrán verzio is. : Putyin parancsára akarják elfoglalni , mivel orosz katonai bázist akar létrehozni a reptéren.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Szerintem Stratégia szerepe van reptérnek , az ukránokat elvágják a légiutánpotlástól , de nem tudom hogy azon a reptéren hány nagyobb kép tudna már leszállni , szanaszét lőtték , bár az is igaz nem láttam ezért nem is tudhatom milyen állapotban van.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 319
13 825
113
És most miért nem tudják lőni a várost? Még mindíg nagyon közel van ukrnok által ellenőrzött területekhez.
Miféle utánpótlásszállítás? Eddig szárazföldön szállította mind a két fél.
???
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Én nem igazán értem vagy is értem is meg nem is :D
Hol van itt az ellentét , na meg a ukránok támogatása , ha Oroszoké lesz legnagyobb gáztározó, na meg a mienk a 2. legnagyobb tudtommal.
http://www.vg.hu/vallalatok/energia/a-gazprome-lesz-europa-legnagyobb-gaztaroloja-436925
 

szerda

Member
2014. augusztus 23.
172
0
16


Egy koma ezt megszakértette:

"Megaszonta az egyik minyiszter, hogy ha a családok betáraznak 1-2 mázsa óccsó ómát, akkor megmenthetőek így a termelők. A tetves családok a hibásak. Ja, én se nem veszek, mert nem tudom betárazni, nem fér bele már a kalasnyikovomba :)"