Na persze, és ki fogja a NATO déli szárnyát biztosítani Románia vagy Bulgária? Jó vicc!Daily Telegraph: Erdogan jelenléte a NATO-ban egyre veszélyesebb
A szerző szerint keményen vissza kell szorítani Törökországot.
Nem arról volt szó, hogy a NATO soha nem volt ilyen egységes, mint napjainkban?Úgy véli, a török elnök elvonja a figyelmet a háborúról a jövő hónapban esedékes vilniuszi csúcs előtt azzal, hogy a svéd tagság akadályozásával válságot idéz elő – írja a Daily Telegraphban.
Mit kellene tennie?Az intézet igazgatója úgy látja
Ráadásul a választási győzelem megerősítette, és most még bátrabban megy szembe a Nyugat érdekeivel, véli a szakértő.
A saját jól felfogott érdekei helyett a nyugat érdekeit képviselje? Jó nagy marha lenne. Nincs akitől öt megvédje a NATO, mert sem Göo., sem Irak, sem Szíria nem ellenfél. Az orosz pedig ne veszélyezteti a vitás területa Krim, de az már rég nem a töröké, azért balhét vállalni nem éri meg. Szóval, innen nézve a töröknek kevésbé van szüksége a NATO-ra, mint fordítva!
És egyébként is. Mit vár a nyugat/USA azok után, hogy 2016-ban meg akarta puccsolni?
Igen vissza él. Jó reggelt. És vissza is fog élni, mert a nyugat nem tehet semmit ez ellen.Hozzáteszi, Ankara visszaél jó geopolitikai helyzetével, és abban bízik, a NATO hajlandó lesz elnézni neki mindent.
Hogy egy ilyen nagyszerű észrevételét, még fizetnek is Angliában, hát nem akármilyen állások vannak arrafelé.
1. Milyen mernie kell? Törökország minket nem zsarol, szemben a fényességes nyugattal.Kitér Magyarország helyzetére is. Szerinte a magyaroknak merniük kell szembe menni Törökországgal, ha úgy vélik, Svédország csatlakozása megfelel saját nemzeti érdekeiknek.
2. Saját jól felfogott érdekünk a blokkolás.
3. Vagyis semmilyen nemzeti érdekünk nem fűződik Svédisztán csatlakozásához, teljesen közömbös, hogy bent vannak, vagy kint.
Ezt, hogy képzeli el?Bár kizárni egy NATO-tagot sem lehet, eseti alapon meg lehet kerülni Ankarát. Például létre lehet hozni egy olyan együttműködést, amely által Stockholm belépés nélkül is élvezi a tagság előnyeit – véli Almond.
Erre csak úgy van lehetőség, ha az egyes NATO tagok vagy azok egy csoportja, biztonsági megállapodást köt a Svédekkel, de az már nem NATO garancia, hanem egyes NATO tagok által vállalt garancia. kb. olyan lesz, mint a bukaresti kilencek szövetsége (vagy is semmire sem lesz jó). Amit biztosra merek állítani, nem sokan fogják ezt megkötni.
Szóval sok sikert a saját szabályaik megkerüléséhez.
Nagyon érdekes, hogy a demokratikus nyugat, milyen előszeretettel szegi meg a saját maga hozta szabályokat. És ezek után elvárják, hogy a világ többi része komolyan vegye őket.