[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 344
4 955
113
Itt ülök a reggeli kávéval, a péntek esti Nyúz meg elmaradt Prigo miatt... :eek: :D
Valahogy nem tűnik annyira kamunak ez a perpatvar, de valahogy furcsa, hogy egy há... különleges katonai művelet közepette egy csapat (amúgy nem vitathatóan hazafi) lelép a vezetéssel vitatkozni és a sajátjaira(!) lövöldözni. Prigo esetében mindig is gyanús volt, hogy lőszerhiány miatt jajveszékelt, a zenészek mégis haladtak (jó, araszoltak) előre Artyemovszkban, ami lőszer nélkül azért nem kis teljesítmény, ugye (tudom, gyalásók). Ráadásul a fickó csak stróman a Wagnernél. Közben meg Ivánék ismét szétlőtték az Ukrajnának nevezett területet az éjszaka folyamán - egy lázadás közepette. Színháznak is fura, mert ez azért otthon is kelt némi zavart, hiszen az oroszok is néznek egymásra, hogy "WTF?!"
Na, mindegy, a műsor adott, Prigónak viszont ezek után reszeltek, hacsak nem koronázzák cárrá Moszkvában záros határidőn belül, de ettől különösebben nem tartok.
Azt meg végképp nem hiszem el, hogy Sojgu bemegy Putyinhoz, hogy:
  • Főnök, támadjuk meg Ukrajnát!
  • Minek?
  • Marsall szeretnék lenni!
  • Ja, jó, persze, oké, hajrá!
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 982
5 424
113

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
WarGonzo ÉL!!!


A Krímet Herszonnal összekötő csonhari híd brit Storm Shadow rakétákkal történt szétlövése a NATO egyre nyíltabb katonai beavatkozására utal Oroszország ellen, hiszen a híd az orosz erők egyik fő utánpótlási vonalának számított.

Demkó Attila
06.23. 12 óra Face
Hány bejárat van a Krímbe - három jelentősebb - illetve négy további kisebb - azok csak pár autónyi töltések. Ebből egynél sérült bizonyítottan (javíthatóan) egy híd. Állítólag egy vasúti híd is sérült, de fotót nem láttam. Túlzott következtetést ebből levonni az orosz utánpótlásra nem lehet.
Csongar egy átjáró, Armjanszk egy másik és végül ott van az Arabat túrzás - ami kevésbé ismert. Az is használható , talán 2-3 rövid híd van csak, ami rombolható ukrán részről.
Az első harmadon az teljesen jó út. De a többi szakasz sem lehet katonai teherautóknak probléma - nyilván lassabb a főutaknál. Egyes hírek szerint már tavaly óta dolgoznak az úton az oroszok, hogy jobban járható legyen.
A csongari híd sérülése: ahogy az Antonovszki hídnál láttuk, vaslapot ráhegesztve inkább pár óra a javítás, mint több hét. Hacsak az urkánoknak nincs még sok felhasználható Strom Shadow-juk, akkor ez egy PR művelet, komolyabb katonai következménye nem lehet.
Magát a kercsi hidat kellene komolyan rombolni - ezért volt túl korai az akció tavaly a híd ellen. Ahogy akkor is hangsúlyoztam, ennek egy nagy offenzívával párhozamosan lett volna értelme. Akkor az ukránok előtték a puskaport - kérdés, ha megkapják a nagyobb hatótávolságú rakétákat, akkor mennyire tudják rombolni. Egy olyan műveletet megismételni, amikor 20 tonna robbanóanyagot juttatnak a hídra, több mint nehéz, ahhoz nagyon súlyos orosz hibák kellenének.


Légi indítású, nagyhatótávolságú precíziós fegyverekkel hajtott végre csoportos csapást az orosz hadsereg ukrán rakétaraktárak ellen, amelyekben külföldi gyártmányú fegyvereket is tároltak.

CNN - Ukrajna offenzívája „semelyik irányban nem felel meg az elvárásoknak.


A puccsista udvari bolond



Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a pénteki haditanács ülésen elrendelte az összes ukrajnai toborzóközpont vezetőjének átvilágítását.
https://demokrata.hu/vilag/atvilagitast-rendelt-el-zelenszkij-697625/
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Pontosan nem tudni, vagy épp lehet érteni mi folyik most ott, de Oo. bomlasztása újabb fázisába lépett.
1. Gazdasága bedőtése, sikertelen
2. Katonai megtörése, kifullasztása, sikertelen
3. Putyin megbuktatása belülről, Oo. demoralizálása ... ???
4. ?

Egy biztos a háború erőltetői nem nyugszanak.
Prigozsin szerepét nem értem mennyire valós vagy nem. Putyin, ha csepp esze van a háború végéig támogatta volna a közös érdek mentén, és Sztálini módszerrel utána csendben végez vele.
Azt, hogy ez Putyin mestertervének része azt sem gondolnám (adok neki 5% esélyt).
Egy biztos, hogy a fronton levők moráljának ez nem tesz jót.
Annyiban az időzítés viszont fura, hogy a Wagner nincs is frontvonalban most, augusztusra tervezte Prigo a visszatérést nem? És pont mostanra idözítette amikor egyébként megy az uki ellentámadás? Ami amúgy befulladt...
Kiváncsi leszek...
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Hát elég nehéz értelmezni Prigo kommunikációját, de azért az ukránok elég meredek állításokat tettek.


2 orosz helikoptert lőttek volna le a zenészek?



Az M4-es mentén foglalgatnának... Ez ügye a vasút, ami Ukrajna felé a lőszerellátás miatt kulcsfontosságú.


Meglátjuk, hogy mi igaz mindebből. Egyelőre én is csak lehetséges, homályos hírként berakom. Látom, a többiek is már más forrásokat hoztak ugyan ezekről.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
Reggeli "friss" Wagner hírek.Hogy kamu vagy nem ha valakinek van kedve nézzén utána.

https://twitter.com/sentdefender/status/1672471542754623489?t=9ScxfthMLhDPx3fS5KUE-Q&s=19


Rostov "blokád"alatt

Vélemémyem szerint Prigozhin-nak vagy "elment az esze",vagy szervezett "show műsor", vagy vele akarja Putyin megpuccsolni a jelenlegi Orosz katonai vezetést,elitet.Oka meglenne rá mert egyenlőre lehet "fényezni" nem egy sikertörténet nekik az a "különleges" hadművelet.
.
.
Ha ez valódi műsor, akkor most kiderülhet, hogy a random orosz átlagember mit gondol a háborúról és Putyinról, tüntetni kezd, stb, vagy csendben kivár. Lakossági támogatás nélkül a Wagner önmagában kevés, illetve ezek eleve zsoldosok, bűnözők, kérdés, mennyire megvehetők a hatalom által, ha többet igérnek.
Az én tippem, hogy Prigozsin hamarosan már csak 100-200 ember élén marad, a többiek elpárolognak, és azután jobb, ha elmenekül, azután majd valami távoli országban felbukkanva testőrködnek, vagy kisebb kommandóakciókat vállalnak pénzért.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
.
.
Ha ez valódi műsor, akkor most kiderülhet, hogy a random orosz átlagember mit gondol a háborúról és Putyinról, tüntetni kezd, stb, vagy csendben kivár. Lakossági támogatás nélkül a Wagner önmagában kevés, illetve ezek eleve zsoldosok, bűnözők, kérdés, mennyire megvehetők a hatalom által, ha többet igérnek.
Az én tippem, hogy Prigozsin hamarosan már csak 100-200 ember élén marad, a többiek elpárolognak, és azután jobb, ha elmenekül, azután majd valami távoli országban felbukkanva testőrködnek, vagy kisebb kommandóakciókat vállalnak pénzért.
Jól látod és ritka de most egyet értek veled! A zsoldosoknak pénz kell ! Ha nem kapnak lépnek ! Mennyi pénz puffer van a Wagnernél Prigó kezében ?
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Zelenszkij ma:
papich-zelensky.gif
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 619
48 178
113

Surovikin a Wagner PMC katonáihoz és parancsnokaihoz fordult (VIDEO)​

Szergej Surovikin hadseregtábornok beszédet mondott a Wagner PMC katonáihoz és parancsnokaihoz.
„A Honvédelmi Minisztérium utasítására most érkeztem meg a frontvonalból, ahol csapataink, parancsnokaink, katonáink, harcosaink, önkénteseink végrehajtják a feladatot, halálig harcolnak az ellenséggel, de megállják a helyüket. .
A Wagner PMC harcosaihoz és parancsnokaihoz fordulok. Önökkel együtt egy nehéz utat tettünk meg. Együtt harcoltunk, kockáztattunk, veszteségeket szenvedtünk, együtt nyertünk. Egy vérből valók vagyunk. Mi harcosok vagyunk. Arra kérlek, hagyd abba. Az ellenség csak arra vár, hogy a belpolitikai helyzet tovább romlik hazánkban. Nem lehet az ellenség kezére játszani ezekben a nehéz időkben.”
Источник: https://rusvesna.su/news/1687556943

VILLÁM: Ami történik, az egy hátba szúrás és az ország elárulása – Putyin (VIDEO)​

Vlagyimir Putyin elnök hátba szúrásnak és az ország elárulásának nevezte azt, ami ma Oroszországban történik.
„A túlzott ambíciók és a személyes érdekek áruláshoz vezettek!
Mindazok, akik fegyveres lázadást készítettek elő, elkerülhetetlen büntetésben részesülnek” – ígérte az elnök.
...
Источник: https://rusvesna.su/news/1687590476

Mi történik a fronton Orekhov és Artemovsk közelében (FOTÓ)​

Az Orosz Föderációban június 23-án este kezdődött katonai lázadási kísérlet hátterében az NVO zóna frontvonalán kialakult helyzet normálisnak mondható. Orekhovnál és Artemovszknál közönséges tüzérségi párviadalok és összecsapások zajlanak, nincsenek heves csaták.
A harcosok a terepen arról számolnak be, hogy minden normális, nincs demoralizáció.
Természetesen a katonaság értetlenül nézi, mi történik, de továbbra is maradéktalanul ellátják feladataikat.
Источник: https://rusvesna.su/news/1687600580

Két eset lehetséges:
1) Ez az egész színjáték.
2) a Nyugat sikeres akciója az orosz társadalom megosztására.
Inkább az utóbbiban hiszek. De azt nem értem, hogy az FSZB miért nem fogott gyanút Prigozsinnal kapcsolatban. Már korábban szivárogtak olyan hírek, hogy kapcsolatban áll Zelenszkijjel. Ezt mindenképpen ellenőrizni kellett volna.
A másik: 25 ezer emberrel nem lehet megdönteni a hatalmat, ehhez külső beavatkozás kell. Ez szerintem nagy veszély. Az jutott eszembe, hogy Zelenszkijék az ellenoffenzíva megindítása előtt nagy és szokatlan meglepetésről beszéltek.
A prominens személyek megnyilatkozásai sorra elítélőek Prigozsinnal szemben.
Valami nem tiszta nekem ebben. Miért nem csendben intézték el Prigozsint?
Ti mit gondoltok?
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 344
4 955
113
Két eset lehetséges:
1) Ez az egész színjáték.
2) a Nyugat sikeres akciója az orosz társadalom megosztására.
Inkább az utóbbiban hiszek. De azt nem értem, hogy az FSZB miért nem fogott gyanút Prigozsinnal kapcsolatban. Már korábban szivárogtak olyan hírek, hogy kapcsolatban áll Zelenszkijjel. Ezt mindenképpen ellenőrizni kellett volna.
A másik: 25 ezer emberrel nem lehet megdönteni a hatalmat, ehhez külső beavatkozás kell. Ez szerintem nagy veszély. Az jutott eszembe, hogy Zelenszkijék az ellenoffenzíva megindítása előtt nagy és szokatlan meglepetésről beszéltek.
A prominens személyek megnyilatkozásai sorra elítélőek Prigozsinnal szemben.
Valami nem tiszta nekem ebben. Miért nem csendben intézték el Prigozsint?
Ti mit gondoltok?
Ezen itt elmélkedik a csapat.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 488
79 556
113
6 oldalt egyben olvastam végig (javaslom mindenkinek). Maradjunk annyiban, hogy még azoknak sincs halvány lila fingjuk sem arról, hogy mi történik az oroszoknál akik azt hiszik hogy igen.
Olvastam olyat az elmúlt 6 oldalon, hogy orosz-NATO háború esetén az oroszok leradíroznák az eget, megkezdték az áttörést az ukránok, kitartanak az oroszok, stb. A vegén meg kiderült, hogy Oroszország már a Wagnerrel is harcol...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Azon csodálkozom, hogy kapor részről nincs --szinte-- semmi nyoma nagyobb aktívitásnak.
Én emiatt kizárom, hogy Z(selé)-ügynöknek lenne bármilyen formában az események mögött: akkor Prigo a frontot gyengítené hátúlról, és oda koncentrálva már mennének az ukri-oldalról a Tigrisek Leo-k/Chally-k/minden-is...

Ennek semmi nyoma!!!


Az meg --szerintem-- az ukrán oldalon az "illetékes(katonai-vezető) személy" fizetés-nélküli szabadságolását (orosz raketta által :oops: ) támasztja alá, hogy az adódó katonai alkalmat nem használják ki!
...semmire!!!
Legkevesebb média-győzelmet lehetne aratni Nyugaton=> tovább jönnének a Zselé ügynöknek és csapatának az elsikkasztható milliárdocskák!

Szerintem az ukri-kapor/nyugati-média "vetítés" ellenére már nincs meg ehhez a szükséges technika, az élőerő, és a morál...

.