<blockquote rel="Capslock">
i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/773804326256927526.jpg
az ősöreg R-27 és R-73 rakéták láthatók.
Ennyi erővel a Sidewinder és az Amraam is ősöreg, mert egyiket se ma fejlesztették, de máig modernizálják őket. És az oroszok is ugyanezt teszik a saját rakétáikkal.</blockquote>
Az amerikai Sidewinder már csak a nevében azonos a 40-es évek végén kihozott alapváltozattal. Ha megnézel egy AIM-9X Block II-t, no ott látszik a fejlődés.
Vagy az AMRAAM-nál:
AIM–120A: 1988-től gyártott alapváltozat.
AIM–120B: 1994-től gyártott változat, új, WGU–41/B irányítórendszerrel, melynek vezérlő szoftvere EPROM-on van tárolva, és átprogramozható a CFMRE (Common Field-level Memory Reprogramming Equipment, angolul Közös Csapatszintű Memória-Újraprogramozó Felszerelés) berendezéssel.
AIM–120C: a P3I (Pre-Planned Product Improvement, angolul Előre Tervezett Termékfejlesztés) továbbfejlesztési program nyomán létrejött, 1996-tól gyártott változat fő külső ismérve a szárnyak és a vezérsíkok külső részének levágása, így a fesztávolság csökkentése, ami lehetővé tette, hogy a rakéta beférjen az ötödik generációs vadászrepülőgépek (F–22, F–35) belső fegyverterébe. Irányító berendezése a WGU–44/B típusú.
AIM–120C–4: 1999-től gyártott változat, továbbfejlesztett, WDU–41/B robbanótöltettel.
AIM–120C–5: a 2000 júliusától gyártott rakéta új, rövidebb, WCU–28/B irányítóberendezést kapott, így az új, WPU–16/B rakétahajtómű hossza megnőhetett, nagyobb hatótávolságot eredményezve.
AIM–120C–6: korszerűbb TDD (Target Detection Device) berendezéssel gyártott változat.
AIM–120C–7: a 2006-tól szállított változat nagyobb hatótávolsággal és fejlesztett zavarvédettséggel rendelkezik.
AIM–120D: az eredetileg AIM–120C–8 nevű változat 50%-kal nagyobb hatótávolsággal, kétirányú adatbusszal és GPS-sel kiegészített navigációs rendszerrel rendelkezik.
Na ez egy fejlesztési program.
Az R-27 rakétát viszont az oroszok nem fejlesztik, EM jellel kijött egy hosszabb hajtóműves változat a 90-es évek elején, azóta semmi, elavult félaktív radaros rendszer, és már újkorában sem volt élesben használható, még az etióp-eritreai szinekben lejátszott orosz-ukrán párbajokban sem találtak el vele még érdemi ellentevékenységre képtelen Su-27, Mig-29 gépeket sem. Nem tudom, az oroszok minek reptetik ezt a rakétának látszó tárgyat, talán a gépek súlypontjához kell
Kiállításokon sem szerepeltetnek R-27 érdemi fejlesztéseket, ezt feladták.
Az R-73 már potensebb rakéta, de szolgálatban itt is a régi cuccok állnak, terveztek egy K-74 jelű nagyobb továbbfejlesztést, de ez terv is maradt. A szovjet/orosz vadászgépek leggyengébb pontja mindig is a (rakéta)fegyverzet volt, és jelenleg is az. Most hogy jobban elkezdtek rendszeresíteni új vadászgépeket, új fedélzeti elektronikával, talán megjelenhetnek érdemben új fegyverek is.