[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
B0-bEQqCYAIBCjg.jpg
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
antigonosz 16:09

Engem is meglepett a magyar média által közölt arányszám. Én voltam választási bizottsági tag az idén is. Ha pl. 14.00 órakor 20% körül van a részvételi arányszám, az nálunkMagyarországon nem lesz 52%-os részvétel a nap végére. Úgy gondoltam, hogy bizonyára az ukránoknál másként alakul a szavazási aktivitás.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Tessék az egyik ukrán tv csatorna "1+1"(porosenko a tulajdonos) így butította a már amúgy is a hazugságokkal teljesen megbutított ukrán népet.

A részvételi arány már a világcsúcs kategória (helyi ido szerint 19,30): Donyeck, Harkov, Luganszk,Dnyepropetrovszk - 99,9 %

CaP5_ylncMc.jpg

zf1sZezNeVE.jpg
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
boki 18:05
Ez a vicc kategóriája. Érdekes lenne, ha több ukrán csatorna adatát együtt lehetne nézni. Azon gondolkodtam, hogy - gondolom, több tv-csatorna, internet közli a részvételi arányokat- ezek az eltérő arányok kiknek szólnak. Az ukrán többség is józan emberekből áll, ők azért le tudják vonni az egymásnek ellentmondó adatokból a következtetést.
Még az volt számomra furcsa, hogy az eredmény nagyon nehezen született meg. Egy flott választásnál kb. 2 óra alatt egy bizottság megállapítja az eredményt, s továbbítja a felettes választási bizottságnak. Nálunk másnap reggelre már 100%-os a feldolgozottság. De már este 10-11 óra körül is világosan látszanak az eredmények. Azt tudom, hogy az ukránok jók informatikában, nem hiszem, hogy ennek hiánya lenne a késés oka.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Ukrán Sz-300 Sz légvédelmi rendszerek haladnak Odesszán keresztul.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tdhtmLN7VoI
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Csecsen zászloalj- csecsen onkéntesek, akik azért érkeztek, hogy levadásszák Isza Munajevet az ukránok oldalán harcolo " Dudajev "terrorista egységek parancsnokát, aki megsértette Kadirovot.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1ge5fxmpAiw

Isza Munajev
cbcfvRZv9HA.jpg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ukrajna sohasem lesz már a régi. Ezt Olekszandr Zaharcsenko, az önhatalmúlag kikiáltott Donyecki Népköztársaság "miniszterelnöke" jelentette ki a Dialog.ua orosz nyelvű ukrán hírportálnak.
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/10/29/ukrajna-sohasem-lesz-mar-a-regi/