[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
boki: Itt 5 db kilőtt orosz technikáról írnak. Összefoglalót kérnénk. :)

A fórum ahol találtam T-72BZ -ként hivatkozik a harckocsira.
http://obozrevatel.com/crime/47596-myi-vzyali-v-plen-5-russkih-tankistov-boets-vyishedshij-iz-okruzheniya.htm


http://www.youtube.com/watch?v=--A4X-KrGIw

http://www.youtube.com/watch?v=i1-U72O751U

Az elsovideoban a Donbassz zászloalj egyik katonája beszél arrol, hogy elfogtak 5 orosz tankistát, akik 19-20 évesek és hivatásosak. Azért oroszok mert a tankon fehér pont van (szerinte ez a megkulonbozteto jeluk). Az a haditechnika az elso videon mind ukrán . Az "orosz" tankisták lotték ki.

A második videon mutatja az "orosz" tankot, ami nem más mint egy T-72 (BM), tehát 1989-es verzio. A katona szerint a tank eltévedt , ezért tudták elfoglalni. Még a fustfelho felé mutogat, ahol állítolag egy BR-80-as lottek ki. Mutatja az orosz hadsereg által használt élelmiszerzsákot. Nemtitiok, hogy az onvédelmi erok ilyen élelmiszerzsákokat kapnak támogatásként.
Szóval sok kérdés maradt. Hol az elfogott orosz katonák, miért nem mutatják a videon? A tank se tiszta ugy.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Svéd önkéntesek az Ajdar-zászlóaljban:
attachment.php

Nácik a náciknál.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Az ukrán fegyveres erok illetékesei nem mutatnak érdeklodést az aktivisták otlete iránt...(12,03 hsz-hez)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Strelkov nagy sajtotájékoztatoja online:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5R2lOg8ypXc
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Ha Szanyikapitány azt mondja az origón, akkor vegyétek tudomásul hogy minden legális és törvényes ,az európai normáknak megfeleló volt. :) origo.hu/nagyvilag/20141027-szanyi-tibor-ukrajna-az-europai-uniohoz-valo-tartozas-utjara-lepett.html

Ukraine Reporter ‏@StateOfUkraine 9 ó9 órával ezelőtt

New Russian artillery on #Ukraine's border, some of which is later deployed near #Donetsk & Mariupol
B1LB8t9IMAAsgQ6.jpg


Ukrainian Cyborgs Return Home: Donetsk International Airport defend... Ukrainian soldiers known as cyborgs have returned to Dnipropetrovsk for a 10 days respite from the front lines. Citizens with flowers and presents filled the... https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=cH4PIZ4kQGU
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
boki 13:29

Tulajdonképpen Strelkov milyen minőségben vett részt ezen az eseményen? Hol volt ez?
Érdekes, én úgy tudtam, hogy Oroszországban van.
Lehet, hogy vad elképzelés, de ,szerintem, ő Novorossziában feladatot teljesített, szaktudásával segítette a szakadárokat. Vagy közelebbi, bensőségesebb viszony fűzi őt ezekhez a megyékhez, tartományokhoz?
Tudtok erről valamit.
Én nem tudok oroszul, nem értem miről van szó, de az arckifejezése inkább szerény ember benyomását kelti bennem. Amikor megszólal, egyéb nonverbális kifejezőeszközök azért elszántnak és szilárdnak mutatják.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
boki

Min nevetsz?Az az óvóhely bármilyen szóba jöhető csöves tüzérség ellen megvéd.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
boki 13:29

Tulajdonképpen Strelkov milyen minőségben vett részt ezen az eseményen? Hol volt ez?
Érdekes, én úgy tudtam, hogy Oroszországban van.
Lehet, hogy vad elképzelés, de ,szerintem, ő Novorossziában feladatot teljesített, szaktudásával segítette a szakadárokat. Vagy közelebbi, bensőségesebb viszony fűzi őt ezekhez a megyékhez, tartományokhoz?
Tudtok erről valamit.
Én nem tudok oroszul, nem értem miről van szó, de az arckifejezése inkább szerény ember benyomását kelti bennem. Amikor megszólal, egyéb nonverbális kifejezőeszközök azért elszántnak és szilárdnak mutatják.

Moszkvában tartotta a sajtótájékoztatót. Leváltása(eltávolítása) óta nem járt Novorossziában. O volt aNR védelmi minisztere.Tapasztalt, tobb háborúban részt vett, nyugalmazott FSZB tiszt. Mint orosz patrióta , a hagyományos orosz pravoszláv értékek elkotelezettje, az orosz értékek és érdekek mellett kiálló patrióta, aki számára nem kozombos a Novorossziában élo emberek-civilek sorsa...
Tobbszor tart sajtótájékoztatót, hogy hívja fel a hivatalos orosz vezetés figyelmét a kelet-ukrajnai eseményekre, kér támogatást az ottani emberek számára.

Nagy a népszerúsége Oo-ban.Szerintem o lehet Putyin komoly ellenfele a 2018-as elnokválasztásokon , ha úgy adódna.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
<blockquote rel="boki">Nácik a náciknál.

Meg szerencse, hogy a szeparatistakkal harcolo orosz nacikkal semmi gond nem volt :)
</blockquote>

Még "eltévedt"orosz neonácik is harcolnak a neonáci Ajdar zászlóaljban.
Harcol néhány tíz orosz neonáci a "jó" oldalon is , az onvédelmi erok oldalán.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Nem érted. :) Ha már harcolni akar az orosz neonáci akkor harcoljon az oroszok oldalán ne az ukránok oldalán.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Az ukránok és más kulfoldi zsoldosok pedig<b> NE</b> gyilkolják a civil-foleg orosz nemzetiségu lakosságot ...
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
Az ukránok és más kulfoldi zsoldosok pedig<b> NE</b> gyilkolják a civil-foleg orosz nemzetiségu lakosságot ...

Az orosz neonacik nem zsoldosok? Csak a sved neonacik? Ez utobbiak miert nem onkentesek?

btw: Semmilyen civil aldozat sem elfogadhato, sem orosz nemzetisegu, sem ukran, sem semmilyen - ennek ellenere mindket oldal lelken szaradnak ilyen aldozatok.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Az oroszok az orosz kisebbséget védik, a svédek pedig nem a svéd kisebbségért harcolnak. Sőt, még csak nem is az ukránokat támogatják, hanem egészen egyszerűen csak oroszokat akarnak ölni.