[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
Az oroszok az orosz kisebbséget védik, a svédek pedig nem a svéd kisebbségért harcolnak. Sőt, még csak nem is az ukránokat támogatják, hanem egészen egyszerűen csak oroszokat akarnak ölni.

Es a csecsenek kit vedenek? Azok sem zsoldosok? Es a szakadarok oldalan harcolo franciak/brazilok/spanyolok? Azok onkentesek, de az ukranokkal harcolo svedek/lengyelek/amerikaiak mar zsoldosok?

Amugy sem ertem ezt a nagy zsoldosozast, mivel ketlem, hogy itt barki is penzert harcolna, a zsoldos pedig ezt jelenti.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Nézd már meg kik pénzelik az egyes ukrán zászlóaljakat. Vagy az oligarchák vagy az ukrán belugy. Nyilvánvaló, hogy mindkét oldalon vannak onkéntesek, akik az eszméért harcolnak és vannak zsoldosok is. A csecsenekrol tudom, hogy pénzért harcolnak, a kozákok , pravoszlávok az eszméért.
Viszont az ukránok oldalán harcoló sok kulfoldi csak azért csatlakozik, hogy hobbibol oroszokat oljon, elég csak visszagondolni a svéd és a finn onkéntes nyilatkozataira. " Oromet éreznek ha eltalálnak egy "oroszt" és az osszeesik" ez beteges.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ez is Grad, csak egylövetű. :)
https://www.youtube.com/watch?v=zWOvgfFBMFI
Az "A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai" c. topikba nem mertem betenni. :)
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
Nézd már meg kik pénzelik az egyes ukrán zászlóaljakat. Vagy az oligarchák vagy az ukrán belugy. Nyilvánvaló, hogy mindkét oldalon vannak onkéntesek, akik az eszméért harcolnak és vannak zsoldosok is.

Egyelore az egvilagon semmi sem bizonyitja, hogy barki is fizetett volna kulfoldi fegyvereseknek... kulonosen azert nem, mert par millio dollarert mar tudtal volna jopar ex special forces katonat (pl. SAS) felberelni, akiknek a harcerteke joval nagyobb lett volna, mint barmely jelenlegi alakulat eleddig demonstralt teljesitmenye. Ilyesmire viszont egyaltalan nem lattunk peldat.

Mindazonaltal en az elejetol fogva csak arra kivantam felhivni a figyelmet, hogy abszolut felesleges ezzel a zsoldosozassal, onkentesezessel gerjeszteni a hangulatot... foleg, hogy eddig nagyon egyoldaluan voltak alkalmazva ezek a jelzok.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="papichulo"

Amugy sem ertem ezt a nagy zsoldosozast, mivel ketlem, hogy itt barki is penzert harcolna, a zsoldos pedig ezt jelenti.

</blockquote>

Volt fent több olyan video, amikor az elesett ukrán, vagy ki tudja milyen nemzetiségű áldozat zsebeiből amerikai dollárok kerültek elő. És olyan is, amelyben az ukrán katona konkrétan megmondta, mennyit kaptak a "finanszírozótól". Itt eszmékről van szó, csak az a helyzet, hogy a NATO oldalán hazug ideákkal operálnak.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Kárpátalja megint új kormányzót kap
http://www.karpatalja.ma/karpatalja/kozelet/valerij-packan-lesz-karpatalja-uj-kormanyzoja/
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Az USA katonai eszközökkel segíti Ukrajnát (bár biztos nem erre számítottak az Ukránok
http://www.karpatinfo.net/cikk/politika/az-usa-katonai-eszkozokkel-segiti-ukrajnat
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Csoda hogy még nem omlott össze:
http://www.karpatinfo.net/cikk/gazdasag/74-milliard-dollarra-nott-az-allamadossag
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Az USA katonai eszközökkel segíti Ukrajnát (bár biztos nem erre számítottak az Ukránok
http://www.karpatinfo.net/cikk/politika/az-usa-katonai-eszkozokkel-segiti-ukrajnat

„A minszki megállapodástól függetlenül az ukrán hadseregnek fejlesztenie kell szakmai tudását és tökéletesítenie kell katonai eszközeit a hatékony védelem céljából” – közölte.

Árulja már el nekem valaki hogy miért van az hogy csak az amerikai katona tud mindent,csak tőlük lehet tanulni. Legyen ukrán,magyar,német,kurd stb. Már vagy 20 éve csak azt hallom hogy usa kiképző itthon,usa kiképzés az usában, irakban,afgánban (ez a legjobb, az afgánokat akarták képezni... :) ahol nemzeti sport a háború) stb. Aztán mikor visszalőnek nekik meg tele a gatya.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 724
113
Árulja már el nekem valaki hogy miért van az hogy csak az amerikai katona tud mindent,csak tőlük lehet tanulni. Legyen ukrán,magyar,német,kurd stb. Már vagy 20 éve csak azt hallom hogy usa kiképző itthon,usa kiképzés az usában, irakban,afgánban (ez a legjobb, az afgánokat akarták képezni... :) ahol nemzeti sport a háború) stb. Aztán mikor visszalőnek nekik meg tele a gatya.
Amin Te ki vagy akadva az a BIRODALMI GŐG egyik megnyilvánulása! :)
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
boki 19:19
Érdekes. Bár gondolkodtam, hogy leírjam-e, végül elvetettem. De te megerősítettél, hogy mintha Strelkov politikai felépítése történne. Jó lenne tudni, kik állnak mögötte, mert ez politikai-társadalmi hátország nélkül nem megy. Ez egyébként sok kérdésre választ adna.
Nekem egyébként hasonlít Putyinra bizonyos értelemben: titkosszolgálat, sok tapasztalat, higgadtság stb. Putyinnnak is gondoskodnia kell az "utódlásról", ki kell termelni a megfelelő vezetőt. Szerintem, ez nem Putyin ellenében történhet. De ezek nyilván sejtések, mégis ez tűnik számomra logikusnak.
Most azt dobták be a köztudatba Nyugaton, hogy Putyin beteg. Ez lehet hazagság, de lehet igaz is. Bár a fizikai kondíciója alapján nem tűnik számomra betegnek. Hajlok arra, hogy ez propaganda.
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
Bár a fizikai kondíciója alapján nem tűnik számomra betegnek.

Putin elpusztithatatlan! :)

Putin-rides-a-bear.jpg
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://alfahir.hu/porosenko_ismet_jacenyukot_latna_kormanyfoi_pozicioban

Ma 2 órától a Globál című műsorba két Szakértő (bár inkább analfabéta) azon vitatkozott hogy mi jacenyuk meg porosenko közt a különbség.
És hogy hatalmi harc a van a két tag közt .

És akkor elgondolkodtam azon hogy mindegy ha én mondom el a véleményt, és még józan paraszt ember is megérti.