[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
A videókon 22-NÉL NINCS TÖBB! Egyszerre, egy helyen!
Igen 22 db, egy videón. Ebből az ukránok kilőttek 40-50-et :)
Szóval azt mondod, az orosz megvette a licenszet a nyugati szerszámgépipar cégeitől?
De gyártott sajátot és jobbat is?
Hát persze....
A cégek listáját, beraktam, az a CNC, és Plazma vágó van az Uralvagonzavodban ami a linken található. Vannak róla cikkek, nem olvastad el.
Gyártják a számítógépeket, lézer és optikai szenzorokat, szoftvereket.
Optikai lézert 30-40 éve gyártanak, olyat amilyet. Szoftvereket gépekhez mindig is készítettek. Számítógépet is, igaz nagyon elavultak nyugati szemmel nézve.
Meg van hozzá az a know-how, amire a nyugatnak 100 év kellett.
Más jellegű know-how van a birtokunkban, mint pl. az űrutazás, rakétagyártás, atomenergia, nehézgépgyártás (katonai és mezőgazdasági) melyek mindegyikében világ élmezőnyt képviselnek.
Mesélj még.
Ez az az orosz ipar, ami:
  • Lada Nivát gyárt 2023-ban, mert akkorát fejlődött? :)
Hát az USA autóipar? A föld nem hordott a hátán ennyire rosszul megtervezett, kivitelezett gépjárműveket. A TESLA made in USA eladhatatlan portéka! Szétesik, nyikorog, zörög, megbízhatatlan, csak az USA-ban forgalmazzák mára, mert a kutyának sem kell. A kínaiak és a németek miatt, most már mínőséget gyártanak. De nem az USA-ban! Mindegy USA autógyár egy vicc kategória a mai napig.
Merkel mondta Trumpnak, mikor Trump neheztelte az amcsi gépjárművek szegényes eladását Európában, hogy "majd akkor veszünk USA gépjárműveket, ha megtanulnak autót gyártani" :)

egyébként:
Az AvtoVAZ kínai licensz alapján idén közel 400.000 gépjárművet fos ki a szalagokon.
  • Ami nem bírja gyártani az Armatát, csak a 72-esen alapuló T-90M-et?
Ki mondta, hogy nem bírják, van alapja az állításodnak? Valószínűsítem, hogy drágább és jelenleg felesleges. De mégis melyik ujjadból szoptad, hogy nem volnának képesek gyártani?
  • Ami kénytelen a 30 éves BMP-3-at gyártani, mert csak annak a gyártásához vannak eszközei?
Miért következik számodra abból, hogy ha BMP3-at gyártanak másra nem képesek? Milyen más űrtechnológia, vagy nyugati übermensch által készített gép kell majd a következő generációhoz? Az USÁ-ban ugyanúgy néz ki a gyártósor mint az oroszoknál, nincsenek AI technológiára épülő robotizált gyártósorok. A világ semelyik országában sem, melyek nehéz vagy könnyű páncélosokat gyártanak.
  • Ami Kamaz teherautókat gyárt 45 éve, mert nem képes újabb konstrukciót nagy tömegben gyártásba vinni?
A KAMAZ egy márka, nem kell új márkanév, hogy újabbat gyártsál. 45.000 Kamaz nehézgépjárművet gyártanak évente, 80%-ban belföldre. A VOLVO 122.000 db-ot évente, melyet világszerte ad el. Érzed a szegénységi bizonyítványodat?
Mi neked a tömeggyártás? Van fogalmad róla mekkora cégről beszélünk, főképpen nemzeti érdekeltségben?

Csak szólok, hogy az oroszok jelenleg nehézgép gyártásban, a saját mezőgazdasági világvezető pozíciójuk miatt, hihetetlen mennyiségben gyártottak, és gyártanak nehéz gépeket, elsősorban a mezőgazdaság számára.
Összeségében a lánctalpas és egyéb nehézgépek gyártásában, veretlen világvezető pozíciót élveznek kisebb kihagyásokkal (5-7 év) 40 év tekintetében.



:D
De szerinted az ipari robotok terén jobbak, mint a nyugtaiak?
Soha nem állítottam ilyet. De emlékeztetnélek, hogy állandóan vádolsz tereléssel. Mi a fészkes búbánat köze van az ipari robotoknak a harckocsigyártáshoz? Nem WC papír üzem, alig pár száz, max. 1000 db, több tipusú nehézpáncélosról beszélünk. Nincs robotizáció ebben a szakmában. Vagy láttál már hadihajó gyártó sort? Tudom a nyugat az halálcsillagokat készít a marson, AI robot gépsorokkal.:)
Nagyon elvakult és szűklátókörű vagy, ha elhiszed a propagandájukat.
Szó sincs róla, az orosz mentalitás, hidegháborús berögzült elveket jól ismerem. Mindig arra szeretnék rávilágítani, mennyire félremegy a FOS narratíva, miszerint az oroszok semmire se képesek. Aztán jön a pofán csapás, onnan ahonnan nem várjuk, mert hittünk a délibábokban.
Azért van sok a harckocsiból, mert 2-3 féle festéssel gyártják? ;)
Infantilis megközelítés, egyáltalán nem érv.
Valóban nem, de ha más más színben viszik őket jobbról balra, konvojban, nyerges vonatón, vagy vonaton, vagy saját lábon, az már fel kell, hogy ébressze a fantáziádat. Ráadásul szerepelnek ütközetekben, videókon, az ukik kilőnek belőlük 40-50-et, meg jut a felsorakozóra is.. Érdemes volna elgondolkodni, hogy ezt nem lehet 22 db-al megoldani.
Álmodozz, de az orosz propagandára alapozni a véleményed, szerintem naiv dolog. o_O
Egyik video, link, SEM támasztja alá állításaid, amit betettél.
Mert egyrészt nem veszed a fáradtságot, hogy végignézd, másrészt, ha egyenként végigmennék előtted 300 db-al, akkor is csak 22-őt
látnál. Te a tipikus lelkes, fizettet ,szolgalelkű, jómunkás vagy. Neked is van létjogosultságod, a gazdáid biztos megbecsülnek.
Ezt nevezik terelésnek. Behánysz ide valamit, mintha azzal bizonyítanád a korábbi marhaságaid. Továbbra sem bizonyítottál SEMMIT állításaidból. :rolleyes:
A terelés bajnoka megszólalt. Tudod egyáltalán mibőll kezdődött az egész. Azt állítottad az oroszoknak már nincs elég harckocsijuk ezért 50 éveseket használnak..:) Na akkor nézd meg hányszor és merre terelted el a beszélgetést.
Nem nekünk kell, hanem ő akar háborúzni a nyugat ellen! Annak pedig része vagyunk mi is.
Ezt mire is alapozod? Nem az orosz küld fegyvert egy idegen országnak, hogy bábszínházat tartson fenn. Hanem egy NATO-nak csúfolt védelmi szervezet, a hatáskörén kívül.

Más:

Mindenkitől elnézést kérek, jól tudom mi lesz ennek előbb vagy utóbb a következménye. Felfogtam, hogy egy fizetett trollt támogatok, azzal, hogy reagálok a FOS-ra, de nem tudom megállni sajnos. Javamra szólva, hónapokig bírtam...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 211
55 147
113
Hát nem tudom, szerintem jó nagy hülyeség.
Ha választani kell a világ és Oroszország között... Tulajdonképpen én egész jól meglennek Oroszország nélkül :)
A hagyják magukat résznél meg... Legutóbb, amikor a szövetségesük hátba támadta őket, tök jól jöttek az amerikai fegyverek, nem?



Nem írtam oda,de nyilván úgy értettem,hogy az Oroszok szerint nincs értelme egy Oroszország nélküli világnak,és ebben igazuk van.
Ha nekünk lenne nagy,piros gombunk,mi sem látnánk olyan fényesnek,egy Magyarország nélküli világot,kifejezetten értelmetlennek látnánk.
Persze a piros gomb nélkül is annak látjuk,de miután cirka 200 év alatt, egy kontinentálisan is gazdasági, katonai, középhatalomból,kedélyesen a lepkefing kategóriáig küzdöttük le magunkat, kb un block baszhatjuk.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 222
67 775
113
Ha még nem lett volna, akkor ezt kéne elfoglalni az oroszoknak, hogy ne tudják szarrá lőni az ukránok az Avdiivkát Északról és Keletről támadó oroszokat.
01-avdiivka-map.jpg

3-directtions-of-rucist-attacks-on-avdiivka-tterrikon-1024x561.jpg
Azt a dombot a magyar meg a cseh hadsereg együtt se bírná elfoglalni.
Amúgy voltak fent rajt,elfoglalták,csak semmi nincs ott,kopár terület,le is kergették róla őket. A dombon túl a vasmuvet kell elfoglalni/kiiktatni, és/vagy inkább a Petrovszkoje-Berdicsi vonalat.

A helyi helyzet jelenleg.

Nem sikerült az újabb ukrán terrormerenylet Oroszországban.

Mankóval a rohambrigadba.
Ennyit tud a Himars pontossága,vagy szórakozásból lövik a civileket vele Donyeckben?

Uraganok Novomihajlovkaba.

LMUR beköszönt.


Fico esete Tyimosenko asszonysaggal.

Oroszország területén kb 9000 páncélozott szállítójármű látható tárolókban az űrből. A tető alatt lévők értelem szerűen nem láthatók.
Továbbá 4 millió tüzérségi lőszerrel rendelkeznek,a napi felhasználás kb 10000 db,de kb 1,2 milliót gyártanak évente. Észak Korea eddig 350000 lőszert szállított. Ha feljebb fut a termelés és folytatódik a koreai szállítás akkor gyakorlatilag ilyen felhasználás mellett korlátlan évekig folytathatják a háborút.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 595
47 910
113
Az ellenség első közvetett megerősítése, hogy az Avdeevka északi részén található salaklerakó teljesen a hadseregünk mögött van.
Ma hadseregünk erős nyomást gyakorol az északi szárnyra. Mélyebb előrelépés történik az ellenség védelmében☄️☄️☄️
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 527
44 351
113
 

senki

Active Member
2018. július 27.
307
231
43
Igen 22 db, egy videón. Ebből az ukránok kilőttek 40-50-et :)

A cégek listáját, beraktam, az a CNC, és Plazma vágó van az Uralvagonzavodban ami a linken található. Vannak róla cikkek, nem olvastad el.

Optikai lézert 30-40 éve gyártanak, olyat amilyet. Szoftvereket gépekhez mindig is készítettek. Számítógépet is, igaz nagyon elavultak nyugati szemmel nézve.

Más jellegű know-how van a birtokunkban, mint pl. az űrutazás, rakétagyártás, atomenergia, nehézgépgyártás (katonai és mezőgazdasági) melyek mindegyikében világ élmezőnyt képviselnek.

Hát az USA autóipar? A föld nem hordott a hátán ennyire rosszul megtervezett, kivitelezett gépjárműveket. A TESLA made in USA eladhatatlan portéka! Szétesik, nyikorog, zörög, megbízhatatlan, csak az USA-ban forgalmazzák mára, mert a kutyának sem kell. A kínaiak és a németek miatt, most már mínőséget gyártanak. De nem az USA-ban! Mindegy USA autógyár egy vicc kategória a mai napig.
Merkel mondta Trumpnak, mikor Trump neheztelte az amcsi gépjárművek szegényes eladását Európában, hogy "majd akkor veszünk USA gépjárműveket, ha megtanulnak autót gyártani" :)

egyébként:
Az AvtoVAZ kínai licensz alapján idén közel 400.000 gépjárművet fos ki a szalagokon.

Ki mondta, hogy nem bírják, van alapja az állításodnak? Valószínűsítem, hogy drágább és jelenleg felesleges. De mégis melyik ujjadból szoptad, hogy nem volnának képesek gyártani?

Miért következik számodra abból, hogy ha BMP3-at gyártanak másra nem képesek? Milyen más űrtechnológia, vagy nyugati übermensch által készített gép kell majd a következő generációhoz? Az USÁ-ban ugyanúgy néz ki a gyártósor mint az oroszoknál, nincsenek AI technológiára épülő robotizált gyártósorok. A világ semelyik országában sem, melyek nehéz vagy könnyű páncélosokat gyártanak.

A KAMAZ egy márka, nem kell új márkanév, hogy újabbat gyártsál. 45.000 Kamaz nehézgépjárművet gyártanak évente, 80%-ban belföldre. A VOLVO 122.000 db-ot évente, melyet világszerte ad el. Érzed a szegénységi bizonyítványodat?
Mi neked a tömeggyártás? Van fogalmad róla mekkora cégről beszélünk, főképpen nemzeti érdekeltségben?

Csak szólok, hogy az oroszok jelenleg nehézgép gyártásban, a saját mezőgazdasági világvezető pozíciójuk miatt, hihetetlen mennyiségben gyártottak, és gyártanak nehéz gépeket, elsősorban a mezőgazdaság számára.
Összeségében a lánctalpas és egyéb nehézgépek gyártásában, veretlen világvezető pozíciót élveznek kisebb kihagyásokkal (5-7 év) 40 év tekintetében.




Soha nem állítottam ilyet. De emlékeztetnélek, hogy állandóan vádolsz tereléssel. Mi a fészkes búbánat köze van az ipari robotoknak a harckocsigyártáshoz? Nem WC papír üzem, alig pár száz, max. 1000 db, több tipusú nehézpáncélosról beszélünk. Nincs robotizáció ebben a szakmában. Vagy láttál már hadihajó gyártó sort? Tudom a nyugat az halálcsillagokat készít a marson, AI robot gépsorokkal.:)

Szó sincs róla, az orosz mentalitás, hidegháborús berögzült elveket jól ismerem. Mindig arra szeretnék rávilágítani, mennyire félremegy a FOS narratíva, miszerint az oroszok semmire se képesek. Aztán jön a pofán csapás, onnan ahonnan nem várjuk, mert hittünk a délibábokban.

Valóban nem, de ha más más színben viszik őket jobbról balra, konvojban, nyerges vonatón, vagy vonaton, vagy saját lábon, az már fel kell, hogy ébressze a fantáziádat. Ráadásul szerepelnek ütközetekben, videókon, az ukik kilőnek belőlük 40-50-et, meg jut a felsorakozóra is.. Érdemes volna elgondolkodni, hogy ezt nem lehet 22 db-al megoldani.

Mert egyrészt nem veszed a fáradtságot, hogy végignézd, másrészt, ha egyenként végigmennék előtted 300 db-al, akkor is csak 22-őt
látnál. Te a tipikus lelkes, fizettet ,szolgalelkű, jómunkás vagy. Neked is van létjogosultságod, a gazdáid biztos megbecsülnek.

A terelés bajnoka megszólalt. Tudod egyáltalán mibőll kezdődött az egész. Azt állítottad az oroszoknak már nincs elég harckocsijuk ezért 50 éveseket használnak..:) Na akkor nézd meg hányszor és merre terelted el a beszélgetést.

Ezt mire is alapozod? Nem az orosz küld fegyvert egy idegen országnak, hogy bábszínházat tartson fenn. Hanem egy NATO-nak csúfolt védelmi szervezet, a hatáskörén kívül.

Más:

Mindenkitől elnézést kérek, jól tudom mi lesz ennek előbb vagy utóbb a következménye. Felfogtam, hogy egy fizetett trollt támogatok, azzal, hogy reagálok a FOS-ra, de nem tudom megállni sajnos. Javamra szólva, hónapokig bírtam...
...és mint tudjuk az orosz törpék a világon a legnagyobbak.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 118
2 035
113
Hát az USA autóipar? A föld nem hordott a hátán ennyire rosszul megtervezett, kivitelezett gépjárműveket. A TESLA made in USA eladhatatlan portéka! Szétesik, nyikorog, zörög, megbízhatatlan, csak az USA-ban forgalmazzák mára, mert a kutyának sem kell. A kínaiak és a németek miatt, most már mínőséget gyártanak. De nem az USA-ban! Mindegy USA autógyár egy vicc kategória a mai napig.
Te is tudod, hogy ez nem így van. Az elkeseredettség beszél belőled. Oroszország nagyon örülhetne, hogy egy ilyen rozzant cég, mint a Tesla lenne neki.
Miért következik számodra abból, hogy ha BMP3-at gyártanak másra nem képesek?
Ezt látjuk, ez a valóság! Te mit látsz? Tudnának jobbat csinálni, csak nem akarnak? Nincs rá szükség?

Más: Tavaly nagyon nyomtad a "megfagyunk" és "leáll az ipar" szlogeneket. Nem érzed, hogy semmi sem úgy történik, ahogy elképzeled?
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 109
22 925
113
Te is tudod, hogy ez nem így van. Az elkeseredettség beszél belőled. Oroszország nagyon örülhetne, hogy egy ilyen rozzant cég, mint a Tesla lenne neki.

Az Amerikai Egyesült Államoknak sincs egy ilyen rozzant cége, mint a Tesla. Elon Musknak, mint főrészvényes van, illetve további 6 embernek/vállalatnak.

Egyébként értem mire akartál utalni és nem alaptalan, de pont egy rossz példát hoztál és ezt pontositottam volna.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 810
30 767
113
Tavaly nagyon nyomtad a "megfagyunk" és "leáll az ipar" szlogeneket.
Tavaly szerencsénk volt, gyenge volt a tél és "csak" tízszeres gázárat kellett fizetni. Nem fagytunk meg, de ennek most örülnöm kellene, hogy megtízszereződött a gázár? És az ipar leállt, az energiaár-érzékenyek meg a vegyipar igen is leállt, tavaly nem volt olyan hét amikor nem jött hír valamilyen nagy gyár leállásáról, csökkentett telrmelésről, elbocsátásról, teljes bezárásról. Aki mást mond az vagy hazudik vagy teljesen párhuzamos a valósággal. Ez az egész faszkodás az oroszokkal az EU-nak alsó hangon 1-2000 mld eurójába belekerűlt eddig, lehet tapsikolni s dícsérni a nagy vezéreket Brüsszelben.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 222
67 775
113
Egy donyecki kovács.

Avdejevka puhitas.

Avdejevka, 7 orosz katona 31 ukrán ellen.

Bizonyíték van rá hogy a NATO Poseidon besegít az ukránoknak?

203mm Malka töltése,lövése.

Kulaba szerint 2024 tavaszán kapják meg az F 16-osokat.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Te is tudod, hogy ez nem így van. Az elkeseredettség beszél belőled. Oroszország nagyon örülhetne, hogy egy ilyen rozzant cég, mint a Tesla lenne neki.
Figyú, csak kérdem?
Első kör:
BMW, Mercedes Benz, Audi vs. bármelyik amerikai márka (akár prémium is) melyiket választanád?
Második kör.
Honda, Subaru, Toyota, stb. vs. bármelyik amerikai márka (akár prémium is) melyiket választanád?
Harmadik kör.
Hyundai, KIA vs. bármelyik amerikai márka, melyiket választanád?
Negyedik kör.
Trabant, Wartburg vs.... na hagyjuk, mert komoly a kérdés. Csak vicceltem.
Szóval?:oops:
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 109
28 689
113
Fico esete Tyimosenko asszonysaggal.
Miért gondolják azt újságírók, hogy a külpolitika úgy működik, mint a Tuti Gimi?
Fico megsértődött Tyimosenkora.
Putyin azért támadta meg Ukrajnát, mert Kabajevának fájt a feje.
Mindenki Zelenszkijjel akar fotózkodni, mert ő a focicsapat kapitánya.
Merkel a jóságos királynő (c) Claas Relotius.

Ennél már csak az a gázabb, hogy az olvasóközönség ezt el is hiszi.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 833
56 430
113
Mibe kerül a 155 mm-es munició, amit a nèmet állam az RM-töl vesz Ukrajna részére?
Julius 10.-én az RM 2029-ig tartó keretszerzödést kötött a BW -vel ilyen municióra sajât ill ukrán felhasználâsra 1,2 mrd Euro értékben.
Most derült ki, hogy az RM 333.333 db municiót szállit ezen szerzödés keretén belül. 1db tehát 3600 Euro átlagosan.
Az ukrán konfliktus elött ez az ár 2000 Euro volt.
Az uj keretszerzödésben RM a piaci helyzet alapján nem volt hajlandó elkötelezni magát se szállitâsi határidöre, se árra vonatkozóan.
Irja Die Welt.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Tavaly szerencsénk volt, gyenge volt a tél és "csak" tízszeres gázárat kellett fizetni. Nem fagytunk meg, de ennek most örülnöm kellene, hogy megtízszereződött a gázár? És az ipar leállt, az energiaár-érzékenyek meg a vegyipar igen is leállt, tavaly nem volt olyan hét amikor nem jött hír valamilyen nagy gyár leállásáról, csökkentett telrmelésről, elbocsátásról, teljes bezárásról. Aki mást mond az vagy hazudik vagy teljesen párhuzamos a valósággal. Ez az egész faszkodás az oroszokkal az EU-nak alsó hangon 1-2000 mld eurójába belekerűlt eddig, lehet tapsikolni s dícsérni a nagy vezéreket Brüsszelben.
Csak érdekességképp, 4-ből 2 csarnokunk már áll arra hivatkozva, hogy talarékoskodni kell az árammal, és ők az ünnepek előtt illetve után is hamarabb fognak megállni mint mi, illetve később is indulnak el. (Mi decemberben kb alig fogunk dolgozni) Nekem mondjuk jó, mert a létszámom tavalyhoz képest harmadára csökkent, viszont a bérem maradt ugyanannyi. Értem én hogy a mindenen kívülhöz hasonló szefósoknak ez vicces, de akiknek elengedtük eddig a kezét azoknak annyira nem. Hozzá kell tennem, német multiról van szó, aminek minden b@romságra volt eddig pénze.
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Bizonyíték van rá hogy a NATO Poseidon besegít az ukránoknak?
Délelőtt a sziciliai Boeing P-8A Poseidon, Dobrudzsa aljától kukkol, már 15 hurkot tett meg.

A bákói Beech 300 Super King Air 350 Buzau felett csinál érdekes sávozást: 60 km szélességben gyártja a párhuzamosokat, egymástól 750 méterre. Mi lehet ez?


************************************************************

Rohamok és átkelési kísérletek meghiúsításáról tettek jelentést az oroszok

Hét szárazföldi roham, valamint diverzáns- és felderítőcsoportok több herszon megyei Dnyeper-átkelési kísérletének meghiúsításáról számolt vasárnap az orosz védelmi tárca, ezek során a közlés szerint mintegy 820 ukrán katona esett el vagy sebesült meg.
MTI

Az orosz hadijelentés szerint a legsúlyosabb, 550 fős emberveszteséget az ukrán fél a Donyeck környéken vívott harcokban szenvedte el. Az összesítés a megsemmisített ukrán katonai célpontok és haditechnikai eszközök között említett meg egyebek mellett egy kommunikációs központot, a rádióelektronikai harc két állomását, egy repülőgéplőszer-raktárt és négy egyéb lőszerraktárt, három MiG-29-es és egy Szu-25-ös repülőgépet, öt harckocsit – közülük négy a zaporizzsjai fontszakaszon vált üzemképtelenné -, kilenc páncélozott harcjárművet, két gyalogsági harcjárművet, egy lengyel Krab önjáró és egy M777-es vontatott tarackot, nyolc HIMARS- és négy Uragan-rakétát, valamint 30 drónt.

Az orosz ellenőrzés alá került ukrajnai területek és az Ukrajnával határos orosz régiók több településéről jelentettek vasárnap a helyi hatóságok ukrán tüzérségi és dróntámadást. Donyeckre csak vasárnapra virradóra éjjel 22 darab 155 milliméteres lőszert lőttek ki. Szevasztopolban délután légiriadót rendeltek el.