[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 118
2 035
113
Figyú, csak kérdem?
Első kör:
BMW, Mercedes Benz, Audi vs. bármelyik amerikai márka (akár prémium is) melyiket választanád?
Második kör.
Honda, Subaru, Toyota, stb. vs. bármelyik amerikai márka (akár prémium is) melyiket választanád?
Harmadik kör.
Hyundai, KIA vs. bármelyik amerikai márka, melyiket választanád?
Negyedik kör.
Trabant, Wartburg vs.... na hagyjuk, mert komoly a kérdés. Csak vicceltem.
Szóval?:oops:
Tessék?
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Te is tudod, hogy ez nem így van. Az elkeseredettség beszél belőled. Oroszország nagyon örülhetne, hogy egy ilyen rozzant cég, mint a Tesla lenne neki.
Mármint egy cég aki a fennállása óta csak 2-3 éve termel nyereséget, azonban a főkönyvben ez a tőzsdei felfutásnak köszönhető (részvényárak 20-szorosa). Átlagosan negyed millió vevő előre befizette az autót vagy előleget és átlagban 8-13 hónappal később kapta meg, és csak akkor ha ráfizetett? 8 év veszteséget már el is felejtettük? Amerikai és német adófizető dollár és euró milliárdok mellyel támogatták a cég új telephelyeit, és a vásárlás ösztönző kedvezmények? Emlékszünk a truck-ra 3 évet késett, na és a szuper kamion? Jó média (inluenszerek) szakemberek ezrei, ha nem tízezrei tornázzák fel az érdeklődést. Ez az amerikai álom. Elkeseredettséget nem igazán érzek, és nem hiszem, hogy bárki is ebben a formában a TESLA után ácsingózna. Alig egy éve még bagóért eladta volna Musk az Apple-nek, és egy igazgatósági székért cserébe.

Melyik is legnagyobb elektromos autó gyártó a világon? BYD! Akkor talán a legnagyobb aksi gyár címet megkapták a Panasonic/Tesla tesvérek? Nem CATL. Csak nem kínaiak? Hol van az a méltán híres nyugati know-how, meg a gigapress és gigafactory-k?
A BYD és CATL nemzeti termék, a Tesla az nem.
Ezt látjuk, ez a valóság! Te mit látsz? Tudnának jobbat csinálni, csak nem akarnak? Nincs rá szükség?
Van szükség jobbra mint a BMP? Lehet. Ukrajna már elfoglalta Moszkvát? Rettegnek az oroszok? Vissza kell foglalniuk az oroszoknak valamelyik nagyvárosukat? hmm...
Más: Tavaly nagyon nyomtad a "megfagyunk" és "leáll az ipar" szlogeneket. Nem érzed, hogy semmi sem úgy történik, ahogy elképzeled?
Nos, míg Lengyelek és a Finnek a narratívval szemben orosz LNG-vel tölti a tárolókat, és ezen kívül 8 más európai ország is, hasonlóan mint olaj esetében Indián és Kínán keresztül, nem fagyunk meg. Szemtelen módon a lengyelek simán fogadják az orosz/ciprusi felségjelzésű LNG szállítót a kikötőben. USA vígan rendel Kínából, Indiából jól tudván, orosz eredetű nyersanyagból készült végtermék. Uránt meg pofátlan módon közvetlenül.

Palira veszik az atlantista hívőket, és ehhez még asszisztáltok is ezen a fórumon.



Százával másolhatnám a cikkeket. Csak tudni kell keresni.

Tudtad, hogy az orosz olajvállalatok az európai azaz : Svéd, Finn, Román, Bulgár, Szerb, (Német már nem, mert az államosításra került) olajvállalati részesedéseiből 200 Milliárd Euró bevételre tett szert 2022-ben? Nem tudtad? Nem fogod a FOS médiában olvasni. Szégyen és gyalázat, hogy mennyire átbasszák az embereket itt Európában.
Érted? Egy csepp orosz olaj és gáz nélkül keresték ezt a pénzt! A szankciók működnek!

Az STS a görög partoknál már szinte röhejes méreteket ölt, ahogy a spanyol partoknál is. Azerbajdzsán szerződést kötött Europával orosz gázból, hisz amit kitermelnek saját maguk fogyasztják, és pont annyit vesznek az orosztól, mint amennyi Európába megy. A Koreaiak és a Japánok nagyjából leszarják mit szeretne a nyugat haladó többsége, és vígan dupláznak.

Leáll az Ipar: Lássuk a számokat, légyszíves olvad el, van grafikon is németül nem beszélőknek. Tényleg szeretnél még vitázni? Csak atlantista cikkeket használtam.

 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 726
28 371
113
@nyugger az Ultrahangon:

Lehetne, h egy térkép előtt magyarázol, mint a meteorológusok?
Nem rakták bele a kollégák már megint azokat a Rybar térképeket, amiket átküldtem nekik? Pedig direkt még utánuk szóltam, hogy tessék itt vannak, tudom mennyire szar ha a sötét éterben valami balfasz soha nem hallott településekről vartyog, vizuális segítség nélkül :D És amúgy már nem egyszer gondolkodtam azon, hogy az osztrák Bundesheer-es faszi (valamilyen Markus) mintájára én is kicsapom a méteres pálcát, hogy tessék akkor itt van Avgyejevka, itt a kokszkombinét, ezt és ezt kell elfoglalni majd még ezeket, hogy erre tudj menni :D
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 319
10 797
113
Nem rakták bele a kollégák már megint azokat a Rybar térképeket, amiket átküldtem nekik? Pedig direkt még utánuk szóltam, hogy tessék itt vannak, tudom mennyire szar ha a sötét éterben valami balfasz soha nem hallott településekről vartyog, vizuális segítség nélkül :D És amúgy már nem egyszer gondolkodtam azon, hogy az osztrák Bundesheer-es faszi (valamilyen Markus) mintájára én is kicsapom a méteres pálcát, hogy tessék akkor itt van Avgyejevka, itt a kokszkombinét, ezt és ezt kell elfoglalni majd még ezeket, hogy erre tudj menni :D
Az jó lenne, mostanában a Hír TV-ből is kispórolták az ukrán térképeket. Mondjuk ennek teljesüléséhez az is kellene, hogy ne csak podcast szintjén menjen az ultrahang műsora, mert abban nehéz látni bármit is :)
 

vontod

Well-Known Member
2017. június 14.
795
7 920
93
Nem rakták bele a kollégák már megint azokat a Rybar térképeket, amiket átküldtem nekik? Pedig direkt még utánuk szóltam, hogy tessék itt vannak, tudom mennyire szar ha a sötét éterben valami balfasz soha nem hallott településekről vartyog, vizuális segítség nélkül :D És amúgy már nem egyszer gondolkodtam azon, hogy az osztrák Bundesheer-es faszi (valamilyen Markus) mintájára én is kicsapom a méteres pálcát, hogy tessék akkor itt van Avgyejevka, itt a kokszkombinét, ezt és ezt kell elfoglalni majd még ezeket, hogy erre tudj menni :D
Oberst Markus Riesner a bécsújhelyi akadémiáról. Szerintem egész korrekt elemzései vannak.
Apropó Heer. Csóri őrmester tetőre tette a panzert.... https://www.google.com/amp/s/www.en...ano_tankban_lelte_halalat_az_osztrak_ormester
Ezt csak azért teszem ide mert ha ilyen történik az oroszoknál akkor megy kórusban a részeg balfax oroszozás.... pedig balesetek mindenhol vannak
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 812
48 349
113
És amúgy már nem egyszer gondolkodtam azon, hogy az osztrák Bundesheer-es faszi (valamilyen Markus) mintájára én is kicsapom a méteres pálcát, hogy tessék akkor itt van Avgyejevka, itt a kokszkombinét, ezt és ezt kell elfoglalni majd még ezeket, hogy erre tudj menni
Pontosan ezt kell csinálnod, nem kell hozzá a hitgyülis csapat.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 051
82 509
113
Mit ki nem találnak az ukrán terroristák, hogy gyilkolni tudjanak....

Az Ukrán Védelmi Minisztérium Hírszerzési Főigazgatóságának (GUR MO) ügynöke hatalmas tortával próbálta megmérgezni az Armaviri Felső Katonai Repülőiskola végzettjeit a krasznodari területen – írja a Fighterbomber Telegram csatorna. .
Elmondása szerint szombaton 77 pilóta gyűlt össze, hogy megünnepeljék a krasznodari területen található Armaviri Repülési Főiskola elvégzésének 20. évfordulóját. Valaki egy 20 kilogrammos tortát és több doboz whiskyt küldött a rendezvényre, de a feladó nevét senki sem tudta megtudni – írja a Life.

Az anyagok arról számolnak be, hogy ennek eredményeként az egyik tiszt CCTV kamerákból rögzétett képeket küldött társainak a futárról és a kézbesítéséről kiderült, hogy a Zaporozhye régióbeli Melitopol város szülötte. A futárt, akiről kiderült, hogy az Ukrán Védelmi Minisztérium Hírszerzési Főigazgatóságának (GUR MO) ügynöke volt, őrizetbe vették, mielőtt repülővel sikerült elhagynia Oroszország területét. A fogvatartott elismerte, hogy az általa szállított sütemény erős méreggel volt megmérgezve. Mint megtudtuk, a torta Armavirban készült. Már keresik a cukrászati termék megalkotóit. Az anyag megjegyzi, hogy a tortát senkinek nem volt ideje kipróbálni, pedig már fel volt vágva, és a gyanús alkoholt sem itta meg senki.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Rohamok és átkelési kísérletek meghiúsításáról tettek jelentést az oroszok

Hét szárazföldi roham, valamint diverzáns- és felderítőcsoportok több herszon megyei Dnyeper-átkelési kísérletének meghiúsításáról számolt vasárnap az orosz védelmi tárca, ezek során a közlés szerint mintegy 820 ukrán katona esett el vagy sebesült meg.
Nem értem miért erőltetik ezt a Dnyeperi átkelést. Még elterelésnek is gyenge. Az hogy megpróbáljon valaki egy hídfőt kialakítani azon a részen és meg is tartani azt, majd szélesíteni, az nagyon nagy erők bevetését igényli részéről. A veszteségek pedig átlag felettiek lennének. És miért? Egy nagyon de nagyon sebezhető hídfő miatt?
Ha az orosznak nem érte meg egy városban (Herszonban!) lévő kiépített masszív védvonalat megtartani, akkor nem értem, hogy az ukránok miért szerencsétlenkednek ezzel a keljünk át a Dnyeperen. Az orosszal szemben nekik még partra kell szállni, ki kell építeni az erődöket, majd meg kell tartani azokat az orosz ostrommal szemben. Ezek közül a feladatok közül az oroszra - Herszon kapcsán - csak a megtartási feladat hárult volna, de még ezt sem vállalta, pedig még nehéz technika is a rendelkezésére állt, ami az ukránoknak nem nagyon fog.
Vagy azt gondolja az ukrán, hogy az ő ponton hídjait nem lehet szétlőni, ahogy ők a herszoni betonhíddal tették? Ilyen körülmények között az átdobott ukrán csapatok ellátása több mint kétséges lesz.
És mi van akkor, ha a medve színleg eljátsza, hogy hátrál, ezzel átcsal egy rakat katonát és technikát a bal partra, aztán amikor ott vannak befogja a zsák száját, mondjuk a Kremenchuk víztározó szétlövésével. Az árvíz legalább két hétig lehetetlené tenné az utánpótlás biztosítását, nem beszélve az evakuációról. Ennyi idő alatt a medve pedig fel tudná számolni az átdobott ukrán csapatokat.
Ezt ne látnák az okos NATO tervezők? Vagy minden mindegy (meg egyébként is szlávok, így vesszenek) alapon tolják bele az embereket a herszoni darálóba? Mert mással nem tudom magyarázni ezt a a hídfő erőltetést. Terelésnek kevés, pont a Kremenchuk víztározó jelentette veszély miatt!
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 595
47 909
113
Palira veszik az atlantista hívőket, és ehhez még asszisztáltok is ezen a fórumon.

Akkor ide is berakom:

Szabó József

Pressman nagykövet esete az USA-orosz kereskedelmi kapcsolatokkal…
Huszonöt évet töltöttem el diplomáciai szolgálatban. Olyat nem nagyon tapasztaltam ezen idő alatt, hogy egy nagykövet a fogadó országban olyan nagyköveti tanácskozásra hívja össze nagykövet társait, amelyen a fogadó állam miniszterelnökét elítélő mondatok hangzanak el. Olyat is szólt ez a jó ember, hogy Magyarország egyedül a szövetséges országok közül esedezik üzletért Oroszországnál, miközben az ukrán civileket öldös halomra. Attól most eltekintek, hogy felsoroljam, az USA rövid történelme folyamán mennyi civil embert gyilkolászott le világszerte.
Most csak és kizárólag az üzleti oldalra koncentráljunk. Mellékelek egy táblázatot. Az USA adminisztráció hivatalos oldaláról származik és az USA-orosz kereskedelmi kapcsolatok ez évi alakulását tartalmazza havi bontásban. 2023 január és augusztus között az USA 3 milliárd 384 millió dollár értékben vásárolt különböző termékeket Oroszországból, míg az USA vállalatok ugyanezen időszak alatt 396 millió dollár értékben értékesítettek amerikai árucikkeket Oroszországban. Na, szóval, ki esedezik itt üzletért Oroszországnál?
A tényekhez tartozik persze, hogy szinte történelmi mélyponton vannak a két ország kapcsolatai, beleértve a külkereskedelmet is. Utoljára 1997-ben volt ennél alacsonyabb az orosz áruk importja Amerikába.
Érdekes megnézni az áruszerkezetet is, persze. Az Amerikába importált orosz áruk nagy részét a nukleáris fűtőanyagok, a műtrágyák és a platinacsoportba tartozó fémek (palládium, platina, ródium) teszik ki (kb. 2,5 milliárd USD értékben). Ezen belül az egyes termékcsoportokra csak részadatokat sikerült kibányásznom. Ezek szerint.
  • 2023. első negyedévében az USA műtrágyaimportja Oroszországból 127,4%-kal nőtt, értéke elérte az 596 millió USD-t (2022 hasonló időszakában ez az érték 262 millió USD volt);
  • az USA megduplázta a dúsított urán Oroszországból származó importmennyiségét is (pontosabban 2,2x-re emelte), ami így elérte a 416 tonnát, értékben 696,5 millió USD-t. (2022 azonos időszakában a szállított dúsított urán mennyisége 188t volt).(Apropó: ezzel Oroszország az USA legnagyobb dúsított urán beszállítója lett).
  • 2023 január-júliusában az Egyesült Államok 701 millió dollár értékű palládiumot importált Oroszországból (2022 egészében 1,39 milliárd dollárt). (A palládiumról többször írtam már: elengedhetetlen fém a félvezetők gyártásában és az autóiparban). Ez a mennyiség az USA palládiumszükségletének kb. 35-40%-át biztosítja.
Na, szóval: az USA a számára stratégiai jelentőségű és mennyiségű árucsoportok tekintetében csak USA érdek van. Tök mindegy, hogy az oroszok Pressman szerint ukrán civileket támadnak, az USA ilyenkor félrenéz. E félrenézés következménye mintegy 3 milliárd dolláros kereskedelmi többlet orosz oldalon, amit Moszkva akár a háború finanszírozására is fordíthat. Másnak viszont nem engedhető meg a félrenézés luxusa és épp azzal az árulással vádol meg bennünket egy olyan ország nagykövete, amit maga követett el többek között ellenünk is.
u.i. sok agyatlan honfitársunk meg a nagykövet X oldalán árulózza OV-t. Szerintem meg épp az történik, hogy az USA veszi semmibe európai szövetségeseit, azok érdekeit és szúrja hátba őket. Nem csak Magyarországot, hanem minden egyes partnerét. Azoknak a nagyköveteknek az országait is, akik gondolom szorgosan bólogattak Pressman szavaira – figyelmen kívül hagyva a fentebb részletezett tényeket.
https://www.census.gov/foreign-trade/balance/c4621.html
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 812
48 349
113
Orosz útmutató kis drónok karabéllyal történő lelövéséhez:

ISW jóslat és jós, másfél hónappal ezelőttről:
F9FbzrdXcAARb__
 

vontod

Well-Known Member
2017. június 14.
795
7 920
93
Akkor ide is berakom:

Szabó József

Pressman nagykövet esete az USA-orosz kereskedelmi kapcsolatokkal…
Huszonöt évet töltöttem el diplomáciai szolgálatban. Olyat nem nagyon tapasztaltam ezen idő alatt, hogy egy nagykövet a fogadó országban olyan nagyköveti tanácskozásra hívja össze nagykövet társait, amelyen a fogadó állam miniszterelnökét elítélő mondatok hangzanak el. Olyat is szólt ez a jó ember, hogy Magyarország egyedül a szövetséges országok közül esedezik üzletért Oroszországnál, miközben az ukrán civileket öldös halomra. Attól most eltekintek, hogy felsoroljam, az USA rövid történelme folyamán mennyi civil embert gyilkolászott le világszerte.
Most csak és kizárólag az üzleti oldalra koncentráljunk. Mellékelek egy táblázatot. Az USA adminisztráció hivatalos oldaláról származik és az USA-orosz kereskedelmi kapcsolatok ez évi alakulását tartalmazza havi bontásban. 2023 január és augusztus között az USA 3 milliárd 384 millió dollár értékben vásárolt különböző termékeket Oroszországból, míg az USA vállalatok ugyanezen időszak alatt 396 millió dollár értékben értékesítettek amerikai árucikkeket Oroszországban. Na, szóval, ki esedezik itt üzletért Oroszországnál?
A tényekhez tartozik persze, hogy szinte történelmi mélyponton vannak a két ország kapcsolatai, beleértve a külkereskedelmet is. Utoljára 1997-ben volt ennél alacsonyabb az orosz áruk importja Amerikába.
Érdekes megnézni az áruszerkezetet is, persze. Az Amerikába importált orosz áruk nagy részét a nukleáris fűtőanyagok, a műtrágyák és a platinacsoportba tartozó fémek (palládium, platina, ródium) teszik ki (kb. 2,5 milliárd USD értékben). Ezen belül az egyes termékcsoportokra csak részadatokat sikerült kibányásznom. Ezek szerint.
  • 2023. első negyedévében az USA műtrágyaimportja Oroszországból 127,4%-kal nőtt, értéke elérte az 596 millió USD-t (2022 hasonló időszakában ez az érték 262 millió USD volt);
  • az USA megduplázta a dúsított urán Oroszországból származó importmennyiségét is (pontosabban 2,2x-re emelte), ami így elérte a 416 tonnát, értékben 696,5 millió USD-t. (2022 azonos időszakában a szállított dúsított urán mennyisége 188t volt).(Apropó: ezzel Oroszország az USA legnagyobb dúsított urán beszállítója lett).
  • 2023 január-júliusában az Egyesült Államok 701 millió dollár értékű palládiumot importált Oroszországból (2022 egészében 1,39 milliárd dollárt). (A palládiumról többször írtam már: elengedhetetlen fém a félvezetők gyártásában és az autóiparban). Ez a mennyiség az USA palládiumszükségletének kb. 35-40%-át biztosítja.
Na, szóval: az USA a számára stratégiai jelentőségű és mennyiségű árucsoportok tekintetében csak USA érdek van. Tök mindegy, hogy az oroszok Pressman szerint ukrán civileket támadnak, az USA ilyenkor félrenéz. E félrenézés következménye mintegy 3 milliárd dolláros kereskedelmi többlet orosz oldalon, amit Moszkva akár a háború finanszírozására is fordíthat. Másnak viszont nem engedhető meg a félrenézés luxusa és épp azzal az árulással vádol meg bennünket egy olyan ország nagykövete, amit maga követett el többek között ellenünk is.
u.i. sok agyatlan honfitársunk meg a nagykövet X oldalán árulózza OV-t. Szerintem meg épp az történik, hogy az USA veszi semmibe európai szövetségeseit, azok érdekeit és szúrja hátba őket. Nem csak Magyarországot, hanem minden egyes partnerét. Azoknak a nagyköveteknek az országait is, akik gondolom szorgosan bólogattak Pressman szavaira – figyelmen kívül hagyva a fentebb részletezett tényeket.
https://www.census.gov/foreign-trade/balance/c4621.html
A face kb 30-40 masodperc alatt távolítja el ha megosztod.... hát gratulálok a szólás, gondolati szabadság ilyen értelmezéséhez....
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
378
2 590
93
Mit ki nem találnak az ukrán terroristák, hogy gyilkolni tudjanak....

Engem rendkívül zavar, hogy a két oldal terroristázza egymást. Ez a két ország háborúban áll egymással. Hiába hívják orosz oldalról SMO-nak, ez egy háború, amelyet mindkét oldal a saját bevallott vagy nem bevallott érdekeiért folytat.

Szerintem teljesen jogos, hogy az ukránok minden rendelkezésre álló eszközzel próbálnak orosz katonákat megölni. Természetesen ez a másik irányba is igaz.

Nem látok különbséget a mérgezett torta és a termobarikus töltet kiszívja a tüdődet között.

Hagy emlékeztesselek arra, hogy nem talán nem is lenne háború vagy már rég befejeződött volna, ha az egyik oldal megbecsülte volna a másik oldalról származó kisebbségeket és hajlandó lett volna értelmesen beszélni a másikkal.

A kimondott szó számít, be lehet lelkesíteni embereket pármillió másik legyilkolására ilyesmivel.

Szépen tekerik fel a hangerőt, és hirtelen minden orosz vagy minden ukrán erőszakoló, fejlevágó, hitetlen terrorista lesz.

Ezt valahogy nem tudom támogatni.
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
A NATO-bővítést és az ukrajnai fegyverszállítást ellenző párt szerezte meg az első helyet a svájci választásokon.

Svájcban választásokat tartottak, amelyek eredményeként a jobboldali konzervatív párt szerezte meg az első helyet. Ez a Svájci Néppárt (SVP), amely a svájci szavazatok 28,55%-át szerzi meg, több mint 10 százalékkal megelőzve a második helyen álló pártot. A második helyen az SP (Svájci Szociáldemokrata Párt) áll, amely az egyik legrégebbi az országban. A korábbi években a svájciak körében nagy népszerűségnek örvendő Zöld Párt csúnyán elvesztette a választásokat. A svájci zöldek a szavazatok mintegy 9,3%-ával rendelkeznek, ami alacsonyabb, mint a legutóbbi választásokon. A Svájci Néppárt éppen ellenkezőleg, erősíti pozícióját a korábbi választásokhoz képest. A 2019-es választásokon a szavazatok 25,59%-át szerezte meg. Most képviselete a svájci parlamentben 62 mandátumra nő a 200-ból. Ez 9 mandátummal több, mint a legutóbbi választások után. Az SVP és sok más, a választásokon részt vevő párt között az a különbség, hogy képviselői a migrációs politika szigorítását szorgalmazzák, kategorikusan ellenzik Ukrajna fegyverekkel való ellátását, és a NATO bővítését, és „Svájc valódi katonai-politikai semlegességének helyreállítását” szeretnék. ” A Svájci Néppárt tehát elismeri, hogy Svájcnak jelenleg jelentős problémái vannak a semlegességgel. Igaz, az SVP eredménye nem teszi lehetővé, hogy más pártokkal koalíció nélkül alakítson kormányt. Ezzel kapcsolatban a „populisták” mindenképpen figyelembe veszik a választásokon részt vevő többi párt politikai véleményét.
Emlékezzünk vissza, hogy korábban a szlovákiai választásokat is az ukrajnai fegyverszállítást ellenző párt nyerte meg.


"Kegyetlen orosz csapások a civil postahivatalra" lerombolták a NATO felszereléseinek ukrán logisztikai központját

Október 22-én éjjel az orosz erők újabb csapáshullámot indítottak az ukrán katonai létesítmények ellen. Az orosz rakéták által eltalált célpontok egyike a legnagyobb ukrán magán postai és futárszolgálatot ellátó cég raktára volt Harkov régióban.
A régióból származó felvételek megerősítették, hogy az orosz csapások megsemmisítették a Nova Posta vállalat raktárait a Harkov város külvárosában található Korotics faluban.
Kijev hagyományosan az orosz hadsereget próbálta hibáztatni egy újabb, polgári létesítményt ért támadásért. Zelenszkij szerint a csapás következtében a létesítményben 6 civil meghalt, 16 másik pedig megsebesült. A média által megosztott helyszíni felvételek azonban nem erősítették meg, hogy civil áldozatok is lennének.
Az orosz hadsereg valószerűtlenül elpazarolta nagy teljesítményű, nagy pontosságú rakétáit, hogy megpróbálja megsemmisíteni néhány ukránnak a frontvárosban élő rokonainak küldött Halloween-csomagját.
Novaja Pocstát 2014 óta nagyrészt az Ukrán Fegyveres Erők és a Nemzetbiztonsági Erők használják katonai rakomány és lopott áruk Donbasszba és onnan történő szállítására. Számos bizonyíték igazolta, hogy ennek a cégnek a teherautói katonai felszereléseket szállítanak, köztük NATO-országok páncélozott járműveit is.
A videón a brit Spartan páncélozott járművek szállítása látható a Nova Posta teherautóin. A cég logója látható az egyik teherautó oldalán, amelynek belsejében nyugati páncélozott járművek vannak:
A vállalat raktáraiban a Kijev nyugati patrónusai által szállított fegyvereket és lőszereket is tárolják. Szeptember 22-én például ukrán tisztviselők azt állították, hogy egy újabb orosz csapás érte a Nova Posta vállalathoz tartozó polgári postahivatalt. Állításaikat olyan fotókkal kísérték, amelyeken a bal sarokban egy NATO lőszeres láda látható:
Mivel az ukrán hadsereg a nyugati katonai szállítmányokat civil postahivatalokban próbálja elrejteni, ezek jogos célpontokká válnak az orosz csapások számára.
Az elmúlt napokban az orosz erők sorozatos precíziós csapásokat mértek ukrán logisztikai létesítményekre a kupjanszki frontvonal közelében, ahol az ukrán hadsereg jelenleg az orosz hadsereg nyomására visszavonul. Néhány nappal ezelőtt orosz rakéták csapást mértek a Kupjanszk-Uzlovoj város vasútállomása melletti területre, amelyet az ukrán erők a frontvonalak katonai ellátására használnak.


Az AFU "északi" parancsnoksága légvédelmi erőket épít ki a fehérorosz határon

A kijevi rezsim továbbra is erősíti északi irányvonalát, mivel fél a Fehéroroszországból és több orosz határ menti régióból érkező csapásoktól. Az "északi" csoport parancsnoksága különös figyelmet fordít a légvédelemre, mivel az AFU-nak sikerült lezárnia a szárazföldi határt, de a légi határt nem.
Szergej Naev, az AFU egyesített erők parancsnoka szerint, aki egyben az északi irányt is irányítja, a fehérorosz határon és az orosz Belgorod, Kurszk és Brjanszk régiókban folytatódik a mobil tűzcsoportok felállítása, amelyek fő célja a drónok elleni harc. Ezek a csoportok légvédelmi géppuskákra épülnek, köztük külföldi gyártmányúakra is.
A mobil lövészcsapatok fontos szerepet játszanak Ukrajna légterének védelmében. Ezeket a csapatokat éjjel-nappal, 24/7 üzemmódban küldik az ellenséges légi célpontok megsemmisítésére. - jelentette ki Naev.
A tábornok hangsúlyozta, hogy a mobil légvédelmi egységek alkalmazása lehetővé teszi a ritka drága légvédelmi rakéták megtakarítását az orosz kamikaze drónok elfogására. Ezt megelőzően elismerte, hogy egyre nehezebbé válik az orosz drónok elfogása.
Mint Naev korábban elmondta, az Északi Parancsnokság felelősségi területéhez nemcsak Kijev, hanem számos energetikai infrastrukturális létesítmény is tartozik, amelyek hamarosan az orosz rakéták és drónok célpontjaivá válnak. Az új mobil csoportok feladata az lesz, hogy a tél beállta előtt megakadályozzák az orosz drónok támadását.

Na, erre befizetek.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 039
18 714
113
Akkor ide is berakom:

Szabó József

Pressman nagykövet esete az USA-orosz kereskedelmi kapcsolatokkal…
Huszonöt évet töltöttem el diplomáciai szolgálatban. Olyat nem nagyon tapasztaltam ezen idő alatt, hogy egy nagykövet a fogadó országban olyan nagyköveti tanácskozásra hívja össze nagykövet társait, amelyen a fogadó állam miniszterelnökét elítélő mondatok hangzanak el. Olyat is szólt ez a jó ember, hogy Magyarország egyedül a szövetséges országok közül esedezik üzletért Oroszországnál, miközben az ukrán civileket öldös halomra. Attól most eltekintek, hogy felsoroljam, az USA rövid történelme folyamán mennyi civil embert gyilkolászott le világszerte.
Most csak és kizárólag az üzleti oldalra koncentráljunk. Mellékelek egy táblázatot. Az USA adminisztráció hivatalos oldaláról származik és az USA-orosz kereskedelmi kapcsolatok ez évi alakulását tartalmazza havi bontásban. 2023 január és augusztus között az USA 3 milliárd 384 millió dollár értékben vásárolt különböző termékeket Oroszországból, míg az USA vállalatok ugyanezen időszak alatt 396 millió dollár értékben értékesítettek amerikai árucikkeket Oroszországban. Na, szóval, ki esedezik itt üzletért Oroszországnál?
A tényekhez tartozik persze, hogy szinte történelmi mélyponton vannak a két ország kapcsolatai, beleértve a külkereskedelmet is. Utoljára 1997-ben volt ennél alacsonyabb az orosz áruk importja Amerikába.
Érdekes megnézni az áruszerkezetet is, persze. Az Amerikába importált orosz áruk nagy részét a nukleáris fűtőanyagok, a műtrágyák és a platinacsoportba tartozó fémek (palládium, platina, ródium) teszik ki (kb. 2,5 milliárd USD értékben). Ezen belül az egyes termékcsoportokra csak részadatokat sikerült kibányásznom. Ezek szerint.
  • 2023. első negyedévében az USA műtrágyaimportja Oroszországból 127,4%-kal nőtt, értéke elérte az 596 millió USD-t (2022 hasonló időszakában ez az érték 262 millió USD volt);
  • az USA megduplázta a dúsított urán Oroszországból származó importmennyiségét is (pontosabban 2,2x-re emelte), ami így elérte a 416 tonnát, értékben 696,5 millió USD-t. (2022 azonos időszakában a szállított dúsított urán mennyisége 188t volt).(Apropó: ezzel Oroszország az USA legnagyobb dúsított urán beszállítója lett).
  • 2023 január-júliusában az Egyesült Államok 701 millió dollár értékű palládiumot importált Oroszországból (2022 egészében 1,39 milliárd dollárt). (A palládiumról többször írtam már: elengedhetetlen fém a félvezetők gyártásában és az autóiparban). Ez a mennyiség az USA palládiumszükségletének kb. 35-40%-át biztosítja.
Na, szóval: az USA a számára stratégiai jelentőségű és mennyiségű árucsoportok tekintetében csak USA érdek van. Tök mindegy, hogy az oroszok Pressman szerint ukrán civileket támadnak, az USA ilyenkor félrenéz. E félrenézés következménye mintegy 3 milliárd dolláros kereskedelmi többlet orosz oldalon, amit Moszkva akár a háború finanszírozására is fordíthat. Másnak viszont nem engedhető meg a félrenézés luxusa és épp azzal az árulással vádol meg bennünket egy olyan ország nagykövete, amit maga követett el többek között ellenünk is.
u.i. sok agyatlan honfitársunk meg a nagykövet X oldalán árulózza OV-t. Szerintem meg épp az történik, hogy az USA veszi semmibe európai szövetségeseit, azok érdekeit és szúrja hátba őket. Nem csak Magyarországot, hanem minden egyes partnerét. Azoknak a nagyköveteknek az országait is, akik gondolom szorgosan bólogattak Pressman szavaira – figyelmen kívül hagyva a fentebb részletezett tényeket.
https://www.census.gov/foreign-trade/balance/c4621.html

Minden kétséget kizáróan, rendkívül provokatív az amerikai nagykövet viselkedése. Ilyen diplomatától nem szokás a világban. Pláne olyantól, aki még ráadásul hivatásos diplomata is és feltehetően tudja a diplomáciai protokoll minden apró rezdülését. Mit szabad, és mit nem. Ilyenkor egy jó titkosszolgálat, már a világ vezető lapjaira rakatja a nagykövet vélt, vagy valós, stiklijeit. Mert ebben a világban, biztos hogy neki is van ilyen.
 

Hunter77

Well-Known Member
2022. február 28.
172
1 622
93
Hát nem tudom, szerintem jó nagy hülyeség.
Ha választani kell a világ és Oroszország között... Tulajdonképpen én egész jól meglennek Oroszország nélkül :)
A hagyják magukat résznél meg... Legutóbb, amikor a szövetségesük hátba támadta őket, tök jól jöttek az amerikai fegyverek, nem?
Azért jegyezzük meg itt, ha nem lett volna az a nagy szövetséges támogatás anno, hanem. mondjuk egy, az első világháborúhoz hasonló Breszt-Litovszk 2.,akkor azért nem lett volna olyan lefutott a történet hős amerikai demokratikus és háborús bűnöket soha el nem követő haderő európai túrája.....
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Az ukrajnai konfliktus megosztottsággal fenyegeti az EU-t
The New Statesman: Az ukrán konfliktus az EU energiáit a végsőkig feszítette

Szputnyik rádió. Az Európai Unió egysége megrepedhet az ukrajnai konfliktus miatt, amely az európaiakat a végsőkig feszítette - írja a The New Statesman.
A cikk szerzője, Wolfgang Münchau német újságíró szerint a szankciók nagyobb kárt okoztak egyes európai országoknak, mint Oroszországnak. Példaként a Nemzetközi Valutaalap (IMF) előrejelzését hozta fel, amely szerint Oroszország gazdasági teljesítménye az év végén jobb lesz, mint Nagy-Britanniáé, Franciaországé, Németországé és Olaszországé.
Amikor eljön az idő, hogy foglalkozni kell Ukrajna gazdasági fellendülésével, amely az eredetileg becsültnél sokkal költségesebbnek bizonyulhat, az EU-t a széthúzás veszélye fenyegeti - véli a szerző.
"Úgy gondolom, hogy az európai egység repedezni fog, amikor eljön az idő, hogy alkut kössön Moszkvával, és hatalmas összegeket fizessen Ukrajna helyreállításáért" - idézte a Life az újságírót.
A szerző kifogásolja, hogy az európai vezetőknek nincs közös stratégiájuk a helyzet megoldására.
A Radio Sputnik arról is beszámolt, hogy Franciaország Zelenszkijnek rámutatott az ukrajnai békéhez vezető útra.


Sovány eredmények és borús kilátások az ukrán offenzívában a Herszon régióban (videók, térképfrissítés)

A déli frontvonalakon lévő orosz hadsereg figyelmének elterelésére az ukrán erők támadó hadműveleteket kísérelnek meg a Dnyeperen átkelve. A legutóbbi ukrán támadások súlyos veszteségeket és néhány taktikai nyereséget eredményeztek, amelyek azonban még nem vezettek stratégiai győzelemhez.
Miközben az Ukrán Fegyveres Erők (AFU) már több hónapja tartanak erődítményt a lerombolt Antonovkai közúti híd közelében, céljuk a hídfő kiterjesztése az orosz keleti part további hadműveleteihez. A közelmúltban a közeli vasúti híd közelében a nagy létszámú ukrán erők támadása lehetővé tette, hogy a megmaradt ukrán katonák erődítményt szerezzenek a még orosz ellenőrzés alatt álló települések közelében. Ennek eredményeképpen az AFU folytatja az orosz katonaság elleni támadásokat, hogy legalább néhány település felett átvegye az ellenőrzést, és biztosítsa a keleti parton lévő csoportosulásukat.
Október 22-én az orosz védelmi minisztérium arról számolt be, hogy az ukrán támadócsoportok újabb próbálkozásait hiúsították meg a Dnyeperen való átkelésre Pridnyesztrovszkoje, Tyaginka és Krinki közelében.
Az orosz védelmi minisztérium szintén jelentette:
A Herszon megyei Sztanyiszlav település térségében az ukrán 123. Területi Védelmi Brigád emberei és szállítóeszközei vereséget szenvedtek. Ennek következtében megsemmisült akár 60 ukrán katona, három gépkocsi, egy elektronikai hadviselési állomás, valamint egy D-20-as ágyú.
A frontról érkező jelentések szerint az ukrán támadási kísérleteknek két fő iránya van a Herszon régióban.
Krinki falu továbbra is az egyik. A harcok következtében az ukrán katonák egy csoportja kénytelen volt visszavonulni a partra és a falu melletti szigetekre, ahol blokád alá került. A jelentések szerint az AFU mintegy 1 kilométeres területet tart ellenőrzése alatt. Október 22-én estig nem erősítették meg a Krynki melletti ukrán erőd felszámolását. Ugyanakkor az ukrán csoportosulásnak nem sikerült ellentámadást indítania és javítania pozícióit.
Összecsapások folynak a vasúti híd közelében lévő Peschanovka falu térségében is. Október 22-én egy másik ukrán támadócsoportot visszavertek az orosz tűzzel. A térségben nem szűnnek a nehéztüzérségi párbajok.
Az orosz erők visszaverték az AFU támadásait Krinki térségében;
Az orosz tüzérség és repülőgépek ukrán csoportokat lőnek az Aleszkinszki-szigeten;
Az orosz tüzérség az AFU erőit lövi Aleskij közelében;
Folytatódnak az összecsapások az orosz erők és az AFU között Pescsanivka közelében;
Folytatódnak a tüzérségi párbajok az AFU és az orosz erők között az Antonovszkij híd közelében;
Az AFU lőtte Nova Kakhovka városát;
Az AFU ágyúzta Kahovka városát;
Az orosz tüzérség lőtte az AFU-t Tyazsinka településen;
Az orosz erők megsemmisítettek 60 ukrán katonát, három gépjárművet, egy EW állomást, egy D-20-as ágyút Herszon térségében.
A hadviselő felek továbbra is egymás állásait ostromolják. Az orosz hadsereg továbbra is kihasználja légi fölényét, és ukrán katonai létesítményeket és koncentrációs területeket semmisít meg Ciszjordániában, többek között irányított nehézbombák segítségével.
Október 22-én egyes orosz katonai források arról számoltak be, hogy az AFU mintegy 15 páncélozott járművét, köztük Bradley-ket semmisítettek meg orosz légicsapások Olgovka falu közelében. A jelentések szerint mintegy 12 ukrán katonát is megsemmisítettek az orosz támadás során.
A térségben végrehajtott orosz csapások célja az Olgovka és Korsunka melletti szigeteken végrehajtott ukrán támadó hadműveletek megakadályozása. A térségben nemrégiben az AFU pontonátkelőjét észlelték.
Ukrán rejtekhelyet semmisítettek meg:
További orosz nehézbombák csapást mértek az AFU csoportosulására, amely az Antonovszkij közúti híd alatt rejtőzködik a keleti parton, Dacsi falu közelében.
Az orosz Lancet akcióban:
Bármilyen nagyszabású ukrán támadó hadműveletet a Herszon régióban a zaporozsjei frontvonalon történő ukrán előrenyomulás után vártak, de az ukrán hadsereg nem érte el a kitűzött célokat. A Herszon térségben az orosz keleti part ellen folyó támadások a közeljövőben valószínűleg nem fognak stratégiai eredményeket hozni. Az AFU már az Antonovszkij híd közelében tart egy erődítményt, de nem sikerült semmilyen offenzívát kifejteniük a térségben. Az újrakezdett hadműveletek célja, hogy észak felé néhány falu fölött megszerezzék az ellenőrzést, és elvágják a térség útjait, ami lehetővé tenné az ukrán hadsereg számára az ellenőrzési zóna kiterjesztését, és némi mozgásteret nyerne a manőverekhez. A szigeteken és a Dnyeperen túl minden ukrán hadművelet azonban hatalmas veszteségekkel jár, és csak korlátozott eredményekhez vezet. Az ukrán támadásokra válaszul az orosz fél mindenféle erőt bevet, beleértve a légierejét, tüzérségét, rakétaerőit stb., ami megnehezíti az ukrán műveleteket a térségben és tönkreteszi a nyugati parton lévő stratégiai tartalékokat. A támadások, amelyek célja, hogy eltereljék az orosz erők figyelmét az ukrán offenzíva fő irányáról a Zaporozsjei területen, nem teszik lehetővé, hogy az AFU győzelmet érjen el Orehov közelében (Zaporozsjei terület), de fenyegetik az ukrán tartalékokat a Herszon régióban is. Ahhoz, hogy legalább előzetes sikereket érjenek el az orosz parton, az ukrán hadvezetésnek még több katonát kell feláldoznia, mint amennyit a sikertelen nyári ellentámadás során elvesztettek.
 

vontod

Well-Known Member
2017. június 14.
795
7 920
93

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 595
47 909
113
Ukrajna megkapta a makroszintű pénzügyi támogatás kilencedik részletét az EU-tól 1,5 milliárd euró értékben.⚡️

Zelenszkij matekozik: „minden nap legalább 500 métert kell haladnunk, és győzni fogunk”​

Az ukrán elnök szerint ez fogja igazán motiválja az egész világot, hogy segítsen a hazájának.

Volodimir Zelenszkij elnök szerint az ukrán hadseregnek naponta „legalább 500 métert” kell megtenniük, annak érdekében, hogy nyomást gyakoroljanak a megszállókra – írta meg a Do Rzeczyre hivatkozva a mandiner.hu.

A lap közölte, hogy az ukrán elnök arról nyilatkozott, hogy a folyamatos haladás „erőt ad az államnak”.

Sőt, Zelenszkij szerint ez fogja igazán motiválja az egész világot, hogy segítsen az ukránoknak,
valamint azt is bizonyítja, hogy „az orosz terror nem lesz sikeres”. Az ukrán elnök rámutatott, hogy erre a hozzáállásra azért van szükség, hogy Moszkvának soha ne legyen valódi oka remélni, hogy „Ukrajna valaha is szétesik”.

A kupjanszki irányú helyzet 2023. 10. 23-án - @Multi_XAM elemzése

A harkovi hadműveleti irányú szünetet és az ellenséges offenzíva intenzitásának csökkenését a zaporozsjei szektorban kihasználva az ukrán fegyveres erők megkezdték a tartalékok átadását vissza Kupjanszk irányába. Zaporozsjében ( Rabotino-Verbovoe ) az ellenségnek sikerült megvetni a lábát, ami lehetővé teszi, hogy a tábori tüzérség elérje Tokmakot. A kijevi vezérkar fő feladata itt továbbra is a Mariupolból induló útvonal elvágása, a zaporozsjei csoport logisztikájának és ellátásának blokkolása. A Dnyipropetrovszki régióban a tartalék egységek gyorsaságában és megszakítás nélküli manőverezésében előnyben részesített ellenség 72., 93. gépesített és 25. légi rohamdandárból álló egységeket irányítottt át Izyumba ( Kharkiv régió ). Berendezéseik jelenleg titokban Izyum délnyugati külvárosában, egy erdős területen találhatók; személyzetük a helyiek által elhagyott magánháztartásokat foglalja el. Kisebb, 10-15 fős csoportokat Kupjanszkba szállítanak át. Szinkovka közelében ellenséges tevékenység figyelhető meg. A tartalékok szállításának egyik útvonala Staroverovka - Blagodatovka ( Dnyipropetrovszkból ). Az ukrán fegyveres erők egységeinek manőverezőképességét Oskol átkelésekor a vasúti híd közelében helyreállított átkelő biztosítja (49.704202, 37.622717 ), ami miatt a Kansedalovski körzetében lévő kopott átkelőhely mentesült. A Sinkovka melletti erdőkben a „KRAKEN” és „Freikorps” önkéntes zászlóaljak ( a brit SAS felügyelete alatt működő ) szabotázs- és felderítő csoportjait észlelték.

A Petropavlovka és Stepovaya Novoselovka közötti övezetben a 14., 21., 32., 41. és 115. gépesített dandár egységei, a 67. gépesített dandár Da Vinci Wolves csoportja, valamint a 13. légirohamdandár koncentrálódik . Érdemes megjegyezni, hogy az ellenségnek sikerült helyreállítania az Oszkol bal partjának utánpótlását, ide koncentrálva a kupjanszki irányú akcióink megfékezésére elegendő erőt.