[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 673
14 293
113
Inkább ti szajkózzátok a nyugati fegyverek felsőbbrendüségét, hogy aztán bármilyen nyugati veszteséget ki tudjatok emelni..
Szóval szerintem ez eléggé meddő vita, én arra voltam kiváncsi, hogy mikor mondta a NATO (értsd: nem Ukrajna) hogy az adományozott fegyverekkel moszkváig mennek majd az Ukránok?

Gondolom ez a Ralph Zwilling ez orosz szakíró, vagy német ? Vagy milyen ?

oXj4gRS.jpg


Mc4IoBf.jpeg
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 669
9 373
113
Talán a egy hete mertem megkérdezni, hogy mi is van az orosz haderő ruházatával és harcászati felszerelésével. Ez a kép igencsak aktuálissá teszi a kérdést újra, ha már akkor kicsit előreszaladtam vele.

Ui.:Sajnos túl szerény vagyok ahhoz, hogy egy ki@szott Nostredamusnak nevezzem magam, főleg mert a fasorban sincs az öreg hozzám képest...

Eléggé meg is lett válaszolva, csak pont figyelmen kívül hagytad. VKPO 3 és VKPO 4. Azok már (sajnos) multicam-ek. Azért 3 és 4 mert kettő külön gyártótól van. A multicam-re meg azért írom, hogy sajnos, mert a cif florában legalább fel lehetett ismerni, hogy orosz/LNR/DNR katona az illető. Ott volt a ruhák tesztvideója is. Ha mindenki multicamet használ majd, akkor majd mehet oda- vissza a propi, hogy ennyit kilőttünk, annyit kilőttünk. Mert mindkét fél multicamet fog hordani, az átlag nyugati cilvil meg úgy sem fogja tudni beazonosítani karszalag színek alapján, hogy most ki kit nyírt ki. Mert szerintem még itt Magyarországon sem tudja az átlag civil, ami nekem civil létemre átjött:
sötétzöld =ukri területvédelmis, sárga=ukrán hadsereg, kék=ukrán hadsereg, fekete-piros=ukrán náci zászlóaljak (azov,ajdar) és jobb szektor.
Szent György szalag=orosz hadsereg/rendőrségi különleges erők Vörös karszalag=ugyanezek Fehér karszalag=ugyanezek Ezüst karszalag= csecsen Ahmat zászlóalj. Z karjelzés= orosz nyugati V=orosz keleti harccsoport O= Orosz központi harccsoport.
Ha nem felejtem el, majd megkérdem az ismerősöket, akik sem HTKA-t sem semmi katonai jellegű oldalt nem olvasnak,kizárólag a szimpátiájuknak megfelelő híroldalakról tájékozódnak a erről a konfliktusról. Nagyon meglepne, ha legalább ilyen alap szinten meg tudnák különböztetni a harcoló feleket. És pont ezért olyan hülyeséget tol majd le a torkukon a média, amilyet csak akar. Azt sem tudják megmondani, hogy ki kivel van, mert nem tudják mit kell nézni.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ha ez hiteles a Soutfront-ról, akkor csak a hadseregből szolgálatukat teljesítőket/leszerelőket kell levonnunk, és megkapjuk az ukrán haderő havi veszteségét. Lehet ez 15 000 ember per hónap? Így számolva még "csak" 300 ezres lenne az elesettek és harcképtelenek száma az elmúlt 20 hónap után...
Vagy a 20 ezer már csak a jelenlegi erők állományának "szintentartására" vonatkozhat? És akkor valós a havi 20 ezres lemorzsolódás?
Nincsenek leszerelők. Pont azért tüntetnek a hátországban, hogy 18 hónap után hazatérhessenek (orosz hadsereg 9 hónapra szerződik, Wagnernél 3 hónap volt). Csak akkor borulna a bili, hogy kik nem térnek vissza...


Azt írják eltalálta, de sztem kurvára mellément...



Ukránok sikeresen elhárítják az orosz tüzérséget Herszonban


Egy utolsó rejszolás még belefért


VDV Bakhmutnál erdősávot takarít


FVP drón felvétele kazettás bomba bevetéséről


Fél óra a avdivkai frontvonalban, ukrán szemmel


Újabb triplacsavaros hátraszaltó kopium juliantól.
1NKuzRF.png
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 408
79 399
113
még annyit elfelejtettem írni, hogy nagy magassággből is indíthatod. Az így nyert hátótáv növekedésből számos előnyt élvezhetsz. Akár nagyobb hatásos töltet a kisebb hajtás javára vagy éppen üzemidő.

Analóg módon iszkander kontra kibdzsál.

Szerintem egészen új felhasználási területeket is adhat.



Az ezerarcú Steven Seagal száguldó erődjében volt egy olyan arany mondat:
"A feltételezés a kudarc szülőanyja"
Ennek a topicnak a 80% feltételezés, mert egy zajló háborúról szól és termeszetesen mindkét fél hazudik (hülye is lenne igazat mondani).
KB: 70 bejegyzést töröltek miattad, az egyikben benne volt a válasz.
Tehát már az is az en hibám, ha valaki valamit ír a fórumra és azt törlik. Áruldmár el, hogy erre a következtetésre milyen gondolatmenet végén jutottal. Tehát dudi kolléga miért hibás abban, hogy xy kolléga kommentjét törölték?
Eléggé meg is lett válaszolva, csak pont figyelmen kívül hagytad. VKPO 3 és VKPO 4. Azok már (sajnos) multicam-ek. Azért 3 és 4 mert kettő külön gyártótól van. A multicam-re meg azért írom, hogy sajnos, mert a cif florában legalább fel lehetett ismerni, hogy orosz/LNR/DNR katona az illető. Ott volt a ruhák tesztvideója is. Ha mindenki multicamet használ majd, akkor majd mehet oda- vissza a propi, hogy ennyit kilőttünk, annyit kilőttünk. Mert mindkét fél multicamet fog hordani, az átlag nyugati cilvil meg úgy sem fogja tudni beazonosítani karszalag színek alapján, hogy most ki kit nyírt ki. Mert szerintem még itt Magyarországon sem tudja az átlag civil, ami nekem civil létemre átjött:
sötétzöld =ukri területvédelmis, sárga=ukrán hadsereg, kék=ukrán hadsereg, fekete-piros=ukrán náci zászlóaljak (azov,ajdar) és jobb szektor.
Szent György szalag=orosz hadsereg/rendőrségi különleges erők Vörös karszalag=ugyanezek Fehér karszalag=ugyanezek Ezüst karszalag= csecsen Ahmat zászlóalj. Z karjelzés= orosz nyugati V=orosz keleti harccsoport O= Orosz központi harccsoport.
Ha nem felejtem el, majd megkérdem az ismerősöket, akik sem HTKA-t sem semmi katonai jellegű oldalt nem olvasnak,kizárólag a szimpátiájuknak megfelelő híroldalakról tájékozódnak a erről a konfliktusról. Nagyon meglepne, ha legalább ilyen alap szinten meg tudnák különböztetni a harcoló feleket. És pont ezért olyan hülyeséget tol majd le a torkukon a média, amilyet csak akar. Azt sem tudják megmondani, hogy ki kivel van, mert nem tudják mit kell nézni.
De a bácsin nem ez van (VKPO 3 vagy 4), hanem magának vett ruha és mellény és kb minden is. MC-t hord de nem VKPO 3 vagy 4 ruházatot.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 109
22 925
113
De a bácsin nem ez van (VKPO 3 vagy 4), hanem magának vett ruha és mellény és kb minden is. MC-t hord de nem VKPO 3 vagy 4 ruházatot.
Javítanám a tisztelt fórumtársat. Teljesen normál a Rusich Group által használt felszerelésben van az ember. Mellékelnék pár képet is. Az első pont az amiből ki lett vágva az ominózus részlet.
ru-pov-the-notorious-rusich-group-somewhere-in-ukraine-v0-evuqjsf2nz4b1.jpg


FVPaq_2X0AEHenW


thumb.cms
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 261
26 124
113
Mostanában egyre több AI által generált képet találok. Borzalom, hogy mennyire primitívek, de hogy miért csinálják? Pl. az ominózus hk. szerintem "testvére". A bal oldali löveg ... ?
1562714_original.png

Vagy ez.
1976512_original.png

De szerintem ez már valódi!
m1a1-abrams-2539174_1920.jpg

Nekem is van ilyen fejlámpám. Téli álca.
EN_01603894_1463.jpg

forum-0769837163.jpg

Kérdés? Avgyejevkánál az ominózus ukrán tüzérség, amelyik Donyeck városát lövi (nem bombázza), hol helyezkedik el?
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 080
24 414
113
Inkább ti szajkózzátok a nyugati fegyverek felsőbbrendüségét, hogy aztán bármilyen nyugati veszteséget ki tudjatok emelni..
Kik építettek fel? NATO tolja a propagandáját? Még szép, úgy elég nehéz promozni egy fegyvert, hogy "vedd meg mert szar" Orosz tán nem propizza a fegyvereit? Itt egyesek elcsöppennek, ha leírják azt a kifejezést, hogy: "hiperszónikus"

Szóval szerintem ez eléggé meddő vita, én arra voltam kiváncsi, hogy mikor mondta a NATO (értsd: nem Ukrajna) hogy az adományozott fegyverekkel moszkváig mennek majd az Ukránok?

A többesszámot sajnos a mondat nyelvtani alakja kívánja meg.

Szerintem nem kell nekem beillesztenem semmit, gondolom napi szinten látod te is, vagy ha nem akkor azzal nem tudok mit kezdeni.
(itt nem azon van a lényeg, hogy te vagy egy másik elvtársad rakta be, hanem hogy az általuk berakott origos-vadhajtásos-ultrahangos cikkek alapján már 16x kapitulált Ukrajna, és kitört a 3. vh...csak ezt nem vonjátok kétségbe..)


Örülök az örömödnek, hasznos és informatív hozzászólás volt.
Ha a már fentebb említett 3 médiumot olvasod, akkor már rég vége van a háborúnak nyertek, az oroszok, örök élet, és hiperszónikus győzelem van!

Ja húú, akkor 100%-ig elhiszem, köszönöm, remélem jó neki amikor éppen "akarod".

Aha, akkor végül is most mondta a "NATO" hogy moszkváig verik vissza majd az Ukránok őket?
Egyébként igen az alábbi mondataidat már végtelenszer hajtogatják itt a már fentebb említett mediumokból, majd szólj ha megtörténik.
Az idő az oroszoknak dolgozik? Abban, hogy ők is ugyanúgy ott pusztulnak?
a szócséplés helyett válaszolhattál volna arra is amit kérdeztem .. hogy hogy állnak az ukránok ? :)
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Merész. Merészebb. Scholz.
Dreist. Dreister. Scholz.
A Bundestag röhög. A változás szelei Scholzot elfújják.

A Gösser (egyébként hatalmas) reklámját koppintják.
**************************************************************************


Ukrajna semmit sem ért el az ellentámadásban, kivéve azt, hogy 90 000 életet áldozott fel és minden felszerelést elveszített

hirextra2

Az orosz hadsereg hatalmas mennyiségű felszereléstől fosztotta meg az ukrán fegyveres erőket – mondta Scott Ritter volt amerikai hírszerző a YouTube-csatornának, a Gegenpolnak adott interjújában.

„300 tank eltűnt. Elveszett 55 jármű. Tudják, nem feltétlenül a pontos számok arról, amit kaptak, de a veszteségek nagyjából megfelelnek a megadott számnak. Kiütötték őket az ukrán arzenálból – és nincs mivel pótolni őket. Nem maradt semmijük. Európának már nincs mit adni nekik” – mondta Ritter.

Arra is rámutatott, hogy ha az (Ukrán Fegyveres Erőknek) AFU-nak sikerült is előrenyomulnia valahol az offenzívájuk során, az orosz hadsereg akkor is visszaverte őket, ami miatt minden ukrán áldozat hiábavaló volt.

„Ukrajna semmit sem ért el ebben az ellentámadásban, azon kívül, hogy újabb 90 ezer emberéletet áldozott fel. Elveszítette az összes felszerelést, amit kapott” – összegezte.Az ukrán fegyveres erők már fél éve próbálnak előrenyomulni Dél-Donyeck, Artemovszk és Zaporizsje irányában, a NATO által kiképzett, külföldi felszereléssel felszerelt dandárokat vetve be a harcokba. Vlagyimir Putyin szerint az ukrán ellentámadás valójában kudarcot vallott, az orosz hadsereg pedig a teljes frontvonalon javítja pozícióit. Mint Szergej Sojgu, a védelmi minisztérium vezetője pontosította, az ellenséges hadsereg veszteségei november eleje óta több mint 13 700 embert, valamint mintegy 1800 egységnyi különböző fegyvert és haditechnikai eszközt tettek ki.

Az oroszok meggyengítése azzal végződik, hogy a nyugat gatya nélkül maradt?

**********************************************************************


A modern hadviselés etikai szürke zónáinak vizsgálata

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök nem kerüli el a büntetést
az Oroszországgal folytatott konfliktus végén – mondta a Pentagon vezetőjének volt tanácsadója, Douglas Macgregor nyugalmazott ezredes a Judging Freedom YouTube-csatornának adott interjújában.

„Úgy gondolom, hogy ő (Zelenszkij – a szerk.) megismétli Mussolini sorsát. Ez nyilvánvaló” – osztotta meg véleményét.

Macgregor azt is hangsúlyozta, hogy az ukrán vezetőt megtorlás várja, még akkor is, ha a szökés mellett dönt.

„Hiszem, hogy a világ látni fogja, mennyire korrupt, és milyen undorító ember is valójában”
– összegezte az ezredes.

A Bloomberg korábban arról számolt be, hogy az ukrán lakosság körében egyre nő a csalódottság, a kétségbeesés és a fáradtság a sikertelen ellentámadás és a konfliktus gyors lezárásának kilátástalansága miatt.

Mussolini sorsát nem kívánom neki, de bíróság elé állítani mihamarabb kéne (fasiszta cimboráival egyetemben). Bár, ha börtönbe kerül, ott meglincselik. Félek, hogy felép, leléptetik, eldugják.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 570
17 638
113
Inkább ti szajkózzátok a nyugati fegyverek felsőbbrendüségét, hogy aztán bármilyen nyugati veszteséget ki tudjatok emelni..
Kik építettek fel? NATO tolja a propagandáját? Még szép, úgy elég nehéz promozni egy fegyvert, hogy "vedd meg mert szar" Orosz tán nem propizza a fegyvereit? Itt egyesek elcsöppennek, ha leírják azt a kifejezést, hogy: "hiperszónikus"

Szóval szerintem ez eléggé meddő vita, én arra voltam kiváncsi, hogy mikor mondta a NATO (értsd: nem Ukrajna) hogy az adományozott fegyverekkel moszkváig mennek majd az Ukránok?

A többesszámot sajnos a mondat nyelvtani alakja kívánja meg.

Szerintem nem kell nekem beillesztenem semmit, gondolom napi szinten látod te is, vagy ha nem akkor azzal nem tudok mit kezdeni.
(itt nem azon van a lényeg, hogy te vagy egy másik elvtársad rakta be, hanem hogy az általuk berakott origos-vadhajtásos-ultrahangos cikkek alapján már 16x kapitulált Ukrajna, és kitört a 3. vh...csak ezt nem vonjátok kétségbe..)


Örülök az örömödnek, hasznos és informatív hozzászólás volt.
Ha a már fentebb említett 3 médiumot olvasod, akkor már rég vége van a háborúnak nyertek, az oroszok, örök élet, és hiperszónikus győzelem van!

Ja húú, akkor 100%-ig elhiszem, köszönöm, remélem jó neki amikor éppen "akarod".

Aha, akkor végül is most mondta a "NATO" hogy moszkváig verik vissza majd az Ukránok őket?
Egyébként igen az alábbi mondataidat már végtelenszer hajtogatják itt a már fentebb említett mediumokból, majd szólj ha megtörténik.
Az idő az oroszoknak dolgozik? Abban, hogy ők is ugyanúgy ott pusztulnak?
Feltűnt már hogy a háború áldozatokkal jár,Amennyiben elkerülte volna a figyelmedet,most mondom.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 211
55 149
113
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 110
28 689
113
Eléggé meg is lett válaszolva, csak pont figyelmen kívül hagytad. VKPO 3 és VKPO 4. Azok már (sajnos) multicam-ek. Azért 3 és 4 mert kettő külön gyártótól van. A multicam-re meg azért írom, hogy sajnos, mert a cif florában legalább fel lehetett ismerni, hogy orosz/LNR/DNR katona az illető. Ott volt a ruhák tesztvideója is. Ha mindenki multicamet használ majd, akkor majd mehet oda- vissza a propi, hogy ennyit kilőttünk, annyit kilőttünk. Mert mindkét fél multicamet fog hordani, az átlag nyugati cilvil meg úgy sem fogja tudni beazonosítani karszalag színek alapján, hogy most ki kit nyírt ki. Mert szerintem még itt Magyarországon sem tudja az átlag civil, ami nekem civil létemre átjött:
sötétzöld =ukri területvédelmis, sárga=ukrán hadsereg, kék=ukrán hadsereg, fekete-piros=ukrán náci zászlóaljak (azov,ajdar) és jobb szektor.
Szent György szalag=orosz hadsereg/rendőrségi különleges erők Vörös karszalag=ugyanezek Fehér karszalag=ugyanezek Ezüst karszalag= csecsen Ahmat zászlóalj. Z karjelzés= orosz nyugati V=orosz keleti harccsoport O= Orosz központi harccsoport.
Ha nem felejtem el, majd megkérdem az ismerősöket, akik sem HTKA-t sem semmi katonai jellegű oldalt nem olvasnak,kizárólag a szimpátiájuknak megfelelő híroldalakról tájékozódnak a erről a konfliktusról. Nagyon meglepne, ha legalább ilyen alap szinten meg tudnák különböztetni a harcoló feleket. És pont ezért olyan hülyeséget tol majd le a torkukon a média, amilyet csak akar. Azt sem tudják megmondani, hogy ki kivel van, mert nem tudják mit kell nézni.
A vörös karszalag nem a DNR / LNR katonáké (volt)?
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 669
9 373
113
Ennek a topicnak a 80% feltételezés, mert egy zajló háborúról szól és termeszetesen mindkét fél hazudik (hülye is lenne igazat mondani).

Tehát már az is az en hibám, ha valaki valamit ír a fórumra és azt törlik. Áruldmár el, hogy erre a következtetésre milyen gondolatmenet végén jutottal. Tehát dudi kolléga miért hibás abban, hogy xy kolléga kommentjét törölték?

De a bácsin nem ez van (VKPO 3 vagy 4), hanem magának vett ruha és mellény és kb minden is. MC-t hord de nem VKPO 3 vagy 4 ruházatot.

A ruha nagy eséllyel az Mordor Tac cég Gorka 5 VOLK nevű ruházata, legalábbis a szabása alapján. A Mordor Tac nagyon jó cuccokat gyárt, nekem 2 pólóm van tőlük. Kényelmes, nagyon gyorsan száradó minőségi cuccok. De mi volt a kérdés? Az,hogy vesznek saját maguknak egyenruhát. Vannak akik vesznek. Csak ez nem újdonság. Sőt a hajózók például a FighterBomberen, MilHelicopterpilot-on, "Ja i Moj drug,Vertoljot"-on keresztül gyűjtésben kapnak is plusz, általában orosz gyártású ruházatot. A Szf-i erők részére is van hasonló gyűjtés, mert rengeteg gyűjtés van, és sokan adakoznak ilyesmire. A youtube-on,rutube-on lehet találni rengeteg videót, ahogy a gyűjtés szervezői átadják egy egy alakulatnak a befizetők pénzén vásárolt ruházatot, felszerelést. A Fighterbomberen és társain pedig egy rakás kép van mindig a hajózóknak műszakiaknak átadott, új cuccokról. Ez sem újdonság. Annak idején például Kozsedub(a II.VH legeredményesebb szövetséges vadászpilótája) La-7-esére is rá volt írva, hogy az XY kolhoz dolgozóinak adományából épült. Szóval mi volt a kérdés, mi az az újdonság, amire te rájöttél, amikor senki, méghozzá olyan szinten, hogy Nostradamus kispályás hozzád képest?!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 408
79 399
113
A ruha nagy eséllyel az Mordor Tac cég Gorka 5 VOLK nevű ruházata, legalábbis a szabása alapján. A Mordor Tac nagyon jó cuccokat gyárt, nekem 2 pólóm van tőlük. Kényelmes, nagyon gyorsan száradó minőségi cuccok. De mi volt a kérdés? Az,hogy vesznek saját maguknak egyenruhát. Vannak akik vesznek. Csak ez nem újdonság. Sőt a hajózók például a FighterBomberen, MilHelicopterpilot-on, "Ja i Moj drug,Vertoljot"-on keresztül gyűjtésben kapnak is plusz, általában orosz gyártású ruházatot. A Szf-i erők részére is van hasonló gyűjtés, mert rengeteg gyűjtés van, és sokan adakoznak ilyesmire. A youtube-on,rutube-on lehet találni rengeteg videót, ahogy a gyűjtés szervezői átadják egy egy alakulatnak a befizetők pénzén vásárolt ruházatot, felszerelést. A Fighterbomberen és társain pedig egy rakás kép van mindig a hajózóknak műszakiaknak átadott, új cuccokról. Ez sem újdonság. Annak idején például Kozsedub(a II.VH legeredményesebb szövetséges vadászpilótája) La-7-esére is rá volt írva, hogy az XY kolhoz dolgozóinak adományából épült. Szóval mi volt a kérdés, mi az az újdonság, amire te rájöttél, amikor senki, méghozzá olyan szinten, hogy Nostradamus kispályás hozzád képest?!
Egy szóval nem mondtam, hogy rossz minőségű a ruha, azt mondtam, hogy ez nem a rendszeresített ruházat és harcászati felszerelés.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Verboje, légierő megpuhította a védőket a VDV ellentámadása előtt. Állítólag 2 Leopard 2 is torony nélkül maradt. De élve kiszálltak belőle miután földet ért.


Örmény önkéntes szanitéc aki szabadidejében a katonáknak énekel.


Újabb ukrán női halott a fronton. Jól látom, hogy 2. világháborús acélbili van a fején?
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Moment Ka-52 és a drónok megsemmisítenek egy tankkonvojt




Az ukrán fegyveres erők elvesztették a műholdas kommunikációt a Harkov régió és a DonbAsz felett


Az ukrán hadsereg egységei elvesztették a műholdas kommunikációt a Donyecki és Luganszki Népköztársaságok, valamint a Harkov régió felett. Ezt Vlagyimir Rogov jelentette be, az „Együtt vagyunk Oroszországgal” zaporozsjei közéleti mozgalom vezetője.

Amint azt Rogov Telegram csatornájában írta, jelenleg a Dnyeper folyó mentén és nyugatabbra fennáll a műholdas internetes kommunikáció, de a sebessége jelentősen lecsökkent, a Nikolajev és Herszon régiók területén pedig gyakran megszűnik a műholdas internetes kommunikáció.

Korábban közölték, hogy az amerikai milliárdos, Elon Musk tulajdonában lévő SpaceX, amelynek leányvállalata támogatja a Starlink műholdas internetkapcsolatot, a Pentagon adóssága miatt lekapcsolt egyes előfizetőket a szolgáltatásáról.

Amint a brit Telegraph című kiadvány szakértőkre hivatkozva írja, Oroszország megsemmisítheti az űrben a Starlink műholdakat, amelyeken keresztül a kijevi rezsim fegyvereseit látják el műholdas kommunikációval.
Ezen túlmenően brit szakértők szerint ezek az akciók nem sértenek semmilyen háborús szabályt, mivel ha kereskedelmi űrműholdat használ fel egy fegyveres konfliktusban részt vevő valamelyik fél katonai célokra, ezekre az eszközökre nem vonatkozik a Genfi Egyezmény, és törvényes célpont. Az ukrán fegyveresek a Starlink által biztosított műholdas internetes kommunikációt használják támadásaik koordinálására.