[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 550
18 886
113
Honnan tudod hová kell tenni?
Már írtam korábban a taktikai jelzések szektoronként változnak, és időközönként változtatják őket.
10-12óra bal alkar, jobb comb.
12-16óra bal-jobb felkar.
16-22 óra két felkar, jobb lábszár.....
stb.
Pont a diverzió kiszűrése miatt.
Kombinálják még számmal.
pl 11.
Ha rád kiabálnak hogy Három! - akkor a helyes válasz a Nyolc....8+3=11.
Ha rossz az eredmény már lőnek is mindennel....
Jelszó, jelszám.
Mint a katonák.
Lehet, még nyíltparancs is van.
Talán a futár küldeményeket, hirváltásokat kódolják
;)
Illetve volt az a kijev-külsőn készült videó, amin egy (állítólag) VDV egység volt kiterítve, kb 50x posztolták mindenhol.
Ott láttam a katonákon gumicsizmát. A szakértőktől kérdem, félve: ilyen van? Gumicsizmás katona éles bevetésen?
Az olvadás miatt elképzelhető. A katonai bakancsok átazmak. Ha nincs csere bakancs, akkor jó alternatíva a gumicsizma a posványban.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
898
3 246
93
Schobert Norbi Update-termékeket küld az Ukrán menekülteknek!
Ezt a balfaszt!
Bár szegények legalább nem fognak elhízni. Mondjuk jóllakni sem
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 850
12 233
113
Már vagy 5 perce azon röhögök, hogy az RTL klub által megszólaltatott szakértő a következőeket mondta:

"A felvételek alapján az a következtetés vonható le, hogy az orosz hadsereg kerekes katonai járművein olyan állapotban vannak a gumiabroncsok, hogy emiatt ha letérnek a szilárd útburkolatú útról, akkor elsülyednek elakadnak a sárban".....

Édes jó istenem ennyi erővel egy cserepes mályvát is megkérdezhettek volna, ennyi szakértelmet az is tanúsított volna...
Ez ki volt név szerint?

Még ma betiltják a gabonakivitelt Magyarországról​


Kezdődnek a problémák.
Ez mondjuk számunkra nagyon jó döntésnek tűnik, ideig-óráig könnyebb a helyzetünk mint amilyen lehetne. Kutya világ jön ettől függetlenül....
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 830
6 685
113

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
3 712
19 669
113
Jelszó, jelszám.
Mint a katonák.
Lehet, még nyíltparancs is van.
Talán a futár küldeményeket, hirváltásokat kódolják
"Nyíltparancs" ?????? o_O
Olyan az első vonalban már 20 éve sem volt....
A futár meg bejelentkezik rádión-telefonon mikor érkezik....Merről, hányan.....+ megkülönböztető jelzés.
( Mielőtt leoktatna valaki, igen egy normális hadseregben a mai napig húzzák a "Tyúkbelet" a századszintű pk-ig.)
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 824
9 694
113
Már vagy 5 perce azon röhögök, hogy az RTL klub által megszólaltatott szakértő a következőeket mondta:

"A felvételek alapján az a következtetés vonható le, hogy az orosz hadsereg kerekes katonai járművein olyan állapotban vannak a gumiabroncsok, hogy emiatt ha letérnek a szilárd útburkolatú útról, akkor elsülyednek elakadnak a sárban".....

Édes jó istenem ennyi erővel egy cserepes mályvát is megkérdezhettek volna, ennyi szakértelmet az is tanúsított volna...

Ezzel találkoztam ma korábban. Amit írtál arról jutott eszembe:

 
W

Wilson

Guest
akkor viszont szanszos, hogy Egyiptomban megint kurva világ jön... :(
Nagy esély van rá.....Csakhogy mindenki tisztában legyen Ukrajna szerepével....

Ukrajna igen jelentős szereplő a globális műtrágyapiacon és a világ elsőszámú napraforgó termelője. Több globális mezőgazdasági cég zárta be Ukrajnában lévő irodáit és üzemeit, amint Oroszország inváziót indított. A válság globális mezőgazdasági termelést és kereskedelmet befolyásoló aktuális történéseit foglaljuk össze és kitérünk a várható hatásokra is.

Felfüggesztett tengeri kereskedelem és félelem az ellátási zavaroktól

Az orosz erők csütörtökön szárazföldi, tengeri és légi tömeges támadással megszállták Ukrajnát, ami a legnagyobb támadás, amelyet egy állam egy másik ellen intézett Európában a második világháború óta. Ezt követően az ukrán hadsereg felfüggesztette a kereskedelmi hajózást kikötőiben, ami csak tovább gerjesztette az ellátási zavaroktól való félelmet a vezető gabona- és olajosmag-exportőrök körében. Oroszország már korábban elrendelte az Azovi-tenger lezárását a kereskedelmi hajók elől, a Fekete-tengeri orosz kikötőket azonban nyitva tartotta – közölték csütörtökön orosz tisztviselők, melyről a Reuters számolt be.

A szállítók a rendkívüli körülmények miatt nem teljesítik szerződéses kötelezettségeiket, a piac figyeli a vis maior bejelentéseket.
Az Azovi-tenger egyik legnagyobb ukrán kikötője, a Mariupol már az orosz erők támadása alatt áll a Reuters információi szerint. Az itteni kikötők árpát, búzát és kukoricát exportálnak mediterrán importőröknek, köztük Törökországnak, Ciprusnak, Egyiptomnak, Olaszországnak és Libanonnak, amely országoknak alternatív ellátást kell keresniük, ha a hajók a közeljövőben nem tudnak elindulni.

Eközben a világ egyik legnagyobb hajózási vállalata, a dán Maersk, -mely két, Pivdennij kikötőjébe befutó konténerszállító útvonallal rendelkezik Ukrajnában -, csütörtökön közölte, hogy a konfliktus miatt február végéig leállítja az összes ukrajnai kikötőbejárását és bezárja fő irodáját Odesszában.

5806034ukrantengeriszallitmanyozas.jpg

Egy konténerszállító hajó köt ki a kelet-ukrajnai Berdjanszk tengeri kikötőjében, Azovban 2018. december 2-án.
Fotó: Genya SAVILOV / AFP


Ukrajna csütörtökön arra kérte Törökországot, hogy zárja le a Boszporusz- és a Dardanellák-szorost az orosz hajók előtt. Ankara ellenőrzi ugyanis az Azovi-tenger szorosait, háborús időkben jogában áll korlátozni a hadihajók áthaladását. Azonnali válasz azonban nem érkezett Kijev kérésére.

Ukrajna, ahol a világ legtöbb napraforgója terem

Mivel Ukrajna a globális mezőgazdaság kulcsfontosságú szereplője, a konfluktusnak nemzetközi hatásai lesznek. Az ország több mint 70 százalékát borító mezőgazdasági területén az AgWeb tájékoztatása szerint a világ legnagyobb mennyiségű napraforgóját, valamint a hatodik legtöbb kukoricáját és árpáját termesztik. De a repce, a szója és a búzatermelése is globálisan jelentős. A Reuters közlése alapján

Ukrajna és Oroszország együttesen adják világ napraforgóolaj-exportjának 80, a kukoricaexport 20 és a búzakivitel 29 százalékát.

Ukrajna mezőgazdasága

Az ország mezőgazdasági ágazata a GDP mintegy 9,3 százalékát termelte 2020-ban. A 45 ezer mezőgazdasági vállalkozás a bruttó termelés 55 százalékát állítja elő, míg a több mint 4 millió háztartás a termelés 45 százalékát adja, háztartásonként átlagosan 1,23 hektár földet művelve. Az ukrán mezőgazdaságot a növénytermesztés uralja, a mezőgazdasági termelés 73 százalékát teszi ki.

Ukrajna évente több mint 60 millió tonna gabonát és hüvelyeseket takarít be. Ugyan a 2020-as év a világjárvány és az időjárási viszonyok miatt is eltért a megszokottól, még így is a hazai piac igényeinek háromszorosa volt a gabonatermés. A terméshozamok jelentős javulásával számos szakértő becslése szerint Ukrajna teljes gabonatermelési potenciálja 140 millió tonna.

Forrás: International Trade Administration

A két ország egymással versenyez a kukorica és búza szállítása terén, hogy megnyerjék az olyan nagy vásárlókat, mint Egyiptom és Törökország. A gabonanagyhatalomnak számító országok háborújának kitörésekor el is szálltak az árupiacokon a gabonaárak. Az amerikai búza határidős jegyzése közel egy évtizede a legmagasabb szintre emelkedett, míg az európai búzáé rekordot döntött.

Hogyan fenyegeti az orosz-ukrán konfliktus a világ mezőgazdaságát?

Az ENSZ szerint szörnyű globális következményekkel fenyeget a háború. Ukrajna megszállása az egyik legnagyobb menekültválságot, az élelmiszerárak megugrását és az általunk ismert világrend végét jelentené
Ukrajna külügyminisztere szerint – írta meg a South China Morning Post. Mivel Ukrajna a fejlődő világ egyik legnagyobb búzaszállítója, az invázió

az élelmiszerárak megugrását okozhatja, és még kétségbeesettebb éhezéshez vezethetnek olyan helyeken, mint Líbia, Jemen és Libanon.
– mondta Thomas-Greenfield, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete, aki szerint a szenvedés szökőárszerű hullámai, amelyeket ez a háború okozni fog, elképzelhetetlenek.

A megszállás hírére csütörtökön dominószerűen követték egymást az események, amelyek további aggodalomra adnak okot a világ mezőgazdaságát, élelmezését és kereskedelmét tekintve.
A globális mezőgazdasági nyersanyagkereskedő, a Bunge, amely Ukrajnában több mint ezer embert foglalkoztat, közölte, hogy bezárja a cég ukrajnai irodáit és felfüggeszti a fekete-tengeri gabonakikötőjének működését az ukrajnai Nyikolajevben.

5807039frankfurttozsdegazdasagukrajnaorosz.jpg

Az Ukrajna elleni orosz támadás világszerte lefelé küldte a tőzsdéket. Arthur Brunner, az ICF Bank AG részvénykereskedője a monitorját figyeli a frankfurti tőzsdén 2022. február 24-én.
Fotó: ARNE DEDERT / DPA Picture-Alliance via AFP


A megszállást követően az amerikai mezőgazdasági nyersanyagkereskedő Archer-Daniels-Midland is bejelentette, hogy bezárja ukrajnai létesítményeit, többek között egy csornomorszki olajosmag-zúzó üzemet és egy odesszai gabonaexport-terminált – erről a Reuters tudósított. A cég több mint 630 embert foglalkoztatott Ukrajnában.

A Cargill globális mezőgazdasági árucikk-kereskedő vállalat egyik óceánjáróját pedig mindeközben lövedék találta el a Fekete-tengeren,
ám szerencsére a személyzet biztonságban van és a hajó is tengerképes maradt. A háború hírét követően a búza világpiaci ára 330 euróra emelkedett, de az összes gabonafajta ára megugrott. A fő importőr országok elkezdtek aggódni a búza ellátásuk miatt. Az argentín gazdákat a súlyos aszály és az exportkorlátok fogják korlátozni abban, hogy kihasználják az ukrajnai konfliktus miatt megugró búza- és szójaárak emelkedését. Kevés búza maradt az országban a tengerentúli értékesítésre engedélyezett mennyiségből.

Az ukrán válság elhúzódása esetén Irak lehet az, aki megcsapolhatja a búzapiacot.
Az országnak ugyanis elegendő stratégiai búza tartaléka van és nem aggódik készletei miatt – közölte az iraki kereskedelmi minisztérium szóvivője csütörtökön a Reuters hírügynökséggel. Irak pedig azt is nyilatkozta, hogy amennyiben az Oroszország és Ukrajna közötti válság elhúzódik, vásárlásokat fog bejelenteni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 259
33 564
113
"Nyíltparancs" ?????? o_O
Olyan az első vonalban már 20 éve sem volt....
A futár meg bejelentkezik rádión-telefonon mikor érkezik....Merről, hányan.....+ megkülönböztető jelzés.
( Mielőtt leoktatna valaki, igen egy normális hadseregben a mai napig húzzák a "Tyúkbelet" a századszintű pk-ig.)
Sőt,kábelfektető is van-vezetéket "kicsit" nehezebb bemérni,lehalgatni.
A védelem század szinten mindig álló.
Lassan megkezdődik a felörlő szakasz.Innentől kezdve az a kérdés,hogy ki birja tovább kitartással.
 
W

Wilson

Guest
2.

További rendkívüli helyzetre kell azonban felkészülnünk. Az orosz inváziót követően, miután a kikötők felfüggesztették működésüket, mintegy 380 ezer tonna napraforgóolaj-szállítmány rekedt a termelőknél és a fekete-tengeri kikötőkben, amit Indiába, a világ első számú étolajimportőrének szállítottak volna. Az új vásárlások is elakadtak – közölte négy kereskedő a Reuters-szel, akik kénytelenek lesznek szójaolajjal és pálmaolajjal helyettesíteni a napraforgóolajat.

bruttó termelés 55 százalékát állítja elő, míg a több mint 4 millió háztartás a termelés 45 százalékát adja, háztartásonként átlagosan 1,23 hektár földet művelve. Az ukrán mezőgazdaságot a növénytermesztés uralja, a mezőgazdasági termelés 73 százalékát teszi ki.​

Ukrajna évente több mint 60 millió tonna gabonát és hüvelyeseket takarít be. Ugyan a 2020-as év a világjárvány és az időjárási viszonyok miatt is eltért a megszokottól, még így is a hazai piac igényeinek háromszorosa volt a gabonatermés. A terméshozamok jelentős javulásával számos szakértő becslése szerint Ukrajna teljes gabonatermelési potenciálja 140 millió tonna. Forrás: International Trade Administration
A két ország egymással versenyez a kukorica és búza szállítása terén, hogy megnyerjék az olyan nagy vásárlókat, mint Egyiptom és Törökország. A gabonanagyhatalomnak számító országok háborújának kitörésekor el is szálltak az árupiacokon a gabonaárak. Az amerikai búza határidős jegyzése közel egy évtizede a legmagasabb szintre emelkedett, míg az európai búzáé rekordot döntött.

Hogyan fenyegeti az orosz-ukrán konfliktus a világ mezőgazdaságát?

Az ENSZ szerint szörnyű globális következményekkel fenyeget a háború. Ukrajna megszállása az egyik legnagyobb menekültválságot, az élelmiszerárak megugrását és az általunk ismert világrend végét jelentené
Ukrajna külügyminisztere szerint – írta meg a South China Morning Post. Mivel Ukrajna a fejlődő világ egyik legnagyobb búzaszállítója, az invázió
az élelmiszerárak megugrását okozhatja, és még kétségbeesettebb éhezéshez vezethetnek olyan helyeken, mint Líbia, Jemen és Libanon.
– mondta Thomas-Greenfield, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete, aki szerint a szenvedés szökőárszerű hullámai, amelyeket ez a háború okozni fog, elképzelhetetlenek.
A megszállás hírére csütörtökön dominószerűen követték egymást az események, amelyek további aggodalomra adnak okot a világ mezőgazdaságát, élelmezését és kereskedelmét tekintve.
A globális mezőgazdasági nyersanyagkereskedő, a Bunge, amely Ukrajnában több mint ezer embert foglalkoztat, közölte, hogy bezárja a cég ukrajnai irodáit és felfüggeszti a fekete-tengeri gabonakikötőjének működését az ukrajnai Nyikolajevben.

5807039frankfurttozsdegazdasagukrajnaorosz.jpg

Az Ukrajna elleni orosz támadás világszerte lefelé küldte a tőzsdéket. Arthur Brunner, az ICF Bank AG részvénykereskedője a monitorját figyeli a frankfurti tőzsdén 2022. február 24-én.
Fotó: ARNE DEDERT / DPA Picture-Alliance via AFP


A megszállást követően az amerikai mezőgazdasági nyersanyagkereskedő Archer-Daniels-Midland is bejelentette, hogy bezárja ukrajnai létesítményeit, többek között egy csornomorszki olajosmag-zúzó üzemet és egy odesszai gabonaexport-terminált – erről a Reuters tudósított. A cég több mint 630 embert foglalkoztatott Ukrajnában.

A Cargill globális mezőgazdasági árucikk-kereskedő vállalat egyik óceánjáróját pedig mindeközben lövedék találta el a Fekete-tengeren,
ám szerencsére a személyzet biztonságban van és a hajó is tengerképes maradt. A háború hírét követően a búza világpiaci ára 330 euróra emelkedett, de az összes gabonafajta ára megugrott. A fő importőr országok elkezdtek aggódni a búza ellátásuk miatt. Az argentín gazdákat a súlyos aszály és az exportkorlátok fogják korlátozni abban, hogy kihasználják az ukrajnai konfliktus miatt megugró búza- és szójaárak emelkedését. Kevés búza maradt az országban a tengerentúli értékesítésre engedélyezett mennyiségből.

Az ukrán válság elhúzódása esetén Irak lehet az, aki megcsapolhatja a búzapiacot.
Az országnak ugyanis elegendő stratégiai búza tartaléka van és nem aggódik készletei miatt – közölte az iraki kereskedelmi minisztérium szóvivője csütörtökön a Reuters hírügynökséggel. Irak pedig azt is nyilatkozta, hogy amennyiben az Oroszország és Ukrajna közötti válság elhúzódik, vásárlásokat fog bejelenteni.

További rendkívüli helyzetre kell azonban felkészülnünk. Az orosz inváziót követően, miután a kikötők felfüggesztették működésüket, mintegy 380 ezer tonna napraforgóolaj-szállítmány rekedt a termelőknél és a fekete-tengeri kikötőkben, amit Indiába, a világ első számú étolajimportőrének szállítottak volna. Az új vásárlások is elakadtak – közölte négy kereskedő a Reuters-szel, akik kénytelenek lesznek szójaolajjal és pálmaolajjal helyettesíteni a napraforgóolajat.

A szállítási problémák napraforgóolaj hiányt eredményezhetnek Indiában, pedig már az az olaj is a pálmaolaj helyettesítésére szolgált az országnak,
mivel a legnagyobb exportőr, Indonézia pálmaolaj-kínálata csökkent, ami rekordmagasságba emelte a pálmaolaj árát. Sőt, a szójaolaj-készletek is korlátozottak, mivel Dél-Amerikában az aszály sújtotta a szójatermést. India a pálmaolajat Indonéziából és Malajziából vásárolja, szójaolajat elsősorban Argentínából és Brazíliából, a napraforgóolajat pedig Oroszországból és Ukrajnából importál.

De a műtrágya kereskedelmében is lesznek akadályok. A brazil gazdák készülnek a műtrágya készlet szűkülésére, hisz mezőgazdasági exportjuk elveszítheti versenyképességét a műtrágyaárak emelkedése és a szűkös kínálat miatt, ha az ukrajnai orosz invázió okán nyugati szankciókat léptet életbe az ottani beszállítókkal szemben. A műtrágyaárak már az ukrajnai konfliktus előtt is emelkedtek a globális logisztikai problémák, a Fehéroroszországgal szembeni amerikai szankciók, illetve Kína október óta tartó piaci távolmaradása miatt. Így azonban a világ legnagyobb szójatermelői közül

a műtrágyaszükségletének 85 százalékban importra támaszkodó Brazíliának van a legtöbb vesztenivalója; a helyzet azonnali „káliumellátási válságot” alakíthat ki.

 
W

Wilson

Guest
"Nyíltparancs" ?????? o_O
Olyan az első vonalban már 20 éve sem volt....
A futár meg bejelentkezik rádión-telefonon mikor érkezik....Merről, hányan.....+ megkülönböztető jelzés.
( Mielőtt leoktatna valaki, igen egy normális hadseregben a mai napig húzzák a "Tyúkbelet" a századszintű pk-ig.)
Persze, hogy húzzák mert az egy világvége biztos dolog...
 
  • Tetszik
Reactions: Filter and theo