[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
Olvasta valaki a "Nagykövet" asszony beszédét?
Én személy szerint.....mélységesen sértőnek találom, de....
Ha van a fórumon nyelvtan fanatista olvtárs, szívesen olvasnék egy elemzést ezt hogyan is kellene értenem....
( Egyenlőre le vagyok "bakkerolva" a saját földemen.....lehet rosszul értem....)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
mi a garancia, hogy nem egy "félreeső" helyre megy és utána meg a feketepiacra?

Egy szétvágott országban ez lesz rövidesen az igazi "befektetés".. Aztán majd lesnek, hogy a terroristvánéknál hogyan vannak ilyen cuccok...
Szerintem úgy a legtutibb, ha ezeket a cuccokat majd "önkéntes" SEAL-es, Academys, SAS-es faszik használják. Tuti hogy jönnek velük ők is, nekem nagyon gyanús legalább is.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Ez mennyire kamu? Az tuti valóban nehezen ér oda.

Egy vezető amerikai védelmi tisztviselő szerint a Kijev felé tartó konvoj elleni direkt ukrán támadások, illetve egy, a konvoj előtt lévő híd felrobbantása miatt az orosz erők mintegy 25 kilométerre az ukrán fővárostól megakadtak – írja a CNN.


A mintegy 65 kilométer hosszú konvoj a hétvége óta nem haladt érdemben előre.

Határozottan úgy véljük, hogy az ukránok felrobbantották azt a hidat, és ez mindenképpen hatással volt arra, hogy a konvoj megállt, illetve a mozgását korlátozták

– mondta a tisztviselő. De úgy véljük, hogy máshol is közvetlenül támadták a konvojt – tette hozzá.

A hét elején a tisztviselő azt mondta, hogy logisztikai és fenntartási problémák is hozzájárultak a konvoj lassú előrehaladásához. Az Egyesült Államok azonban úgy véli, hogy a konvojban lévő orosz erők átcsoportosulnak és tanulnak a hibáikból, miközben továbbra is megpróbálják megtámadni az ukrán fővárost.

Miközben a szárazföldi harc folytatódik, az ukrán légierőnek még mindig vannak rendelkezésre álló vadászgépei, helikopterei és drónjai, bár ezek is szenvedtek veszteségeket – mondta a tisztviselő. A veszteségek egyrészt az orosz akcióknak, másrészt a működésképtelenségnek köszönhetők
– tette hozzá.

Én azt olvastam (talán volt itt is linkelve), hogy az ukránok elárasztottak Kijevtől északra egy nagy területet, amin nem tudnak átnyargalni az oroszok és így megálltak.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ez mennyire kamu? Az tuti valóban nehezen ér oda.

Egy vezető amerikai védelmi tisztviselő szerint a Kijev felé tartó konvoj elleni direkt ukrán támadások, illetve egy, a konvoj előtt lévő híd felrobbantása miatt az orosz erők mintegy 25 kilométerre az ukrán fővárostól megakadtak – írja a CNN.


A mintegy 65 kilométer hosszú konvoj a hétvége óta nem haladt érdemben előre.

Határozottan úgy véljük, hogy az ukránok felrobbantották azt a hidat, és ez mindenképpen hatással volt arra, hogy a konvoj megállt, illetve a mozgását korlátozták

– mondta a tisztviselő. De úgy véljük, hogy máshol is közvetlenül támadták a konvojt – tette hozzá.

A hét elején a tisztviselő azt mondta, hogy logisztikai és fenntartási problémák is hozzájárultak a konvoj lassú előrehaladásához. Az Egyesült Államok azonban úgy véli, hogy a konvojban lévő orosz erők átcsoportosulnak és tanulnak a hibáikból, miközben továbbra is megpróbálják megtámadni az ukrán fővárost.

Miközben a szárazföldi harc folytatódik, az ukrán légierőnek még mindig vannak rendelkezésre álló vadászgépei, helikopterei és drónjai, bár ezek is szenvedtek veszteségeket – mondta a tisztviselő. A veszteségek egyrészt az orosz akcióknak, másrészt a működésképtelenségnek köszönhetők
– tette hozzá.


Olyat is láttam ma, hogy az oroszok átcsoportosítanak, nem bekerítés lesz Kijevnél hanem két oldalról betörve kettévágják a várost.
De szerintem nettó faxság.

Most a súlypont máshol van, Kijevnél elég ha tartják a vonalat, a többit elintézik a felfegyverzett bandák a városban.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 376
113
Gostomel

FNCDp8yWUAEL-LF
FNCDp83X0AsVkKG
FNCDp8zXMAshhTJ
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ez mennyire kamu? Az tuti valóban nehezen ér oda.

Egy vezető amerikai védelmi tisztviselő szerint a Kijev felé tartó konvoj elleni direkt ukrán támadások, illetve egy, a konvoj előtt lévő híd felrobbantása miatt az orosz erők mintegy 25 kilométerre az ukrán fővárostól megakadtak – írja a CNN.


A mintegy 65 kilométer hosszú konvoj a hétvége óta nem haladt érdemben előre.

Határozottan úgy véljük, hogy az ukránok felrobbantották azt a hidat, és ez mindenképpen hatással volt arra, hogy a konvoj megállt, illetve a mozgását korlátozták

– mondta a tisztviselő. De úgy véljük, hogy máshol is közvetlenül támadták a konvojt – tette hozzá.

A hét elején a tisztviselő azt mondta, hogy logisztikai és fenntartási problémák is hozzájárultak a konvoj lassú előrehaladásához. Az Egyesült Államok azonban úgy véli, hogy a konvojban lévő orosz erők átcsoportosulnak és tanulnak a hibáikból, miközben továbbra is megpróbálják megtámadni az ukrán fővárost.

Miközben a szárazföldi harc folytatódik, az ukrán légierőnek még mindig vannak rendelkezésre álló vadászgépei, helikopterei és drónjai, bár ezek is szenvedtek veszteségeket – mondta a tisztviselő. A veszteségek egyrészt az orosz akcióknak, másrészt a működésképtelenségnek köszönhetők
– tette hozzá.

Melyik hídra gondol? Videón is látható volt, hogy ahol nem volt, ott csináltak hidat, pont ennek az hadoszlopnak. Gondolja az amerikai szakértő, hogy az oroszoknak nincs hídvetőjük? Nem tudnak folyón átkelni?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 702
113
Olvasta valaki a "Nagykövet" asszony beszédét?
Én személy szerint.....mélységesen sértőnek találom, de....
Ha van a fórumon nyelvtan fanatista olvtárs, szívesen olvasnék egy elemzést ezt hogyan is kellene értenem....
( Egyenlőre le vagyok "bakkerolva" a saját földemen.....lehet rosszul értem....)
Még pár napig nagykövet asszony, utána mehet vissza tanítani valamelyik iskolába.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 210
29 260
113
Mezőgazdasági termelés tekintebében sok mezőgazdasági kultúra termesztésében világ élvonalában van Ukrajna, aztán persze mennyire készleteztek be az ukránok az megint más kérdés....
Már hetekkel ezelőtt volt hír, h a jó minőségű búzából túl sokat exportáltak, és takarmánybúzából sütnek most kenyeret.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Azt nem értem, hogy miért nem célszerűen alkalmazzák a légi szállításra kitalált járműveket, egységeket és miért városi harcba vetik be?
Az orosz haderőnek régen elég számottevő légi-desszant alakulata volt. Most meg elég korlátozottan alkalmazzák, holott sokszor be lehetne vetni, pl. a dél-nyugati fronton, a Fekete-tenger vidékén.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
Zelenszkij megszökött Ukrajnából, és elbújt az amerikaiaknál

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök jelenleg Lengyelországban tartózkodik. Ezt Ilja Kiva, a Verhovna Rada képviselője jelentette ki.

Elmondása szerint Zelenszkij „ma átlépte az ukrán-lengyel határt, és biztonságban van az amerikai nagykövetségen”.

"Onnan folytatja az ukrán hadsereg és a polgári lakosság megsemmisítését, és olyan őrült parancsokat ad ki, amelyek ma több ezer emberéletet követelnek" - mondta Kiva.
 

LiMa

New Member
2022. március 4.
2
21
3

portfolió miért erölteti ami nem megy? a haditeknikai cikkek írását.

Ne nagyon bántsd @Green Leader itt kedveljük ő az összekötönk Maróth Gáspárral...:)

Az szerintem elég sajnálatos, hogy Maróth-tal nem egy HTKA színvonalú szakmai lap az "összekötőnk", hanem egy haditechnikához nem értő gazdasági lap kapja a belső infókat...
A VBÜ igazán kitehetne magáért és rágyúrhatna a szakmaiságra kommunikáció terén.
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
8000 (!) indiai egyetemista volt Ukrajnában, jó pénzért oktatták őket.
Rajtuk kívül még orvosok, technikusok, programozók stb.
Utóbbiak befogadása nem egyenlő jöttment arabokéval.

Alapvetően nincs bajom az indiaiakkal, azon kívül, hogy a kezükkel törlik ki a seggüket(nem, nem használnak wc-papírt). Dolgoztam velük külföldön, viszonlyag normális banda. De nem szeretném, ha a menekültek segítésének örve alatt migrációs gócok képződnének az országon belül. Ha nálunk szeretnének tanulni, akkor a már rendelkezésre álló pályázatok alapján próbáljanak bekerülni egy magyar helyre, semmiképpen sem engedhető meg, hogy az elhelyezések automatikusan történjenek.

Legjobb lenne, ha az ilyen pórult járt diákok most hazamennének a kormányuk segítségével vagy saját erőből, ha tehetik, és a legális utakat felhasználva jönnének vissza a számukra rendelkezésre álló helyekre.