[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Az iraki háború alatt a GPS több km-el cseszte el a helyszínt, valószínűleg szándékosan, a 10 m-es pontosság meg bőven elég. És hpgy kapsz GPS bant és csak te és senki más?
mivel a Pentagone a muholdceg, a terulet felett lekapcsoljak a haromszogeleshez szukseges egyik adot, igy az adott teruleten nem fogjak venni egyik jelet sem.

amugy barmilyen hihetetlen, ezek az eszkozok regisztraljak magukat a muholdon, ha aktivak, tehat siman le lehet tiltani a szamukra kiosztott slotot.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 314
55 671
113
Igen.
Számon kérem. Mert 8+ éve erre készülnek, képzik őket, fegyverzik őket ( Mi kapnánk 20K ATGM-et Jesszusom, Freeben....)
Illetve a gépesített erőik gyakorlatilag sehol nincsennek! Sehol!
Több száz HK-ról beszélünk!
Hol vannak a tüzéreik?
Grad, Uragan, Tornado, Szmercs?
Áll egy 64km-es konvoj kb egy hete....
Azt éppen végig szórhatta volna kezettással párszor néhány szóló MLRS.....mármint ha a sok győzelmi jelentés között létezne még bevethető.



Valami 600 cm-et engedtek el eddig az Oroszok, a yenkik szerint, gondolom ezek alatt lehettek a felsorolt eszközökbol is, ahogy bekoszont egy-egy.
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Az én telefonomon is van Beidu, Glonass, Galileo a GPS mellett szóval mi van?
a Beidu, a Glonass es a Galileo kozel sem olyan elterjedt, es rendelkezik annyi muholddal.

oroszok hasznalhatjak a Glonass katonai (P) funkcioit, akarcsak az amerikaiak es szovetsegeseik.

de ha ezek csak GPS-t ismernek (lasd kettos felhasznalasu technika) akkor lottek ezek hasznalatanak.

az mas kerdes, hogy a Pentagon is tudja akkor, hogy mit regisztraltak az oroszok ott, es atadhatjak az ukripokoknak.
 
  • Hűha
Reactions: Centquri prime

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
Valami 600 cm-et engedtek el eddig az Oroszok, a yenkik szerint, gondolom ezek alatt lehettek a felsorolt eszközökbol is, ahogy bekoszont egy-egy.
Azt megjegyeztem már kb 10 nappal ezelőtt, hogy az Ukrán vezetési lánc, kb a hadjárat első 3 órájában szét lett verve.....
Azóta csak csapat töredékek vívják a harcukat lokális szinten.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113

Kijevben éppen ordít a légiriadó.
Megint kezdődik.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 827
30 887
113
mivel a Pentagone a muholdceg, a terulet felett lekapcsoljak a haromszogeleshez szukseges egyik adot, igy az adott teruleten nem fogjak venni egyik jelet sem.

amugy barmilyen hihetetlen, ezek az eszkozok regisztraljak magukat a muholdon, ha aktivak, tehat siman le lehet tiltani a szamukra kiosztott slotot.
És ha lekapcsolják a műholdat, akkor hogy fog minden más GPS jelet kapni, beleértve saját meg szövetséges csapatok, saját repülők, okosbombák, drónok, cirkáló rakéták? Ugyanúgy sehogy, mert le van kapcsolva a műhold. Azok az eszközök semmit nem regisztrálnak a műholdon, felfele nem kommunikál, csak veszi a jelet és abból számolja a helyzetet, nem kell annak semmit visszaküldenie. Szóval vagy van mindenkinek vagy senkinek sincs.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Azt megjegyeztem már kb 10 nappal ezelőtt, hogy az Ukrán vezetési lánc, kb a hadjárat első 3 órájában szét lett verve.....
Azóta csak csapat töredékek vívják a harcukat lokális szinten.

Ez honnal lehetne feltételezni? Mi van ha felkészültek rá és alternatív megoldásokra is felkészültek már korábban.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
És ha lekapcsolják a műholdat, akkor hogy fog minden más GPS jelet kapni, beleértve saját meg szövetséges csapatok, saját repülők, okosbombák, drónok, cirkáló rakéták? Ugyanúgy sehogy, mert le van kapcsolva a műhold. Azok az eszközök semmit nem regisztrálnak a műholdon, felfele nem kommunikál, csak veszi a jelet és abból számolja a helyzetet, nem kell annak semmit visszaküldenie. Szóval vagy van mindenkinek vagy senkinek sincs.
ado van lekapcsolva a civil reszen, a P reszet a katonaiak siman hasznalhatjak, a GPS ugyanis kettos rendeltetesu, van a civil pontatlan es van a preciz katonai. ket kulonbozo rendszer egy muholdon.
 

AchtungPanzer

Well-Known Member
2020. február 9.
227
1 016
93
MH 101?
:rolleyes:
Kolléga....
Egy "Uragan" egység mekkora "Elipszist" tud betakarni "Kazettás" altöltet alkalmazása esetén?
( Egység= Gép)
:) :) :) ... nos, én ennél kissé idősebb vagyok, hogy ilyen technikákkal kapcsolatban képben legyek, de mint tüzérségi felderítő a másfél évem alatt sikerült rész vennem három éleslövészeten és a figyelőből igen jól láttam, hogy mit tudnak művelni a BM-21 ütegeink az adott célterületen . Persze mindebből látszik, hogy koszos kis sorozott "alhonvéd" voltam, de a remek kis ASZT segítségével szinte az orrom előtt működtek el a kilőtt rakéták.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
@SirHiggins

Nem tudom, hogy mit röhögsz a biolaborokon, amikor a USEmbassyKyiv

(Kijevi Amerikai Nagykövetség) YT csatornáján van a biolaborokat BEMUTATÓ videó:


Tessék nézd meg, a filmet az Amerikai Nagykövetség és Ukrajna készítette!
Itt a biolaborok listája:
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
És ha lekapcsolják a műholdat, akkor hogy fog minden más GPS jelet kapni, beleértve saját meg szövetséges csapatok, saját repülők, okosbombák, drónok, cirkáló rakéták? Ugyanúgy sehogy, mert le van kapcsolva a műhold. Azok az eszközök semmit nem regisztrálnak a műholdon, felfele nem kommunikál, csak veszi a jelet és abból számolja a helyzetet, nem kell annak semmit visszaküldenie. Szóval vagy van mindenkinek vagy senkinek sincs.
A GPS koordinátákat adják a földi adók is.
Azokat kell lekapcsolni, onnantól záróra.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
:) :) :) ... nos, én ennél kissé idősebb vagyok, hogy ilyen technikákkal kapcsolatban képben legyek, de mint tüzérségi felderítő a másfél évem alatt sikerült rész vennem három éleslövészeten és a figyelőből igen jól láttam, hogy mit tudnak művelni a BM-21 ütegeink az adott célterületen . Persze mindebből látszik, hogy koszos kis sorozott "alhonvéd" voltam, de a remek kis ASZT segítségével szinte az orrom előtt működtek el a kilőtt rakéták.
Ma is van PAB2....
Szóval a tudásod reális, a matematika nem változott semmit.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 375
113
Oroszok Fehéroroszországban a határ közelében halmozzák az AN-2 és egyéb "robot" gépeket és Iskander rakétákat, komolyabb SEAD akció várható hogy tudjanak zavartalanul bombázni.

FNWBen8X0AI6h2s
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 375
113