Valóban soknak tűnik, de... azon túl, hogy nyilván valamennyi túlzás van a cikkben értelemszerűen sokkal magasabb bért kell fizetni, mint az "megszokott".
Kik finanszírozzák?
Pl vannak ukrajnai befektetők, akik szeretnék megvédeni befektetéseiket, illetve vannak ukrán oligarchák, akik eddig is elég sokat áldoztak különböző szabadcsapatok finanszírozására, megszervezésére, fenntartására. -pl.: Kolomojszkij.
Nyilván a maximális összeg az a nagyon szűk körnek szól, akiknek valóban olyan szintű tudással és tapasztalattal rendelkeznek (ugye a benne van: USA-beli, 5 év katonai, ebből egy év frontszolgálat), amire szükség van; a többség, ahogy a cikk is írja, örülhet ha havi 1-2 ezer dollárt kap (vagy még annyit sem). Ami ukrán viszonyok közt magasnak tekinthető, de ezeknél a fizetéseknél figyelembe kell venni, hogy ez nem a klasszikus konvojkíséretben, őrszolgálatban kimerülő, közel-keleti munka.
Két esetben okoz gondot a pénz, ha nincsen, vagy, ha sok van. Pillanatok alatt nemzeti hősökké váltak a gyűlölt ukrán oligarchák. Kik ők, és miképpen fogtak össze Oroszország ellen?
telex.hu
"Többen intenzíven is készek segíteni az ukrán hadsereg finanszírozásában és a fegyverek beszerzésében."
"Mindez persze érthető, az ukrán oligarcháknak tényleg sok vesztenivalójuk van a háborúban. Ukrajna gazdaságának nagy részét ugyanis ők irányítják."
(Amúgy a telex cikk legalább egy része az alábbi forbes cikk egy az egyben fordítása)
Amid reports of attacks against Ukrainian cities and Russian troops entering the country, Ukraine’s billionaires are putting aside their differences and lending their support to the government in Kyiv.
www.forbes.com