[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 393
113
Krímből érkezett leveleket köszöni meg

Mariupol

DKxhbUk.jpg

cjTPqvo.jpg

rLcy4hO.jpg

HyNTMoj.jpg
c9JeM73.jpg

UqIJ6Xp.jpg
allahu akhbar
U1q1w51.jpg
Mi a csudáért kolbászolnak háború közepette az utcán? Ráadásul gyerekek is. Miért nem a pincében vannak?
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
.

.
.
Szépen leirtad. Szerinted az M270 MLRS-t is kézi iránytűvel nézegetik, vagy ott már XXI. századi módon van GPS és számitógép vezérli a célzást?
.
.
Azokról posztolsz videót akik hozzánk járnak tanulni a manuális tájolást? o_O


PL:
11-66
11-66 11-66
11-67 -01-25
12-91

11-25 179m
1125x0,06=67,5
DeltaY = Sin 67,5x 179 =165
Delta X = Cos 67,5 x 179 = 68
Y = 98330 + 165 = 98495
X = 83053 + 68 = 83121

Így néz ki papíron egy mágneses deklinációt figyelembe vevő ,"PAB2" alapú mechanikus tűzérségi iránytű utómunkája.
Aztán ezt nem zavarja semmi. Papír, ceruza, radírgumi.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 692
113

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 421
63 706
113
Beraktam egy cikket erről a Komszomolszkaja Pravdaból valamelyik nap...A lényeg az, hogy ha nem fizetik az államadósságot vagy nem a megfelelő pénznemben fizetik , akkor lefoglalhatják az orosz állam ingóságait szerte a világon pl az orosz olajat szállító tankhajókat is....
Ez a zsarolás.
Megtámadtad a barátunk, de visszatámadni nem merünk. Viszont meg tudjuk akadályozni, hogy teljesítsd felénk a kötelezettségeidet, amely révén jogalapot formálunk, hogy elvegyük a javaidat.
 
W

Wilson

Guest
Ez a zsarolás.
Megtámadtad a barátunk, de visszatámadni nem merünk. Viszont meg tudjuk akadályozni, hogy teljesítsd felénk a kötelezettségeidet, amely révén jogalapot formálunk, hogy elvegyük a javaidat.
Ez pontosan így van, ugye ha úgy nézzük az orosz állam devizatartalékainak a lefoglalása sem erősíti a jelenlegi pénzügyi rendszerek iránti bizalmat....
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 745
113

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 493
18 512
113
Amikor az emberek azt hiszik győztek. Pedig inkább mindenki vesztett. (Valamit, valakit.)
Szerintem nem.
A háború előtt pár napot, max egy hetet adtak Kijevnek. Az amcsi szakértők is.
Most Kijev és az északi régió felszabadult, a ruszki hatalmas veszteségek után elmenekült.

Ez siker, igaz csak hadműveleti szintű. A stratégiai győzelem meg odébb van..
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 761
113
Azokról posztolsz videót akik hozzánk járnak tanulni a manuális tájolást? o_O


PL:
11-66
11-66 11-66
11-67 -01-25
12-91

11-25 179m
1125x0,06=67,5
DeltaY = Sin 67,5x 179 =165
Delta X = Cos 67,5 x 179 = 68
Y = 98330 + 165 = 98495
X = 83053 + 68 = 83121

Így néz ki papíron egy mágneses deklinációt figyelembe vevő ,"PAB2" alapú mechanikus tűzérségi iránytű utómunkája.
Aztán ezt nem zavarja semmi. Papír, ceruza, radírgumi.
ha jól emlékszem itt (is) téma volt az egyik Szent László menet,ahol bekakkantott a GPS valamiért és az amerikaiak nem tudtak mit kezdeni a tájolóval .. és a magyarok mutatták meg merre kell menni .. de javítsatok ki ha rosszul emlékszem.

nem vagyok tüzér,se irányzó,de azért azt tudom,hogy egy iránytűt vagytájolót nem nagyon lehet zavarni .. ami elektromos cucc azt meg igen,de olyan ez is mint az analóg óra a fiatalok egy része már nem ismeri ..
 
W

Wilson

Guest
Ez kûlönösen érdekes, mert eddg a hires Bellingcat többször hasznàlta ezt a módszert, amikor sz oroszok elleni èrverésröl volt szó. Most (mint CIA fûggvèny) persze hallgat.
Ne gondolja szerintem senki ,hogy a Maxar direkt rossz időbélyegzővel látja el a fotóit mivel egy kicsit komolyabb vizsgálat esetén azonnal lebuknának....Abszolút nem éri meg a számukra....
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 745
113
Beraktam egy cikket erről a Komszomolszkaja Pravdaból valamelyik nap...A lényeg az, hogy ha nem fizetik az államadósságot vagy nem a megfelelő pénznemben fizetik , akkor lefoglalhatják az orosz állam ingóságait szerte a világon pl az orosz olajat szállító tankhajókat is....
Ezek ellenzékiek nedves álmai. Ez nem igy mûködik.
Argentina pl 2 eve defaultban van és semmi lefoglalàs...
Utána nézek, mert ma olvastam a default eljàràsról egy cikket egy nem-bulvàr lapban.
Talàn rakhatnál be egy cikket egy szaklapból, vagy egy szakèrtőtől, nem pedig egy ellenzéki orosz újságból.
Tudom, te csak informàciókat hordasz itt össze....:)
Nyugodtan háboródj fel....
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 761
113
Szerintem nem.
A háború előtt pár napot, max egy hetet adtak Kijevnek. Az amcsi szakértők is.
Most Kijev és az északi régió felszabadult, a ruszki hatalmas veszteségek után elmenekült.

Ez siker, igaz csak hadműveleti szintű. A stratégiai győzelem meg odébb van..
Elnézést kérek,de csak az én tévémben mondták azt hogy hátravonták a csapatokat,mert Donyeckre és Luhaszkra koncentrálnak ? Azért a hátravonás/erő átcsoportosítás meg a menekülés között szerintem óriási különbség van,aztán el is telt azóta annyi idő,hogy a "fejvesztve" menekülő oroszok már rég otthon lennének,hiszen ha 2 nap volt bemenni akkor ugyan annyi kijönni is. Nyílván a kivonuló csapatok helyére való bevonulást is lehet győzelemként aposztrofálni,ami az ukrán heroizálásba bele is fér.. csak hát nevetséges ezt úgy kijelenteni,hogy egy stagnáló,deffenziv ukrán haderő azóta lett mobilis ,amióta hátrébb lettek vonva az oroszok,ez meg tény

a vágyvezérelt kommenteket meg lehet mellőzni kellene,főleg ha nem objektív,és nem tényszerű.
 
W

Wilson

Guest
Ezek ellenzékiek nedves álmai. Ez nem igy mûködik.
Argentina pl 2 eve defaultban van és semmi lefoglalàs...
Utána nézek, mert ma olvastam a default eljàràsról egy cikket egy nem-bulvàr lapban.
Talàn rakhatnál be egy cikket egy szaklapból, vagy egy szakèrtőtől, nem pedig egy ellenzéki orosz újságból.
Tudom, te csak informàciókat hordasz itt össze....:)
Nyugodtan háboródj fel....
Milyen ellenzékiek nedves álmai? Szerinted amikor egy szemrebbenés nélkül lefoglalták a teljes Orosz devizatartalék felét akkor nem fogják végrehajtani ezeket a lefoglalásokat....ne legyél naiv...

Amúgy a Komszomolszkaja Pravda nem ellenzéki lap hanem az orosz kormányzati médiához tartozik...
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
ha jól emlékszem itt (is) téma volt az egyik Szent László menet,ahol bekakkantott a GPS valamiért és az amerikaiak nem tudtak mit kezdeni a tájolóval .. és a magyarok mutatták meg merre kell menni .. de javítsatok ki ha rosszul emlékszem.

nem vagyok tüzér,se irányzó,de azért azt tudom,hogy egy iránytűt vagytájolót nem nagyon lehet zavarni .. ami elektromos cucc azt meg igen,de olyan ez is mint az analóg óra a fiatalok egy része már nem ismeri ..
Volt rá gyakorlaton is precedens hogy lekapcsolták a GPS-t....
A németek csak szégyenkeztek az amcsik meg nem értették hogy mi van.
De a Magyar "101 Tüo", igaz lassan relatíve de végrehajtotta a tűzcsapást ,pontosan.
PAB2 tájolása normaidő szerint 3 perc 30sec.....tehát így értendő a lassan.
( Vannak előírások az eszközöknél. Mi nem lehet a zsebedben, milyen távol kell lenni elektromos vezetékektől, nagy méretű fémtárgyaktól,stb....De amikor azzal kell kezdeni egy előadást hogy egy háromszög belső szögeinek összege mindíg 180 fok, és nem értik, mert miért?! .....akkor bele lehet kulázni az egészbe....)
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 493
18 512
113
Ne gondolja szerintem senki ,hogy a Maxar direkt rossz időbélyegzővel látja el a fotóit mivel egy kicsit komolyabb vizsgálat esetén azonnal lebuknának....Abszolút nem éri meg a számukra....
Orosz dezinfo. Próbálják hiteltelenné tenni a bizonyítékokat, miután beégtek az ENSZ -ben az első változattal.
Utána azt terjesztették, hogy akkor viszont ukrán tüzérségi tűz....
Ha az se, akkor inkább hamis a műholdkép.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 745
113
Milyen cég a Maxar? Az egyik piacvezető cég a világon amely a műholdas képalkotás úttörője és ezen technológiához kapcsolódó szolgáltatásait világ szerte értékesíti...
Segitek:) A helyes válasz: US-amerikai cèg. Tehàt eleve nem kizárható, hogy amerikai érdekeket kiszolgàl.
Azt irom, hogy nem kizàrható. Nem azt, hogy kiszolgálnak CIA stb érdekeket.
Az emerikaiak szavahihetősége kezdve a Tonkin öböltöl, az iraki MWD arcátlan hazugsàgig nem àll azért minden kètely felett. És akkor udvariasan fogalmaztam.
De nyugodtan nyomjad... :cool: