[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

bigos

Well-Known Member
2022. február 26.
126
771
93
Nem igaz, ruszki propaganda, dezinformació.
A 12 új tag területén sincsenek ilyenek, mert nincs rá szükség.
A lengyel és román ABM bázis vita tárgya, de nem fenyeget két bázis semmit.
Csak ürügy az orosz fegyverkezeéshez, hisztériakeltés.

.
Valóban? Ahogyan az is urugy és hisztérakeltés a NATO részérol,hogy az oroszoknak Európára fáj a foga. Mi volt elobb a tyúk vagy a tojás?
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 392
113
Ok értem Te ha választatnál hogy 1 pillanat alatt meghalj vagy előbb végignézd a szeretteid kínhalálát majd a sajátod átélt, az utóbbit választanád.
Te szerintem még fiatal lehetsz. Én átéltem már idegen és családtag halálát, ott voltam apukám és anyukám halálos ágyánál. A külső szemlélőnek minden halál kínhalál. Ritkán esik meg, hogy valaki egy pillanat alatt hal meg. A nagymamám szerencsés volt, ő álmában ment el. Azt nem tudom, az én halálom milyen lesz, de nem sietnék vele.
 
W

Wilson

Guest
Az ukrán parlament azt javasolta, hogy kötelezzék a külföldön mozgósított ukránokat, hogy a hadiállapot idején térjenek vissza Ukrajnába, és vezessenek be 10 évig terjedő börtönbüntetést a norma be nem tartásáért.

Ezt az április 8-i 7265. számú törvénytervezet tartalmazza.

A törvénytervezet a hadiállapotról szóló törvényt egy új cikkel javasolja kiegészíteni, amely az ukrán védelmi erők, a hatóságok és a helyi önkormányzatok működésének biztosításáról szól.

Az új cikkely szerint, ha Ukrajnában vagy annak különálló régióiban hadiállapotot vezetnek be, a mozgósítás során jogszerűen behívott személyeknek 15 napon belül vissza kell térniük Ukrajnába.

A vissza nem térés érvényes oka lehet: a lakóhely szerinti ország elhagyásának tilalma, természeti katasztrófák, balesetek, üzleti utak, orvosi kezelés vagy egyéb olyan körülmények, amelyek megakadályozzák a lakóhely szerinti ország elhagyását.

 
  • Hűha
Reactions: Bubu bocs

trojaiak

Active Member
2022. március 16.
254
232
43
Ugy ertettem, hogy a boltban a penztarnal senki sem mondta meg, hogy fizetek tobbet, mert kell az ukranoknak. De segelyszervezetek persze sokat gyujtottek nekik.
(Szerintem 4 fal kozott sem sexel az ember azzal akivel akar, de ez mas tema.)
Ha nem a legidősebb férfi családtagja választotta ki azt akivel sexel akkor bűnös. Ha az egy 70 éves özvegy hát akkor azzal. Remélem, az egyház megmondja még mindig mikor és hogyan.
 

vontod

Well-Known Member
2017. június 14.
803
7 990
93
Az ukrán parlament azt javasolta, hogy kötelezzék a külföldön mozgósított ukránokat, hogy a hadiállapot idején térjenek vissza Ukrajnába, és vezessenek be 10 évig terjedő börtönbüntetést a norma be nem tartásáért.

Ezt az április 8-i 7265. számú törvénytervezet tartalmazza.

A törvénytervezet a hadiállapotról szóló törvényt egy új cikkel javasolja kiegészíteni, amely az ukrán védelmi erők, a hatóságok és a helyi önkormányzatok működésének biztosításáról szól.

Az új cikkely szerint, ha Ukrajnában vagy annak különálló régióiban hadiállapotot vezetnek be, a mozgósítás során jogszerűen behívott személyeknek 15 napon belül vissza kell térniük Ukrajnába.

A vissza nem térés érvényes oka lehet: a lakóhely szerinti ország elhagyásának tilalma, természeti katasztrófák, balesetek, üzleti utak, orvosi kezelés vagy egyéb olyan körülmények, amelyek megakadályozzák a lakóhely szerinti ország elhagyását.

Nincs baj, Atlantiszunk 1000 éve áll. Nem süllyedünk.....
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 923
16 951
113
Szijjártó: Magyarország nem szavazza meg az orosz kőalj és földgáz szankcionálását.

2022. április 11. 13:49

A külügyminiszter leszögezte, hogy továbbra sem engedélyezik a közvetlen fegyverszállítást az országból.

Magyarország az energiaellátását a jövőben is biztosítani fogja, így nem szavaz meg olyan javaslatot, mely akár a kőolaj, akár a földgázszállításokra vonatkozó szankciókat tartalmazna – jelentette ki a külgazdasági és külügyminiszter Luxembourgban, az uniós tagországok külügyminiszterei ülésének szünetében hétfőn.

Szijjártó Péter magyar újságíróknak nyilatkozva hangsúlyozta: Magyarország nem engedi meg senkinek sem, hogy a háború árát a magyar emberekkel fizettessék meg.

Közölte: Magyarország nem akadályoz más országokat abban, hogy fegyvereket szállítsanak Ukrajnába, de kitart azon álláspontja mellet, hogy nem szállít fegyvereket, és nem is engedi át területén más országok fegyverszállítmányait közvetlenül Ukrajnába.

Ha ezt megtenné, az súlyosan veszélyeztetné Magyarország és a magyar emberek biztonságát – húzta alá a külgazdasági és külügyminiszter.

(MTI)
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
Ha nem a legidősebb férfi családtagja választotta ki azt akivel sexel akkor bűnös. Ha az egy 70 éves özvegy hát akkor azzal. Remélem, az egyház megmondja még mindig mikor és hogyan.
Nem tudom milyen torzs vagy gang szabalyait irtad itt le, de az biztos, hogy az egyhaz szo jelenteset nem ismered. Ne irj nekem butasagokat kerlek, en sem irtam neked.
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
640
2 751
93
"50 Leopard 1 harckocsit, legfeljebb 60 Mardert "

LEOPARD 1 vazze !!!
A következő Panzer IV lesz .
Ha lenne még Ansaldonk, mi is adhatnánk pár darabot.
Ansaldo.jpg
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113