[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 924
16 959
113
Ha nem támad az orosz támadtak volna az ukránok előbb-utóbb. Nem érted vagy nem akarod érteni miről szól az egész.
Nem az a dolga, hogy ezt megértse, elfogadja. Neki azt a konteót kell itt mantráznia, hogy az ukránok az áldozatok. Az ukrán nép valóban áldozat, de az ukrán rezsim és a mögötte álló angolszász, atlantista tömb az aki a vágóhídra küld egy egész nemzetet.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 368
12 843
113
Azt azért megnéztem volna, mi az a katonai helyzet, ahol a cca. 40 milliós Ukrajna lerohanja az atomhatalom 140+ milliós Oroszországot.
Mondjuk ha 20-30 év múlva sikerül az USAnak fellázítania a kaukázusi és az oosz nagyvárosokban élő muszlimokat.
Abból nem kis ribillió keletkezne.
Erre építenek az ukrán nácik hosszútávon.
Az ő céljuk Oroszország felszámolása.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 078
88 057
113
Ha sarga lennek es csilingelnek, en len nek a villamos... De nem vagyok sem sarga, nem is csilingelek, ezert nem en vagyok a villamos.....

Ezek a mi lett volna, ha jellegu kerdesek egeszen tortenelmietlenek, mert nem az ukranok, hanem az oroszok az agresszorok..
... nem elfeledve, hogy egy ATO nevű baromság keretében Ukrajna a saját népe ellen indított háborút! Egyébként, ha már agresszor, akkor az az USA. Ha nincs Majdan, nincs Ogyessza, nincs népköztársaságok, nincs orosz-ukrán háború. Az USA saját érdekből öleti halomra az ukránokat 8 éve, és a médiahatalmával próbálja ezt elferdíteni.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 649
113

Több mint ezer ukrán tengerészgyalogos adta meg magát az orosz haderőnek​


Az orosz hadijelentések emellett újabb 46 katonai célpont megsemmisítéséről számoltak be a szerdán.

A donyecki területvédelem törzse arról számolt be szerda délelőtt, hogy hogy 1009 ukrán tengerészgyalogos adta meg magát Mariupolban, az Iljics fémműnél. Igor Konasenkov vezérőrnagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivője szerint az ukrán tengerészgyalogság 36. dandárjának 1026 katonája tette le a fegyvert. A tábornok szerint 162 tiszt és 47 nő volt közöttük.


Konasenkov azt is mondta, hogy az orosz fegyveres erők nagy pontosságú tengeri és légi indítású rakétákkal megsemmisítették két nagy ukrán fegyverraktárt Szadovij és Csudniv település közelében. Beszámolója szerint a mirhorodi repülőtéren két ukrán Mi-24-es és két Mi-8-as helikopter pusztult el.

A vezérőrnagy elmondta, hogy a háború kezdete óta az ukrán fegyveres erők 130 repülőgépet, 103 helikoptert, 244 légvédelmi rakétarendszert, 447 drónt, 2169 harckocsit és páncélozott harcjárművet, 243 rakéta-sorozatvetőt, 931 tüzérségi löveget és aknavetőt, valamint 2076 speciális katonai járművet veszítettek.

(MTI)
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 110
24 887
113
Mármint a nyugat.. Merthogy eddig csak mi fizetünk meg érte, vagy Te máshogyan értékeled? Élelmiszer hiány szinte világszerte, megfizetethetetlen energiahordozó árak, lakosság szempontjából nélkülözések (melyek most kezdődnek csak igazán), munkanélküliség, abszurd inflációk.

Világsajtó: Több országban pánik az élelmiszerhiány miatt, tüntetések a benzinárak miatt és infláció miatt.

És az oroszok? Köszönik szépen, van olcsó üzemanyag, bőségesen élelmiszer, olcsó áram.
na de nem is baj,fognak ott még sorban állni sokan Európából némi alamizsnáért !
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 367
14 288
113
Azt azért megnéztem volna, mi az a katonai helyzet, ahol a cca. 40 milliós Ukrajna lerohanja az atomhatalom 140+ milliós Oroszországot.

Izrael hányszoros népességbeli fölénnyel rendelkező ellenséget taposott bele a sivatag homokjába?
Technika és támogatás. A fejlett, az orosz előtt egy vagy több generációval járó fegyverrendszerek és a nyugati óriási gazdasági és hírszerző támogatásával a háta mögött... igen, én rájuk tettem volna a pénzemet, ugyan úgy átmentek volna rajtuk, mint az Izraeliek az egyesített arab haderőkön (főleg látva az orosz haderő teljesítményét high tech szempontból...).
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 904
113
Boki én értem, hogy a végletekig véded Oroszországot, de te is tökéletesen tisztában vagy azzal , hogy még ha nyugati fegyverekkel is fel lettek turbózva az ukránok akkor is simán elbánt volna velük az orosz haderő....
Nagyon tévedsz, nem Oroszország védéséről van szó, hanem geopoltikáról, az usa geostartégiájáról. KIcsit tanulj vagy tájékozódj a témában. Vagy tudod/ismered vagy nem. Egyébként Friedmann még 2015-ben jelezte, hogy lesz ukrán-orosz konfliktus/háború.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 110
24 887
113
Izrael hányszoros népességbeli fölénnyel rendelkező ellenséget taposott bele a sivatag homokjába?
Technika és támogatás. A fejlett, az orosz előtt egy vagy több generációval járó fegyverrendszerek és a nyugati óriási gazdasági és hírszerző támogatásával a háta mögött... igen, én rájuk tettem volna a pénzemet, ugyan úgy átmentek volna rajtuk, mint az Izraeliek az egyesített arab haderőkön.
ezt remélem komolyan írtad,mert viccnek is rossz

lemaradt neked az első pár hét,ahol a régi technikát felvonultatva csapták meg azokat azt az ukrán haderőt,akik jelentős erőket összpontosítottak a keleti végeiken ? tudom,nem voltak rá felkészülve ..

Izrael mit tett volna szerinted ha mondjuk Szíria vagy Egyiptom atomhatalom lett volna ?, győzött volna ? minden bizonnyal :D :D
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 672
113
Izrael hányszoros népességbeli fölénnyel rendelkező ellenséget taposott bele a sivatag homokjába?
Technika és támogatás. A fejlett, az orosz előtt egy vagy több generációval járó fegyverrendszerek és a nyugati óriási gazdasági és hírszerző támogatásával a háta mögött... igen, én rájuk tettem volna a pénzemet, ugyan úgy átmentek volna rajtuk, mint az Izraeliek az egyesített arab haderőkön (főleg látva az orosz haderő teljesítményét high tech szempontból...).
De azért Izraellel szemben nem állt atomhatalom. Oroszország pedig deklaráltan beveti az atomfegyvereit, ha az állam létét fenyegető támadás éri. Akkor szó szerint elolvad a bármilyen módon megszerzett ukrán technológiai fölény.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 649
113

Tarjányi Péter: pusztítás és harc lesz minden elképzelhető formában napokon belül!​


... Ami hihetetlenül zavar és napok óta kommunikálja a Kreml, hogy a háborút Oroszország néhány nap alatt be fogja fejezni. Az eddig felderített orosz katonai forrásokkal ez lehetetlen. Különösen úgy, hogy az USA újabb 750 millió dolláros fegyversegélyt ad Kijevnek, elsősorban páncéltörő eszközök és tarack-ágyúk tekintetében.

Komoly fejtörésre ad okot az orosz bejelentés​

különösen azért, mert az ukrán és amerikai hírszerzési szerveztek vegyi fegyver támadással számolnak az elkövetkező napokban. Ezt az információt azonban még nem lehet megerősített tényként kezelni.

Egy biztos ha ténylegesen május 9.-re Moszkva be akarja fejezni a háborút győztesen, új eszközökre és új stratégiára van szüksége…
Az USA döntött, hogy felgyorsítja az amerikai fegyvergyártás rendszerét, mert több eszközből lassan hiány lesz, olyan magas a kereslet és nemcsak Ukrajna irányából. Nos, igen van aki nyert és nyerni fog ezen a háborún. Az indoklás is beszédes hiszen a Pentagon szerint erre azért van erre szükség, mert az

“Oroszországgal folytatott háború évekig elhúzódhat”
– számolt be a The Guardian…

A gond az, ha az amerikai fegyveripar így számol igyekezni is fog, hogy ez így történjen​

Összefoglalva: mindkét fél totálisan és már nyíltan is a fegyveres harc mellett döntött. Tényként kezelhető, hogy csak akkor lesz következő forduló a béketárgyalásokban ha kiderül, ki győzött a Kelet-Ukrajnai frontvonalon. Pusztítás és harc lesz minden elképzelhető formában napokon belül…Sajnos!!!

 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 649
113

Oroszbarát hangulat fedezhető fel Kínában az online térben a Twitter-felhasználók szerint​


A névtelen Twitter-felhasználók leplezik le Kínában az interneten keringő szélsőséges nacionalizmust és oroszbarát hangulatot, Peking pedig nem túl boldog emiatt – írja a CNN.


Hosszú, nyakatekert okoskodás!
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 110
24 887
113
Boki én értem, hogy a végletekig véded Oroszországot, de te is tökéletesen tisztában vagy azzal , hogy még ha nyugati fegyverekkel is fel lettek turbózva az ukránok akkor is simán elbánt volna velük az orosz haderő....
annyiban igaza van,hogy ha nem is Oroszországot,de a keleti régiókban élő szakadár orosz nemzetiséget mindenféleképpen megtámadták volna,hiszen jelentős erőket vonultattak fel a térégben az ukik,ami biztos nem egy haditech bemutató erejéig volt ott ,innentől meg ki ki döntse el saját maga,hogy ezt minek nevezzük népirtásnak (az EU szerint nem az) vagy az alkotmányos rend helyreállításának.

orosz részről teljesen logikus döntés volt,de Putyin is mondta hogy 1941* volt az utolsó alkalom, hogy Oroszország nem fog hamarabb lépni ha úgy hozza a helyzet,most úgy ítélték meg (szerintem érthető) hogy lépni kell,és ezért volt a támadás.

* még mindig vita tárgya,hogy valójában Hitler támadása szintén nem egy megelőző csapás lett volna.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 367
14 288
113
De azért Izraellel szemben nem állt atomhatalom. Oroszország pedig deklaráltan beveti az atomfegyvereit, ha az állam létét fenyegető támadás éri. Akkor szó szerint elolvad a bármilyen módon megszerzett ukrán technológiai fölény.
Természetesen, de az alapkérdés nem ebből indult. Hanem hogy van-e egy olyan hülye bagázs, akit rá lehet uszítani Oo. megtámadására, ha feltápolod. Ukrajna meg ilyen.
Más kérdés, hogy az oroszok megsütik őket ha túl sikeresek, de egy Zelét ez mit érdekelte volna? Ő máshová jelent...
 
K

Kopi2000

Guest
... nem elfeledve, hogy egy ATO nevű baromság keretében Ukrajna a saját népe ellen indított háborút! Egyébként, ha már agresszor, akkor az az USA. Ha nincs Majdan, nincs Ogyessza, nincs népköztársaságok, nincs orosz-ukrán háború. Az USA saját érdekből öleti halomra az ukránokat 8 éve, és a médiahatalmával próbálja ezt elferdíteni.
En meg azt nem ertem, hogy miert vannak sokan egy, EU tag, NATO tag orszagban azok, akik Putyinnal szeretnenek egy talbol cseresznyezni? Megegette magat ez az orszag mindig magat a keleti nepekkel fennrartott kapcsolatokkal... A magyar tortenelem legnagyobb alakja azert Szent Istvan volt, mert felismerte, ugy fejlodhet az orszag,ha nyugati kulturkorbe kerul a magyarsag, a nep sztyeppei eredete ellenere....
 
H

Hummen23

Guest

Oroszbarát hangulat fedezhető fel Kínában az online térben a Twitter-felhasználók szerint​


A névtelen Twitter-felhasználók leplezik le Kínában az interneten keringő szélsőséges nacionalizmust és oroszbarát hangulatot, Peking pedig nem túl boldog emiatt – írja a CNN.


Hosszú, nyakatekert okoskodás!
Sötétben bújkáló, nacionalists oroszbarát, rettegj!