[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 348
9 118
113
Azzal, hogy a politikusok két hónapja bejelentették a herszoni támadást, nekem az jön le, hogy a Donbasszi front tehermentesítése volt a cél.
A ruszki nem hülye, ezt tudja, de ez ilyen játék. Ha tényleg átcsoportosít az ukrán, akkor neki is át kell.
Ha tényleg támad, akkor védekezni kell.
Ahhoz meg el kellett vonni erőket, illetve a kercsi hídon érkező újabb erők nem mehettek Donbaszba.

Egy hónapja azt írtam, a változás jele, ha a kezdeményezést átveszi az ukrán és elveszti a ruszki.

Most a ruszki kénytelen reagálni, az ukrán megállította a Donbasszban a ruszkit.

De ezek törékeny eredmények, az ukrán ezzel egyelőre időt nyert, a kezdeményezés megtartásához újra neki kell lépni valamit. Ahhoz meg vagy nagyon gyors átcsoportosítás (manőver), vagy újabb erők harcba vetése kellene.
Vagy mindkettő, ha valami eredményt szeretne felmutatni.
A kérdés, hogy a politikusok értik e a hadművészet szabályait?
Van logika a leírtakban kétségtelenül. Az "időnyerés" viszont szerintem pont nem az ukránoknak jó, de ez majd úgyis kiderül a későbbiekben.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 679
45 292
113
Az ukrán fegyveres erők Herszon elleni offenzívájának véres kudarca: az öngyilkos merényletek egyik fő áldozata a kárpátaljai 128. hegyi rohamdandár volt
 

vontod

Well-Known Member
2017. június 14.
804
8 004
93
A Kreml tudott az Ukrán Fegyveres Erők Fő Hírszerzési Igazgatóságának terveiről, hogy kihasználják a NAÜ misszió érkezését és megszállást hajtsanak végre a Zaporizzzsja Atomerőmű elfoglalása és egy napra szóló nyilatkozatok megtétele érdekében, hogy ezt az orosz különleges erők hajtották végre [hogy ráfogják az oroszokra ]

A DRG munkájához ideális feltételek mellett azt a feladatot számolták ki, hogy magát a küldetést túszul ejtik, és az atomerőművet aláaknázva tartsák, követelve az orosz csapatok teljes kivonását a Krím területére.

Boris Johnson miniszterelnöksége leszerelési akkordjaként magával hozta a hadműveleti tervet és az oktatók egy részét, de ha a GUR sikeres lett volna, megtagadta volna a hatalom átadását, utalva egy bolygószintű katasztrófával fenyegető nemzetközi vészhelyzetre. Jelenleg 47 DRG-harcos pusztult el, három fogságba esett (!), kettő állapota élet-halál között van. Egy 12 fős csoport három oldalról blokkolva van, és el van vágva a víztől és a hajóktól, 15:00-ra vége lesz ennek a bevetésének. Zelenszkij nyilatkozata erről a helyzetről késő délutánra várható, a helyzetről már értesítették a NAÜ-misszió vezetőjét, valamint Guterres ENSZ-főtitkárt is.

A műveletet az MI6 tisztjei koordinálták Kijev külvárosában lévő főhadiszállásukról.
A DRG mind a 64 embere nemrégiben kapott kiképzést az Egyesült Királyságban, és augusztus 29-én érkeztek Varsóból Odesszába, — @obrazbuduschego2

Emlékezzünk vissza, hogy moszkvai idő szerint 6 óra körül az ukrán csapatok két, legfeljebb 60 fős szabotázscsoportban hét csónakban partra szálltak a Kahovka-tározó partján, három kilométerre északkeletre a zaporozsjei atomerőműtől, és megpróbálták elfoglalni az orosz erőművet. A Honvédelmi Minisztérium közölte.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 643
113

A NAÜ küldetése megérkezett a Zaporozsjei Atomerőműhöz (+VIDEO)​



 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 643
113

Az ukrán fegyveres erők Herson elleni offenzívájának véres kudarca: felvételek jelentek meg sebesült „vusnikokkal” (VIDEO)​


A közzétett felvételeken látható az ukrán hadsereg támadása során a 128-as dandár sebesülteinek nyújtott elsősegélynyújtás, valamint tüzérségi tüzek alatti evakuálásuk.
Источник: https://rusvesna.su/news/1662034841


Én nem néztem meg, ezért nem írok semmit.
 

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
387
2 554
93
A Kreml tudott az Ukrán Fegyveres Erők Fő Hírszerzési Igazgatóságának terveiről, hogy kihasználják a NAÜ misszió érkezését és megszállást hajtsanak végre a Zaporizzzsja Atomerőmű elfoglalása és egy napra szóló nyilatkozatok megtétele érdekében, hogy ezt az orosz különleges erők hajtották végre [hogy ráfogják az oroszokra ]

A DRG munkájához ideális feltételek mellett azt a feladatot számolták ki, hogy magát a küldetést túszul ejtik, és az atomerőművet aláaknázva tartsák, követelve az orosz csapatok teljes kivonását a Krím területére.

Boris Johnson miniszterelnöksége leszerelési akkordjaként magával hozta a hadműveleti tervet és az oktatók egy részét, de ha a GUR sikeres lett volna, megtagadta volna a hatalom átadását, utalva egy bolygószintű katasztrófával fenyegető nemzetközi vészhelyzetre. Jelenleg 47 DRG-harcos pusztult el, három fogságba esett (!), kettő állapota élet-halál között van. Egy 12 fős csoport három oldalról blokkolva van, és el van vágva a víztől és a hajóktól, 15:00-ra vége lesz ennek a bevetésének. Zelenszkij nyilatkozata erről a helyzetről késő délutánra várható, a helyzetről már értesítették a NAÜ-misszió vezetőjét, valamint Guterres ENSZ-főtitkárt is.

A műveletet az MI6 tisztjei koordinálták Kijev külvárosában lévő főhadiszállásukról.
A DRG mind a 64 embere nemrégiben kapott kiképzést az Egyesült Királyságban, és augusztus 29-én érkeztek Varsóból Odesszába, — @obrazbuduschego2

Emlékezzünk vissza, hogy moszkvai idő szerint 6 óra körül az ukrán csapatok két, legfeljebb 60 fős szabotázscsoportban hét csónakban partra szálltak a Kahovka-tározó partján, három kilométerre északkeletre a zaporozsjei atomerőműtől, és megpróbálták elfoglalni az orosz erőművet. A Honvédelmi Minisztérium közölte.
Érdekes pont épp gondoltam erre..mármint hogy ha bejutnak még a küldöttséget is túszul ejtik.És akkor igen nehéz lesz kirakni őket .Ebben az akcióban legalább volt ráció.Csak nem jött össze..
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 617
25 989
113
T

Törölt tag 1711

Guest
Tegnap biztos nem, mivel már tegnap is úgy osztogatták, hogy 2 napos felvétel az invázió kezdetéről.



Ukrán elsősegélyhely vhol a herszoni fronton (állítólag 128-asok)


News on the offensive at 14:00, 01.09
According to our information, the enemy is still making attempts to break through Davydov Brod, across the Ingulets River, but all attempts are in vain.
Tank units of the Armed Forces of Ukraine are being destroyed by the Airborne Forces, Infantry and units of the National Guard with the support of aviation and artillery. The enemy is out of breath.
The defense in this direction was strengthened due to the arrival of fresh forces.
It was possible to push the enemy back 4 km towards Belaya Krinitsa. MLRS of both sides are working in all this direction.

The enemy also lands several DRGs of up to 15 people throughout the entire direction in order to identify, target and destroy our firing points, positions and command posts, and mine roads to destroy equipment. But our reconnaissance and special forces units identify and destroy them without giving them any chance of success.


Lengyelek rájöttek, hogy fogják kifizetni a gázszámlát:


Az oroszoknak is van már üres tankot kigránátozós videójuk
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Boris Johnson miniszterelnöksége leszerelési akkordjaként magával hozta a hadműveleti tervet és az oktatók egy részét, de ha a GUR sikeres lett volna, megtagadta volna a hatalom átadását, utalva egy bolygószintű katasztrófával fenyegető nemzetközi vészhelyzetre.
A jó k..va anyját ennek a bojo szarházinak.
Örülök, hogy így alakult, és szét lettek csapva.

Csak azt nem értem, hogy ez így már rég 3.vh nem? (költői kérdés - tudom, már rég az) Mi a faszt keresnek ott MI6-es benszülöttek? Tényleg el akarnak párologni?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 933
56 886
113
Ez is igazolja, amit írtam, hogy a többi helyen folytatott "ellentámadás" csak figyelem elterelés volt az atomerőmű térségéről, az oroszok tudtak erről, és kihasználták az alkalmat.. Azért ha ott voltak irányítani brit tisztek - az nagy gáz, nem nyílt NATO beavatkozás?
Atomot Milton Keynes-re! :)
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Az ukrán fegyveres erők Herszon elleni offenzívájának véres kudarca: az öngyilkos merényletek egyik fő áldozata a kárpátaljai 128. hegyi rohamdandár volt
Ezek azok akik egy nap alatt el akartak menni a Balatonig???
Most már nem fognak.
Ha így fojtatja a nagy Zselé, annyi katonája marad, amivel jó ha addig tudja tartani az ukri fővárost, amíg el tud menekülni.
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Lehet, hogy a németek és az oroszok megint elfoglalják a lengyeleket? Nagyon mocorognak.

Szerintem meg kérjünk mi is pénzt Fritzéktől. Minket is megszálltak, elhurcolták a zsidóinkat, a cigányainkat, min. 700.000 embert deportáltak összesen. Szerintem 10 millió ft/fő kárérték az elég konzervatív becslés, ha ennyit kifizetnek, akkor lemondunk a helyreállítási alapról, helyezzék fel egymásnak rektálisan.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 242
113

Az ukrán fegyveres erők Herson elleni offenzívájának véres kudarca: felvételek jelentek meg sebesült „vusnikokkal” (VIDEO)​


A közzétett felvételeken látható az ukrán hadsereg támadása során a 128-as dandár sebesülteinek nyújtott elsősegélynyújtás, valamint tüzérségi tüzek alatti evakuálásuk.
Источник: https://rusvesna.su/news/1662034841


Én nem néztem meg, ezért nem írok semmit.

Én megnéztem és sírva fakadtam.
Ja !? Nem... :oops: