[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 463
113
Aha. Ügyeskedéssel, zsarolással akadályozta.
Értem. Gondolom, az, hogy a csövön érkező orosz gáz töredékébe került minden más alternatív forrásnak és ráadásul sokkal stabilabban hozzáférhető volt, cseppet sem számított a döntéseknél.

Mint írtam, ezt azért illene alátámasztani valamivel. Bemondásra nem túl hihető.


Visszaszerezni Kárpátalját???
És te beszélsz racionalitásról?


Hát az érzelmek által vezérelt gondolkodás inkább jellemez téged az itteni hozzászólásaid alapján.
Láthatóan erős ellenérzéseid vannak az oroszok irányába. Fogalmazhatnék úgy is, hogy láthatóan gyűlölöd őket. Olyannyira, hogy inkább vállalnál fájdalmas anyagi és gazdasági terhet csak, hogy kielégítsd utálatodat.
Tőlem jöhet gáz az USA-ból is, ha annyiért adják, mint az oroszok tavaly előtt. De csak azért nem fizetnék 10x-es árat, hogy az oroszoknak fájjon.
Szóval szerintem kettőnk közül én gondolkodom racionálisan.

Olvass utána mennyi az "olcsó" ruszki gáz!
;)

Az érzelmi elfogultság téged jellemez az ukránok irányába érzett gyűlöleted miatt.
Így nem tudsz racionálisan gondolkodni.

Ha őseink is ilyen önző, nemtörődöm stílusban gondolkodtak volna, ma nem lenne hazánk.
De van! Lesz!.
;)


Ez a hazugság már hónapokkal ezelőtt lelepleződött!
:D



Tehát állításoddal szemben az igazság, hogy pont annyiért vesszük a gázt a ruszkitól, mint a norvégtól. Vagy drágábban.

Olvasgass utána. Faék egyszerűen.
;)

Így, hogy a ruszki álhíreket cáfolom, gondolom leesett, hogy magyar vagyok.
:)



A grad terület tüzet lő....
Piszok gazdaságtan vele pontcélokra lőni...
;)
Szóval a grad salvó többe került volna, mint amit fel tud robbantani egy raktárban.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 081
82 663
113
Andrei Marga volt román külügyminiszter úgy véli, hogy Ukrajnának át kellene adnia a területek egy részét Oroszországnak, Romániának, Magyarországnak és Lengyelországnak. Ezt "A demokrácia sorsa" című könyvének bemutatóján mondta Gyulafehérvárban – írja a Digi24.

"Nagyon különleges helyzetben vagyunk. Teljes felelősséggel mondom, hogy Ukrajna természetellenes határokon belül van. Át kell adnia Kárpátalját Magyarországnak, Galíciát Lengyelországnak, Romániát Bukovinának, Oroszországnak pedig Donbászt és a Krímet. Ezek más országok területei, különben konfliktusok lesznek” – mondta Marga.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 165
9 279
113
"Szélbalos rtl-en most hasít a selypes narrátor azzal, hogy mekkora bajban vannak az oroszok. A bal alsó sarokban a felírat "omladozik a birodalom"

A hítv-ben most mondták be, hogy az ukránok elfoglalták Donyeck városát.
Akkor azok se ismerik a térképet. Már csak valami über tuti szakértő hiányzott volna.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 165
9 279
113

Az ukrán vadászgép megsemmisítette saját légvédelmét​


2022. szeptember 17., 19:11 - Közhírszolgálat - OSN
Az ukrán légierő egyik vadászgépe többször ellenőrizetlenül lőtte ki az amerikai AGM-88 Harm radarellenes cirkálórakétákat, és megsemmisítette saját légvédelmi rendszerét Konsztantyinovkában. Ezt az információt a Moskovsky Komsomolets című újság osztotta meg.

A repülőgép pilótája célokat akart eltalálni a DNR -ben és az LNR -ben . De a rakéta a legközelebbi célpontot célozta meg, és az ukrán csapatok légvédelmi rendszereit is eltalálta. Szintén a helyszínen találtak egy Egyesült Államok által gyártott rakéta töredékeit.

Kijev Szelleme újra lecsapott!
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 639
18 946
113
Oke, megbeszeltuk.. Nem fogok orkozni, de csak addig, amig itt nem hoholoznak... Egyebkent a 48-as erdeklodesed miatt, tudsz nalam "eredmenyt" elerni....
Értelmes tanult manusz vagy te nem kell mondani tudom! Érdeklődési körünk hasonló bár véleményünk eltérő a háború kapcsán! Nincs ezzel baj csak tanult emberként ne alacsonyodjunk le erre a szintre! Ez érvényes lenne másokra is! Egyik oldalnak sem jó maradjunk ennyiben!
 

dragonman

Well-Known Member
2013. április 3.
538
2 505
93
Hat ezt meg honnan szedtek elo a hoholok?
Látom nagyon van teknyika az ukriknál ha ilyeneket szednek elő! T-34 esek mikor kerülnek vajon elő? :rolleyes:
 
K

Kopi2000

Guest
Értelmes tanult manusz vagy te nem kell mondani tudom! Érdeklődési körünk hasonló bár véleményünk eltérő a háború kapcsán! Nincs ezzel baj csak tanult emberként ne alacsonyodjunk le erre a szintre! Ez érvényes lenne másokra is! Egyik oldalnak sem jó maradjunk ennyiben!
Koszi, meghatott, hogy nem hazaaruloztal le... Ezt most komolyan irtam ne vedd viccnek....
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 639
18 946
113
Pedig ezek bizony orkok voltak:
Felőlem lehet hoholozni, kaprozni, orkozni... eszembe sem jutott volna ilyet írni, de most épp felhoztátok és szembejött ez a videó... (egyébként nem zárom ki azt sem, hogy mivel a videót posztoló az aki, hogy ez egy másik fél által készített propaganda - háborúban, szerelemben ugyebár) ... de az biztos, hogy aki ezt tette az emberszámban nincs ...
Jaja de amikor az ukrán tüzérség civileket lő az elfogadható a gyomrodnak ugye? Vagy amikor az ukrán harckocsik lakóházak közé bújnak az is etikailag megfelelő....ugyan már keressé valami mást gyorsan,tudom menni fog, okos gyerek vagy te! ;)
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Ez a hazugság már hónapokkal ezelőtt lelepleződött!
:D



Tehát állításoddal szemben az igazság, hogy pont annyiért vesszük a gázt a ruszkitól, mint a norvégtól. Vagy drágábban.

Olvasgass utána. Faék egyszerűen.
;)

Így, hogy a ruszki álhíreket cáfolom, gondolom leesett, hogy magyar vagyok.
:)



A grad terület tüzet lő....
Piszok gazdaságtan vele pontcélokra lőni...
;)
Szóval a grad salvó többe került volna, mint amit fel tud robbantani egy raktárban.
20-szor elmondtad és meg lett cáfolva. Bukott Dk-s narratív.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Olvass utána mennyi az "olcsó" ruszki gáz!
;)
A cikkekben,amiket linkeltél viszonylag kevés konkrét adat szerepel. Forrás meg még kevesebb.
Egy grafikont azért találtam bennük, abból kiderül, hogy kb. az EU vs. Oo. feszültség növekedését követte a gáz árának emelkedése.
A békésebb időszakban a nekünk szállított orosz gáz ára az átlag tőzsdei ár alatt volt valamivel. Már ha az adatok hihetőek ugye. Tekintve, hogy az Eurostat sem tette közzé, hogy honnan van infójuk a magyar-orosz gázszerződésben kialkudott árképzésről.
Másrészt pedig az összehasonlítás szerencsésebb lenne ha nem az átlag tözsdei árhoz mérnénk a mi árunkat, hanem mondjuk a norvég gáz árához vagy az amerikai LNG és annak minden felmerülő többletköltségéhez mérnénk.
Továbbá ha a norvég gáz olyan baromira olcsó és elérhető lenne, akkor a németek miért is invesztáltak bele 10 évnyi munkát és egy kazalnyi pénzt az NS2-be?
Az érzelmi elfogultság téged jellemez az ukránok irányába érzett gyűlöleted miatt.
Így nem tudsz racionálisan gondolkodni.
Ilyen kijelentések előtt azért érdemes lenne ha összevetnéd kettőnk hozzászólásait.
Picit idegesítő, hogy folyton bekiabálsz a topikba valamit, de semmivel sem támasztod alá.

Ha őseink is ilyen önző, nemtörődöm stílusban gondolkodtak volna, ma nem lenne hazánk.
De van! Lesz!.
;)
Ezt a mondatot értelmezni sem tudom.


Ami a grad salvót illeti.
Egyrészt nem hinném, hogy drága lenne. Kb. annyi van belőle, mint égen a csillag. Másrészt az a lőszer lerakat sem épp kis területen volt.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ez a hazugság már hónapokkal ezelőtt lelepleződött!
Mármint milyen hazugság?

Tehát állításoddal szemben az igazság, hogy pont annyiért vesszük a gázt a ruszkitól, mint a norvégtól. Vagy drágábban.
Amit kiszámolt, egy kétes értékű eurostat adatból egy balliberális lap. Ami ugye alapból azt jelenti, hogy hazudik. A kérdés mindig csak annyi mekkorát.

Így, hogy a ruszki álhíreket cáfolom, gondolom leesett, hogy magyar vagyok.
Az tuti nem. Mert ugye nekünk nem ellenségünk az orosz, hanem egy viszonylag megbízható gazdasági partnerünk.
 

dragonman

Well-Known Member
2013. április 3.
538
2 505
93
Andrei Marga volt román külügyminiszter úgy véli, hogy Ukrajnának át kellene adnia a területek egy részét Oroszországnak, Romániának, Magyarországnak és Lengyelországnak. Ezt "A demokrácia sorsa" című könyvének bemutatóján mondta Gyulafehérvárban – írja a Digi24.

"Nagyon különleges helyzetben vagyunk. Teljes felelősséggel mondom, hogy Ukrajna természetellenes határokon belül van. Át kell adnia Kárpátalját Magyarországnak, Galíciát Lengyelországnak, Romániát Bukovinának, Oroszországnak pedig Donbászt és a Krímet. Ezek más országok területei, különben konfliktusok lesznek” – mondta Marga.
Hű bassza meg még sosem értettem így egyet egy románnal sem! Hová tart ez a világ!?:eek:
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 702
16 975
113
Ez a hazugság már hónapokkal ezelőtt lelepleződött!
:D



Tehát állításoddal szemben az igazság, hogy pont annyiért vesszük a gázt a ruszkitól, mint a norvégtól. Vagy drágábban.

Olvasgass utána. Faék egyszerűen.
;)

Így, hogy a ruszki álhíreket cáfolom, gondolom leesett, hogy magyar vagyok.
:)



A grad terület tüzet lő....
Piszok gazdaságtan vele pontcélokra lőni...
;)
Szóval a grad salvó többe került volna, mint amit fel tud robbantani egy raktárban.
A gázárra és a portfóliós cikkíró baromságaira már reagáltam, nem keresem elő. Attól, h havonta idecitálod még nem lesz igaz ;)
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
808
7 399
93
Szerkesztési időtúllépés... életemben először most fórumozok itt veletek.
Érdekes.

Pedig ezek bizony orkok voltak:
Felőlem lehet hoholozni, kaprozni, orkozni... eszembe sem jutott volna ilyet írni, de most épp felhoztátok és szembejött ez a videó... (egyébként nem zárom ki azt sem, hogy mivel a videót posztoló az aki, hogy ez egy másik fél által készített propaganda - háborúban, szerelemben ugyebár) ... de az biztos, hogy aki ezt tette az emberszámban nincs ...
Ti most tényleg egy összekarmolt orrú kutyán busongtok? De ha van egy életszerű elképzelésetek, hogy hogyan és miért karcolta bele ezt egy orosz, légyszíves osszátok meg velem is.
 

RobZombi

Well-Known Member
2021. január 25.
142
399
63
A cikkekben,amiket linkeltél viszonylag kevés konkrét adat szerepel. Forrás meg még kevesebb.
Egy grafikont azért találtam bennük, abból kiderül, hogy kb. az EU vs. Oo. feszültség növekedését követte a gáz árának emelkedése.
A békésebb időszakban a nekünk szállított orosz gáz ára az átlag tőzsdei ár alatt volt valamivel. Már ha az adatok hihetőek ugye. Tekintve, hogy az Eurostat sem tette közzé, hogy honnan van infójuk a magyar-orosz gázszerződésben kialkudott árképzésről.
Másrészt pedig az összehasonlítás szerencsésebb lenne ha nem az átlag tözsdei árhoz mérnénk a mi árunkat, hanem mondjuk a norvég gáz árához vagy az amerikai LNG és annak minden felmerülő többletköltségéhez mérnénk.
Továbbá ha a norvég gáz olyan baromira olcsó és elérhető lenne, akkor a németek miért is invesztáltak bele 10 évnyi munkát és egy kazalnyi pénzt az NS2-be?

Ilyen kijelentések előtt azért érdemes lenne ha összevetnéd kettőnk hozzászólásait.
Picit idegesítő, hogy folyton bekiabálsz a topikba valamit, de semmivel sem támasztod alá.


Ezt a mondatot értelmezni sem tudom.


Ami a grad salvót illeti.
Egyrészt nem hinném, hogy drága lenne. Kb. annyi van belőle, mint égen a csillag. Másrészt az a lőszer lerakat sem épp kis területen volt.

Tessék adat. 2 év alatt 10szeresére nőtt a gáz ára.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 644
9 206
113
Andrei Marga volt román külügyminiszter úgy véli, hogy Ukrajnának át kellene adnia a területek egy részét Oroszországnak, Romániának, Magyarországnak és Lengyelországnak. Ezt "A demokrácia sorsa" című könyvének bemutatóján mondta Gyulafehérvárban – írja a Digi24.

"Nagyon különleges helyzetben vagyunk. Teljes felelősséggel mondom, hogy Ukrajna természetellenes határokon belül van. Át kell adnia Kárpátalját Magyarországnak, Galíciát Lengyelországnak, Romániát Bukovinának, Oroszországnak pedig Donbászt és a Krímet. Ezek más országok területei, különben konfliktusok lesznek” – mondta Marga.

"Át kell adnia Kárpátalját Magyarországnak, Galíciát Lengyelországnak, Romániát Bukovinának, Oroszországnak pedig Donbászt és a Krímet."

"Át kell adnia" ... "Romániát Bukovinának"

:D