[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Kér érdekesebb román cikk akadt a kezembe.


Valahogy mindig ilyen karbantartási problémák szoktak lenni az amerikai raktárakból elővett és felújított technikával, hogy egy éven belül már arról beszélnek, hogy a jenkik nem is tartanák ésszerűnek elkölteni az újabb és újabb felújítás pénzeit. És szórják két kézzel ki a háborús övezetekbe ezeket a cuccokat. (Az általunk megkapott Hummerek hány évig is voltak működőképesek?)


Tavaly ilyenkor Wilson még győzködött engem, hogy dehogy fognak az ukránok F-16-ost kapni, szó sincs ilyesmiről! Pedig én már akkoriban is azt állítottam, hogy ez a terv.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 087
26 669
113
Tavaly ilyenkor Wilson még győzködött engem, hogy dehogy fognak az ukránok F-16-ost kapni, szó sincs ilyesmiről! Pedig én már akkoriban is azt állítottam, hogy ez a terv.
Tavaly ilyenkor még egész más volt a helyzet. Most viszont világosan látszik, hogy érdemes őket felfegyverezni mindennel IS, mert lesz pozitív következménye az oroszok erejének felőrlésében és az oroszoktól se kell már tartani, hogy emiatt bárhová vissza tudnánk csapni. Emiatt, Orbánnak el kellene engednie a jelenlegi stratégiáját. Csak annyira szabad az oroszokat támogatnunk, amennyire jön cserébe a gáz és olaj. Más tényező itt már nincs semmi, ki kell venni a budapesti képletekből Oroszországot lassan, mert nem tudnak miben a hasznunkra lenni. Viszont Kínát egyre komolyabban kell vennünk itthon és minden lehetséges módon együtt kell tudjunk velük működni, mert az amerikaiak megtették nekik a szívességet, hogy eltakarították az útból az ukrán háborúval egyetlen eurázsiai vetélytársukat, akiket a kontinens szívében komolyan kellett venniük! Övék a jövő és mi inkább a kontinenshez tartozunk, mint annak atlanti perifériájához, ezért Kínát, mint Afroeurázsia fő kontinentális hatalmát nem vehetjük félvállról a jövőnk szempontjából. Ahogy a törökök már igazodnak is.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 541
113
Ukranok egyebkent mit epitettek februar ota? Segelykajara mar ki se terjunk, az eltunik ahogy bemegy a hataron.

A Karpatokban mar havazik.

Hat ezt az ukran harcost igy talaltak.
Nem is ertem miert nem lovik terden, vagy dobjak valami tomegsirba...

Ukran terrortamadas civilek ellen.
Elegge meguti a nepirtas fogalmat amit evek ota csinalnak.

Ket gyerek is meghalt ma Donyeckben az ukranok altal.

Na talan vegre tenyleg terrorellenes muvelet lesz.

Ugye ugye, bezzeg mikor a szarajevoi piacot lottek mekkora hiszti volt nyugaton...
Netto haborus bunos a kijevi rezsim.
Egyenlo a talibokkal.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 454
113
09.17.
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Erre képesek az oroszok katonailag. A kis Csecsenfölddel még el tudtak bánni, de Ukrajna sokkal nagyobb és nyugati segítséget is kap. Az oroszok ehhez kevesek.
Ez nem igaz, most már több tízezer mosógépet szabadítottak fel, így indulhat az Armata gyártás. Igaz majd időnként megállnak, ha lejárt a főzőprogram, de előbb utóbb odaérnek. Cserébe mindig friss ruhába, illatosan érkeznek.

Egyébként mihez kevesek még?

Van még egy nemzet a földön, aki mosógép elektronikával képes üzemeltetni tankjait? Na ugye. Nem én mondtam ezeket a sületlenségeket, hanem a haladó nyugat.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 541
113
A Nagyoroszok a ebből a faluból csak Nagyoroszországba engedték menni az embereket.
Nem tudom, hogy ez máshol hogy ment, de ez megmásítja az oda menekült felszabadítottak tömegét.
Ha harci övezetben lenni civilként, vagy menekülni az aggresszor országába közt választhatnék, jó eséllyel én is oda migrálnék.

Tovább.
Cikk. ↓

A Kreml üdvözli Magyarország megvásárolható pozícióját az EU-ban.

Esetleg a mai ukran terrortamadashoz Donyeckben valami hozzafuznivalo?
Vagy lelekben egyetertesz vele, hiszen ugyis csak alsobbrendu orkok?

Ezt epp telefonon keresik, mar nem veszi fel.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 681
8 660
113
Ez nem igaz, most már több tízezer mosógépet szabadítottak fel, így indulhat az Armata gyártás. Igaz majd időnként megállnak, ha lejárt a főzőprogram, de előbb utóbb odaérnek. Cserébe mindig friss ruhába, illatosan érkeznek.

Egyébként mihez kevesek még?

Van még egy nemzet a földön, aki mosógép elektronikával képes üzemeltetni tankjait? Na ugye. Nem én mondtam ezeket a sületlenségeket, hanem a haladó nyugat.
Nem vágom a mosógépes sztorit, de túl sok armata nem futkározik Ukrajnában. Valószínűleg Oroszországban sem. Túl nagy feladat annak a gyártása az oroszoknak.
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Nem vágom a mosógépes sztorit, de túl sok armata nem futkározik Ukrajnában. Valószínűleg Oroszországban sem. Túl nagy feladat annak a gyártása az oroszoknak.
Igazad lehet, az orosznak minden" túl nagy feladat" lehet. Ráadásul "csak ennyire képes". Ez van. Pár hónap és minden kiderül.
Azért ha ha pár hónap múlva is lövöldözik az orosz, túlzottan ne lepődj meg.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 454
113
09.18.
 

Lando

Well-Known Member
2011. június 29.
411
1 061
93
Esetleg a mai ukran terrortamadashoz Donyeckben valami hozzafuznivalo?
Vagy lelekben egyetertesz vele, hiszen ugyis csak alsobbrendu orkok?

Ezt epp telefonon keresik, mar nem veszi fel.
A hírforrások amiket én olvasok nem elítettek semmi ilyet.
Lehet, hogy a Nagyoroszok lövik őket, lehet koholmány is... eredete az infónak a Nagyoroszhazugság.mte, vagy mi.
Mindenesetre kétes.
A háború után kivizsgálásra kerülnek az esetleges bűnesetek.
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 334
12 994
113
A hírforrások amiket én olvasok nem elítettek semmi ilyet.
Lehet, hogy a Nagyoroszok lövik őket, lehet koholmány is... eredete az infónak a Nagyoroszhazugság.mte, vagy mi.
Mindenesetre kétes.
A háború után kivizsgálásra kerülnek az esetleges bűnesetek.
Ideje volna már a "Nagyoroszoknak" Nyugat Ukrajnában egy híresen náci várost rendesen megkínálni.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Nem vágom a mosógépes sztorit, de túl sok armata nem futkározik Ukrajnában. Valószínűleg Oroszországban sem. Túl nagy feladat annak a gyártása az oroszoknak.
Pedig kb igaz. Állítólag az NDK automata mosógép elektromechanikus programkapcsolója valamelyik orosz bombázó bombakioldója is volt. A 80as évek elején meg a lengyelek rendeltek két vagonnyi amerikai játékrobotot, ami képes volt betanulni a szobát, aztán úgy körbesétálni, hogy semminek se megy neki. Soha egyet se láttak a béketábor játékboltjaiban. Ellenben a csipje egy orosz cirkálórakéta roncsaiból került elő.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ukran terrortamadas civilek ellen.
Elegge meguti a nepirtas fogalmat amit evek ota csinalnak.

Ket gyerek is meghalt ma Donyeckben az ukranok altal.

Na talan vegre tenyleg terrorellenes muvelet lesz.

2 hete nem tudtam hova tenni Micimackó nyilatkozatát, hogy kiméletlenül le fognak sulytani a terroristákra legyenek bárhol a bolygón. Ez olyan hirtelen a semmiből jött.

Most értelmet nyert.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 377
45 769
113

FONTOS: Az LPR csatlakozást kér Oroszországhoz (VIDEO)​


Az LPR Közkamarája az elnökhöz és a Néptanácshoz fordult azzal a kezdeményezéssel, hogy haladéktalanul tartsanak népszavazást a köztársaságban az LPR Oroszországba való felvételéről.

Margarita Simonyan, az RT főszerkesztője, az ismert újságírónő így kommentálta az eseményt:

„ Az azonnali népszavazás a krími forgatókönyv, és minden benne van.

Ma népszavazás, holnap - az Orosz Föderáció részeként való elismerés, holnapután - az Oroszország területére irányuló csapások teljes értékű háborúvá válnak Ukrajna és a NATO között Oroszországgal, minden tekintetben eloldja Oroszország kezét.
Ha jól értem, most nem csak az LPR-ben fognak népszavazást követelni .”


Источник: https://rusvesna.su/news/1663597879
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 377
45 769
113

A DPR hadserege több irányba halad előre - Pushilin​


A DPR hadsereg folytatja a Köztársaság területének felszabadítását az ukrán hódítóktól, számos irányba haladva.

Ezt Denis Pushilin köztársasági elnök nyilatkozta.

"Viszonylag stabil a helyzet Donyeck, Gorlovka és Uglidar irányban, valahol az egységeink továbbra is haladnak előre, bár lassú ütemben, de még mindig haladnak előre" - magyarázta a Rosszija-24 tévécsatornán.

A helyzet a Krasznij Liman régióban továbbra is nehéz, de ellenőrzés alatt áll, mondta Pusilin. Ezenkívül a DPR egységei megakadályozták az ukrán felszerelések átkelését Krivoj Luka térségében, és megakadályozták, hogy az ellenség áttörjön Kremennajába.


Источник: https://rusvesna.su/news/1663590252
 

Beni

Well-Known Member
2019. október 18.
77
261
53
Mikor nincs TGP meg csapásmérő drón igy marad az ágyúzás !
Segítsen valaki hozzáértő!
Már számtalan videót láttam arról, hogy a lövészárokban kézifegyverekkel védekező katonákat ágyútűzzel támadják.
Mennyire hatékony ez? Mennyire közel kell robbanjon a gránát, hogy már halálos legyen? Mennyire veszélyesek a gyalogosok az árokrendszerben, hogy nem páncélozott járművel tisztítják ki?
Laikusként ez igen pazarló megoldásnak tűnik. A fenti videóban is 11 perc alatt legalább ötven lövedéket (de simán lehet, hogy többet) lőttek ki és azon kívül, hogy holdbéli tájat csináltak nem látszik valami komoly eredmény. Még a megfeneklett járművet sem találták telibe. Ez így frankó? Mondom, laikus vagyok.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
5 952
41 190
113
Az orosz fegyveres erők Ugledar közelében lelőtték az ukrán légierő Szu-25-ös támadó repülőgépét.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 414
4 453
113
Hát persze!
Mondjuk momentán ott vagyok, hogy 2000€-ból pont kijövök (NL), de semmi huligánkodás, se kajarendelés, se mozi, se kocsma, semmi extra kiadás. Mindezt úgy hogy 500€ csak a jelenlegi lakbérköltségem. Piaci alapon kb 1200-1500€ egy kis lakás rezsivel. Még pár hónapig vagyok, aztán ennyi, inkább otthon. Konkrétan a nagy semmiért vagyok itt idén, nemhogy spórolni nem tudok, de már új ruhát, új cipőt sem veszek. És ez a tuti, nem kamuzok. Persze talán 1-200€ biztos lehetne faragni, de az már a nélkülözés határa lenne…

En sem értem ezt a buziskodást, én már Februárban szárazon k*rtam volna seggbe a hoholokat izomból, ahogy kell. Persze nyilván ki van ez okoskodva, valószínűleg azért így tolják, hogy gazdaságilag ne jelentsen akkora terhet. Gyanítom a katonák velem értenek egyet, a közgazdászok meg ezzel a posvánnyal.
A gond csak az, hogy ez így nagyon sok emberéletbe kerül mindkét oldalon feleslegesen.
Viszont most hogy kezd összeállni az Anti US/DS koalíció, nem lennék meglepve, ha Kína ezen a télen rámozdulna Tajvanra.
Nem te vagy panoz?