[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
826
7 564
93
Ha kamu, felvetődik a kérdés: Cui prodest?
Ha valós, felvetődik a kérdés: Cui prodest? :D

 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 121
2 050
113
Kadyrov bejelentette, hogy önkéntesek új csoportját küldi Donyec-medencébe
Ez nem proxy háború?
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Ideje volt,ha igaz.
Lehet valamelyik közös hadgyakorlatukra vonulnak,és semmi köze ukrajnához.
A rybar reggel cáfolta ezt a hírt.
Gugli fordító:
"A logikával nem túl barátságos szakértők javaslatára az orosz információs mezőben egy töltelék jelent meg a Kínai Népi Felszabadító Hadsereg egységeinek az Orosz Föderáció területére történő bevezetéséről, hogy részt vegyenek egy különleges katonai műveletben Ukrajnában.
De elég volt megnézni a régiókódot az autótáblákon: a Primorszkij Körzetben játszódik, ahol a Vostok-2022 stratégiai parancsnoki és törzsgyakorlatok, valamint a Nemzetközi Hadseregjátékok-2022 versenyei nem is olyan régen véget értek. . Ezekben az eseményekben a PLA berendezés közvetlenül részt vett.
A videót valószínűleg akkor forgatták, amikor a felszerelést a versenyek / gyakorlatok helyszínére szállították, vagy éppen ellenkezőleg, amikor a katonai és katonai felszereléseket visszaküldték hazájukba.
Ami a kínaiak valódi részvételét illeti az NWO-ban, az Égi Birodalom már leállította bizonyos típusú lőszerek és felszerelések értékesítését (ellentétben Iránnal). Mit beszéljünk az NWO-ban való közvetlen részvételről Oroszország mellett.
"

A kínaiak nem nyújtanak a diplomáciain kívül semmilyen segítséget az oroszoknak, na meg persze diszkontáron veszik az orosz gázt és olajat. Se fegyver, se lőszer, főleg katonákat nem fognak küldeni.

Szerk.: @atek linkelte ezt a videót a sakktábla topikban:
Aki a videóban beszél az Peter Zeihan a Stratfor volt elemzője (ezt alapította George Friedman), geopolitikai szakértő.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Ha kamu, felvetődik a kérdés: Cui prodest?
Ha valós, felvetődik a kérdés: Cui prodest? :D

Számomra sem meglepő. Mivel kínának minden nap amit Putyin elbohóckodik a nehézkes vasúti szállítás miatt (kínai export) súlyos veszteségeket termel, érdekükben áll, hogy minél hamarabb befejeződjön a buli akár így akár úgy, de az üzletnek mennie kell! (Spice must flow/a fűszernek folynia kell)
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Demkóra úgy néz ki rászóltak, ezért lett Bunkó
Azt nem tudom, hogy puskalövés nélkül adták e fel Bilohorivkát, de Demkónak teljesen igaza volt mikor azt írta, hogy
"valami hiba van a képben, ha az ellenségnek komoly esélye van, hogy mögénk kerüljön, nem előre megyünk hanem biztosítjuk a szárnyat.” Ugyanis onnan ~35 kilométerre dél-nyugatra van pl. Szoledár... Amellett mostmár állítólag Kreminnát támadják az ukránok, ami ha elesik, lényegében ellehetetlenül a vasúti utánpótlása Liszicsanszknak és Szverodonyecknek. Mondjuk azzal, hogy Kupjanszk keleti felét behúzták vagy minimum tűz alatt tartják (ott van a vasúti elágazás Szeverodonyeck-felé), már most is kérdéses annak a megléte.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 029
16 538
113
Az ukránok megtalálták a harkovi régiót Oroszországhoz csatoló kamu-népszavazás forgató könyvét a visszafoglalt területeken.
Már előre meg volt az eredmény: 75% mondott volna igent! :D

Mondjuk dokumentum kockázatként említette, hogy a lakosság erősen ukrán érzelmű és hogy kevés ember lett volna hajlandó részt venni a szervezésben illetve magán a szavazáson.
Augusztus 24-ei a dokumentum keltezése - akkor még komolyan gondolták, hogy az ősszel előadhatják ez színjátékot.

Nem gondolod, hogy a modern világ szinte valamennyi országában ki lehetne bányászni kamu-népszavazás tervezet jegyzőkönyv maradványait?.. Amit nem semmisítettek meg gondatlan kezek..

Jó pénzért én is irok ilyet...

Erre egyik példa a Kárpátaljai önállóságról tartott népszavazás, aminek a szervezését akkor nagyon elb@szta a Kijevi politika, mert nem várt eredmény született, amit Zseli és parlamentjének ideje volna ratifikálnia.. A mulasztás politikai-gazdasági kamatait is..

Ahogy egyik kollégám mondta , "Hülye vagy? Mit gondolsz, ha a népszavazás eredménye bármit is változtatna a sorsodon, a jelenlegi politikai irányvonalon, tartanának-e népszavazást?"

"Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond, és azt tesz, amit szabad."
(Hofi után kicsit - szabadon)
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
618
7 460
93
Azt nem tudom, hogy puskalövés nélkül adták e fel Bilohorivkát, de Demkónak teljesen igaza volt mikor azt írta, hogy
"valami hiba van a képben, ha az ellenségnek komoly esélye van, hogy mögénk kerüljön, nem előre megyünk hanem biztosítjuk a szárnyat.” Ugyanis onnan ~35 kilométerre dél-nyugatra van pl. Szoledár... Amellett mostmár állítólag Kreminnát támadják az ukránok, ami ha elesik, lényegében ellehetetlenül a vasúti utánpótlása Liszicsanszknak és Szverodonyecknek. Mondjuk azzal, hogy Kupjanszk keleti felét behúzták vagy minimum tűz alatt tartják (ott van a vasúti elágazás Szeverodonyeck-felé), már most is kérdéses annak a megléte.
nem konkrétan erről a megszólalásáról van szó, hanem arról, ahogy az elmúlt 2 hétben megfordult az általa hangoztatott narratíva
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 084
38 483
113
Nem gondolod, hogy a modern világ szinte valamennyi országában ki lehetne bányászni kamu-népszavazás tervezet jegyzőkönyv maradványait?.. Amit nem semmisítettek meg gondatlan kezek..

Jó pénzért én is irok ilyet...

Erre egyik példa a Kárpátaljai önállóságról tartott népszavazás, aminek a szervezését akkor nagyon elb@szta a Kijevi politika, mert nem várt eredmény született, amit Zseli és parlamentjének ideje volna ratifikálnia.. A mulasztás politikai-gazdasági kamatait is..

Ahogy egyik kollégám mondta , "Hülye vagy? Mit gondolsz, ha a népszavazás eredménye bármit is változtatna a sorsodon, a jelenlegi politikai irányvonalon, tartanának-e népszavazást?"

"Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond, és azt tesz, amit szabad."
(Hofi után kicsit szabadon)
A hírt nehéz vagy épp lehetetlen távolról megerősíteni, de az biztos hogy ezeke népszavazások nem lettek volna korrektek és szinte kizárt, hogy ne az oroszok által elvárt eredményt hirdették volna ki a végén. Szóval mindegy is: kamu lett volna a népszavazás így is úgy is.
 

Vasgyar

Well-Known Member
2020. július 15.
344
1 636
93
A hírforrások amiket én olvasok nem elítettek semmi ilyet.
Lehet, hogy a Nagyoroszok lövik őket, lehet koholmány is... eredete az infónak a Nagyoroszhazugság.mte, vagy mi.
Mindenesetre kétes.
A háború után kivizsgálásra kerülnek az esetleges bűnesetek.
Ez aztán szép mese a javából! Gratulálok! Csokoltatom az Ukri vőlegényed
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
953
11 195
93
Gondolatok a harkovi ukrán támadásról meg az utóbbi napok hisztériájáról: hogy történt?
  • Az orosz az eddigi támadásukat elég hatékonyan hajtotta végre, hiszen már az elején kiderült hogy az erre "ökölszabályként" szükséges létszáma nincs meg.
  • A folyamatos nyugati felderítések eredményeként, az orosz csapatmozgásokat és az elégtelen védelmet kiismerve nyugati segítséggel látványos támadást intéztek az ukránok.

Mi az eredmény:
  • Látványos támogatás a területszerzésre válaszul, ismét ömlik a pénz Ukrajnába. Ne feledjük: ez létszükséglet volt, nem bónusz hanem szalmaszál az állami szerveknek és az országnak.
  • Az orosz felismerve a bajt, visszavonult, elkerülendő a nagyobb személyi veszteségeket.

Mi látszik ebből:
- Az orosz olyan háborút vív, ahol a saját katonái élete számít. Nyilván ez belpolitikailag fontos. Területre nincs szüksége, minek. Az ukránok felőrlésének mértékéről - mint tényleges célról - nincs infó. Azonban a veszteségekről készült felvételek között nincs nagyságrendbeli különbség az ellenségek között, ami az ukránok filmes ambícióit, illetve az orosz médiákat érintő cenzúrát tekintve nem jelent mindent elsöprő ukrán győzelmet. Hogy ki mit szeretne ebbe belelátni az totál mindegy. Majd egyszer lesznek számok.

Ami még kikívánkozik belőlem: a "Putyin a hibás a civileken kitöltött ukrán bosszú miatt" - narratíva.
Nem.
Ez egy NATO támogatással, jelentős túlerővel indított ukrán támadás volt, ahol a választás az lett volna, hogy a helyszínen meghalnak a katonák, vagy visszavonva túlélik. Senki sem gondolhatja hogy ott, azokban a percekben kellett volna gyorsan mozgósítani. Amit a lehetőségek adtak, azt megtették, pl. Mi-26-osokat vezényeltek oda. Majd levonják a tanulságokat, vagy jól, vagy rosszul, ez már utólagos lesz.
Az, ahogy az Azov bánik a civilekkel, az az Azov és támogatói (EU is!) EGYEDÜLI felelőssége. Amiért remélem megkapják ami jár. (A nyugat és az itteni ukriszopogatók is elegánsan elfordítják a fejüket ilyenkor)

Ami az ilyen akciókat (Moszkva, Harkov...) kitermeli, az nem más mint a NATO felderítés, és az oroszok végtelen önfeláldozása az eszkaláció elkerülésére. Semmilyen erőfeszítést nem jelentene tengerbe lőni az E-8-asokat, RC-135-ösöket és E-3-asokat, de valószínű a műholdakból is lehetne űrszemetet gyártani úgy hogy az űripar pár évtizedre jégre kerül. Valószínű már véget ért volna a háború, a teljesen vak ukránok összeomlottak volna - ti. a múzeumi Tupoljev drónokkal fogyott volna el az utolsó komolyabb (ukrán mértékkel..) felderítő kapacitás.
Az oroszok nem teszik, pedig emberéletekbe kerül nekik. A nyugat locsolja az olajat a tűzre. Nekem ismerős ez a nyugati pökhendi arrogancia a történelemből, pl. a kubai hisztéria, stb. Nem változnak az ájtatos demokrácia-pajzsos pénzmanók, csak észre kéne venni hogy a nagy szövetséges minket is betolt már a rulett-asztalra, és csak azért vagyunk még ott mert a másik fél nem veszi fel a kesztyűt.

A másik amin jókat derülök hogy Oroszország már nem hatalom, stb. Kik mondják ezt? Mi a 14 Gripenünkkel mondjuk meg hogy kell az ilyet? Itt a NATO ad felderítést, hátországot, fegyvert, az USA és az EU pénzt. A No.1. és a No. 1. támogatja őket. Senki másnak nincs esélye a Földön ezt a támogatást 1 hónap alatt zsebrevágni és félkézzel győzni ellenük. Most akkor vagy nincs más hatalom, vagy kéretik a maradékot egymáshoz viszonyítgatni, vagy definiálni egy objektív "hatalom" fogalmat az ilyen lufi kijelentések helyett.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Számomra sem meglepő. Mivel kínának minden nap amit Putyin elbohóckodik a nehézkes vasúti szállítás miatt (kínai export) súlyos veszteségeket termel, érdekükben áll, hogy minél hamarabb befejeződjön a buli akár így akár úgy, de az üzletnek mennie kell! (Spice must flow/a fűszernek folynia kell)
Egy 3. világháború nem hiszem, hogy bármilyen módon jót tenne Kína üzleti kapcsolatainak. Én nem tudom, hogy ez a konvoj mit keres Ukrajnában, de sok jót nem jelent az biztos.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Ha kamu, felvetődik a kérdés: Cui prodest?
Ha valós, felvetődik a kérdés: Cui prodest? :D

The license plates on the passing cars show “25” for the region code, that’s Primorsky Krai, far eastern Russia, definitely not Ukraine.
probably from the war games a few weeks back hardly anyone showed up and it was a fraction of its normal size.....
Dezinfo...
@plushun Ha mennének max tehervasútvonalat javítani mennének szerintem, felségjelzés nélkül, civilben.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 029
16 538
113
Nem gondolom hogy az alapfelállás bármiben is más lenne Amerika nélkül. Ha tényleg csak egy nyugati bábkormány uralkodott volna az ukrán népen, akkor kártyavárként omlott volna össze Ukrajna az invázió első hetén.

Kijev, a fiatalok nyugodtan, gond nélkül szórakoznak.

Azt hiszi, ha nem úgy hívja, akkor nem háború a háború?
Mindegy minek hívja, ezt februárban elcseszte.

Pár sorban leírtam régebben hogy ez miért nem háború hanem valami egészen más:

Ukrajna a NATO által felfegyverzett bosszú szomjas szomszédja lesz.

Várjuk meg a "buli" végét.. Ez erősen korai kijelentés..

Ezért most nincs több szufla a ruszkiban. Gondolom igyekszik felszívni magát, pótolni veszteségeit, feltölteni személyi állományát, és hadianyag készleteket halmoz fel támadó műveletek végrehajtására.
Ez természetes szerintem.

Azért a proxiUkrajna nyugati oldala is nagyon vigyáz arra hogy a Nagy Medve azért nehogy nagyon felszívja magát, mert ha kifujja, azt itt magyarban is megérezzük.. hmm még elporladnánk ijedtünkben..

Ezek szerint Putyin azért háborúzik fél kézzel, mert Oroszország félkezű.

Ő is betartja, hogy a buli vagy 2 3 évig fog tartani, a 2 3 nap helyett, az EU gazdaság totál bedőléséi.. Reset..
Ő is tartja magát a tengerentúli tervhez, nem siethet..

De. Akarják. Csak nem tudják.

Azért ez erős mondás..

Egyre nagyobb a háború ára. A végén az orosz társadalom is felismeri ezt, és pk fognak lépni. Putyin tudja ezt.

Így van, Európa és mi egyre jobban érezzük a szankciói hatását. Az orosz meg tuti h nem fog megfagyni, ez az egyetlen dolog biztos.

Az idő emiatt fontos.

Az idő tényezőt egy párszor belőtték már a Nagy Fehér Főnök szócsövei: A pénzügyi és katonai segélyeket 2 - 3 évre tervezik szétosztani. Akkor ez kb igy is lesz. Kivéve ha azonnal kell intézkedni, mert a tervbe hiba csúszott, a proxi dőlésre áll.
Én hiszek a Nagy Fehér Főnöknek, egy jó pár kijelentése, jóslása már bejött
Láttam? Nem. Volt már pár? Volt.
Mi köze annak, hogy ottvoltam e? Ha pedig semmiben nem hiszel akkor ez mindenre is vonatkoznia kéne odavissza. Akkor neked meg is történhetett meg nem is.

Az nem kérdés, hogy Oo népírtást végez. Max azért nem hívják annak, mert jórészt az oroszokat irtja.
"Láttam? Nem. "
Igen ilyen konfliktust nem láttam, hallottam..

Volt már pár? Volt."
Igen , az eddigi háborúk ( a közelünkben a legutóbbi, a szerb is háború volt a klasszikus értelemben)

"Mi köze annak, hogy ott voltam e?"

Csak annyi hogyha ott voltál, akkor 100% ra meg tudod itélni a frontvonalon, pld fedezékben..
Igy meg a médiára hagyatkozol.. 100% ra

Én is közvetve próbálom megitélni , mivel van internet sok infó, és adat jön , a tételes felsorolásban rögzítettem a "különcségeket", amelyet senki sem cáfolt meg.

"Az nem kérdés, hogy Oo népírtást végez. Max azért nem hívják annak, mert jórészt az oroszokat irtja."

Szerintem mindegyik fél népírtást követ el egy fegyveres konfliktusban, aki katonákat ől, amely egy normális esetben életfogytot, vagy kivégzést érdemelne.
Az már egy emberi hülyeség, hogy az emberölést a " háború" szentesíti, mert akkor szabadon lehet gyilkolni, sőt parancsba adják.
Az emberiség egyáltalán nem változott meg e téren -sem -a fejlődése? során..

"Max azért nem hívják annak, mert jórészt az oroszokat irtja."

A gyilkosság az gyilkosság - függetlenül az áldozatok nemzetiségétől..
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
953
11 195
93
Liman környéke:

Orosz propi:
Lehetne lefejezés is de nem kell lealacsonyodni másokhoz.

Hangsebesség felett Sz-300 repesz figyelt be
Fura sztori, nekem ebbe több minden nem stimmel, a fene tudja.

Előbbire még egy kis hangulat, elméletileg mai: A "középhatalom sem" gépe ebből a felszállásból tán pár erőművet iktat ki, de ha kell akkor pl. a kecsói könnyűszerkezetes hangárokat rúgja szét Gripenestül. Már ha csak hagyományos fejekkel operál, egyébként a komplett légierőt és nehéztechnikát. Egy felszállásból.
https://www.youtube.com/watch?v=sQVtRyKyOow