[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 284
37 223
113
A Rostec a tervezett időpont előtt leszállítja a T-80BVM-et a csapatoknak
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
A Rostec a tervezett időpont előtt leszállítja a T-80BVM-et a csapatoknak
A tervezett időpont 1990 volt nem?
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 772
113
Ja. Lusitania. Direkt. Aha. Mesélj még LoL
+mikor is volt a Lusitania? '15.V.
Mikor tört ki az 1.vh?
Akkor milyen 'szervezése' a háborúnak? Egy évvel később lett megszervezve az egy évvel korábban kitört hb?
------

Ki is eszkalál akkor?
Persze nyilván, szegény RU mert megtámadták Ukrajnát.
Most szegény RU, mert szabotálták (valószínűsíthetően) a NS -t.
Szegény RU, mert ha esetleg nukl.fegyvert vet be, akkor kap rá választ.

engedj már meg egy kérdést .. hogy ha az USA nyíltan beavatkozik egy nem NATO tagország mellett egy háborúba,lassan kiterjesztve azokat a jogokat az adott országra amelyek kizárólag NATO országokat érintenek (pl 5-ös cikkelynek megfelelő lépések), akkor szerinted jogosan avatkozhat-e bele mondjuk Oroszország egy semleges ország védelmébe úgy,hogy kiterjeszti rá a CSTO országokra vonatkozó kitételeket ,adott esetben akár az USA-val szemben is?

kiváncsi vagyok ezt a kérdést te hogy látod ;)
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 217
29 317
113

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Most szegény RU, mert szabotálták (valószínűsíthetően) a NS -t.
Szegény RU, mert ha esetleg nukl.fegyvert vet be, akkor kap rá választ.
De milyen alapon is kap rá választ te észlény? Fuu bakker, neked tényled ennyire futja?
Meg mi az hogy valószínűsíthetően? Ezt ki valószínűsíti? Te meg a hozzád hasonló agyhalottak a nyugaton?

Annyira szánalmas ez a vergésed, hogy hihetetlen.
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
826
7 564
93
.
.
Ez nyilvan kölcsönös, te sem ismersz. En szimpatizaltam regebben az oroszokkal, pl az urkutatasukkal, turistakent jartam többször Moszkvaban, nagyon szep varos, valamennyit tudok oroszol is. Russzofob most sem vagyok, csak putyinfob. Amugy meg ahogy elesedik a konfliktus, sajnos az van, hogy mindenki jobban jar, ha annak a csapatnak kezd szurkolni, amelyiknek a meze ra van huzva. Ez a mez adott esetben egy EU unios mez, ez van. Nyilvan lehetne az EU sokkal hatekonyabb, jobb, en is latom, de akkor is itt vagyunk.
.
Oroszorszag, az USA, az EU kapcsan nekem az az aggodalmam, hogy a konfliktus lassan eszkalalodik, lepesröl lepesre. Valaki huz egy lapot, ami a masiknak dilemma, hogy arcvesztessel feladja a jatszmat, vagy bent marad es ö is tesz ra egy lapot. Es eddig fel even at szepen rakosgattak is a lapokat egymasra, szankciok, fegyverszallitas, nepszavazas, stb. Most ez a gazvezetek, infrastruktura elleni tamadas egy ujabb lepcsö, mert valaki fizikailag megtamadta az EU-t. Mai hirek azt is pedzegetik, hogy pl a schwehati olajfinomito muszaki problemaja is ilyen szabotazs volt. Arrol nem irtak, en kerdezem csak, pl a szazhalombattai finomito augusztusban kezdett "Halaszthatatlan karbantartás miatt leállítják a Mol százhalombattai finomítóját" hire is tenyleg karbantartas, vagy ott is törtent valami?
Es ha felvallalodik, hogy ez bizony szandekos volt es sorozatos akciok, akkor "nalunk" a labda, benyeljuk a pofont, vagy a NATO is szervez egy szabotazst cserebe valahol Oroszorszagnak? Es akkor ök mit lepnek?
.
A masik ez a "nepszavazas", mert akkor mondjuk Oroszorszag hozzacsatolja magahoz ezeket a teruleteket, amik nincsenek is igazan elfoglalva, pl Herszon környeke, Zsaporozzsja, söt tulajdonkeppen mar a DNR, LNR terulete is lassan kerdeses. Namost Putyin közli, hogy ez Oroszorszag földje, erre az ukran mit csinalhat? Elkullog, vagy rahuznak egy lapot, es akkor megint egy kicsivel elesebb a helyzet, mert akkor Putyin honvedö haborut hirdet.
.
En ezekben latom a kockazatot, es öszinten szolva en egyik harcolo felnek sem "szurkolok", de ha mar valasztani kell, akkor a nyugati oldalon vagyok, mert itt elek, es itt eddig jo volt nekem.
"mert itt elek, es itt eddig jo volt nekem" ha így gondolod, akkor nem értem: "de ha mar valasztani kell, akkor a nyugati oldalon vagyok"
Ugyanis jelenleg ennek az oldalnak a vezetői szarják szét a kényelmes kis világodat.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Ja. Lusitania. Direkt. Aha. Mesélj még LoL
+mikor is volt a Lusitania? '15.V.
Mikor tört ki az 1.vh?
Akkor milyen 'szervezése' a háborúnak? Egy évvel később lett megszervezve az egy évvel korábban kitört hb?
Én nem akarok ebben a konkrét kérdésben állás foglalni, de van az a magyar közmondás, hogy nem zörög a haraszt.... Az önmerénylet előjön többször is a történelemben, mint háborút kiváltó ok. Nem USA sajátosság, ezért nem lehet az mondani, hogy
mEgINT BáNcsáK a SzEGénY USát, amikor megvádolják ezzel az aktussal.

Dehogy valamiért szegény usát minden egyes háborújánál ezzel vádolják igazságtalanul, hát ez nagyon jól mutatja, hogy nagyon szemtelen lett a világ, nem igaz :D ?
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
Az utóbbi 100 év mind a 4 háborúját a kedves nyugat, az angolszászok szerveztét nekünk, csak hogy tudj választani,és a mostanit is ők csinálják.
.
.
Papajoe hagyjad mar a hulyeseget..... Mi az hogy az elmult 100 ev mind a 4 haborujat az "angolszaszok" szerveztek?? Ugye nem sorolod az "angolszaszok" köze Nemetorszagot vagy az Osztrak-Magyar Monarchiat?
.
Az I.Vh-t mi magunk robbantottuk ki, osztrak-magyarok Szerbia megtamadasaval. Azutan beszalltak az oroszok, akkor mar ket fronton harcoltunk, es utanna jöttek a többiek ilyen-olyan szövetsegi erdekek, kiralyi csaladok közötti problemak menten.
A II.Vh-t meg Hitler Nemetorszaga robbantotta ki. A Muncheni egyezmennyel az angolok pont lebeszelni akartak az eröszakrol, es Anglia engedett neki, de ettöl pont verszemet kapott, es az egesz vilagot maganak akarta.
.
Erre persze jöhetsz azzal, hogy ez mind hazugsag, az angolszasz manipulacio, es minden könyvet, törtenelmet meghamisitottak, az akkori fotok, filmfelvetelek, minden hamisitvany, es valojaban pont nem ugy volt hanem.... söt Hitlernek nem is volt bajusza, mert azt is csak utolag odarajzoltak az angolok...., de ezek a gyikemberes hiedelmeken alapulo konteok abszolut nem erdekelnek.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
plushun: Ezekkel az intézkedésekkel csak egy pici probléma van: bármelyike kiváltja a Nagy Világmegsemmisítő Gomb megnyomódását. A Kreml támadása esetén még akár a Doomsday Machine (ha létezik) is működésbe léphet... Jótanács: szvsz mindenki kezdjen el vizet, konzervet készletezni, és bunkert építeni a kertben...
Félre értés ne essék, én ezt a cikket információ gyanánt hoztam (írtam is, hogy az indexről szedtem le), amúgy meg abszolút igaz amit írtál, ezzel én is egyet értek.
 
  • Tetszik
Reactions: yrkon

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
Ja. Lusitania. Direkt. Aha. Mesélj még LoL
+mikor is volt a Lusitania? '15.V.
Mikor tört ki az 1.vh?
Akkor milyen 'szervezése' a háborúnak? Egy évvel később lett megszervezve az egy évvel korábban kitört hb?
.
.
Persze! Ez az egesz akkora nagy nyugati összeeskuves volt, hogy meg az idö mulasat is megvaltoztattak ezek a mocskok..... :)
 
  • Vicces
Reactions: SirHiggins

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 326
12 721
113
.
.
Papajoe hagyjad mar a hulyeseget..... Mi az hogy az elmult 100 ev mind a 4 haborujat az "angolszaszok" szerveztek?? Ugye nem sorolod az "angolszaszok" köze Nemetorszagot vagy az Osztrak-Magyar Monarchiat?
.
Az I.Vh-t mi magunk robbantottuk ki, osztrak-magyarok Szerbia megtamadasaval. Azutan beszalltak az oroszok, akkor mar ket fronton harcoltunk, es utanna jöttek a többiek ilyen-olyan szövetsegi erdekek, kiralyi csaladok közötti problemak menten.
A II.Vh-t meg Hitler Nemetorszaga robbantotta ki. A Muncheni egyezmennyel az angolok pont lebeszelni akartak az eröszakrol, es Anglia engedett neki, de ettöl pont verszemet kapott, es az egesz vilagot maganak akarta.
.
Erre persze jöhetsz azzal, hogy ez mind hazugsag, az angolszasz manipulacio, es minden könyvet, törtenelmet meghamisitottak, az akkori fotok, filmfelvetelek, minden hamisitvany, es valojaban pont nem ugy volt hanem.... söt Hitlernek nem is volt bajusza, mert azt is csak utolag odarajzoltak az angolok...., de ezek a gyikemberes hiedelmeken alapulo konteok abszolut nem erdekelnek.
Az I. vh-t Szerbia robbantotta ki Ferenc Ferdinánd meggyilkolásával.
Ugyanúgy beleprovokálták az OMM-t, mint most Oo.-t a mostani háborúba.
Nem volt választási lehetőség.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 497
18 550
113
A helyzet Limansky irányban 2022.
szeptember 29-ig

A Liman helyőrség , a többségben lévő ellenséges erőkkel hadműveleti bekerítésben harcol.

▪️Liman külvárosában

Az ellenség három irányból próbálta megtámadni a várost: Dibrov , Brusino vasútállomás és Stary Karavan irányából . A helyőrség kitart, minden támadást visszavernek.

Az ukrán fegyveres erők intenzíven ágyúzzák Limant minden rendelkezésre álló pusztítóeszközzel, beleértve az MLRS HIMARS-okat is.

▪️Limantól északra

Az ukrán fegyveres erők egységei elfoglalták Kolodezit , Zelenaja Dolinát és elvágták a Szvatovo-Makejevka- Terny-Liman utat .

Kolodezi falu felől az Ukrán Fegyveres Erők egy szakasza páncélozott járművek támogatásával harci felderítést végzett Zarecsnij (Kirovszk) irányába . Az LPR Népi Milícia tüzérsége által elszenvedett tűzeset után az ukrán alakulatok kénytelenek voltak visszavonulni.

A Liman helyőrséget a szövetséges erők által ellenőrzött területtel összekötő utolsó út Zarecsnoje-Torskoje-n keresztül halad át . Az ukrán fegyveres erők észak felől Kolodezi faluból, délről pedig a Szeverszkij Donyec partján lévő hídfő felől támadják meg a falvakat .

▪️Limantól nyugatra

Az ukrán fegyveres erők elfoglalták Shandrigolovót és Novoszelkát . A Liman védelem nyugati szárnyát Drobisevóban tartjákaz RF fegyveres erők egyesített fegyveres hadseregének BARS-13 és 20 vadászgépei.

Ebben a szakaszban jelentős erősítések átadása és az RF fegyveres erők parancsnokságának figyelmének Liman irányú összpontosítása nélkül komoly a veszélye Liman elesésének és az RF fegyveres erők védelmi vonalai további összeomlásának. a Luhanszki Népköztársaság nyugati határain.


Az erőket rosszul használja a ruszki, nagyon sokat kockáztat Limannál.
Valószínűleg kivette Putyin a hadműveleti szintű vezetést is a katonák kezéből.
Ezzel megoldhatatlan harcászati szintű feladatokba kényszeríti a harcolókat.


Én indirekt módon következtetnék arra, hogy az infónak van alapja.
  • Ami valószínű, a beérkező friss erőkkel számol a ruszki. A kérdés az idő, és a valós harci erő.
  • Hetek óta próbálkozik az orosz a Bahmut irányú előretöréssel. A pezsgő gyár már múlt héten megvolt. Minden nap tesznek fel valami sikert, hogy a vágnyer gmk jól halad. ;)
  • Közben szinte minden más fronton védekezni kényszerül. Liman környékén egyre rosszabb a helyzet, az ukrán közel került ahhoz, hogy bezárja a zsák száját.
  • A katonai gondolkodás az, hogy mentsen a menthetőt, inkább leállítotk egy támadást, hogy elkerüljek egy katasztrófát. Tehát erőket dobnék át Bahmut környékéről a Limannál szarba lévő erők megsegítésére.

A kérdés a két lehetőség (CSV vagy CoA) értékelése során, hogy mit nyerek? Mit veszitek?
  • A katona válasza a kudarc elkerülése (Limani megtartása).
  • A politikus válasza: dicsőséges győzelem azonnal (Bahmut elfoglalása, Liman megtartása egyszerre).

Ez utóbbi, úgy tűnik nehéz lesz.

Ugyanis a CSV1 esetén növelem az időt, ami a megfelelő erőfölény biztosításához kell. Hátránya, hogy Bahmut most nem lesz elfoglalva, de jó eséllyel marad Liman.

A CSV2 pici esélyt ad Bahmut bevételére, de azt kockázatom, hogy bukik Liman. Sőt, ha későn jön a tartalék, Bahmut sem lesz meg.

Ergo a kisebb cél biztosabban meg lenne, dicsőség nélkül, mint a nagyon kockázatos dicsőség, mely jó eséllyel hatalmas vereségbe torkollhat.

Ki az aki sokat kockáztat a dicsőségért?
A politikus.
Mert neki van lehetősége másra hárítani a felelősséget, ha bukta van.
A katonáknak nincs. Ő realisabban, kisebb kockázatot vállalva gondolkodik.
Szerintem nem katona irányít. :)
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 659
48 473
113

Knutov elmagyarázta, mit kell tennie Oroszországnak, hogy ne veszítse el Krasznij Limant​


2022. szeptember 30., 13:02 - Közhírszolgálat - OSN
Jurij Knutov katonai szakértő az Ukraina.ru-nak adott interjújában pontosan kifejtette, milyen jelentősége lehet Krasznij Liman oroszok általi elvesztésének , amely térségben heves csaták zajlanak.

„Ez inkább politikai, mint katonai akció. Ki kell kapaszkodnunk, de ezt a feladatot a veszteségek ellenére is el kell végezni. Katonai célszerűségből kell eljárnunk. A katonai célszerűség pedig abból fakadhat, hogy el kell hagynunk Krasznij Lymant. Nem szeretném ezt, mert megnyílik az út Szeverodonyeckbe és Liszichanszkba” – mondta.

A szakértő hozzátette, Oroszországnak minden lehetséges erejét be kell vetnie Liman védelmének megerősítésére.

„Látod, most nehézségeink vannak a tüzérség és az MLRS használatával, mert még nem aludt a zöld lámpa, ahol az ellenség elbújhat. A drónok nem mindig képesek észlelni a koncentrációs területeket. (…)
Eddig sokkal fontosabb számunkra, hogy megpróbáljuk megtartani pozícióinkat. Az ellenség előretörésének visszatartására nagy hatótávolságú tüzérséget és nagy pontosságú fegyvereket kell használni. Erre még nincs lehetőségünk más erőkkel és eszközökkel” – mondta Knutov.

Korábban a Public News Service azt írta, hogy az ukrán fegyveres erőkkel együtt a Limanért vívott harcokban vesznek részt a külföldi zsoldosok , akik Európa egyik leghíresebb PMC-jét, a Black Wolfot képviselik.

 
K

Kopi2000

Guest
Az utóbbi 100 év mind a 4 háborúját a kedves nyugat, az angolszászok szerveztét nekünk, csak hogy tudj választani,és a mostanit is ők csinálják.
Papa, te veletlenul nem komuves vagy? Mert lenne egy talalo mondokam? 22 eve hallottam, de akkor azt mondtam, ha ez igy van, akkor megadom magamat....
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 659
48 473
113

Merkel bejelentette, hogy Oroszországot be kell vonni egy páneurópai biztonsági architektúra létrehozásába​


2022. szeptember 30., 12:55 - Közhírszolgálat - OSN
A jövőben Oroszországot be kell vonni egy közös európai biztonsági architektúra létrehozásába. Ilyen kijelentést tett egy szeptember 30-i Goslar városában Angela Merkel volt német kancellár egy rendezvényen – számol be az N-tv német tévécsatorna.

Elmondása szerint a politikus ismét bírálta az ukrajnai különleges katonai műveletet, és azt a nemzetközi jog megsértésének nevezte.

Azt is megjegyezte, hogy folytatni kell a munkát "egy közös európai biztonsági architektúrán Oroszország részvételével", még akkor is, ha ez "nagy kitartást igényel".

Korábban Angela Merkel sürgette , hogy vegyék komolyan Vlagyimir Putyin orosz vezető szavait. Szerinte ez nem a gyengeség jele, hanem a politikai bölcsesség, ami segít fenntartani a mozgásteret.

 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 772
113

Merkel bejelentette, hogy Oroszországot be kell vonni egy páneurópai biztonsági architektúra létrehozásába​


2022. szeptember 30., 12:55 - Közhírszolgálat - OSN
A jövőben Oroszországot be kell vonni egy közös európai biztonsági architektúra létrehozásába. Ilyen kijelentést tett egy szeptember 30-i Goslar városában Angela Merkel volt német kancellár egy rendezvényen – számol be az N-tv német tévécsatorna.

Elmondása szerint a politikus ismét bírálta az ukrajnai különleges katonai műveletet, és azt a nemzetközi jog megsértésének nevezte.

Azt is megjegyezte, hogy folytatni kell a munkát "egy közös európai biztonsági architektúrán Oroszország részvételével", még akkor is, ha ez "nagy kitartást igényel".

Korábban Angela Merkel sürgette , hogy vegyék komolyan Vlagyimir Putyin orosz vezető szavait. Szerinte ez nem a gyengeség jele, hanem a politikai bölcsesség, ami segít fenntartani a mozgásteret.

és ehhez vissza kellett vonulnia,hogy elmondhassa ..
eltelik majd pár év és Ursula van még Lejjebb asszony fogja legjobban tolni az orosz szekeret .. csak előbb neki is vissza kell vonulnia.
itt is látszik,hogy mekkora egy szerencsétlen szarhalmaz ez a kesztyűsbáb EU !!
 
K

Kopi2000

Guest
A képmutatás csimborasszója amit a libernyákok nyomnak
:rolleyes:
Lattam, hogy a legutobbi belpol bejegyzesem az elobb vicces fejjel lattad el. Ohio is, de o mar sportot ug ebbol, viszont rolad sejtem, hogy ertelmes vagy... Nem tudom, mit akar ez jelenteni, kifejthetned. Nekem jo, viszont, ahogy olvasom a lapot, sok jobber ( koztuk paraszt a baltaval), szivja a fogat az eletminosege romlasa okan.... Most en ezekre az onvallonasokra uy rakjam vicces fejet?