Valahol valaki írta, hogy az a radar az egyik legjobb hagyományos működésű radar. Gyanítható, hogy azért megtalálná a robirepiket. Meg ugye lenne egy csomó AWACS az égen. Tény, az Iszkander az nem menne neki.
A Pentagon utalt arra, hogy milyen légvédelemmel kapcsolatos döntéseket vitattak meg a hatodik „Ramstein” során...
2022. október 12., szerda, 22:08.
Lloyd Austin amerikai védelmi miniszter és az amerikai hadsereg legfőbb parancsnoka, Mark Milley megjegyezte, hogy a szövetségesek megvitatták Ukrajna légvédelmének mielőbbi megerősítésének és a légi fenyegetések elleni többrétegű védelmi rendszer létrehozásának lehetőségét.
A
European Truth jelentése szerint ezt a találkozó utáni tájékoztatón mondták el.
Mark Milley tábornok megjegyezte, hogy az égbolt teljes védelme érdekében Ukrajnának integrált rendszert kell létrehoznia különféle típusú fegyverekből, amelyek célja a fenyegetések elfogása a különböző távolságokon és magasságokban.
"Sok ország, amely ma itt van, sokféle rendszerrel rendelkezik. A feladat az lesz, hogy mindezt összekapcsolják, lehetővé tegyék ezeknek a rendszereknek a telepítését, a képzést, mert mindegyik más és más, hogy biztosítsák a kapcsolatukat a parancsnoki központokkal, radarokkal, hogy "beszélhetnek" egymással... Ez elérhető, és ez a célunk" - mondta.
A Pentagon főnöke, Lloyd Austin, amikor az időkeretről kérdezték, azt mondta, hogy a rendszereket "amilyen gyorsan csak fizikailag tudjuk" biztosítani fogják.
"Rendszereket fogunk biztosítani, amelyekkel rendelkezünk, amelyekkel olyan országok is rendelkeznek, mint Németország, valamint további lőszert a fegyveres erők által már használt rendszerekhez" - mondta az Egyesült Államok védelmi minisztere. Külön megjegyezte Németország hozzájárulását, amely már átadta az első IRIS-T-t Ukrajnának.
Lloyd Austin elmondta, hogy további – nyilván a már biztosítottak – légvédelmek szükségességéről is szó esett, és az országok jelezték, mindent megtesznek azért, hogy biztosítsák azt, amire szükség van.
A Ramstein formátum hatodik ülésén "kiváló előrelépést" jegyezt meg, és elmondta, hogy a kapcsolattartó csoport tagjai megerősítették, hogy készek ellátni a fegyveres erőket azzal, amire a következő "hetekben, hónapokban vagy években" szükség lesz. aktiválja a segítségnyújtást az ukrán hadsereg kiképzéséhez, valamint - növelje azon fegyverek gyártását, amelyekre Ukrajnának szüksége lesz ahhoz, hogy ezeket és saját szükségleteit is fedezni tudja.
„Mindent megteszünk annak érdekében, hogy a fegyveres erők rendelkezzenek mindazzal, ami a hatékony fellépéshez szükséges – és a közelmúltban nagy hatékonyságot tapasztaltunk keleten és délen is, amikor Ukrajna meglehetősen jelentős területeket foglalt vissza” – mondta Lloyd Austin. mondta..
Mint arról beszámoltunk, a találkozó megnyitóján Lloyd Austin amerikai védelmi miniszter azt mondta, hogy az ukrán csapatok a Nyugat által biztosított fegyverek támogatásával
megváltoztatták a háború dinamikáját.
A csoport Rammstein formátumú ülése mellett a NATO-országok védelmi minisztereinek találkozójára is sor került Brüsszelben. A NATO-főtitkár elmondta, hogy
Ukrajna légvédelmének megerősítése lesz a találkozó kiemelt célja