[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Azt amúgy gyorsan jegyezzük itt meg magunknak, hogy márciusban történt már agresszió egy NATO-n kívüli állam oldaláról Magyarország és Horvátország ellen. Akkor is rögtön kapcsolt a NATO és megtette a megfelelő ellenintézkedéseket … ja, nem :)
Lehet, hogy most talán egy pöppet nagyobb a hajlandóság?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Kína nem csinálna semmit. rohadtul nincsenek felkészülve. Ahogy az oroszok sem voltak az ukrán kalandra. Sztem tanultak Putyin hibájából.

Várom az első lengyel hivatalos tajekoztatót, az sok mindenre választ ad. Annyi jó hír, hogy nem kapkodják el.
Remélem nem csak a parancsra várnak, hogy mit kell mondjanak vagy írják a szöveget, hogy miért orosz az az S-300.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 851
91 321
113
Azt amúgy gyorsan jegyezzük itt meg magunknak, hogy márciusban történt már agresszió egy NATO-n kívüli állam oldaláról Magyarország és Horvátország ellen. Akkor is rögtön kapcsolt a NATO és megtette a megfelelő ellenintézkedéseket … ja, nem :)
Nem voltak halottak és ukrán drón volt.... reméljük itt is az ukránok baszták el és nem Putyin!
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
741
3 978
93
Egy kb 400-500kg-os harci rész nem ilyen pitiáner munkát csinál !
másik videó
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 610
3 254
113
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and merleg

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Lehettek volna halottak, ráadásul nemzetbiztonsági szempontból fontos létesítmények fölött ment el a gép. Ukrajna pedig NATOn kivüli ország. Mi pedig (még) NATO tagállamok vagyunk.
Hú, de még milyen NATO (és EU) tagállam...
Biztos olyan lelkesedéssel lépne fel a többi szövetségi ország Mo-ért is, aki össze-vissza vétóz mindent LoL
 
  • Vicces
Reactions: megazez

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
Kína nem csinálna semmit. rohadtul nincsenek felkészülve. Ahogy az oroszok sem voltak az ukrán kalandra. Sztem tanultak Putyin hibájából.

Várom az első lengyel hivatalos tajekoztatót, az sok mindenre választ ad. Annyi jó hír, hogy nem kapkodják el.
Mondanám, hogy majd meglátjuk, de inkább nem akarom meglátni.
Csak egy kontrollkérdés: szerinted hogy kerülne százezres létszámban amerikai katona Európába, hogy nekimenjenek az oroszoknak, orosz földön? Ideteleportálnak? Alagúton jönnek? Esetleg az űrből?
;)
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 633
55 162
113
nekem nem tűnik kicsinek
Fhn7E01XwAUIRJx
A traktornak szinte semmi baja, de még a pótkocsit se ment teljesen darabokra. :)
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 913
16 836
113
Bendarzsevszkij Anton
Facebook

Bevallom, tévedtem, amikor azt mondtam, hogy Oroszország nem képes megsemmisíteni Ukrajna kritikus infrastruktúráját


2022. november 15. 19:08

Abban bíztam, hogy az ukrán légvédelem és az orosz precíziós fegyverek fokozatos kimerülése nem fogják ezt lehetővé tenni.

„Bevallom, tévedtem, amikor azt mondtam és gondoltam, hogy Oroszország nem képes megsemmisíteni Ukrajna kritikus infrastruktúráját. Abban bíztam, hogy az ukrán légvédelem és az orosz precíziós fegyverek fokozatos kimerülése nem fogják ezt lehetővé tenni. Sajnos de, képesek voltak rá. Az októberi próbálkozások komoly károkat okoztak ugyan, de nem tudták még megdönteni az ukrán energetikai rendszert. A mai támadás más volt: az ukránok szerint legalább 85 (más adatok szerint 109) rakétát lőttek ki néhány óra alatt ukrán célpontokra. A legtöbbet február 24-e óta. A nagy különbség: ezek Oroszország lényegében legdrágább rakétái voltak, az X-101-es rakéták. A pontosságuk a nyugati rendszerekkel vetekedik (2 méteres szórás). Egyetlen darabja 13 millió dollár. Drága és kevés van belőle. Viszont nagyon pontos, és sokkal nehezebb leszedni.
Gyors fejszámolással kiderül, hogy ez a mai támadás alsóhangon 1,1 milliárd dollárjába került Moszkvának. Ilyen koncentrált támadásra aligha lesznek képesek a jövőben, de a mai támadás után Ukrajna nagy része áram, fűtés, víz, mobilhálózat és internet nélkül maradt.”

VS.

EURONEWS

Írta: SL • A legfrissebb fejlemények: 22/07/2022

"...Oroszországnak kifogyóban vannak a speciális földi rakétái, ezért egyre több légvédelmi rakétát használnak szárazföldi támadásokhoz is - jelentette a brit védelmi minisztérium a katonai hírszerzésre hivatkozva. Mivel azonban ezek a rakéták valójában arra szolgálnak, hogy a rakéták mellett repülőgépeket is lelőjenek, a földi célpontokat eltéveszthetik, ezért különösen veszélyesek a katonák és a civilek számára, az épületekre kevésbé."


No comment!! :D:D
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
Bendarzsevszkij Anton
Facebook

Bevallom, tévedtem, amikor azt mondtam, hogy Oroszország nem képes megsemmisíteni Ukrajna kritikus infrastruktúráját


2022. november 15. 19:08

Abban bíztam, hogy az ukrán légvédelem és az orosz precíziós fegyverek fokozatos kimerülése nem fogják ezt lehetővé tenni.

„Bevallom, tévedtem, amikor azt mondtam és gondoltam, hogy Oroszország nem képes megsemmisíteni Ukrajna kritikus infrastruktúráját. Abban bíztam, hogy az ukrán légvédelem és az orosz precíziós fegyverek fokozatos kimerülése nem fogják ezt lehetővé tenni. Sajnos de, képesek voltak rá. Az októberi próbálkozások komoly károkat okoztak ugyan, de nem tudták még megdönteni az ukrán energetikai rendszert. A mai támadás más volt: az ukránok szerint legalább 85 (más adatok szerint 109) rakétát lőttek ki néhány óra alatt ukrán célpontokra. A legtöbbet február 24-e óta. A nagy különbség: ezek Oroszország lényegében legdrágább rakétái voltak, az X-101-es rakéták. A pontosságuk a nyugati rendszerekkel vetekedik (2 méteres szórás). Egyetlen darabja 13 millió dollár. Drága és kevés van belőle. Viszont nagyon pontos, és sokkal nehezebb leszedni.
Gyors fejszámolással kiderül, hogy ez a mai támadás alsóhangon 1,1 milliárd dollárjába került Moszkvának. Ilyen koncentrált támadásra aligha lesznek képesek a jövőben, de a mai támadás után Ukrajna nagy része áram, fűtés, víz, mobilhálózat és internet nélkül maradt.”

VS.

EURONEWS

Írta: SL • A legfrissebb fejlemények: 22/07/2022

"...Oroszországnak kifogyóban vannak a speciális földi rakétái, ezért egyre több légvédelmi rakétát használnak szárazföldi támadásokhoz is - jelentette a brit védelmi minisztérium a katonai hírszerzésre hivatkozva. Mivel azonban ezek a rakéták valójában arra szolgálnak, hogy a rakéták mellett repülőgépeket is lelőjenek, a földi célpontokat eltéveszthetik, ezért különösen veszélyesek a katonák és a civilek számára, az épületekre kevésbé."

No comment!! :D:D
Vajon honnan szopja ez a jóember, hogy egy Kh-101 13 millió USD??
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 555
113
Én drukkolok, hogy ukrán legyen, mert kben nagy xarban vágyunk. Mondjuk a Barátság leállása miatt amúgyis....
Ukrán, mert semmi másnem lehet. Viszont nem lesz semmi gond belőle, NATO rakáták is rendszeresen mentek mellé következmények nélkül. A Barátság is simán csak az infrastruktúra pusztulása miatt áll le lassan. Ha nincs áram, nincs semmi.